Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-24, 10:30   #3601
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mogę Was prosić o mały update? Czy są tu dzieci, które skończyły 8 mcy i nie wchodza na czworaki ani nie podciągają się do wstawania?
Ja nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale wydaje mi się że jednak jest jeszcze na to trochę czasu a dziś znowu w przychodni usłyszałam, żeby obserwować, bo jednak już powinna zacząć chociaż się podciągać. Mnie uczono inaczej, ale to jednak też są osoby medyczne...

Ale dzieci nie siadaja przez podciaganie tylko odpychanie. Prawidlowy jest wzorzec pchania w podloze.
Robi podpor wysoki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 10:45   #3602
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ale dzieci nie siadaja przez podciaganie tylko odpychanie. Prawidlowy jest wzorzec pchania w podloze.
Robi podpor wysoki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chodzi o siadanie tylko wstawanie. Czyli podciąganie się np w łóżeczku. Padały też pytania czy np chodzi prowadzana (&#129327, ale tego nawet nie będę komentować.
U nas tak, jest podpór wysoki, jest pełzanie okrężne i do tyłu. Ja generalnie znam kamienie milowe, etapy rozwoju i się zupełnie nie martwiłam, ale jednak chcę i próbuję mieć trochę zaufania do lekarzy i tymi sugestiami zawsze zasiewają jakieś ziarnko niepewnosci.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:00   #3603
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mogę Was prosić o mały update? Czy są tu dzieci, które skończyły 8 mcy i nie wchodza na czworaki ani nie podciągają się do wstawania?
Ja nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale wydaje mi się że jednak jest jeszcze na to trochę czasu a dziś znowu w przychodni usłyszałam, żeby obserwować, bo jednak już powinna zacząć chociaż się podciągać. Mnie uczono inaczej, ale to jednak też są osoby medyczne...
Moja wprawdzie ma już 9 miesięcy ale mając 8 nie podciągała się do stania. Dopiero niedawno zaczęła to robić. Nie raczkuje jeszcze. Pozycję przyjmuje ale to tyle. Niby już siada ale jeszcze nie stabilnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:43   #3604
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja ma 8,5 miesiąca raczkuje ale do podnoszenia się nie zanosi, siada ale bardzo niepewnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:54   #3605
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja jak miala 8 miesiecy to dopiero przymierzala sie do wchodzenia na czworaki i nie wstawala. Teraz ma ponad 9 i juz siada sama, chce tez wstawac.
Nie raczkuje. Ale u nas byl troche problem ze wzmozonym napieciem i byly wizyty u fizjo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 12:33   #3606
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja miała równe 8 jak pierwszy raz podniosła się i stanęła na przy kanapie, wcześniej może ze dwa razy widziałam jak próbowała w łóżeczku podnieść się przy szczebelkach. To samo było z siadaniem, nie próbowała siadać a z dnia na dzień usiadła i to stabilnie więc akurat u nas było tak że nic siè nie zanosiło a z dnia na dzień już potrafiła. Każde dziecko jest inne i ma i indtwidualne preferencje. Ja bym się nie przejmowała tylko czekała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 15:33   #3607
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

MagJa, kojarzy mi sie ze chyba nasze cory w tym samym czasie urodzone wiec u nas tak: przyjmuje pozycje do czworakowania, ale nie czworakuje tzn nie ma tego ruchu reka-noga. Bardziej pełza jak foczka do przodu i do tylu, z kazdym dniem coraz śmielej i szybciej. Powoli siada, zdarzyło sie pare razy usiasc calkiem stabilnie i prosto, ale w wiekszosci przypadkow to jeszcze taki siad skośny (przysiada i rusza dalej). W ogole sie nie podciaga i nie wstaje.



