Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-18, 21:27   #1
Monika_97_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 14

Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?


Cześć dziewczyny! Niecały tydzień temu obroniłam moją prace lic. (informatyka). Jednocześnie w czerwcu skończyłam pierwszy rok Koreanistyki. Jakoś się wszystko udało, ale muszę przyznać, że było mi ciężko z dwoma kierunkami. Obiecywałam sobie, że teraz zajmę się wyłącznie jednym kierunkiem, będę miała więcej czasu na pracę i życie prywatne i już nigdy nie będę studiowała dwóch kierunków na raz. Ale jednak... zawsze interesowała mnie psychologia :P Myślę, czy nie próbować się dostać w drugiej rekrutacji (patrząc na wyniki maturalne, raczej na pewno się dostanę). Sama nie wiem co robić, jak zrobiłybyście?
Monika_97_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 14:21   #2
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Ale... po co?

O ile informatyka i koreanistyka idą jakos w parze, o tyle psychologia wydaje sie kompletnie odklejona od twojego ogólnego kierunku edukacji.

No chyba ze robisz to czysto for fun, ale trzeci kierunek tak nie brzmi
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 17:23   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Też mi się wydaje ta psychologia tu kompletnie od czapy. Poza tym, wiesz, to nie jest tak, że możesz studiować tylko teraz. Studia można podjąć przez całe życie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś za kilka lat, kiedy będziesz miała już bardziej ustabilizowane życie zawodowe, chodziła sobie hobbystycznie na psychologię zaocznie. Wiele osób tak robi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 20:34   #4
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Psychologia to nie najlepszy pomysł na drugi kierunek zwłaszcza w przypadku Koreanistyki.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 12:29   #5
Monika_97_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 14
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

No właśnie, zapomniałam wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tą psychologią. Nie mam żadnych związanych z nią planów zawodowych, jeśli miałabym studiować to tylko dla siebie, dlatego, że to mnie interesuje. Plany zawodowe mam zupełnie inne, od dawna rozwijam się już w tym kierunku i zmienianie tego nagle o 180 stopni byłoby nierozsądne.



Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś za kilka lat, kiedy będziesz miała już bardziej ustabilizowane życie zawodowe, chodziła sobie hobbystycznie na psychologię zaocznie. Wiele osób tak robi.

Też właśnie o tym myślałam, tylko nie jestem pewna czy za kilka lat będę miała jeszcze tyle energii do nauki co teraz. Może wtedy będę żałować, że nie poszłam? A może będę żałować jak pójdę, że przez to nie poświęciłam wystarczająco dużo energii Koreanistyce, na której też mi bardzo zależy i innym aspektom życia? Obecnie bardziej skłaniam się ku temu, że bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, ale mam mętlik w głowie, jednego dnia myślę tak, jednego tak, hehe
Monika_97_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 12:43   #6
Hazelka
Raczkowanie
 
Avatar Hazelka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 65
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Cytat:
Napisane przez Monika_97_ Pokaż wiadomość
No właśnie, zapomniałam wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tą psychologią. Nie mam żadnych związanych z nią planów zawodowych, jeśli miałabym studiować to tylko dla siebie, dlatego, że to mnie interesuje. Plany zawodowe mam zupełnie inne, od dawna rozwijam się już w tym kierunku i zmienianie tego nagle o 180 stopni byłoby nierozsądne.






Też właśnie o tym myślałam, tylko nie jestem pewna czy za kilka lat będę miała jeszcze tyle energii do nauki co teraz. Może wtedy będę żałować, że nie poszłam? A może będę żałować jak pójdę, że przez to nie poświęciłam wystarczająco dużo energii Koreanistyce, na której też mi bardzo zależy i innym aspektom życia? Obecnie bardziej skłaniam się ku temu, że bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, ale mam mętlik w głowie, jednego dnia myślę tak, jednego tak, hehe

Na identycznej zasadzie moze sie okazac, że jednak trzeci kierunek pożera ci zdecydowanie za dużo czasu i energii teraz. Nawet jezeli za kilka lat bedziesz starym grzybem () to chyba studiowanie zaocznie jednego kierunku powinno byc mniej problematyczne niz trzech dziennych jednoczesnie.
Hazelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 14:48   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Cytat:
Napisane przez Monika_97_ Pokaż wiadomość
Też właśnie o tym myślałam, tylko nie jestem pewna czy za kilka lat będę miała jeszcze tyle energii do nauki co teraz. Może wtedy będę żałować, że nie poszłam? A może będę żałować jak pójdę, że przez to nie poświęciłam wystarczająco dużo energii Koreanistyce, na której też mi bardzo zależy i innym aspektom życia? Obecnie bardziej skłaniam się ku temu, że bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, ale mam mętlik w głowie, jednego dnia myślę tak, jednego tak, hehe
To zależy, co planujesz. Na drodze studiom zwykle stają: praca w nienormowanych godzinach, praca związana z częstymi wyjazdami, małe dzieci. Jeśli planujesz w miarę standardową pracę i nie masz zamiaru od razu rodzić kilkorga dzieci z rzędu, raczej nie powinno być problemu z wygospodarowaniem co drugiego weekendu, żeby sobie na kilka godzin pójść hobbystycznie na zajęcia.

