Krem z kw.AHA dla 27-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-06, 15:10   #1
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883

Krem z kw.AHA dla 27-latki


Szukam czegos dla siostry pod choinke tzn. kremu z kwsami AHA. Ma dosc zniszczona skore opalaniem w solarium i zwyklym, widac juz jej dosc znacznie zmarszczki kolo ust i na czole. Wiem, ze kwasy AHA pomagaja przy przesuszonej skorze, zniszczonej przez promienie UV. Zastanawiam sie teraz, jaki KREM BYLBY ODPOWIEDNI?? Moze ktos cos poradzic?

Aha...czy stosujac taki krem koniecznie trzeba stosowac krem z filtrami? Bo wiem, ze przy kwsach w gabinecie trzeba, ale tam jest wieksze stezenie....wiec?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 15:27   #2
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

hej!!
Fajny bylby Diacneal firmy avene, zawiera AHA 6% i dodatkowo retinaldehyd, ktory bedzie dzialal tez przeciwzmarszkowo.
sa tez kremy firmy SVR z retinolem i kwasami AHA --> seria Hydracid, czasem mozna je kupic w zestawach, gdzie jest krem i piling z kwasem AHA
jak cos mi jeszcze wpadnie do glowy to napisze

Przy kwasach konieczne jest stosowanie filtrow, nawet przy mniejszych stezeniach, niezaleznie od pory roku! poniewaz kwasy i retinoidy dzialaja fotouczulacajco!
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 09:38   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Nie poleciłabym Diacnealu dla przesuszonej i zniszczonej solarium skóry - kwas i retinal to jak na poczatek za duzo, zwłaszcza że początki kuracji czesto przynosza pogorszenie, a nie poprawe. No i jeszcze jedna kwestia - kto chciałby znaleźć od choinką krem p/tradzikowy?? Ah, i aby uzywac diacnealu trzeba sie troche "podszkolic" w teorii

Dobrym pomysłem jest seria Hydracid od SVR - ich peeling na noc i do tego zestaw kremów - hydracid aplha na noc i hydraci na dzien, ale to koszt ok 150zl a moze i wiecej.

Warto rozwazyc zakup kosmetykow Lierac - nightpeel na noc - fantastycznie nawilza. na dzien jest uzupelniajacy daypeel, ale moze byc cokolwiek z dobrym filtrem.

No i sa jeszcze kosmetyki Neostraty - zwlaszcza te z kwasami PHA - do suchej, zwiotczalej skory.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 09:53   #4
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Racja, rzeczywiscie Diacneal na pierwszy ogien i na prezent to nie jest dobry pomysl.
i zapomnialam o Lieracu!! na prezent bylby fajny, ma AHA, BHA i mocznik, wiec bedzie nawilzal i to taka apteczna troche wyzsza polka, ladne opakowanie, wiec jak najbardziej sie nada
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 12:20   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

zastanawiam się, dlaczego firmy nie wpadły jeszcze na pomysł zestawów: kwasy / retinaldehyd + filtry. np. Avene Diroseal/Diacneal/Ystheal/Eluage + filtry SPF 50+ albo LRP Effaclar K + filtry, SVR Lysanel Active + filtry itd.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 17:24   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie poleciłabym Diacnealu dla przesuszonej i zniszczonej solarium skóry - kwas i retinal to jak na poczatek za duzo, zwłaszcza że początki kuracji czesto przynosza pogorszenie, a nie poprawe. No i jeszcze jedna kwestia - kto chciałby znaleźć od choinką krem p/tradzikowy?? Ah, i aby uzywac diacnealu trzeba sie troche "podszkolic" w teorii

Dobrym pomysłem jest seria Hydracid od SVR - ich peeling na noc i do tego zestaw kremów - hydracid aplha na noc i hydraci na dzien, ale to koszt ok 150zl a moze i wiecej.

