Fizyka czy matematyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Szkoła i matura

Notka

Szkoła i matura Kącik dla uczennic. Pomożemy z wyborem szkoły średniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, pokażemy, że matura to bzdura, podpowiemy jak i czego się uczyć, żeby nie zwariować :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-07-07, 21:50   #1
Karboksylowa
Przyczajenie

Fizyka czy matematyka

Witam wszystkich

Od września idę do 1 klasy LO na kierunek biol-chem. Moim marzeniem od zawsze było zostanie lekarzem. Wiem, że wymaga to dużo poświęcenia i zaangażowania, ale wiem, że dam radę. Problem w tym, że na moją wymarzoną uczelnie potrzebna jest jeszcze rozszerzona matematyka lub fizyka. Wstępne papiery w liceum wypełniłam na kierunek biol-chem-fiz (nie było dostępnego biol-chem-mat). W szkole podstawowej szła mi dobrze i matematyka i fizyka. Nie wiem, który przedmiot wybrać bo podobno w moim liceum są super nauczyciele, którzy świetnie tłumaczą. Średnia matur z fizyki jest tam trochę wyższa niż z matematyki rozszerzonej. Fizyka od zawsze mnie pasjonowała, tylko czy zdanie jej bez rozszerzonej matematyki na poziomie wyższym niż 80% jest realne? Proszę pomóżcie mi w wyborze co lepiej będzie zdawać :/

Za porady z góry dziękuje
Karboksylowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 09:53   #2
megamag
Zakorzenienie

Dot.: Fizyka czy matematyka

To chyba tylko Ty jesteś w stanie ocenić, z którego przedmiotu masz większe szanse osiągnąć dobry wynik.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 15:54   #3
LunaSkamander
Przyczajenie

Jeśli będziesz miała rozszerzoną fizykę i będziesz się jej pilnie uczyć to myślę, że nie będzie problemu z otrzymaniem wysokiego wyniku na maturze z tego przedmiotu + jeśli chcesz być na bieżąco z matematyką to zawsze można iść na korepetycje
LunaSkamander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 11:35   #4
zyrafabezogona
Raczkowanie

Tak jak wyżej, Ty sama wiesz w czym się lepiej czujesz.

Z fizyki jest wyższa ponieważ matematykę rozszerzoną wybiera na maturze średnio 90% kończących matfiz, a 30 % z nich się do tego nadaje. Także dużo z nich budzi się jak otrzyma 20 % dopiero w maju. Do fizyki ludzie czują respekt i jak nie czują to raczej nie podchodzą.

Moim zdaniem łatwiej przygotować się do matmy. Zorientuj się na też na innych uczelniach,: a. co biora pod uwagę b. jakie mają przeliczniki, bo pewnie oprócz wymarzonej bedziesz chciąła złożyć na inne.
zyrafabezogona jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fizyka, matematyka, matura, rozszerzenia

Nowe wątki na forum Szkoła i matura

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości