Piekace oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-02, 09:53   #1
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28

Piekace oczy


Prosze o rade czy znacie jakies dobre ,nie drogie krople do oczu (bez recepty),ktore pieka i sa ciagle zaczerwienione ( prawdopodobnie od pracy przy komputerze )?
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 10:00   #2
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Piekace oczy

na piekace oczy ja uzywam HOMEOPTIC firmy Laboratoires Boiron - przemeczenie oczu , zadymione pomieszczenia , zmeczenie komputerem , pieczenie , po kapielach w basenie dziala - koi oczy , lagodzi podraznienia i uspokaja . Minimisy przeznaczone sa do jednorazowego uzycia ( w opakowaniu jest 10 minimisow czyli 10 platikowych fioleczek jednorazowych ) bardzo lagodne , uzywam od dawna bo akurat w moim przypadku visine podraznial mi po regularnym stosowaniu piekace oczy a ten specyfik nie - moga go stosowac osoby noszace szkla kontaktowe . Kosztuje 10,95 zl w aptece
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 10:09   #3
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: Piekace oczy

podciagam temat. Nosze szkła kontakowe, pracuje przy komputzerze, chodze na basen i nie wysypiam się - czyli wszytsko co szkodzi oczom. Sa bez przerwy czerwone i stosowałam rózne specyfiki - teraz mam krople ze swietlikiem, mialam Homeoptic 0 jednak mam wrazenie ze sa dla mnie za słabe - nie usuwają zaczerwienienia oczu, przynosza ulge ale na krótko. Uzywałam też Betadrinu te znowu za mocne i chyba je przedawkowałam, miałam po nich uczucie takiej suchośc w oczach.No i stosowałam też okładu ze swietlika - zioal z Hebrapolu. jednak skutecznego specyfiku, zeby miec ladne, nie czerwone oczka i powieki nie znam. Moze ktos zna?
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 10:12   #4
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28
Re: Piekace oczy

Dzięki Diorek .Na pewno spróbuje bo juz nie moge wytrzymac z tym szczypaniem
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 10:44   #5
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Piekace oczy

Podobnie jak Anasti noszę szkła kontaktowe (od 9 lat) i pracuję przy komputerku, wiec problem nie jest mi obcy. Mogę polecić kropele nawilżające AQuify (Ciba Vision) dostępne w każdym salonie optycznym za ok. 12 zł. Ja je stosuje dwa razy dziennie na soczewki, by zlikwidować suchość (z czym związane jest pieczenie) oczu. Jeżeli twój problem wiąże się z nadwrażliwością spojówek na pyłki, kurzynki itp. to radzę zgłosić się do okulisty po Kusikrom (sorry, pisze ze słuchy - pamiętam tylko że to przez C..).
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 10:45   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Piekace oczy

kropelki ze swietlika, oculo-heel, homeoptic, z nowoczesnych Hylo-comod.
krople typu visine, betadrin, których główny mechanizm działania polega na obkurczaniu naczynek- wyłącznie okazyjnie, od czasu do czasu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 11:34   #7
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: Piekace oczy

moja okulistka powiedziala mi ze przyczyna zaczerwienienia oczu moze bycf płyn do soczewek. Jakie nosisz soczewki i jakiego płynu uzywasz? I soczewki zakladasz codziennie? to jest wspaniała sprawa, ale te piekące i czerwone oczy to masakra. czy nie odczuweasz dyskomfortu przy pracy na komputerze?
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-02, 14:04   #8
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Piekace oczy

Nie wiem czy to do mnie skierowane pytanie... W każdym razie, od 9 lat noszę soczewki firmy Bausch&Lomb. Początkowo (ze względów ekonomicznych) używałam tych 3-miesięcznych. Od jakiegoś czasu zamieniłam je jednak na miesięczne Softlens które są bardziej uwodnione, a co za tym idzie - lepiej są tolerowane przez oczy. Każdego wieczora zdejmuję "oczka" i myję je w płynie tej samej firmy (nie pamiętam w tej chwili nazwy - takie niebieskie opakowanie). Okresowo (np. wiosną) przed snem zapuszczam w każde oczko po jednej kropli wspomnianego we wcześniejszym poście leku odczulającego. Jeżeli chodzi o pracę z komputerkiem, to wydaje mi się, że równie ważne jest zakraplanie AQuify'em jak i wietrzenie co jakiś czas pomieszczenia. I wtedy można jakoś funkcjonować!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 15:23   #9
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Piekace oczy

