Mydła naturalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 22:02   #1
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26

Mydła naturalne


Cześć. Jakiś czas temu zamieniłam różnego rodzaju żele do mycia twarzy na mydła naturalne. Moja tłusta cera ze skłonnością do trądziku zdecydowanie odżyła. Obecnie na przemian stosuję mydło z Aleppo i mydło skrzypowe. Chciałabym się dowiedzieć, jak wy stosujecie różnego rodzaju mydełka naturalne? U mnie wygląda to tak. Do małej miseczki nalewam wody. Następnie rozmydlam mydełko w misce, aż powstanie piana i tą pianą z miski myję twarz. Tak jest mi po prostu wygodniej oraz wydaje mi się, że przy tej metodzie mydło wystarcza na dłużej. Nie wiem tylko, czy efektywniejsze działanie mydła byłoby, gdybym rozmydlała je w dłoniach i pianę nakładała bezpośrednio na twarz. Wówczas piana wydaje się bardziej gęsta i bogata w korzystne składniki. W misce z wodą jest troszkę bardziej rzadka i szybko znika. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Edytowane przez martimo
Czas edycji: 2015-08-30 o 22:05
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:08   #2
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez martimo Pokaż wiadomość
Cześć. Jakiś czas temu zamieniłam różnego rodzaju żele do mycia twarzy na mydła naturalne. Moja tłusta cera ze skłonnością do trądziku zdecydowanie odżyła. Obecnie na przemian stosuję mydło z Aleppo i mydło skrzypowe. Chciałabym się dowiedzieć, jak wy stosujecie różnego rodzaju mydełka naturalne? U mnie wygląda to tak. Do małej miseczki nalewam wody. Następnie rozmydlam mydełko w misce, aż powstanie piana i tą pianą z miski myję twarz. Tak jest mi po prostu wygodniej oraz wydaje mi się, że przy tej metodzie mydło wystarcza na dłużej. Nie wiem tylko, czy efektywniejsze działanie mydła byłoby, gdybym rozmydlała je w dłoniach i pianę nakładała bezpośrednio na twarz. Wówczas piana wydaje się bardziej gęsta i bogata w korzystne składniki. W misce z wodą jest troszkę bardziej rzadka i szybko znika. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
hm, pamiętaj tez, ze mydło Aleppo ma jakieś stęzeni kwasu - będzie też wtedy bardziej "agresywne" i być może wysuszające. Spróbuj, np. przez tydzień -dwa, jesli metoda z miską będzie lepsza to do niej wróć Ja mydło Aleppo nakładałam bezpośrednio i bylo ok (stężenia 22% z tego co kojarzę, również cera była wtedy bardziej trądzikowa).
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:00   #3
urbaniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Mydła naturalne

jakie kremy pod oczy polecacie dla mężczyzn

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-09-01 o 14:36 Powód: link
urbaniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 11:25   #4
mrstevan
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Japan
Wiadomości: 3
Dot.: Mydła naturalne

pamiętaj tez, ze mydło Aleppo ma jakieś stęzeni kwasu - będzie też wtedy bardziej "agresywne" i być może wysuszające.
mrstevan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 23:52   #5
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
hm, pamiętaj tez, ze mydło Aleppo ma jakieś stęzeni kwasu - będzie też wtedy bardziej "agresywne" i być może wysuszające. Spróbuj, np. przez tydzień -dwa, jesli metoda z miską będzie lepsza to do niej wróć Ja mydło Aleppo nakładałam bezpośrednio i bylo ok (stężenia 22% z tego co kojarzę, również cera była wtedy bardziej trądzikowa).
Ja obecnie mam mydło z Aleppo 35%. Dziś nałożyłam bezpośrednio na twarz, a nawet pozostawiłam pianę na 5 minut na buzi. Działanie jakby mocniejsze. Szczypie trochę i są drobne zaczerwienienia, ale po nałożeniu kremu problem znika.
Dowiedziałam się, że za każdym razem po zastosowaniu mydła z Aleppo trzeba przywrócić odpowiednie PH skóry. Ja w tym celu stosuję wodę termalną. Mam nadzieję, że to wystarczy. Toników za bardzo nie lubię
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 00:02   #6
oliwka34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 41
Dot.: Mydła naturalne

Ja używam mydła biały jeleń i jestem z niego zadowolona. Nic nie uczula, jest hipoalergiczne i dobrze myje
oliwka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 01:29   #7
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez oliwka34 Pokaż wiadomość
Ja używam mydła biały jeleń i jestem z niego zadowolona. Nic nie uczula, jest hipoalergiczne i dobrze myje
najlepsze mydło nie ma składników chemicznych barwików zapachów powodujących alergie
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 20:37   #8
tybalt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Mydła naturalne

