Tylko mnie nie zbijcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-16, 20:41   #1
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Smile

Tylko mnie nie zbijcie...


..za kolejny post z wątpliwościami co do pielęgnacji.

Mam cerę mieszaną, z lekkimi przebarwieniami, średnio podatną na zapychanie. Na dizeń używam emulsji Avene 50+ do cery normalnej/mieszanej, na noc co 2 dni toniku Lysanel, na to krem Holiday Skin, a gdzieś po godzinie olejek Haushki albo Weleda Irysowa. Hauschki i Weledy już mi się kończą, a niestety przez 2 najbliższe miesiące muszę bardzo zacisnąć pasa i zdecydować się na jeden, najlepiej niezbyt drogi, krem.

Myślałam o Effaclarze, ale po zużyciu kolejej próbki nie mogę się do niego przekonać:no nie lubię i już

Zastanawiam się nad tym kremem:http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8610

I teraz pytanie do ekspertek- czy taka pielęgnacja na lato ma sens:
RANO: przepisowa ilość Avenki
WIECZOREM: przemycie buzi Lysanelem, potem Holiday Skin, po godzinie DaX

?

Bardzo, ale to bardzo nie chciałabym rezygnować z Lysanela, dzięki niemu w końcu nikną moje przebarwienia. Filtruję się sumiennie, noszę wieeelkie ciemne okulary z dobrym filtrem i unikam słońca

EDIT: wklejam skład kremu Daxa:
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 22:46   #2
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Voodio, ja uważam, że to bardzo dobry pomysł.
Tonik to jedyny preparat z kwasami, który aktualnie używasz; jak mówisz, że sie sumiennie filtrujesz i okularki obowiązkowe, to możesz spokojnie go używać.

Ten kremik jest bardzo miły w użytkowaniu, sama mam maseczkę z tej serii i bardzo ją sobie chwalę. Jeżeli nie masz tendecji do zapychania parafinką, to powinnaś być zadowolona - ma soję, rutynę, wit. c, rumianek, łagodzący pantenol, także jest dość delikatny. Natomiast absolutnie nie stosuj go na dzień pod filtry - sam w sobie zawiera jeden - Octyl Methoxycinnamate.

Zastanawiam się tylko, czy Holiday Skin a potem, po godzinie nawet, nie obciąży Ci buzi i nie zapcha - mi by zapewno zapchało i czy Ci nie podrażni - oba kremiki zawierają dośc wysoko sorbitol, a na jego nadmiar niektórzy nie za bardzo reagują.
Ale to musisz niestety sama ocenić ja tylko przestrzegam. Oglądaj się bacznie
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:29   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Samdija, dziękuję za odpowiedź
HS nakładam baaardzo cienką warstwą, jeśli zacznie mnie zapychać, po prostu rzucę go w kąt

W ogóle kamień spadł mi z serca - bałam się, że ten Lysanel na lato jest niezbyt fortunny, mimo iż stosuję go co 2-gi dzień i filtruję się mocno. A tak będę stosować do ostatniego przebarwienia
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:46   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

No, mnie się też podoba Twój zestaw, Voodia Daxa naczynkowego zużyłam dwa słoiki i bardzo go lubię. Pomimo parafiny nie wywołał zapychania (mnie w ogóle parafina nie zatyka), ponadto pomimo tej parafiny ma miłą konsystencję i dobrze sie wchłania, fajnie nawilża. I całkiem ładnie uspokaja naczynka Właśnie nie wiem, jak to jest, bo np. Sensibio AR też ma parafinę zaraz po wodzie i jest strasznie ciężko wchłanialny A Dax nie No chyba że parafinum liquidum to nie jest to samo co paraffin oil
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:50   #5
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Erato
No, mnie się też podoba Twój zestaw, Voodia Daxa naczynkowego zużyłam dwa słoiki i bardzo go lubię. Pomimo parafiny nie wywołał zapychania (mnie w ogóle parafina nie zatyka), ponadto pomimo tej parafiny ma miłą konsystencję i dobrze sie wchłania, fajnie nawilża. I całkiem ładnie uspokaja naczynka Właśnie nie wiem, jak to jest, bo np. Sensibio AR też ma parafinę zaraz po wodzie i jest strasznie ciężko wchłanialny A Dax nie No chyba że parafinum liquidum to nie jest to samo co paraffin oil
Mi w Daxie najbardziej spodobała się cena Zaczynam powoli odkładać na wakacyjne wojaże z mojej lichej studenckiej kieszeni, więc skoro i tak rujnuję się na filtry, chciałabym choć trochę zaoszczędzić na kremie na noc
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:18   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

