Makijaż do rudych włosów i zielonych oczu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-16, 13:42   #61
marlena1000
Przyczajenie
 
Avatar marlena1000
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki podkład..I jaki makijaż do rudych włosow?

Spróbuj może podkładu w odcieniu porcelanowym .Jeśli chodzi o make-up to do rudych dziewczyn o jasnej cerze pasują szminki w chłodnych odcieniach,czerwień burgundowa a cienie do powiek to w kolorze miętowej zieleni i niebieskich tonacjach. Do twojej urody pasują też brzoskwiniowe róże. Tak przynajmniej w Show style napisali. Pzdr
marlena1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 23:30   #62
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jaki podkład..I jaki makijaż do rudych włosow?

Przecież takie rady nie mają najmniejszego sensu. Z Show, Party, czy Pani domu, czy czegokolwiek innego
Nie widzimy Cię, nie wiemy nawet, czy jesteś ciepłym, czy chłodnym typem.
Mogę Ci powiedzieć "kup sobie podkład Revlon w odcieniu 004" - bo chyba masz oczekiwania co do takiej odpowiedzi, ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z jej nierzetelności i przy okazji niedorzeczności tego wątku...

Przejdź się do Wizażystki, np. Bobbi Brown w Douglasie (umawiają spotkania), lub do Sephory, czy MACa i poproś o radę przy dobraniu dla siebie odpowiedniego makijażu.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:31   #63
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Jaki podkład..I jaki makijaż do rudych włosow?

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Przejdź się do Wizażystki, np. Bobbi Brown w Douglasie (umawiają spotkania), lub do Sephory, czy MACa i poproś o radę przy dobraniu dla siebie odpowiedniego makijażu.


To jest odpowiedz na Twoje pytanie, innego wyjscia nie masz, chyba ze chcesz eksperymentowac na wlasna reke, ale z Twojego postu wynika, ze juz to robilas i nie wychodzilo najlepiej...
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:05   #64
Swarzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Smile Jak podkreślić typ urody.

Cześć! Chciałabym zapytać, jak podkreślić mój typ urody makijażem. Nie znam się na tym, staram eksperymentować ale wiem, że mogłoby być o wiele lepiej. :P
Mam długie, kręcone, miodowo rude włosy, ciepły, złotawy odcień skóry, lekko skośne, zielono-niebieskie(zależy od oświetlenia) oczy z żółtą otoczką wokół tęczówki, pełne, rzucające się w oczy usta i delikatnie wystające kości policzkowe. Macie jakieś porady, jak to wszystko ładnie podkreślić?
+ dodam, że oczy nie są zbyt duże, więc jak je optycznie powiększyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Swarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:37   #65
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić typ urody.

Cytat:
Napisane przez Swarzyca Pokaż wiadomość
Cześć! Chciałabym zapytać, jak podkreślić mój typ urody makijażem. Nie znam się na tym, staram eksperymentować ale wiem, że mogłoby być o wiele lepiej. :P
Mam długie, kręcone, miodowo rude włosy, ciepły, złotawy odcień skóry, lekko skośne, zielono-niebieskie(zależy od oświetlenia) oczy z żółtą otoczką wokół tęczówki, pełne, rzucające się w oczy usta i delikatnie wystające kości policzkowe. Macie jakieś porady, jak to wszystko ładnie podkreślić?
+ dodam, że oczy nie są zbyt duże, więc jak je optycznie powiększyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mogę ci doradzić, żebyś używała raczej ciepłych kolorów i unikała bardzo zimnych odcieni.

Co do oczu, zawsze dobrze robi tusz do rzęs (czarny pasuje każdemu, ale dla podkreślenia delikatnej kolorystyki można użyć brązowego).
Powiększa oczy łagodne obwiedzenie (nie kreska) ciemniejszym kolorem cienia (np brązowym) i rozświetelenie w odpowiednich miejscach odcieniem rozświetlającym (w twoim przypadku najlepiej złotawym lub złotoróżowym), ale to tak trudno opisać w poscie, poza tym trzeba dostosowac do kształtu oka. Najlepiej poszukaj instrukcji makijażu, smokey eyes, makijaż powiększający oczy itp.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:41   #66
paula 78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak podkreślić typ urody.

