Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-16, 20:53   #1
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724

Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie


Do tej pory kupowałam bardzo dużo kosmetyków, ale raczej tańszych. Przeraża mnie, jakie mam zapasy kosmetyczne i chcę to zmienić: postawić na minimalizm, ale na dobrym poziomie. Cerę mam mieszaną, z raczej normalnymi policzkami i czasami niedoskonałściami na brodzie, żuchwie. Polećcie konkretne kosmetyki, może całe serie.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 16:47   #2
EllisMeddle
Raczkowanie
 
Avatar EllisMeddle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Wydaje mi sie ze cena ma maly wplyw na jakosc produktu, warto patrzec madrze na sklad, czasem sie okazuje ze krem za 10 zl jest dla nas lepszy niz ten za 100.
EllisMeddle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 05:04   #3
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Do tej pory kupowałam bardzo dużo kosmetyków, ale raczej tańszych. Przeraża mnie, jakie mam zapasy kosmetyczne i chcę to zmienić: postawić na minimalizm, ale na dobrym poziomie. Cerę mam mieszaną, z raczej normalnymi policzkami i czasami niedoskonałściami na brodzie, żuchwie. Polećcie konkretne kosmetyki, może całe serie.
Mam taki sam typ cery i bardzo mi służą od lat kosmetyki Estee Lauder. Używam kremów Time Zone(mój hit), DayWear i Hydrationist, wszystkie w wersjach do cery normalnej/mieszanej i bardzo polecam.
Fajne też jest i może do niego na chwilę wrócę: Guerlain Super Aqua serum.
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 09:38   #4
PieknaNaturalnie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Jeśli chcesz przejść na "wyzszy poziom" to moim zdaniem warto zainwestować przede wszystkim w naturalne produkty. Pięknie pachną no i pozwalają uniknąć zablokować pory Ja z czasem przerzucam się na bardziej naturalne i profesjonalne produkty
PieknaNaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 09:59   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Cytat:
Napisane przez PieknaNaturalnie Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz przejść na "wyzszy poziom" to moim zdaniem warto zainwestować przede wszystkim w naturalne produkty. Pięknie pachną no i pozwalają uniknąć zablokować pory Ja z czasem przerzucam się na bardziej naturalne i profesjonalne produkty
Ja bym polemizowała z tym "pięknie pachną". Wiele produktów organic i eko ma nieszczególne zapachy, choćby taki Urtekram. Zwłaszcza dla osoby lubiącej ładnie perfumowane kosmetyki i przyzwyczajonej do zapachów z drogeryjnych półek niekoniecznie będzie to miłe doznania.
Z zapychaniem tak samo bym polemizowała, organiczne kosmetyki mogą zapchać tak samo jak drogeryjne.
Wybór takich albo takich to tylko i wyłącznie kwestia wyznawanej ideologii, bo tzw "dobry skład" wcale nie musi oznaczać dobrego działania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 11:39   #6
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Dziękuję za odpowiedzi. Zaznaczę, że jako kosmetocholiczka przechodziłam już etap naturalnych kosmetyków, w tym samodzielnie robionych, a swego czasu bardzo mocno zwracałam uwagę na składy. Wiem już, że olej mineralny nie robi mi krzywdy, a także że kosmetyki o rewelacyjnych, naturalnych składach potrafią działać gorzej niż te "złe". Nie wiem, z czego to wynika, może z jakości surowców, może jakiś niuansów przy produkcji kosmetyków, ale jest z nimi tak samo jak z lekami: czasem identyczny produkt innej marki działa gorzej. Prawdopodobnie z tego względu system 3 kroków Clinique dawał u mnie świetne efekty, chociaż faktycznie jakby popatrzeć na składy to śmiech na sali: mydło, alkohol i parafinowa emulsja. Kupowanie wysokopółkowych kosmetyków ma być dla mnie barierą przed kupowaniem dużo i jednocześnie kupowaniem bardziej przemyślanym, najlepiej po testach danego kosmetyku. Ah i mimo wszystko dla mnie przyjemność stosowania jest ważna, a nie zawsze tańsze czy naturalne (ale też apteczne) kosmetyki to zapewniają.

Estee Lauder jest jedną z firm, które pewnie będę brać pod uwagę, moja ciotka namiętnie ich używa i wielokrotnie miałam od niej mini-produkty.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 14:17   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Estee Lauder jest jedną z firm, które pewnie będę brać pod uwagę, moja ciotka namiętnie ich używa i wielokrotnie miałam od niej mini-produkty.

Możesz też pomyśleć nie tylko o markach dostępnych w Sephorach i Douglasach, ale też tych porfesjonalnych, stosowanych przez kosmetyczki tzw kosmoceutykach np NeoStrata, Cell Fusion, Biodroga, Glymed, Filorga itp.
Cenowo wyjdzie na to samo, co Estee Laudery i inne, a znajdą się tam ciekawe składniki, niektóre zresztą opatentowane. Nic konkretnego Ci nie polecę, bo mam niestety za małe doświadczenie z produktami z tego segmentu i za mało kasy, żeby całkiem się na nie przerzucić.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-10-19 o 14:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 14:30   #8
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Przejście z nisko- na wysokopółkową pielęgnację po 30-stce. Co polecacie

Rzeczywiście, o nich nie pomyślałam. Będę musiała się przyjrzeć bliżej, nigdy nie brałam ich pod uwagę ze względu na cenę.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-19 15:30:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.