Cześć. potrzebuje pomocy...zbliżają się urodziny moje dziewczyny, a że ma "świra" na punkcie naturalnych produktów, więc pomyślałem, że mógłbym jej kupić jakieś mydełko....tylko nie mam pojęcia jakie... możecie mi pomóc? Co polecacie? Z góry dziękuje za odpowiedz )
tybalt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 02:28   #9
seven7719
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Mydła naturalne

Ja obecnie mam mydło z Aleppo 35%. Dziś nałożyłam bezpośrednio na twarz, a nawet pozostawiłam pianę na 5 minut na buzi. Działanie jakby mocniejsze. Szczypie trochę i są drobne zaczerwienienia, ale po nałożeniu kremu problem znika.
seven7719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 22:18   #10
Shaaroon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Mydła naturalne

Ja polecam naturalne mydło z serii grecka oliwka Korany. Bardzo dobrze oczyszcza. Jest całkowicie naturalne, więc dobrze się sprawdza nawet przy mojej delikatnej i alergicznej skórze.
1447
Shaaroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:48   #11
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez tybalt Pokaż wiadomość
Cześć. potrzebuje pomocy...zbliżają się urodziny moje dziewczyny, a że ma "świra" na punkcie naturalnych produktów, więc pomyślałem, że mógłbym jej kupić jakieś mydełko....tylko nie mam pojęcia jakie... możecie mi pomóc? Co polecacie? Z góry dziękuje za odpowiedz )
Ręcznie robione naturalne z PszczelaDolinka.pl

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez martimo Pokaż wiadomość
Cześć. Jakiś czas temu zamieniłam różnego rodzaju żele do mycia twarzy na mydła naturalne. Moja tłusta cera ze skłonnością do trądziku zdecydowanie odżyła. Obecnie na przemian stosuję mydło z Aleppo i mydło skrzypowe. Chciałabym się dowiedzieć, jak wy stosujecie różnego rodzaju mydełka naturalne? U mnie wygląda to tak. Do małej miseczki nalewam wody. Następnie rozmydlam mydełko w misce, aż powstanie piana i tą pianą z miski myję twarz. Tak jest mi po prostu wygodniej oraz wydaje mi się, że przy tej metodzie mydło wystarcza na dłużej. Nie wiem tylko, czy efektywniejsze działanie mydła byłoby, gdybym rozmydlała je w dłoniach i pianę nakładała bezpośrednio na twarz. Wówczas piana wydaje się bardziej gęsta i bogata w korzystne składniki. W misce z wodą jest troszkę bardziej rzadka i szybko znika. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Polecam ten watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post52585925

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
hm, pamiętaj tez, ze mydło Aleppo ma jakieś stęzeni kwasu - będzie też wtedy bardziej "agresywne" i być może wysuszające. Spróbuj, np. przez tydzień -dwa, jesli metoda z miską będzie lepsza to do niej wróć Ja mydło Aleppo nakładałam bezpośrednio i bylo ok (stężenia 22% z tego co kojarzę, również cera była wtedy bardziej trądzikowa).
Jakiego kwasu?

Podane stężenie dotyczy zawartości oleju laurowego
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 21:18   #12
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Mydła naturalne

Dziewczyny, jestem bardzo zadowolona z czarnego mydla afrykanskiego i chcialabym teraz sprobowac tez Aleppo. Jednak czytalam, ze wielu osobom Aleppo robi z twarzy masakre. Moja buzia nie jest problematyczna (brak blizn i baaardzo rzadkie wypryski) wiec wzielabym max 20% oleju laurowego. Powiedzcie, czy warto ryzykowac... ?

Edt.

Jeszcze mam jedno pytanie Mógłby ktoś porównać mydło afrykańskie czarne z Biochemii Urody do czarnego Dudu Osun od Tropical Naturals? Oprócz konsystencji różnią się działaniem?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-03-19 o 21:26
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 22:10   #13
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez oliwka34 Pokaż wiadomość
Ja używam mydła biały jeleń i jestem z niego zadowolona. Nic nie uczula, jest hipoalergiczne i dobrze myje
Też uważam że najlepsze. Zero sztucznych dodatków, bez zapachowe.
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 09:12   #14
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Mydła naturalne

Cytat:
Napisane przez AgaPrzerwa Pokaż wiadomość
Też uważam że najlepsze. Zero sztucznych dodatków, bez zapachowe.
W BJ sam syf
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-20 10:12:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.