A może poradzicie coś dla mnie? Mam duże, okrągłe oczy koloru szaro-stalowo-niebieskiego. Makijaż w niebieskim kolorze to porażka... w zieleni od razu wyglądam starzej o 15 lat :/ Fiolet za bardzo kontrastuje.... może jakieś połączenie tych kolorów? A jaka kreska pasuje do dużego oka?
paula 78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:15   #67
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak podkreślić typ urody.

Cytat:
Napisane przez paula 78 Pokaż wiadomość
A może poradzicie coś dla mnie? Mam duże, okrągłe oczy koloru szaro-stalowo-niebieskiego. Makijaż w niebieskim kolorze to porażka... w zieleni od razu wyglądam starzej o 15 lat :/ Fiolet za bardzo kontrastuje.... może jakieś połączenie tych kolorów? A jaka kreska pasuje do dużego oka?
Zapraszam do wątku dotyczącego analizy kolorystycznej, moze ci pomóc jeśłi chodzi o dobór kolorów:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808&page=177

Ogólnie powiem tak: każdy kolor ma wiele odcieni. Pewnie każdy ma takie odcienie zielonego w których będzie wyglądał fatalnie. Ale być może są odcienie tych kolorów, które ci pasują. Nie wiem jak wyglądasz, ale zwykle najbezpieczniejsze są kolory neutralne, bliskie naturalnej kolorystyce twarzy. Moga to być brązy, szaroście i róże, w zależności od typu urody mniej lub bardziej intensywne.

Do dużych oczu pasuje wyraźna, grubsza kreska. Jeśli czarny jest zbyt drastyczny, spróbuj innych kolorów. Przy bardzo okrągłym kształcie dobrze robi lekkie wydłużenie kresek w kącikach oczu lub pogrubienie tam kreski. Można też zrobić kreskę tylko w zewnętrznych kącikach, lub tylko na górnej lub dolnej powiece. To jest teoria, w praktyce każdy musi sam poeksperymentować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 15:07   #68
Swarzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak podkreślić typ urody.

up
Swarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:03   #69
mariusiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Smile Rudowłosy makijaz

Hej. Pomożecie mi?

Mam mały a może i duży problem z doborem makijażu na co dzień. Jestem specyficznym typem urody. Nie wiem jak dobrać podkład przez moje piegi i czasami nie jednolity odcień skóry
Mam zielone oczka i bardzo trudno jest mi coś dla siebie dobrać.

Z góry dzięki za podpowiedź
mariusiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 23:19   #70
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rudowłosy makijaz

Podkład dobiera się do takiego koloru skóry, jaki by się miało bez piegów
Przykłady:
Jeśli masz np. chłodny, różowawy + piegi pomarańczowe to dobierasz podkład lekko różowawy i chłodny. Jeśli masz cerę raczej złocistą, ciepłą + brązowe piegi to dobierasz podkład jasny o lekko ciepłym odcieniu. Itd. poziom koloru dobieramy też do jasności karnacji bez piegów. Oczywiście jeśli piegów jest bardzo dużo i są ciemne to pewnie będą lekko widoczne nawet przez podkład, ale lepsze to niż posmarowanie się kolorem zupełnie "nie z tej bajki".

Polecam też wątek o analizie kolorystycznej:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732&page=19
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:23   #71
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Rudowłosy makijaz

Cytat:
Napisane przez mariusiina Pokaż wiadomość
Hej. Pomożecie mi?

