typ cery. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-12, 11:16   #1
kalamakika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3

typ cery.


Witam.
Po pierwsze zaznaczę, że jestem nowy, jestem 20 letnim facetem i dopiero od bardzo niedawna postanowiłem zadbać o siebie więc proszę nie krzyczcie jeśli cos będzie źle.

Przeglądnąłem masę stron w poszukiwaniu jaki typ cery mam.
Niestety nie umiem tego określić.
Z jednej strony mam rozszerzone pory w okolicach policzków, wągry na nosie co powinno zwiastować cerę tłustą.
Z drugiej moja cera jest 'oklapła', matowa, szorstka, mało jędrna, na czole posiada dużo zmarszczek i jest tam mało jędrna co powinno być oznaką cery suchej.

Nie wiem jak określić typ mojej cery, przez co nie wiem jakich kosmetyków powinienem używać.
Wydawało mi się, że moja cera jest sucha ale przeczytałem, iż może być ona tłusta jednak być typem cery odwodnionej.

Jak to sprawdzić? Każdy poradnik mówi inaczej a jako, że jestem w tym kompletnie zielony to nie wiem co poradzić.
kalamakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 13:34   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: typ cery.

A jakich kosmetyków uzywasz na codzien? Czujesz ściągniętą twarz po uzyciu żelu do mycia (jesli takiego uzywasz)? Twoja skóra jest wrażliwa na np. niską temp., gorące powietrze?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 09:10   #3
kalamakika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: typ cery.

Twarz myję żelem do mycia twarzy 'under 20'. Na dzień używam kremu nawilżającego z ziaji.

Coraz bardziej się przekonuję, że mam tłustą cerę. Raczej po całym dniu nieużywania kosmetyków ,dotykając mojej twarzy czuję, że jest raczej tłusta.

Niemal każdy poradnik mówi, że żeby sprawdzić typ cery należy ją oczyścić beztłuszczowym płynem do mycia twarzy.

Jaki to płyn? Może to być płyn do demakijażu do cery tłustej?

Po umyciu twarzy mydłem czuję uczucie ściągnięcia ale tylko na czole.

Edytowane przez kalamakika
Czas edycji: 2013-11-13 o 10:35
kalamakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 11:59   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: typ cery.

Cytat:
Napisane przez kalamakika Pokaż wiadomość
Twarz myję żelem do mycia twarzy 'under 20'. Na dzień używam kremu nawilżającego z ziaji.

Coraz bardziej się przekonuję, że mam tłustą cerę. Raczej po całym dniu nieużywania kosmetyków ,dotykając mojej twarzy czuję, że jest raczej tłusta.

Niemal każdy poradnik mówi, że żeby sprawdzić typ cery należy ją oczyścić beztłuszczowym płynem do mycia twarzy.

Jaki to płyn? Może to być płyn do demakijażu do cery tłustej?

Po umyciu twarzy mydłem czuję uczucie ściągnięcia ale tylko na czole.
A czy po tym żelu czujesz ściągnięcie? Mydło alkalizuje twarz, odtłuszcza ją (niektóre silniejsze żele również mocno odtłuszczają) więc to nic dziwnego że możesz czuć ściągniecie.

Beztłuszczowy płyn to może być np.tonik z dodatkiem alkoholu czy nawet żel. Tutaj chodzi o to, żeby nie zostawił na skórze warstwy takiej jak np. krem czy mleczko.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:00   #5
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: typ cery.

Tłusta lub mieszana ze skłonnością do przesuszania się Wywal to under20, bo wysusza skórę i kup delikatny żel do mycia skóry suchej i wrażliwej. Test na to jaki masz typ skóry możesz zrobić bardzo prosto - połóż się spać bez nakładania żadnego kremu i rano zobacz czy skóra na twarzy się świeci i jeśli tak, to w których miejscach.

Jeżeli masz spory problem z wągrami lub wypryskami, to wyrzuć wszystkie kremy do twarzy z parafiną jakie masz (paraffinum liquidum), wszystkie kremy Nivea i większość Ziaji niestety ją ma. Parafina momentalnie zapycha wszystkie cery przetłuszczające się.
Na noc możesz spróbować kremu nagietkowego Sylveco, powinien porządnie nawilżyć skórę. Na dzień polecam lekki krem brzozowy, cera po nim nie świeci się (nawet moja, chociaż mam tłustą), skóra robi się miękka i zmarszczki się spłycają. No i same naturalne składniki Te kremy kupisz w aptece, brzozowy kosztuje coś koło 27 zł. Jeżeli mieszkasz w mniejszym mieście to sprawdź gdzie je kupić, u mnie (70 tys. mieszkańców) Sylveco jest tylko w jednej aptece.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:16   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: typ cery.

