Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-12-02, 19:58   #31
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Kto farbuje włosy henną?

ten temat juz byl poruszany, pozspewraj w archiwum
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-02, 21:16   #32
polly-jean
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 45
Re: Kto farbuje włosy henną?

Ja uzywam czarnej henny od ok. 2 lat, jestem naturalna szatynka. Niestety - jak pisalam juz wcześniej na forum - ostatnio włosy nie już nie przyjmują tej henny, tzn. nie czernieją tylko raczej wpadają w odcień rudawy, co mi się nie podoba. Teraz waham się czy odczekać jeszcze trochę i wrócić do farb chemicznych czy ... no właśnie, co tu robić?
polly-jean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-06, 11:07   #33
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: Kto farbuje włosy henną?

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Zakupiłam już balsam Venity (brąz) i w wolnej chwili przystępuję do farbowania. Pozdrawiam.
monic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-06, 11:57   #34
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Kto farbuje włosy henną?

ja nie farbuje, a mialam taki zamiar, od ktorego odwiodl mnie fryzjer. bardzo zalezalo mi na pogrubieniu (jak na pewno wiesz henna pogrubia wlosy). jednak fryzjer powiedzial, ze pogrubienie polega na oblepieniu wlosa i nie dociera do niego powietrze, czyli nie moze oddychac. jesli przestanie sie farbowac i czeka na zmycie, to moga byc o wiele ciensze (i jak wlosy wrazliwe-zniszczone). no i odpada farbowanie chemia i ewentualna trwala.
na razie zrezygnowalam z tego pomyslu. kiedys tak jak na henne teraz, napalilam sie na warkoczyki. skutki byly oplakane, wiec teraz 100 razy przemysle zanim zrobie.
jednak wiele kobiet latami uzywa henny. sama juz nie wiem.
pozdrawiam.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-12-30, 13:40   #35
zouza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Re: Chna, basma

czy możesz mi doradzić? miałam kiedyś gęste włosy , dziś nie są może takie cinkie, ale bardzo jak to mówię flakowate, chciałam wię podreperować ich stan chną, ale po pierwsze wyczytałąm, ze tak naprawdę chna niszczy włocy, a po drugie ile muszę czekać od ostatniecho farbowania chemicznego ze by mi pastwicho nie wyszlo? i jak dlugo trzeba będzie czekać po chnie zeby można było stosować chemie?
zouza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 08:27   #36
Caffe-Latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

Zastanawiam się nad pofarbowaniem włosów lub zrobieniem pasemek przy pomocy henny, ale najpierw chciałabym poznac wasze opinie na ten temat i uzyskac kilka odpowiedzi na pytania. czy po jednym farbowaniu henną włosy zmatowieją, lub zniszczą się czy staną się "sianowate"? Ile trzeba "potrzymać" hennę przed zmyciem by kolor wytrzymał np. 2 tygodnie? Czy raczej zmywa sie kolorek po myciu włosów?
Pozdrawiam!
Caffe-Latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 09:54   #37
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

Caffe-Latte napisał(a):
> czy po jednym farbowaniu henną włosy zmatowieją, lub zniszczą się czy staną się "sianowate"?

To Ci raczej nie grozi, ale przy dluzszym stosowaniu moga zrobic sie sztywne. Na moich wlosach chna dawala piekny blask.

>Ile trzeba "potrzymać" hennę przed zmyciem by kolor wytrzymał np. 2 tygodnie? Czy raczej zmywa sie kolorek po myciu włosów?


Od 30 minut dwoch godzin, im dluzej potrzymasz tym kolor jest trwalszy i intensywniejszy. Kolor u niektorych osob zmywa sie jak szamponetka, u innych (np u mnie ) wogole nie schodzi.
Poczytaj sobie oceny farb ziolowych na KWC (Delia, Venita, Eld).
hair jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-11, 10:07   #38
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

Ja kupilam sobie juz dwa opakowania farby ziolowej delii...
Kolor orzech laskowy.
Ale mam ciemniejsze wlosy niz modelka na opakowaniu i chociaz bardzo marze o delikatnym (bardzo delikatnym) rozjasnieniu to boje sie ze wyjdzie mi kolor ciemniejszy... Zamierzam najpierw wyprobowac na jednym pasemku...
Poza tym najpierw kupilam tę farbę a po powrocie do domu wugrzebalam watki na temat ziolowej koloryzacji i teraz sie boje (ze oblepi mi wlosy i nie beda przyjmowac odzywki, ze zaczna wypadac, ze wyjda zielone itp.)
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 11:47   #39
Caffe-Latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

No to mnie nastraszyłaś :P Ale dzieki wam wszytskim za radę. Jeśli zdecyduję się na pofarbowanie to dam znak jak bardzo zzieleniały mi włosy i po jakim czasie wypadły <żart>
Buśki
Caffe-Latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 11:51   #40
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