Mam mały a może i duży problem z doborem makijażu na co dzień. Jestem specyficznym typem urody. Nie wiem jak dobrać podkład przez moje piegi i czasami nie jednolity odcień skóry
Mam zielone oczka i bardzo trudno jest mi coś dla siebie dobrać.

Z góry dzięki za podpowiedź
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4640

dla zielonookiej moim zdaniem pasują delikatne brązy, koral, śliwka, fiolety ..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 13:19   #72
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rudowłosy makijaz

Do zielonych oczu pasuje wiele kolorów - może najsłabiej błękity, ale trzeba jeszcze dobrać kolor cieni do karnacji.

To co się sprawdzi u jednej osoby zielonookiej, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej.

Np ja ostatnio kupiłam sobie takie cienie:
http://www.loreal-paris.co.uk/img/l1...co-smoking.jpg

A przedtem takie:
http://www.discountcosmeticsonline.c...1_Savannah.jpg


I o ile te jaskrawizny L'Oreala sprawdzają się świetnie (tylko żółty troszkę odstaje od mojej kolorystyki, ale ujdzie) to bezpieczniejsze wydawałoby się cienie Maybelline nie sprawdzają się i musiałam oddać mamie. Jeszcze ta złota część jakoś ujdzie, ale zgaszona zieleń okropna. Wyglądam w tym jak chora. Nie wiem jak ja to kupiłam, chyba w sklepie było złe oświetlenie a ja nałożyłam głównie ten złoty. Naprawdę ładne cienie, tylko nie dla mnie.


Brązy i ogólnie "kolory ziemi" pasują ogólnie każdemu, ale też czystość i "temperaturę" koloru trzeba dobrać do typu urody. Jedni potrzebują ciepłych, inni zimnych kolorów. Dobry odcień brązu wygląda bardzo naturalnie, nawet ciemny. Zły odcień brązu nadaje zmęczony wygląd i postarza.


Przy zielonych oczach dobrze sprawdzają się cienie różowe i fioletowe, a nawet czerwone czy czerwonawe (zależy od typu urody) bardzo podkreślają kolor oczu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 14:57   #73
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Rudowłosy makijaz

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Do zielonych oczu pasuje wiele kolorów - może najsłabiej błękity, ale trzeba jeszcze dobrać kolor cieni do karnacji.

To co się sprawdzi u jednej osoby zielonookiej, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej.

Np ja ostatnio kupiłam sobie takie cienie:
http://www.loreal-paris.co.uk/img/l1...co-smoking.jpg

A przedtem takie:
http://www.discountcosmeticsonline.c...1_Savannah.jpg


I o ile te jaskrawizny L'Oreala sprawdzają się świetnie (tylko żółty troszkę odstaje od mojej kolorystyki, ale ujdzie) to bezpieczniejsze wydawałoby się cienie Maybelline nie sprawdzają się i musiałam oddać mamie. Jeszcze ta złota część jakoś ujdzie, ale zgaszona zieleń okropna. Wyglądam w tym jak chora. Nie wiem jak ja to kupiłam, chyba w sklepie było złe oświetlenie a ja nałożyłam głównie ten złoty. Naprawdę ładne cienie, tylko nie dla mnie.


Brązy i ogólnie "kolory ziemi" pasują ogólnie każdemu, ale też czystość i "temperaturę" koloru trzeba dobrać do typu urody. Jedni potrzebują ciepłych, inni zimnych kolorów. Dobry odcień brązu wygląda bardzo naturalnie, nawet ciemny. Zły odcień brązu nadaje zmęczony wygląd i postarza.


Przy zielonych oczach dobrze sprawdzają się cienie różowe i fioletowe, a nawet czerwone czy czerwonawe (zależy od typu urody) bardzo podkreślają kolor oczu.