Gdybym była Tobą, wolałabym raczej skupić się na koreańskim i przygotowywaniu gruntu pod przyszłą pracę zawodową. To dobry czas na jakieś fajne staże i stawianie w tym pierwszych kroków. Pracodawcy jednak lubią CV z jakimś sensownym doświadczeniem zdobytym już na studiach niż CV trójkierunkowców z pustą rubryką "doświadczenie".
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 16:14   #8
Monika_97_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 14
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Gdybym była Tobą, wolałabym raczej skupić się na koreańskim i przygotowywaniu gruntu pod przyszłą pracę zawodową. To dobry czas na jakieś fajne staże i stawianie w tym pierwszych kroków. Pracodawcy jednak lubią CV z jakimś sensownym doświadczeniem zdobytym już na studiach niż CV trójkierunkowców z pustą rubryką "doświadczenie".

Poza studiami mam też pewne doświadczenie w pracy w rodzinnej firmie i jako freelancerka, mam też ukończone dodatkowe kursy i trochę konkretnych umiejętności. Chociaż chyba faktycznie skoncentruje się na koreańskim, na nim bardzo mi zależy. Choć na pewno jeszcze będę miała sporo wątpliwości po drodze
Monika_97_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 17:53   #9
Paula_Z1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 5
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Gratuluję obronionego licencjatu. Ja całkowicie cie rozumiem bo ostatnio myślę o tym samym, ale chyba poczekam na koniec studiów i rozpocznę studia podyplomowe. To wszystko zależy od ciebie i od twojego zapału. Na psychologię trochę czasu jednak trzeba poświęcić, studia do łatwych nie należą i trochę jednak trwają. Po twojej wypowiedzi można chyba stwierdzić,że wybierasz się na studia dzienne. Nie myślałaś może o pracy w branży informatycznej a na psychologię wybrać się niestacjonarnie?
Paula_Z1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 18:51   #10
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Choć pomysł jest bardzo ciekawy, to myślę że chyba lepiej przełożyć go troszkę w czasie. Ja na Twoim miejscu wzmacniałabym te umiejętności i wiedzę którą już masz. Oba skończone przez Ciebie kierunki są bardzo fajne, wymagają jednak ciągłej nauki i pracy.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 09:17   #11
justyna_jos_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 17
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Według mnie Twoje dotychczasowe kierunki są bardzo perspektywiczne - myślę, że dodatkowy fakultet z psychologii nie przyda Ci się na rynku pracy. Na Twoim miejscu skupiłabym się na zdobywaniu doświadczenia zawodowego - to na pewno zaprocentuje.

akumulatory Zielona Góra https://autoczesci-lipiec.pl/oferta/...ra/akumulatory

Edytowane przez justyna_jos_wizaz
Czas edycji: 2022-02-16 o 15:45
justyna_jos_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 10:54   #12
torcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 14
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Chyba jednak, co za dużo, to niezdrowo. Psychologia na pewno jest bardzo ciekawa, ale jeśli nie wiążesz z nią żadnej przyszłość, a ma to być zaspokojenie Twojej ciekawości, to chyba jednak szkoda czasu. Nie musisz przecież zapisywać się na studia, żeby zgłębiać interesującą Cię dziedzinę
torcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 11:08   #13
kchmiel93
Przyczajenie
 
Avatar kchmiel93
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Cóż... Na twoim miejscu kochana, raczej bym sobie odpuściła z tą psychologią. Nie wszystkie sroki za ogon można złapać! Skup się na zbieraniu praktyki i doświadczenia - to na pewno teraz bardzo Ci się przyda
__________________
Wierzę, że ludzie częściej czynią zło z braku wiedzy niż z premedytacją.
kchmiel93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 11:20   #14
liwiaoktawia
Przyczajenie
 
Avatar liwiaoktawia
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 26
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

Ja bym sobie darowała - ogólnie z samą informatyką i tak już jesteś dobrze ustawiona raczej zaczęłabym się rozglądać na stażami itp, żeby nabrać jak najwięcej doświadczenia. Chyba, że jednak twierdzisz, ze informatyka albo koreanistyka to nie to, i chcesz kompletnie zmienić ścieżkę kariery. W innej sytuacji dla mnie nie ma sensu
liwiaoktawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 13:57   #15
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Brałybyście kolejny kierunek studiów na moim miejscu?

W sumie skoro chcesz uczyc sie psychologii hobbystycznie i nie wiazesz z tym przyszlosci to dlaczego by nie kupic sobie (nawet na podstawie bibliografii do zajec akademickich) literatury i zglebiac ja na wlasna rękę w wolnych chwilach?
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-23 14:57:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.