PS. Opisywalam tu kiedys nasza historie, u nas pediatra od szczepienia na 5,5mies robila afery ze dziecko nie siada. Naprawde nie przejmuj sie, oni czesto maja zerowa wiedzę na ten temat, zwlaszcza lekarze starszej daty. Poza tym, czy Ty nie jestes czasem z zawodu fizjo? Nie przejmuj się naprawdę, wszystko na pewno jest ok 👌
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 16:18   #3608
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
MagJa, kojarzy mi sie ze chyba nasze cory w tym samym czasie urodzone wiec u nas tak: przyjmuje pozycje do czworakowania, ale nie czworakuje tzn nie ma tego ruchu reka-noga. Bardziej pełza jak foczka do przodu i do tylu, z kazdym dniem coraz śmielej i szybciej. Powoli siada, zdarzyło sie pare razy usiasc calkiem stabilnie i prosto, ale w wiekszosci przypadkow to jeszcze taki siad skośny (przysiada i rusza dalej). W ogole sie nie podciaga i nie wstaje.



PS. Opisywalam tu kiedys nasza historie, u nas pediatra od szczepienia na 5,5mies robila afery ze dziecko nie siada. Naprawde nie przejmuj sie, oni czesto maja zerowa wiedzę na ten temat, zwlaszcza lekarze starszej daty. Poza tym, czy Ty nie jestes czasem z zawodu fizjo? Nie przejmuj się naprawdę, wszystko na pewno jest ok 👌
Tak, ale ja pracowałam tylko z dorosłymi a takie małe dzieci to zupełnie inna historia, mam bardzo ogólną wiedzę a jak jeszcze dochodzą emocje i sprawa dotyczy swojego własnego dziecka to nagle jakby człowiek glupieje


Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Czyli ładnie sobie Wasze bobasy radzą ja naprawdę wiem, że jeszcze jest czas i widzę też zmiany i postępy - malutkie, ale zawsze. Ale jesteśmy już tyle czasu na etapie frustracji z powodu niemożności ruszenia do przodu 🙈 że jednak do fizjo dziecięcej też się wybierzemy, nie zaszkodzi a może coś podpowie. Ja przed porodem miałam zerowy kontakt z takimi dziećmi a jednak teoria i praktyka to zupełnie różne sprawy, zwłaszcza że u swojego czasem doszukuje się na siłę 🤷
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 19:56   #3609
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Tak, ale ja pracowałam tylko z dorosłymi a takie małe dzieci to zupełnie inna historia, mam bardzo ogólną wiedzę a jak jeszcze dochodzą emocje i sprawa dotyczy swojego własnego dziecka to nagle jakby człowiek glupieje


Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Czyli ładnie sobie Wasze bobasy radzą ja naprawdę wiem, że jeszcze jest czas i widzę też zmiany i postępy - malutkie, ale zawsze. Ale jesteśmy już tyle czasu na etapie frustracji z powodu niemożności ruszenia do przodu 🙈 że jednak do fizjo dziecięcej też się wybierzemy, nie zaszkodzi a może coś podpowie. Ja przed porodem miałam zerowy kontakt z takimi dziećmi a jednak teoria i praktyka to zupełnie różne sprawy, zwłaszcza że u swojego czasem doszukuje się na siłę 🤷
To ja jeszcze dodam tylko że moja tylko ustawiała się w pozycji do raczkowania i kręciła się w koło a teraz w ciągu dwóch tygodni zaczęła pełzać i to coraz szybciej i dalej, zaczęła podejmować takie próby siadania tzn jak koleżanka wcześniej wspomniała tak bardziej skośnie jeszcze no i od dwóch dni zaczęła raczkować ale teraz to wygląda jeszcze tak że zrobi kilka ruchów i przechodzi w pełzanie bo szybciej. Nie podnosi się. Głównie chcę przekazać że nie było nic a nagle wszystko naraz ruszyło do przodu także i u Was tak może być 😊
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 21:08   #3610
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas też było tak że mały ani nie wstawał, ani nie siadał, ani za bardzo nie pełzał ani nie raczkował jak skończył 8 miesięcy. Aktualnie ma 8,5 i raczkuje, a jak się spieszy to pełza jak szalony, wspina się i staje gdzie tylko może.. Jedynie siadania nie opanował, więc naprawdę nie ma się czym martwić. U dziecka z dnia na dzień następuje wielki rozwój
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 10:09   #3611
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ania9106 tak jak piszesz przezroczysty , nawet poszłam z takim katarem i kaszlem do doktorki bo jednak człowiek się martwi a u najstarszej córki takich objawów nie było wogole nawet nie wiedziałam jak zęby wychodziły bo nie miała żadnych objawów oprócz ślinienia się . Wracając do doktorki , opierdzieliła mnie że przychodzę ze zdrowym ząbkującym dzieckiem i narażam ją na infekcje w przychodni, także więcej razy nie poszłam .
Milawo muszę Ci przyznać że jest coś w tym że dzieci chwalone tutaj psują się hehe jak ostatnio napisałam że budzi się tylko dwa razy w nocy na cyca tak wczoraj jak się obudziła na cyca o 23 tak odłożona do łóżeczka nie zasnęła od razu jak do tej pory to bywało tylko było ruszanie łóżeczkiem , wierciła się do 3 , miała ciepłą główkę także napewno miała stan podgorączkowy , dalam Camille , nie wiem czy ona pomogła ale usnęła po niej od razu i spała do 9 z przerwami na cyca dwa razy . Niedawno mierzyłam temp i ma 38,2 obwiniam zęby . Oby ta temp minęła do niedzieli bo mamy Komunię chrześniaka mojego męża eh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 10:57   #3612
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Z nowosci to moja nauczyla sie bic brawo siedzi i sie cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:33   #3613
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Z nowosci to moja nauczyla sie bic brawo siedzi i sie cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super 😀Ja mojej non stop pokazuje tak samo jak papapa ale na razie nie kuma 😀
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 13:07   #3614
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

milawo, ale fajnie, zazdro
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 15:16   #3615
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Super, brawo! Teraz będzie się cieszyć i bić przy każdej okazji nasz się czasem obudzi i bije brawo Teraz z kolei nauczył się papa i jak wychodzimy to macha szczęśliwy. Dzieciaki są świetne
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 21:50   #3616
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

milawo super
Verna jeszcze się cieszy robiąc papa jak wychodzicie , jeszcze trochę i będzie płakał jak zobaczy Ciebie w kurtce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 19:39   #3617
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej jak tam weekend mija?
Czy którejś z Was dziecko gorączkowało przy ząbkowaniu? U nas od wczoraj gorączka po 38st, ślini się jak mops i to by było na tyle. Żadnych więcej objawów. Zastanawiam się czy to trzydniówka, zęby czy coś innego może być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 20:27   #3618
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Skarpeciara u nas właśnie goraczka i też się zastanawiam czy zęby czy 3 dniówka choć bardziej zęby obstawiam. Moja wczoraj miała 38,9 , dziś od rana nie miała przez cały dzień ale o 5 rano dostała przeciwgorączkowy bo miała 38,8 choć kompletnie tego po niej nie było widać , ślini się też , zobaczymy jak to się rozwinie . Jutro mamy Komunię masakra jakaś ma być 12 stopni jak będzie mi nadal gorączkowała to będę musiała z nią zostać w domu bo nawet mleka nie odciągnełam , nawet nie wiem czy chciała by pić z butelki bo piła może ze 3 razy jak była maleńka . Mam nadzieję że nie będzie miała jednak gorączki , przez cały dzień nie miała i póki co nie ma ale może pojawić się znów nad ranem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 10:04   #3619
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My dzisiaj zaczynamy zajęcia na basenie. Stresuję się już od rana jak sama dam radę z tym moim zwierconym sreberkiem. On już jest tak mobilny, że pewnie będzie zwiedzał całą szatnię Jest taki reżim sanitarny, że drugi rodzic nawet nie może wejść do budynku.

