Jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-08, 13:06   #1
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa

Jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?


Witam
Mam 27 lat i trochę zmarszczek mimicznych, czyli nosowo-wargową od uśmiechu i dwie poziome kreseczki na szyi Chciałabym zacząć używać jakiegoś kremiku przeciwzmarszczkowego ale niestety przeszkadza mi w tym moja skóra. Jest bardzo sucha i jakoś niewiele kremów mi odpowiada, w większości ppzypadków skóra jest niedostatecznie nawilżona i pozostaje okropnie ściągnięta Przez pare lat szukania i testowania odpowiednich kremów znalazłam tylko pare dzięki którym znika to uczucie ściagnięcia, chociaż i tak muszę dość dużo tego kremu nałożyć - hydraphase riche, bioderma hydrabio rich (ale niestety po pół roku jego stosowania zaczęły wychodzić mi takie podskórne guzki - nie wiem czy tak sucha i ściagnięta skóra jak moja moze się zapychać?) ,nutrologie 2 (to samo co z biodermą) , dermedic hydrain 2, garnier miodowy odżywienie i komfort no i oczywiście nanobase (ale jest tak strasznie tłusty że uzywam tylko w ekstremalnych przypadkach) Teraz używam garnier, wiem że pewnie składowo nie jest to żadna rewelacja ale skórę nawilża mi bardzo dobrze (chociaż nakaładam go duzo) i nie jest drogi, a patrząc na to że krem starcza mi może na ponad tydzień (max 2 tyg) jest to też plus
Ale chciałabym zapobiegać też zmarszkom no i jakoś starać się spłycać te mimiczne... Niestety wszystkie te kremy przeciwzmarszczkowe sa zazwyczaj za mało nawilżające jak dla mnie Chciałam wypróbować garnier ultra lift dla skóry suchej bo bardzo lubię en garnier miodowy ale niestety - chociaż konsystencja bardzo fajna - gęste masło - bardzo taką lubię to jednak nawilżenie niewystarczające, ściąga trochę skóre I zastanawiam się co jest lepsze? Moze wytrzymać jakoś tą ściągniętą skórę i dalej go uzywać - na noc czy lepiej używać tego miodowego garnier chociaż nie a właściwości przeciwzmarszczkowych ale przynajmniej skóra nie jest ściągnięta? Już nie wiem co robić
A może kupić sobie lepiej jakieś serum przeciwzmarszczkowe i używać je pod krem który daje mi komfort nawilżenia? Widziałam w aptece serum roc z retinolem - nie wiem czy mogło by być dobre?
Już zupełnie zgłupiałam i nie wiem co robić?
Pordźcie mi coś z tą pielęgnacją przeciwzmarszczkową
A co do mycia twarzy myję ją żelem Eris kojąco nawilżającym, bez SLS. A może lepsze byłoby tylko mleczko później zmywane wodą? Ale mam wrażenie ze nie wystarczająco oczyści twarz z tego całego kurzu, spalin itd. Proszę, może ktos mi coś doradzi bo naprawdę już mam dość mojej skóry Najważniejsze jest dla mnie to żeby nie była ściągnięta bo jest to nie do zniesienia, ale czy tylko taka pielęgnacja wystarczy?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:37   #2
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?

up up
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:48   #3
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?

Witaj!
Na noc coś z retinolem np: z AVENE Ystheal +, po godzinie od nałożenia tego specyfiku dodaj jeszcze jakiś nawilżacz (bo retinole wysuszają)
Rano na zmarszczki Favlo C 15% a na to kremy z wysokim filtrem np: Emulsja Avene 50+
Następnego wieczoru zamieniesz retinol (na początku używaj go co drugi dzień) na coś delikatniejszego, nawilżającego i posiadającego przeciwutleniacze czyli. wit. C, E, K np: Iwostin z wit. C + E (nowa wersja) ... ja używałam też pod krem serum przeciwzmarszczkowe botoceutical.
Rano znowu wit. C i filtry (jak używsz retinolu, to filtry są konieczne żeby nie powstały przebarwienia). Niektórych kremy zapychają, więc warto spróbować serum (ale ja RoC nie próbowałam. No i pamiętaj o suplementach kwasy omega, wit E i A, drożdże, selen itd.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:54   #4
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?

Do zmywania twarzy z użyciem wody polecam Emulsję Cetapil, a do zmywania makijażu i oczu polecam Mustela Bebe płyn do mycia twarzy i posladków do niemowląt - sprawdza się także u dorosłych Nie trzeba go spłukiwac. Zamiast tonicu uzywam wody termalnej Avene.
Pozdrawiam.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 17:57   #5
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?

Jako nawilżacza używam Thalgo serum nawilżające, podobno też z biodermy sa dobre nawilżacze. Kosmetyków drogeryjnych nie polecam.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 10:45   #6
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: jaki krem przeciwzmarszczkowy i pielęgnacja dla skóry bardzo suchej?

Polecam kremy Lipobase i Nanobase
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.