Podgrzałam krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-10, 02:59   #1
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089

Podgrzałam krem?


Hej dziewczyny.

Nie mogłam znaleźć nic takiego w wyszukiwarce, więc pomyślałam, że może mi pomożecie. Właśnie odkryłam coś bardzo przykrego. Wczoraj wyjeżdżając z domu posmarowałam się swoim ulubionym kremem na dzień, jest to żel-krem ultranawilżający Dermedic Hydrain 3. Przez głupotę zostawiłam go obok laptopa, którego zapomniałam wyłączyć.

Laptop ten jest dość stary i, niestety, z lewej strony (pech chciał, że tam właśnie zostawiłam krem) bardzo się nagrzewa. Do tego stopnia, że potrafi mi podgrzać stojący blisko napój... Myślę, że jest to około 40 stopni. I teraz pytanie. Czy mój krem miał szanse zachować swoje właściwości, czy go po prostu wyrzucić i kupić nowy? To nowiutkie opakowanie, otwarte dwa dni temu (niby 40zł, no ale na ulicy nie leży), będzie mi bardzo szkoda, ale jeśli nie będzie wyboru...

Skład: Woda termalna, Kwas hialuronowy, AqualareTM, Mocznik-UREA, Gliceryna, Dub Diol, Betaina, Phytosqualan – Skwalan, Witamina E

Wiem na pewno, że kwas hialuronowy rozkłada się w wysokich temperaturach, betaina raczej przeżyła. Witamina E też na zdrowy rozsądek powinna to przeżyć, jak również gliceryna.

Niestety nie mam fachowej wiedzy kosmetologicznej i nie mogę być pewna, czy ten krem w ogóle nadaje się do użytku.

Z właściwości fizykochemicznych to nie zmienił swojego zapachu, natomiast stał się dość rzadki i do teraz nie ostygł (znalazłam go jakieś 10 minut temu).

Chciałabym też usłyszeć wasze prywatne opinie. Czy zdarzyło wam się kiedyś przez przypadek "podgrzać" kosmetyk zostawiając go na słońcu w południe czy w jakimś innym gorącym miejscu przez nieuwagę? Co z nim potem zrobiłyście i jakie to miało konsekwencje dla waszej skóry?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 07:42   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Podgrzałam krem?

Podajemy skład inci, a nie same składniki aktywne, bo to nie jest skład kosmetyku

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Methylpropanediol, Isocetyl Stearate, Hialuronian sodu, Betaine, Cetyl Alcohol, Squalane, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Cl 42090

No ja bym się bała dalej używać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 09:36   #3
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Podgrzałam krem?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Podajemy skład inci, a nie same składniki aktywne, bo to nie jest skład kosmetyku

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Methylpropanediol, Isocetyl Stearate, Hialuronian sodu, Betaine, Cetyl Alcohol, Squalane, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Cl 42090

No ja bym się bała dalej używać.
Oooooo. Tak mi się właśnie wydawało, że mało coś tego.

No ja też się boję, stąd ten wątek... Obawiam się, że nie mam wyjścia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 12:06   #4
blackmoon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 158
Dot.: Podgrzałam krem?

Zużyj krem do ciała, a do twarzy kup nowy
blackmoon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 13:17   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Podgrzałam krem?

Jeżeli krem stał się toksyczny, to zużycie go do ciała uważam za jeszcze gorszy pomysł, niż do twarzy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-07-10 o 13:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 17:58   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Podgrzałam krem?

Wyrzucony. Boję się go nałożyć...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-10 18:58:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.