Na przedawkowanie komputera, a także na niedobór snu stosuję krople Visine (ok. 18 zł / fiolka, ważność 30 dni od otwarcia) i zawsze mi pomagają. Plusem jest to, że można je aplikować kilkakrotnie w ciągu dnia.
Czasami przemywam oczy po prostu solą fizjologiczną - to nie likwiduje zaczerwienień, ale odświeża i pomaga na uczucie suchości.
Przy silnych podrażnieniach robię sobie kompresy z naparu pół na pół rumianku i nagietka (zaparzam w szklance i kładę na oczy płatki kosmetyczne zanurzone w naparze). Takie kompresy pomagają nawet na zapalenie spojówek i jęczmień - wypróbowałam.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 16:35   #10
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Piekace oczy

Moze jesteś na cos uczulona??? ja swego czasu na taka dolegliwość stosowalam krople "sztuczne łzy " czy coś takiego..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:36   #11
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Piekace oczy

Będę wdzięczna za polecenie jakiś dobrych kropli do oczu. Moje oczy są zmęczone pracą przy komputerze, często zaczerwienione lub bolące. Noszę też soczewki kontaktowe czasami, ale powyższe dolegliwości nie mają nic z tym wspólnego, bo te dolegliwości występują również w okresach nienoszenia.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 18:17   #12
kosmetycznamajka
Raczkowanie
 
Avatar kosmetycznamajka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 121
Dot.: Piekace oczy

na zdjęciach kilka porad jak dbać o oczy, aby uniknąć nużeńca.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zadbaj o swoje oczy 1.jpg (85,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zadbaj o swoje oczy 2.jpg (92,2 KB, 11 załadowań)
__________________
Ciesz się każdym dniem i uśmiechaj
kosmetycznamajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 08:16   #13
jakoko
Przyczajenie
 
Avatar jakoko
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 11
Dot.: Piekace oczy

A może masz jakąś alergię i dlatego pieką Cię oczy??
jakoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 21:43   #14
JogurtBezCukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Piekace oczy

Osobiście nie próbowałam jeszcze, ale wiele osób polecało mi maść VITA-POS. Kupiłam ją w aptece za 15 zł chyba i czekam kiedy mi sie przyda żeby wypróbować xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-02-11 o 12:33 Powód: link
JogurtBezCukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 18:31   #15
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piekace oczy

Jako ze uzywam juz od dlugiego czasu moge polecic krople ( bez konserwantow) nadajace sie nawet dla osob noszacych szkla kontaktowe Sa to BIOLAN, HYLO-PROTECT, CATIONORM, HYABAK, ( na pewno sie tak nazywaja- lecz moga byc z mojej strony przekłamania w pisowni- nie chce mi sie leciec do lazienki zeby sprawdzic jak sie pisze nazwy)

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2017-02-15 o 18:32
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 10:41   #16
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Piekace oczy

Myślę, że konkretna marka kropli nie ma tu znaczenia. Ja zawsze trafiam na inne, zwykle z kwasem hialuronowym i koniecznie w tym hermetycznym opakowaniu, bo wtedy dłużej zachowują waznośc.
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 14:47   #17
Monikaz71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 12
Thumbs up Dot.: Piekace oczy

Nie wiem czy wiecie, ale podczas II WŚ lotnicy gdy musieli lecieć w nocy, to aby nie męczyć wzroku jedli czarne jagody, potem doszła do tego luteina. U mnie gdy pracuję przy świetlówkach od czasu do czasu mam szczypiące, suche oczy. Krople nie pomagały. Wynalazłam w aptece rosyjski suplement, bardzo trudno go dostać dr retter, gdzie mają połaczenie luteina i czarne jagody. Uwaga opakowanie jest pisane cyrylicą. Chyba najlepsze co mogę polecić na ten problem.
Monikaz71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 10:59   #18
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Piekace oczy

Nawilżających w aptece jest pewnie dużo rodzajów, kupiłam sobie hialeye free comfort, te mi poleciła aptekarka, wybór trafiony, oczy w końcu nie pieką i na wszelki wypadek trzymam je w zasięgu, bo praca przy kompie to oczom nie sprzyja, faktycznie też słyszałam o jagodach, bataty też są dobre na oczy
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 19:16   #19
alioris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 23
Dot.: Piekace oczy

Dzięki za polecenie też słyszałam o HialEye, ale jeszcze ich nie wypróbowałam jeżeli Tobie pomogły to mam nadzieje ze pomoga rowniez mi. Kilka godzin dziennie pracy przy komputerze doprowadza to tego ze oczy pieka... niestety taki urok pracy przy komputerze.
alioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 20:25   #20
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Piekace oczy

floragia a powiedz jeszcze czy one się nadają do używania podczas stosowania soczewek kontaktowych? Bo wtedy oczy się szybciej przesuszają i są podrażnione, ulga by się bardzo przydała
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 22:51   #21
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Piekace oczy