Warto rozwazyc zakup kosmetykow Lierac - nightpeel na noc - fantastycznie nawilza. na dzien jest uzupelniajacy daypeel, ale moze byc cokolwiek z dobrym filtrem.

No i sa jeszcze kosmetyki Neostraty - zwlaszcza te z kwasami PHA - do suchej, zwiotczalej skory.
Tak sie zastanawiam...zakupie jej ten krem z kwasami no to i z filtrem trzeba bedzie kupic...nie wiem, czy "zmuszac" siostre do stosowania takiej kuracji (choc przydala by jej sie...) Jak myslicie??
Czy warto moze pomyslec o innym kosmetyku - bez kwasow?? np. same filtry? czy jakis podklad z filtrem... czy moze cos innego oprocz kwasow, co dobrze jej nawilzy skore i pomoze niwelowac pierwsze zmarszczki?? ale sie zaplatalam...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 17:36   #7
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

L_V --> albo moze zapytam tak: nie stac mnie, ze by kupic kuracje na dzien i na noc, zdaje sobie sprawe, ze przy tej nocnej, to na dzien bedzie musiala stosowac filtry..Czy zatem dobrze bedzie uzywac TYLKO day peel? gdyz ma i kwasy i filtry...Czy rownie dobrze zadziala? nawilzy, zmiejszy zmarszczki? Czy potrzebna jest do tego nocna kuracja?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 20:46   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
L_V --> albo moze zapytam tak: nie stac mnie, ze by kupic kuracje na dzien i na noc, zdaje sobie sprawe, ze przy tej nocnej, to na dzien bedzie musiala stosowac filtry..Czy zatem dobrze bedzie uzywac TYLKO day peel? gdyz ma i kwasy i filtry...Czy rownie dobrze zadziala? nawilzy, zmiejszy zmarszczki? Czy potrzebna jest do tego nocna kuracja?
Myślę że możnaby zacząc od day-peel - jaks sie spodoba to moze sobie przecież dokupic kuracje na noc. wie ze te preparaty sa kosztowne, ale one kurczę wszystkie tak kosztuja. nie wiem jaki nudzet przeznaczasz na siostre, ale na stronce dobrykrem [wpisz w goole] jest do kupienia zestaw hydracid od SVR za jakies 115 zl chyba. zestaw obejmuje peeling hydracid SP [kwasowy] oraz krem mooocno regenerujacy i p/zmarszczkowy na noc. fajna rzecz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 09:21   #9
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
zastanawiam się, dlaczego firmy nie wpadły jeszcze na pomysł zestawów: kwasy / retinaldehyd + filtry. np. Avene Diroseal/Diacneal/Ystheal/Eluage + filtry SPF 50+ albo LRP Effaclar K + filtry, SVR Lysanel Active + filtry itd.
bo zabrakłoby im miejsca na kartoniku do zamieszczenia całego składu
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 15:27   #10
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Myślę że możnaby zacząc od day-peel - jaks sie spodoba to moze sobie przecież dokupic kuracje na noc. wie ze te preparaty sa kosztowne, ale one kurczę wszystkie tak kosztuja. nie wiem jaki nudzet przeznaczasz na siostre, ale na stronce dobrykrem [wpisz w goole] jest do kupienia zestaw hydracid od SVR za jakies 115 zl chyba. zestaw obejmuje peeling hydracid SP [kwasowy] oraz krem mooocno regenerujacy i p/zmarszczkowy na noc. fajna rzecz.
No niestety...mam duza rodzine, chlopaka...bede kupowac 3-4prezenty (i tak nie dla kazdego bo mi wyplaty nie starczy a pracuje tylko w weekendy...), tak wiec na siostre moge przeznaczyc do 90zl Na Allegro Day Peel kosztuje 74zl wiec chyba go zakupie A ten SVR nie za mocny by byl? bo tak czytam czytam, to sama nie wiem...poza tym wydam 115zl.+przesylka i ona bedzie musiala jeszcze filtry dokupic...nie powiem, bo pewnie swietna kuracja, ale niestety...bez kasy ani rusz...