Caffe-Latte napisał(a):
> No to mnie nastraszyłaś :P Ale dzieki wam wszytskim za radę. Jeśli zdecyduję się na pofarbowanie to dam znak jak bardzo zzieleniały mi włosy i po jakim czasie wypadły <żart>
> Buśki

Dobra , to ja narazie sie wstrzymam .
Nie no, zielone podobno moga wyjsc jak potraktuje się chną wlosy uprzednio farbowane chemicznie (przy uzyciu farby lub szamponu).
Z moich szampon koloryzujący juz chyba dawno się zmył.
To oblepianie tylko mnie martwi... I kolor...
Ja wyprobuje na jednym pasemku i tez dam znac
A ty na jaki kolorek polujesz?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 22:24   #41
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

ale czy to ma byc hcna czy hehha -niebieska biala czy czarna?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 13:30   #42
qna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
farbowanie po hennie ;)

hey..wiecie ile czasu musze odczekac po farbowaniu henna aby moc zafarbowac wloski normalna farba a konkretnie to zeby zrobic balejaz ?
qna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 18:14   #43
qna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: farbowanie po hennie ;)

naprawde nie wiecie
qna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 18:40   #44
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: farbowanie po hennie ;)

Mi się wydaje ze to wielkiego znaczenia nie ma pod warunkiem że fryzjer zna się na rzeczy Ale mogę się mylić.. Może pani Grażyna nam podpowie??
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:07   #45
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: farbowanie po hennie ;)

ne powinno sie wykonywac zadnych zabiegow chemicznych po chnie ani hennie , prosze zajrzyj w archiwum, tlumaczylam juz to kiedys
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-14, 21:47   #46
qna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: farbowanie po hennie ;)

kurcze..nie moge znalezc nic o tym farbowaniu po hennie jakby ktoras z Was dziewczyny miala moze jakis linki pod reka albo jesli wie cos na ten temat i chce sie ze mna tym opdzielic to ja bym byla bardzo wdzieczna... pozdrowka
qna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-16, 11:30   #47
Don_CHichot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
aplikacja henny

Witam zamowilem henne z tej strony http://www.naturo.pl/product_info.ph...2ab6defbc6b710. ale teraz boje si ja aplikowac bo na probe rozrobilem mala ilosc henny, aby zobaczyc jak to wyglada. Po zalaniu woda jest to zielone. Boje sie tego aplikowac na wlosy, aby nie zabarwilo ich na zielonkawy kolor. Moze cos ja zle robie. Jak stworzyc prawidlowa mieszanke. Na 50 gramow ile trzeba zalac ml wody? Czy ktos moze powiedziec jak sie dokaldnie to robi? Pozdrawiam
Don_CHichot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-16, 11:49   #48
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: aplikacja henny

to, ze zielone nie ma znaczenia A wody tyle, żeby powstała taka papka o konsystencji śmietany. A tak na marginesie, co to za chna?. Strasznie droga jak na moje oko, ale może rewelacyjna. Odezwij się jaie rezultaty.
Pozdrawiam
byasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-16, 13:40   #49
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: aplikacja henny

rzeczywiście strasznie droga ta henna
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 18:52   #50
Don_CHichot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: aplikacja henny

Nie wiem o co chodzi nie polecma tego produktu. Na poczatku papke trzymalem ja godzine na glowie i nic nie zauwazylem zadnej zmiany, takze gdy trzymalem 1,5 godziny i nic :/. Ja rozumiem ze nie ma co oczekiwac wiele, ale zeby zadnej roznicy :/
Zwlaszcza, ze u mnie ten kolor powinien byc latwo poglebiony, bo mam ciemno brazowe krotkie wlosy prawie czarne. Czy jest jakis srodek oprocz farby (moze henna innej firmy) dzieki ktorej bym mial czarny kolor na glowie :/ Czy tylko farba daje taka intensywna czern?
Don_CHichot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-17, 21:00   #51
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: aplikacja henny

oooooo zgrozo..... nie ma nic gorszego niż farbowanie włosów henną!! Nie dość ze ciezko to sie z włosów wypłukuje to jeszcze śmierdzi i cięzko sie nakłada. Moja koleżanka ma włosy do ramion i używa szamponów do 24 myć(zawsze nakłada dwa) jak farbuje ciemnym brązem to jej wychodzą czarne...
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-17, 23:33   #52
Don_CHichot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: aplikacja henny

ooo no wlasnie cos tu czytalem o tych szamponach. Jak to jest to jest dokladnie do 24 myc :P Podobno sa one nieszkodliwe dla wlosow w przeciwienstwie do farby (a takiego czegos szukam) czy sa jakies takie szampony, ktore wytrzymalby na glowie przez miesiac przy czestotliwosci mycia raz na dwa dni? Chodzi o kolor czarny jakby co? Mozecie cos polecic, jakas firme czy powiedziec cos wiecej an ten temat BVyl bym bardzo bardzo wdzieczny
Don_CHichot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 21:03   #53
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: farbowanie po hennie ;)

ja farbowalam po hennie tak ze 3 tygodnie i wszystko poszlo dobrze:P
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 09:22   #54
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Henna