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Tłusta lub mieszana ze skłonnością do przesuszania się Wywal to under20, bo wysusza skórę i kup delikatny żel do mycia skóry suchej i wrażliwej. Test na to jaki masz typ skóry możesz zrobić bardzo prosto - połóż się spać bez nakładania żadnego kremu i rano zobacz czy skóra na twarzy się świeci i jeśli tak, to w których miejscach.

Jeżeli masz spory problem z wągrami lub wypryskami, to wyrzuć wszystkie kremy do twarzy z parafiną jakie masz (paraffinum liquidum), wszystkie kremy Nivea i większość Ziaji niestety ją ma. Parafina momentalnie zapycha wszystkie cery przetłuszczające się.
Na noc możesz spróbować kremu nagietkowego Sylveco, powinien porządnie nawilżyć skórę. Na dzień polecam lekki krem brzozowy, cera po nim nie świeci się (nawet moja, chociaż mam tłustą), skóra robi się miękka i zmarszczki się spłycają. No i same naturalne składniki Te kremy kupisz w aptece, brzozowy kosztuje coś koło 27 zł. Jeżeli mieszkasz w mniejszym mieście to sprawdź gdzie je kupić, u mnie (70 tys. mieszkańców) Sylveco jest tylko w jednej aptece.
Też podejrzewam taką cerę Parafina w badaniach nie wykazała komedogenności. Ja mam cerę mieszaną i nie zauważyłam zwiększonej ilości zaskórnikow po stosowaniu kremów z nią. (Co nie zmienia faktu, że są substancje o szerszym spektrum działania i pro eko)

Co do tego testu- dodałabym umycie twarzy bez użycia żadnego żelu, kosmetyku. Samą wodą

Under twenty to rzeczywiscie dosyć silne kosmetyki (tzn mogą dosyć mocno odtłuszczać skórę, w efekcie czego wysuszać. Odwodniona skóra będzie chciała niejako sama się uregulować, więc będzie produkowała jeszcze więcej sebum.... I tak koło się zamyka).

Ja polecam taką pielęgnację: mycie twarzy żelem ziaja med kuracja antybakteryjna (w aptece za ok. 9zł). Nie ma silniejszych detergentów więc słabo się pieni, ale łagodnie oczyszcza, nie wysusza. (Możesz też potestować żel Physiogel, babydream żel czy nawet olejki myjące- coś łagodnego bez sls w składzie- ono często odtłuszcza dosyc mocno. Szukaj też zeli do cer wrazliwych. Do suchych nie polecam, bo w moim przypadku bardzo często nie sprawdzały się).

Na wągry i rozszerzone pory dobrze jest włączyć do codziennej pielęgnacji kremy/ toniki z kwasami. Mi na zaskórniki szczególnie pomógł acne derm (w aptece), ale jeszvze lepiej (i długotrwale) zadziałał duac (na receptę) więc wizyta u derm wskazana

Nawilżać skórę możesz, jak wizażanka powyżej radzi sylveco Jak to połączyć ze stosowaniem acne derm? Stosuj na wybrane partie acne derm i na wybrane sylveco, albo stosuj acne derm- a jeśli twoja skóra ulegnie przesuszeniu w miejscach stosowania A.D. to zacznij stosować nawilżacz i przerwij nim kurację na jakis czas Po prostu dopasuj ją do swojego stanu cery na dany czas.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-14 o 11:53
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 11:47   #7
kalamakika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: typ cery.

No więc nie zostaje mi nic więcej jak lecieć do apteki i próbować

Dzięki wielkie za wszystko, naprawde to była duża pomoc bo jako facet jestem w tym zielony i zawsze używałem tego co było po prostu pod ręką.
kalamakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 11:52   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: typ cery.

Cytat:
Napisane przez kalamakika Pokaż wiadomość
No więc nie zostaje mi nic więcej jak lecieć do apteki i próbować

Dzięki wielkie za wszystko, naprawde to była duża pomoc bo jako facet jestem w tym zielony i zawsze używałem tego co było po prostu pod ręką.
Nie ma sprawy
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 17:00   #9
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: typ cery.

Odkopuję stary wątek Ale mam pytanko. Zawsze miałam bardzo suchą skórę, nie świecę się nigdy, często schodzi mi ona z noska. Ale teraz zaczęłam kurs na kosmetyczkę i jakie było moje zdziwienie, gdy pani prowadząca stwierdziła, iż mogę miec cerę mieszaną, gdyż mam wypryski nad nosem oraz na brodzie. Czy takie coś faktycznie świadczy o tym typie? Pozdrawiam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-06 18:00:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.