Jeśli chodzi o dbanie o oczy to ważne też jest żeby pić dużo wody, bo to pomaga nawilżyć gałkę oczną. No ale to nie wystarcza, jeśli ktoś np. pracuje dużo przed komputerem, bo nasz organizm nie wytwarza luteiny, dlatego rzeczywiście warto zainwestować w lutezan, ja sama przynajmniej czuję różnicę. Chociaż oczywiście staram się też jeść owoce morza czy marchewki, bo też są dobre na oczy.
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:53   #22
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Piekace oczy

Cytat:
Napisane przez fiolek000 Pokaż wiadomość
krople Starazolin są bez recepty i są bardzo skuteczne na piekące i wysuszone włosy, polecam
Chyba oczy
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 13:37   #23
emilia07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Piekace oczy

Ja na suche i zaczerwienione oczy używam kropli Systane Ultra, rano i wieczorem 1-2 krople. Kosztują w aptece około 20 zł i można ich używać do 6 miesięcy po otwarciu, co jest plusem, bo jeszcze nigdy nie udało mi się zużyć całego opakowania wcześniej.
emilia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 08:18   #24
sophia87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 11
Dot.: Piekace oczy

ostatnio wlaśnie sporo czasu przed komputerem spędzałam i już czasami czułam, ze mnie masakrycznie bolą oczy, ale właśnie krople a potrzebne, albo dobrs okulary do pracy, żeby nie przemęczać oczu. Mama mi kupowała w aptece hialeye i dużo lepei po nich się czułam, syzbko nawilżały oko, nawet jak mi sie robiły czerwone to zaraz to znikało.
sophia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 11:02   #25
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Piekace oczy

Wizyta u okulisty, a doraźnie można zapewnić sobie ulgę zwykłymi okładami ze zwykłej czarnej herbaty.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 20:52   #26
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Piekace oczy

Tak, tak, wizyta u okulisty to oczywistość, tylko ostatnio była zmiana i trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i to baaaardzo wydłużyło czekanie na wizytę. Zapisywałam się w tym tygodniu i mam termin na KONIEC PAŹDZIERNIKA Także do tego czasu można oślepnąć akurat. Doraźnie też lubię sobie zrobić okłady na oczy, takie małe domowe spa :P Ale szczerze mówiąc, bez lutezanu daleko bym nie pociągnęła, bo bardzo dbam o siebie, nawet mam okulary z antyrefleksem i teoretycznie nie powinien mi komputer szkodzić. W praktyce teraz przestawiam się na ich mocniejszą wersję z omega 3 i modlę się, żeby to tego października nic się nie działo
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 21:06   #27
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Piekace oczy

Cytat:
Napisane przez Yubi Pokaż wiadomość
Tak, tak, wizyta u okulisty to oczywistość, tylko ostatnio była zmiana i trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i to baaaardzo wydłużyło czekanie na wizytę. Zapisywałam się w tym tygodniu i mam termin na KONIEC PAŹDZIERNIKA Także do tego czasu można oślepnąć akurat. Doraźnie też lubię sobie zrobić okłady na oczy, takie małe domowe spa :P Ale szczerze mówiąc, bez lutezanu daleko bym nie pociągnęła, bo bardzo dbam o siebie, nawet mam okulary z antyrefleksem i teoretycznie nie powinien mi komputer szkodzić. W praktyce teraz przestawiam się na ich mocniejszą wersję z omega 3 i modlę się, żeby to tego października nic się nie działo
A co dokładnie suplementujesz ?
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 22:52   #28
Emilia_P
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Piekace oczy

Ktoś wyżej wspomniał o hialeye, też je polecam. Pracuje przy komputerze, przez co moje oczy są często zaczerwienione, pieką, a czasami też łzawią. Jakiś czas temu odkryłam hialeye i dzięki ich stosowaniu od razu lepiej się pracuje. Jednak żeby nie przemęczac za bardzo oczu, czasami w weekend robię sobie dzień wolny od komputera.
Emilia_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 01:32   #29
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 109
Dot.: Piekace oczy

a próbowałaś łykać przez kilka dni rutinoskorbin? wiem, ze to smiesznie brzmi, ale... oczy sie goją od niego
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 14:33   #30
kornelia120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Piekace oczy

Najlepiej jeśli pójdziesz do apteki lub okulisty i Ci profesjonaliści coś doradzą. Ja nie miałam czasu iść do lekarza, więc podjechałam do apteki Melissa i tam pani mi super doradziła. Zaczerwienienie oczu zeszło po 2 dniach i już później mnie nie piekły ani nie szczypały.
kornelia120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-01 15:11:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.