Mam pytanie do fryzjerki odnośnie henny do włosow.Mam zniszczone włosy dlatego postanowilam farbowac je henną o kolorze brą





z.Efekty jednak mnie nie satysfakcjonują

bo kolor nie jest trwały a włosy widocznie wcale nie są

zdrowsze ani grubsze.No i mam problem bo na ulotce farby i szamponu palette jest napisane że wlosów uprzednio farbowanych henną

nie mozna farbowac dopoki nie odrosną

całkowice lub poprostu nalezy je sciac.I teraz nie wiem co począ

c bo nie będe czekac rok,bo moj naturalny kolor włosow mi nie odpowiada.Nie wiem wiec jakie bylyby skutki pofarbowania takich wlosów normalną

farbą

...Czy chodzi o to ze nie wyjdzie czy na przyklad o to że wypadna?!
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 12:42   #55
assasine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Henna

A jakij firmy uzywasz henny? Ja po farbach jesli kiedykolwiek bede fabowac to tylko henna, bo ona na pewno nie niszczy wlosow. Chcialam sobie nalozyc henne okolo 3 tygodnie po farbowaniu, ale odradzili mi_podobno wychodza czasami egzotyczne kolory zielone, szaro fioletowe itp.. jesli chodzi o henne, nie musisz scinac wlosow, tylko poczekaj jak henna DOKLADNIE sie zmyje. Henna oplata wlos i dlatego farba nie jest w stanie wniknac w strukture wlosa. Slyszalam, ze poza nieladnymi kolorami, mozesz powaznie uszkodzic wloski-staja sie lamliwe itp. Moze lepiej rozgladnij sie za henna innej firmy? Nie mam pewnosci czy nawet gdy kolor zmyje Ci sie z glowy mozesz spokojnie zafarbowac..
assasine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 13:29   #56
zelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: Henna

Ja farbowalam wlosy forba a potem henna ale od farbowania do farbowania minal jakis rok i nic mi sie nie stalo na wlosach tylko henna mniej chwycila te forbowane.ale jak jest w odwrotna strone to nie wiem, tez chce ufarbowac wlosy z powrotem farba i mi sie wydaje ze trzeba poczekaz az henna dokladnie sie zmyje.
zelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 19:12   #57
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Henna

no ja z firmy venita.Ale kurcze ja dawniej często farbowałam włosy,miałam rózne baleyage z blondem,rudym itp...Nie chcę do konca zycia henną!!!!!!!aLE SIE WKOPAŁAM Przestraszyłas mnie tym że mozna uszkodzic powaznie włosy!Jeszcze moje nie należa dogrubych
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 18:28   #58
assasine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Henna

Wyczytalam tak w gazecie..ale ile w tym prawdy? Sluchaj, najlepiej idz do fryzjera ktory wykonuuje zabiegi farbowania henna (bo istnieja tacy ) i sie zapytaj. Proponuje Ci uzywac szampony gleboko oczyszczajacego ktory sciagnalby jak najszybciej resztki henny. Albo przeciwlupiezowego. Gdy henna sie zmyje farba zlapie, ale tak napisala poprzedniczka-moze troche slabiej?? Mam tylko nadzieje ze nie bedziesz maiala jakis szalonych kolorow na glowie..Prosze Cie idz sie spytaj jakiego profesjonalisty, nie ryzykuj
assasine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 12:01   #59
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Henna

Nie hehe nie zaryzykuje - tchórz jestem.Wiesz gdyby to była kwestia tego że efekt będzie słaby a nie tego że uszkodzi to włosy że zostanę łysa?!Albo że wyjdzie mi zielony.Wczoraj zafarbowałam włosy henną znowu bo mialam juz wyplowiala no i przyslowiowe błedne kolo....Przeszukalam tu archiwum i znalazlam sporo postów o hennie ale nic na temat co ewentualnie moze sie stac, tylko że nie mozna.A ja chciala bym wiedziec od kogos kto wie na pewno jakie jest ryzyko
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 18:44   #60
zelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: Henna

Bylam dzis u fryzjera i dowiedzialam sie ze mozna farbowac wlosy po hennie i nic sie nie stanie tylko trzeba poczekac az henna sie wyplucze
zelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.