Jak nauczyłyście dzieci papa? Mój ogarnia tylko brawo! Pokazuje mu też nie i tak, ale tylko patrzy na mnie jakbym była jakaś głupia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 10:45   #3620
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
My dzisiaj zaczynamy zajęcia na basenie. Stresuję się już od rana jak sama dam radę z tym moim zwierconym sreberkiem. On już jest tak mobilny, że pewnie będzie zwiedzał całą szatnię Jest taki reżim sanitarny, że drugi rodzic nawet nie może wejść do budynku.

Jak nauczyłyście dzieci papa? Mój ogarnia tylko brawo! Pokazuje mu też nie i tak, ale tylko patrzy na mnie jakbym była jakaś głupia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Daj znać po basenie, tata małej też chce ją zabrać i ciekawa jestem jak to się odbywa.
Moja też szczególnie jak mówię nie wolno patrzy na mnie z dużym zainteresowaniem a ręką robi swoje 😀
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 17:32   #3621
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Miniminiv papa sam ogarnął po tym jak mu się pokazywało i parę razy pomachałam jego ręką. Na początku też bił brawo zamiast machać. Teraz się nauczył i jak pytam gdzie sroczka kaszkę warzyła to fajnie pokazuje palcem na otwartej dłoni ale nadal jest dziki... Jak jest u mnie lub u taty to wszyscy są fajni, ale jakby go ktoś wziął na ręce to wyje. Ogólnie klei się do mnie i najlepiej nie odstępowałby mnie na krok.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 18:35   #3622
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Daj znać po basenie, tata małej też chce ją zabrać i ciekawa jestem jak to się odbywa.
Moja też szczególnie jak mówię nie wolno patrzy na mnie z dużym zainteresowaniem a ręką robi swoje

Bardzo fajne zajęcia oboje jesteśmy zmęczeni - Młody już pod koniec czillował w basenie. Tylko dwa maluszki trochę płakały, reszta, w podobnym wieku do naszych dzieci się świetnie bawiła. Szatnia też do ogarnięcia
I niby przepisy nie pozwalają, ale drugi rodzic jednak mógł wejść i pomóc. Następnym razem skorzystam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 07:54   #3623
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My mielismy w lecie duzy basen ogrodowy i mala plywala z tata mega frajda. Na takie kryty jakoś mnie nie ciągnie zwlaszcza teraz. A chodzicie moze na jakies zajecia z innymi bobasami, typu sensoplastyka albo muzyczne? Mysle o tym nawet nie w kontekście tego czego sie tam dziecko "uczy" co obycia z innymi dziecmi bo na codzien jesteśmy zupelnie sami a zlobek tuz tuz :/
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 10:29   #3624
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
My mielismy w lecie duzy basen ogrodowy i mala plywala z tata mega frajda. Na takie kryty jakoś mnie nie ciągnie zwlaszcza teraz. A chodzicie moze na jakies zajecia z innymi bobasami, typu sensoplastyka albo muzyczne? Mysle o tym nawet nie w kontekście tego czego sie tam dziecko "uczy" co obycia z innymi dziecmi bo na codzien jesteśmy zupelnie sami a zlobek tuz tuz :/
Ja przez koronę nie chodzę. Ze starszymi chodziłam na gordonki i bardzo mi żal, że teraz nie chodzę. Tak samo chciałam z małą iść na basen, ale też odpuszczamy.

Jestem wrakiem. Znowu trzy godziny wyjęte z życia w nocy. Myślałam że w dzień się z nią zdrzemnę, ale wstała po 15 minutach. Brakuje mi już sił. Nie wiem ile jeszcze dam rady wytrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 13:37   #3625
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja przez koronę nie chodzę. Ze starszymi chodziłam na gordonki i bardzo mi żal, że teraz nie chodzę. Tak samo chciałam z małą iść na basen, ale też odpuszczamy.

Jestem wrakiem. Znowu trzy godziny wyjęte z życia w nocy. Myślałam że w dzień się z nią zdrzemnę, ale wstała po 15 minutach. Brakuje mi już sił. Nie wiem ile jeszcze dam rady wytrzymać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Łącze się z Tobą w bólu.
Ostatnio jedna noc była lepsza, obudziła się dopiero o 1 w nocy a później o 5, wstała o 7 i już miałam wizje, ze moj świat w końcu zmieni się na lepsze, ale niestety nie to była tylko jedna noc.
Z nowości, po walkach wielkich chyba udało mi się ja usypiać na drzemki w dzień. Zasypia bez cyca, ja się kładę na łóżku oparta o poduszki, ja kładę sobie na brzuch i bujam się z nią na boki śpiewając kołysanki. Później od razu odkładam do lozeczka. Na początku walczyła strasznie, darła się, ciągnęła mnie za bluzkę (chciała do cyca), ale w końcu chyba zrozumiała o co chodzi, bo wczoraj i dziś ładnie już zasnela bez płaczu na obie drzemki w ciągu dnia. Pierwsza trwa do godziny a druga jakoś 30-40 minut ale cieszę się z tego jak głupia mam nadzieje, ze to już nam tak zostanie.
Czy wasze maluchy tez tak dużo jedzą? W tym tygodniu to jadła tyle, ze byłam w szoku!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:08   #3626
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Łącze się z Tobą w bólu.
Ostatnio jedna noc była lepsza, obudziła się dopiero o 1 w nocy a później o 5, wstała o 7 i już miałam wizje, ze moj świat w końcu zmieni się na lepsze, ale niestety nie to była tylko jedna noc.
Z nowości, po walkach wielkich chyba udało mi się ja usypiać na drzemki w dzień. Zasypia bez cyca, ja się kładę na łóżku oparta o poduszki, ja kładę sobie na brzuch i bujam się z nią na boki śpiewając kołysanki. Później od razu odkładam do lozeczka. Na początku walczyła strasznie, darła się, ciągnęła mnie za bluzkę (chciała do cyca), ale w końcu chyba zrozumiała o co chodzi, bo wczoraj i dziś ładnie już zasnela bez płaczu na obie drzemki w ciągu dnia. Pierwsza trwa do godziny a druga jakoś 30-40 minut ale cieszę się z tego jak głupia mam nadzieje, ze to już nam tak zostanie.
Czy wasze maluchy tez tak dużo jedzą? W tym tygodniu to jadła tyle, ze byłam w szoku!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja chyba je najwiecej w nocy

W ciagu dnia nie ma czasu na kp bo ciagle jest cos ciekawszego. Juz takie pozycje przyjmujemy do jedzenia ze masakra

Stale posilki to np, jeden jakis placek na sniadanie, albo kaszka zrobiona ze 100ml plynu, albo pol jajecznicy z 1 jajka.

Obiad, jak zupa to ilosc mniej wiecej malego sloika, jak pulpet to 1 maly plus warzywa

Jogurt, tez ok pol opakowania.

Jedyne co by zjadla chyba kazda ilosc to mus owocowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:39   #3627
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

To moja je ilości jak dla wojska
Jajecznica z 1 jajka i do tego duża kanapka no albo guacamole z calego awokado+pol pomidora i do tego jedna kanapka albo czasem 2
A kaszka to min 150 ml, jak mniej to dzika awantura

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 15:15   #3628
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój też ma niezły spust
Je 3 posiłki dziennie plus czasami jeszcze owoc jako przekąska. Owsianka z 3-4 łyżek płatków, 5 placuszków, omlet z całego jajka, 2 pulpety, dwie garści makaronu, mięso z 2 pałek z kurczaka... A tydzien temu ważył 7600g. Ale on się nie rusza tylko jak śpi. Tak to ciągle się wierci, nie usiedzi w miejscu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 15:41   #3629
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Pocieszylyscie mnie, ale dziś ważyłam mała i wazy 11,4 kg...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 16:03   #3630
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cieszcie się jak Wasze dzieci tak jedzą, moja je tyle co kot napłakał i ma niskie przyrosty przez to. Jak zje 5 lyzeczek obiadku to sukces... W nocy też właściwie mało je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.