świetny ten set z L'oreala
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 00:07   #74
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Rudowłosy makijaz

Witaj w klubie

Rude włosy i zielone oczy= idealne połączenie

Ja jestem typowo rudowłosa, lokowana ale pomimo jasnej karnacji (typowej dla rudzielców) mam oczy niebieskie. Makijaż dla rudowłosej nie jest wcale łatwy. Czasem mam wrażenie, że mam mniej ruchów niż blondynki czy ciemnowłose. Nie jestem ekspertem ale powiem Ci, jakich kosmetyków i kolorów ja używam. Nie są to super rady, potraktuj je po prostu jako dzielenie się doświadczeniem.

Jeśli chodzi o podkład: dobieraj taki, jaki pasuje Ci do karnacji, nie zwracając uwagi na piegi. Piegi musisz pokochać, rudej pasują. Możesz starać się je odrobonkę potem przypudrować ale obawiam się, że nic więcej nie zrobisz. Z podkładami dla jasnoskórych generalnie jest problem, na mnie pasują te, które mają w nazwie beige claire ( przynajmniej te Guerlaine'owe). Brwi w tonacji szarości lub brązu i to bardzo delikatnie podkreślone- na jasnej rudowłosej karnacji inne mogą za bardzo się odcinać i wygladać sztucznie.

Jeśli chodzi o kolorówkę: tu niewiele Ci pomogę, jeśli chodzi o oczy. Ograniczam się do mascary i odrobiny rozjaśniającego cienia w wewnętrznych kącikach, na powiekach kolor nude i mascary.

Jeśli chodzi o błyszczyk i róż to wydaje mi się, że cieplejsze tonacje (raczej w brązie lub przygaszonej pomarańczy czy brzoskwini) są lepsze niż w różowej (ja uzywam pryzm w kolorze In Vogue Orange i błyszczyka Smashboxa w kolorze Boundless). Choć widywałam też ładny makijaż w tonacji różu i jeśli Twoja cera ma skłonności do różowienia i zaczerwien to tonacja pomarańczy może wyglądać nienaturalnie.

Gdzieś na YT widziałam piękny makijaż dla rudowłosej i zielonookiej...poszukam.

proszę:

http://www.youtube.com/watch?v=xVlkFaA-gN0
http://www.youtube.com/watch?v=05wdaJ_O5VU
http://www.youtube.com/watch?v=3hPzMYU8IiY

Mi się najbardziej podoba trzecia prezentacja.

Pozdrawiam.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 01:53   #75
aveline1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 3
Smile Makijaż do rudych włosów i zielonych oczu

Witam! Chciałam się zapytać jaki makijaż pasuje do zielonych oczu i włosów w kolorze miedzi? Mam jasną karnację bez piegów ale z kilkoma niedoskonałościami. Oczy są w zależności od światła ciemno-zielone lub wręcz szmaragdowe. Usta mam w kolorze ciemnego różu zmieszanego z czerwienią.
Nie wiem czy te informacje są potrzebne ale na wszelki wypadek je umieściłam Z góry dziękuje i pozdrawiam
aveline1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:54   #76
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Makijaż do rudych włosów i zielonych oczu

będziesz ładnie wyglądała w ciepłych odcieniach brązu, miedzi, złota, zieleni butelkowej, beżu. Unikaj przede wszystkim odcieni: niebieskiego oraz różu.
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:05   #77
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Makijaż do rudych włosów i zielonych oczu

Cytat:
Napisane przez aveline1 Pokaż wiadomość
Witam! Chciałam się zapytać jaki makijaż pasuje do zielonych oczu i włosów w kolorze miedzi? Mam jasną karnację bez piegów ale z kilkoma niedoskonałościami. Oczy są w zależności od światła ciemno-zielone lub wręcz szmaragdowe. Usta mam w kolorze ciemnego różu zmieszanego z czerwienią.
Nie wiem czy te informacje są potrzebne ale na wszelki wypadek je umieściłam Z góry dziękuje i pozdrawiam
Przejrzyj ten wątek.
Możesz też zglądnąć do tego wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4640&page=22
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-09 13:05:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.