no, cena to jest argument bardzo poważny Ale fajnie jest wydać mało kasy na dobry krem , a nie na badziewie
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:31   #7
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Ja już w ogólę nie używam żadnych kremów,sera kręca jak szalona
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 15:52   #8
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja już w ogólę nie używam żadnych kremów,sera kręca jak szalona
Sandija, żadnych?
Jam za leniwa na kręcenie I wymawiam się brakiem czasu (choć prawda jest taka, że jak się chce, to się zawsze znajdzie czas)
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:10   #9
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Bo kremy mi nie służą
Miałam dość szukania takiego, co by nie dość, że nie miał żadnych zapychaczy, to jeszcze wystarczającą ilość składników, które mnie interesują. No i na dzień i tak przez wiele lat ograniczałam się do czegoś z wit. c pod filtry - najpierw retic vichy, potem active c, a potem zmądrzałam i stwierdziłam,że po co,jak wolę sobie machnąć serum z wit. c i e, świeżę i z takim stężeniem, jak mnie interesuję - no i skład taki, jaki ja chcę.
maA na noc - serum przeciwzmarszczkowo-regulujące takiego to bym w sklepie nie dostała.
W zimę używam retinoidów i kwasków, więc w grę wchodzi Diacnela, Effaclar no i do jesienie Zoraca. A poza tym - nic.
Teraz olejek hauszki, bardzo mi służy, ale jednak działania przeciwzmarszczkowego to on nie wykazuje, więc powrócę do mojego serum z PP
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:24   #10
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Sandija, no proszę, a jeszcze nie dalej jak miesiąc-dwa temu smarowalaś posty, żeś leń i nie kręcisz Ewolucja trwa... ja też kręcę, z wit. C, zrobiłam też z niacynamidem, ale mnie podrażniło okropnie
A Twoje z PP, jak robisz?
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:30   #11
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Erato serum z nacinamide rozszerza naczynka i bardzo podrażnia, nie jest wskazane dla naczynkowców.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 21:33   #12
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Wiem, Conti, wiem... teraz już wiem Zrobiłam je właściwie bardziej na ciało, niż na twarz, ale oczywiście się nie powstrzymałam, i... Na dekolcie tez mam naczynka nie najlepsze, ale jak ten niacynamid wygładza Supcio Następnym razem zrobię sobie "cieńsze" to serum
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:40   #13
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Wiesz, tylko żeby Ci naczynka cichaczem nie popękały. Ja bym jednak uważała. Możesz dodać NMF - fajnie nawilża.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:42   #14
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

żeby mi cichaczem nie popękały no tak, z hukiem to one nie pękają a z NMF to jeszcze nie próbowałam, to jeszcze dla mnie "wyższy stopień wtajemniczenia" Dzięki
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:15   #15
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Erato
Sandija, no proszę, a jeszcze nie dalej jak miesiąc-dwa temu smarowalaś posty, żeś leń i nie kręcisz Ewolucja trwa... ja też kręcę, z wit. C, zrobiłam też z niacynamidem, ale mnie podrażniło okropnie
A Twoje z PP, jak robisz?
A pewno - w zimę mam buzię zawaloną kwasami i retnoidami, więc nie mam kiedy nakładać. Na szyję i dekolt to leń byłam i jestem, więc juwit z dodatkami waliłam. Na paszczę w tym okresie tylko czasem wit. C, więc bez sensu było kręcić serum.
No i z kremów wtedy, bo miałam cerę zestresowaną, więc kładłam mój ukochany kremik Young.<-tyle z kremów

no a teraz już cieplo, więc pora retinoidów i kwachów się kończy, a coś na paszczę trza kłaść. Więc mimo, że jestem leniem kręcę sera, bo teraz znowu mi nic nie służy, a cera zadbana, wiec wolę nie ryzykować. Tym bardziej, że coś ostatnio ciągle mam uczulenia i podrażnienia, przede wszystkim na ciele, ale dziękuję.
Już dobrze, usprawiedliowna jestem?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:55   #16
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Contax - a Ty jakie robisz serum z PP? i ile dodajesz NMF?
Erato - przepis na serum http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pitiserum
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 07:30   #17
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Sandija
Contax - a Ty jakie robisz serum z PP? i ile dodajesz NMF?
Modko nasza Kochana przepisy dokładnie z poszczególnymi fazami są opisane na stronie mazidel w receptariuszu.
Teraz nie mam czasu, ale po wieczór wkleję przepisik - jak chcesz.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 07:55   #18
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Im bardziej się wczytuję, tym większa ochota by zacząć coś kręcić Boję się tylko, że przy moim braku talentu mogę co najwyżej sieknąć sobie kogel-mogel

Wypróbowałam Daxa i mam mieszane uczucia:
- skóra po nocy piękna, gładka, napięta i nawilżona=cud-miód
- Avenka rano nie wchłaniała mi się tak dobrze jak zwykle Do tej pory (a od aplikacji minęło siakieś 1,5 godziny) błyszczę się jak psu ...

Potestuję jeszcze parę dni i zobaczę co dalej
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 08:00   #19
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Voodia
Im bardziej się wczytuję, tym większa ochota by zacząć coś kręcić Boję się tylko, że przy moim braku talentu mogę co najwyżej sieknąć sobie kogel-mogel
E tam to żadna filozofia. Też tak kiedyś myślałam, a teraz niektóre sera robię z pamięci. Naprawdę to nic trudnego.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 08:34   #20
Hokus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

O, Contax - przepisik z niacinamide - też jestem ciekawa
Hokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 12:51   #21
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Contax
Modko nasza Kochana przepisy dokładnie z poszczególnymi fazami są opisane na stronie mazidel w receptariuszu.
Teraz nie mam czasu, ale po wieczór wkleję przepisik - jak chcesz.
Ajajaj, już zajrzałam - dziękuję, Contuś
I do przepisu Limarii dodajesz NMF?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:49   #22
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Hokus
O, Contax - przepisik z niacinamide - też jestem ciekawa
Przepraszam, a skąd wyciągnęłaś wniosek, że takowe robię
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:50   #23
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Tylko mnie nie zbijcie...

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ajajaj, już zajrzałam - dziękuję, Contuś
I do przepisu Limarii dodajesz NMF?
Sandija sera robię dokładnie z przpisów receptariusza limarii
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.