Najwyzej rzeczywiscie, jak jej sie spodoba ten Day Peel, to juz za swoja wyplate kupi sobie ten na noc hehe
Dzieki za pomoc!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 15:48   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Maripossa, ale jeśli Twoja siostra lubi solarium, to nie wiem, czy kupowanie jej kwasów to dobry pomysł... Chyba że uda Ci sie ją namówić do rezygnacji z tego zgubnego nałogu
Wydaje mi się, że wart rozważenia jest żel De Noyle's 9% AHA - bardzo delikatny, dobrze nawilża, bardzo wydajny i duża butla, kosztuje coś około 60 zł, o ile pamiętam... Jest też krem z 5% AHA. Można kupić np. na stronie eversun.pl albo w bio-medzie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-14, 16:00   #12
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Maripossa, ale jeśli Twoja siostra lubi solarium, to nie wiem, czy kupowanie jej kwasów to dobry pomysł... Chyba że uda Ci sie ją namówić do rezygnacji z tego zgubnego nałogu
Wydaje mi się, że wart rozważenia jest żel De Noyle's 9% AHA - bardzo delikatny, dobrze nawilża, bardzo wydajny i duża butla, kosztuje coś około 60 zł, o ile pamiętam... Jest też krem z 5% AHA. Można kupić np. na stronie eversun.pl albo w bio-medzie.
Hmm...a czy ja gdzies napisalam ze ona ciagle KOZYSTA z solarium?
napisalam, ze po tym zniszczona dosc skore, bo normalne opalanie tez lubi Ona juz nie uczeszcza na solarium od jakiegos roku, moze mniej. Widac jej dosc znacznie bruzdy na czole, kolo oczu troszke i dosc znacznie te kolo ust (bruzda nosowo-wargowa) no i widac ze skora jest zgrubiala
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 09:35   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Hmm...a czy ja gdzies napisalam ze ona ciagle KOZYSTA z solarium?
napisalam, ze po tym zniszczona dosc skore, bo normalne opalanie tez lubi Ona juz nie uczeszcza na solarium od jakiegos roku, moze mniej. Widac jej dosc znacznie bruzdy na czole, kolo oczu troszke i dosc znacznie te kolo ust (bruzda nosowo-wargowa) no i widac ze skora jest zgrubiala
No skoro nie korzysta, to w porządku.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 20:21   #14
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
bo zabrakłoby im miejsca na kartoniku do zamieszczenia całego składu
e tam, zestawy z miniaturkami są pakowane w całkiem spore kartoniki, a skład i tak jest na kartoniku właściwym od kremu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 16:47   #15
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Kremik zakupiony juz myslalam ze go nie dostane, bo bank przelew 3 dni robil i gdyby nie allegrowicz (wyslal paczke najszybciej jak sie da...) to krem na bank po swietach bym miala normalnie tak straaasznie sie ucieszylam niestety nie zoabcze reakcji na prezencik, bo siostra za granica u drugiej siostry bedzie, ale jak wroci to sie wszystkiego dowiem, hehe
JESZCZE RAZ DZIEKI WSZYSTKIM ZA POMOC!!

Wesołych Świąt!!!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 23:23   #16
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Krem z kw.AHA dla 27-latki

Mieszkam w Holandii i nie moge znalesc tutaj firmy Avene ani La roche posay (moich ulubionych) a chcialabym rozpacząc kuracje kwasami czy mogłybyście mi doradzic Drogie Wizażanki jakis dobry krem tego typu czyli złuszczajacy na wygładzenie ujednolicenie oczyszczenie zaskornikow? Z tego co zauwazyłam jest tutaj Vichy i Roc czy te firmy maja kremiki tego typu? Jesli nie to, doradzcie cos innego bardzo prosze....
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.