Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Szkoła i matura

Notka

Szkoła i matura Kącik dla uczennic. Pomożemy z wyborem szkoły średniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, pokażemy, że matura to bzdura, podpowiemy jak i czego się uczyć, żeby nie zwariować :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-20, 09:36   #1
jboberebel
Przyczajenie

Exclamation

Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
jboberebel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 15:37   #2
OldWorldBlues
dream on

Dot.: Czy nauczyciel może wstawić 1 na koniec chociaż średnia wskazuje wyżej?

Cytat:
Napisane przez jboberebel Pokaż wiadomość
Mam dobre oceny, jednak nie pisałam dwóch kartkówek. Czy nauczyciel przez to, ze nie napisałam tych dwóch kartkówek może wstawic mi 1 na koniec półrocza, chociaż moja średnia wynosi dokładnie 2,15?
Może. "Nauczyciel" na tym podforum może wszystko.
Stary 2018-12-21, 14:28   #3
sygnalista
BAN stały

Cytat:
Nie może - nie ma prawa kierować się emocjami żadnymi w tym seksualnymi. Rozumiem, że chciał żebyś mu dała a Ty odmówiłaś i dlatego założyłaś wątek na tym podforum - o seksie.
sygnalista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 08:48   #4
Majka1503
EDUkator

Cytat:

Czy ta średnia uwzględnia oceny, które masz tylko?
Dlaczego nie nadrobiłeś kartkówek? Może nauczyciel w ich miejsce wstawił 1 i średnia wcale nie wynosi 2,15 już?

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.

Majka1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 09:22   #5
szajajaba
Zakorzenienie

Zakładam, że to co wystawił to ocena proponowana - jeszcze jakieś 2 tygodnie masz na poprawę. I tak, jeśli kartkówek nie napiszesz, możesz dostać 1. Polecam lekturę przedmiotowego systemu oceniania średnia 2,15 to bardzo słabo, obstawiam, że liczysz zwykłą średnią - sumujesz oceny i dzielisz wynik przez liczbę ocen. A jednak są oceny ważniejsze i mniej ważne. Jeśli z kartkówek, sprawdzianów masz 1, a z pracy domowej 3 - no to sorry, ale...
szajajaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 15:39   #6
Cytokina
Interleukina Druga

Średnia 2,15 kłóci się z dobrymi ocenami. Słabiutko.

Podpisuję się pod tym, co zostało już napisane przez dziewczyny. Od siebie dodam tylko, że może nauczyciel wymaga zaliczenia wszystkich partii materiału żeby uzyskać pozytywną ocenę: czyli żeby z każdego większego sprawdzianu ocena była pozytywna i już jedna jedynka oznacza brak zaliczenia semestru. U mnie w szkole obowiązywał taki system (na studiach z resztą też), sprawdziany poprawiało się do skutku (tego już niestety na studiach nie było), a ci którzy zostawiali to na koniec semestru zazwyczaj się nie wyrabiali.
Polecam zapoznać się dokładnie z zasadami oceniania panującymi u Ciebie w szkole zanim zaczniesz wdawać się w dyskusję o tym, że ocena jest niesprawiedliwa. W każdym momencie też możesz podejść do nauczyciela i zapytać o wyjaśnienia (byle nie z pretensją).
Cytokina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:29   #7
Rezolutna_Frania
Przyczajenie

Jeśli nie byłaś na sprawdzianie i nie poprawiłaś tych ocen, tak, masz ocenę niedostateczną. Miałam ucznia, który na sprawdzianie był, i ma nieobecność - bo po sprawdzianie wyszedł gdzieś. Ma zatem jedynkę za sprawdzian, bo oblał, drugą jedynkę za stosunek do przedmiotu, i nieusprawiedliwioną nieobecność - choć kłóci się, że nie mógł dostać jedynek, skoro go nie było.
Rezolutna_Frania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 11:59   #8
marta_sokolska
Raczkowanie

Cytat:
Jesteś uczniem, wiec zapewne uczono cie o czymś takim jak średnia ważona. W skrócie, to że dostalas piatke za prace domową nie ma takiej samej "mocy" jak jedynka z kartkówki czy sprawdzianu. Wiec obstawiam, że licząc sobie średnia po prostu dodałaś wszystkie oceny jak leci i podzielilas je przez ich ilosc. A to po prostu tak nie dziala xD

PS. Jakim cudem masz dobre oceny, skoro dwie jedynki z kartkówek dają ci tak niską średnią jak 2,15? To jest matematycznie niewykonalne.

Edytowane przez marta_sokolska
Czas edycji: 2019-03-15 o 12:01
marta_sokolska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 10:18   #9
Mijanou
Kot-intymnyMOD

Cytat:
Napisane przez Rezolutna_Frania Pokaż wiadomość
Jeśli nie byłaś na sprawdzianie i nie poprawiłaś tych ocen, tak, masz ocenę niedostateczną. Miałam ucznia, który na sprawdzianie był, i ma nieobecność - bo po sprawdzianie wyszedł gdzieś. Ma zatem jedynkę za sprawdzian, bo oblał, drugą jedynkę za stosunek do przedmiotu, i nieusprawiedliwioną nieobecność - choć kłóci się, że nie mógł dostać jedynek, skoro go nie było.
Może trochę poniewczasie, bo wątek sprzed kilku miesięcy, ale NIE, nie masz racji.
Dostał jedynkę ze sprawdzianu- sprawiedliwie.
Ale drugą, za stosunek do przedmiotu (ucieczka)? Od ucieczek i godzin nieusprawiedliwionych jest chyba ocena ze sprawowania, a nie z przedmiotu.

U nas było tak w liceum. Nie można dostać jedynki za nieobecność. U nas nauczyciel wyznaczał termin poprawy, a jak się ktoś nie stawił to trudno, jego strata, jedynka zostawała (nie dotyczyło to kartkówek, bo nie było możliwości poprawy kartkówek, tylko sprawdziany wolno było poprawiać).

Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209

Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw
mikroREKLAMA
Pomagamy kotom
Nie bądźmy obojętni.

Ta reklama pokazywana jest pod 14 813 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 23:15   #10
WeronikaTrymarska
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Może trochę poniewczasie, bo wątek sprzed kilku miesięcy, ale NIE, nie masz racji.
Dostał jedynkę ze sprawdzianu- sprawiedliwie.
Ale drugą, za stosunek do przedmiotu (ucieczka)? Od ucieczek i godzin nieusprawiedliwionych jest chyba ocena ze sprawowania, a nie z przedmiotu.

U nas było tak w liceum. Nie można dostać jedynki za nieobecność. U nas nauczyciel wyznaczał termin poprawy, a jak się ktoś nie stawił to trudno, jego strata, jedynka zostawała (nie dotyczyło to kartkówek, bo nie było możliwości poprawy kartkówek, tylko sprawdziany wolno było poprawiać).
Miałam przykład u kuzynki. Też miała wyższą średnią, a dostała PAPCIA. Malo tego poprawiała sprawdzian, poprawiła go i gościu nie wpisał jej go jako poprawy - w takim przypadku ocena 1 powinna się nie liczyć, a w zamian do s©edniej powinno się liczyć tę z poprawy, a on jej wpisał tę poprawkową obok jedynki. I pomimo iż średnia wychoidziła jej wyższa, w każdy sposób liczona, łącznie z tzw. ważeniem ocen, to i tak jej wpisał papcia.
WeronikaTrymarska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i matura

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości