NUŻENIEC! do Beaty i innych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-04, 12:28   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

NUŻENIEC! do Beaty i innych


Bezskutecznie leczona od 2 lat na nierozpoznaneą przypadłość dotyczącą skóry na twarzy a objawiającą się występowaniem czerwonych plam, krostek, itp. Po zjedzeniu różnych lekarstw, braniu szczepionek uodparniających itd. w koncu stwierdzono u mnie trądzik różowaty i obecnie biorę antybiotyk, twarz smaruję Rozexem. Ale...wyczytałam gdzieś, że takie objawy a także sprawcą tego schorzenia może być nużeniec ludzki. Przy kolejnej wizycie zasugerowałam mojej dermatolog właśnie że może zrobiłabym badanie na obecność tegoż. Pani serdecznie się roześmiała i powiedziała, że w swojej długoletniej praktyce nie spotkała się z tym pasożytem u człowieka. Próbowałam sama zrobić badania ale w Bydgoszczy w żadnym labolatorium tego nie robią!!!
Beatko! Czy masz jakieś doświadczenia z tym pasożytem. Jakie daje objawy? Jak to się leczy?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 13:11   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

nawet, jeśli miałabyś problem z nużeńcem, to Rozex zawiera metronidazol, który działa miedzy innymi przeciwpierwotniakowo, więc sobie z nim poradzi.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 13:52   #3
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

hej Magdo, przykro mi ze ty tez masz ten problem, moja mama nie moze sobie z nim poradzic od dawna i obawiam sie ze i mnie to czeka. zajrzyj moze na te strone ponizej (link), trafilam na nia przypadkiem, w sumie co szkodzi poczytac, moze wpadniesz na jakis pomysl, a jesli chodzi o nuzenca to podzwon po PRYWATNYCH laboratoriach, moze znajomy student medycyny zrobi ci to badanie, podobno wystarczy obejrzec mieszek wlosowy z chorej skory pod mikroskopem... a pani dermatolog to glupia larwa i tyle, ci lekarze mnie do szalu doprowadzaja... jeszcze nie spotkala osoby z nuzencem - no to co/?? moze Ty jestes pierwsza?
uch! sciskam Cie mocno
Martiene

http://www.pcme.pl/index2.php?strona=23&jezyk=1
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 14:08   #4
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

ujj zly link wpisalam, chodzilo mi o ten
http://www.rozanski.henryk.gower.pl/demodex.htm
chociaz NIE MAM POJECIA co to za facet i czy mozna polegac na tym, co pisze...
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 08:26   #5
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Już na to się natknęłam i przeczytałam. Co do badania to obdzwoniłam wszystkie laboratoria w Bydgoszczy i słyszę tylko duże zdziwienie (jednak Polska B)!
Z włosami nie mam problemów. Tylko twarz więc na czym polega badanie?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 08:36   #6
MarzenaMos
Przyczajenie
 
Avatar MarzenaMos
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
GG do MarzenaMos
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

takie badanie mozesz wykonać w Akademii Medycznej w Gdańsku, potrzebne jest skierowanie od dermatologa..pozdrawiam,

>
MarzenaMos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 15:18   #7
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Hej, ja też miałam robione badania laboratoryjne na obecność tego pierwotniaka, w Gdańsku na ulicy Długiej tam jest Wojewódzka Przychodnia Wenerologiczno - Dermatologiczna, pani dermatolog sama zaproponowała takie badanie, na szczęście było negatywne, ale z tego co wiem, to na takie schorzenia przepisuje się matronidazol, podobno b.skuteczny.
Pozdrawiam
Agy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-21, 15:16   #8
tulcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1
Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

ja mam spore doswiadczenie w tej sprawie... zaczelo sie od sporych swedzacych krost na buzi, pani dermatolog "fachowym" okiem zerknela i juz kiedy otwierałam drzwi do gabinetu wiedziala ze to tradzik (mialam 23 lata), kazala namaszczac sie davercinem i basta. z tego davercinu to mi sie lekka masakra na twarzy zrobila, a swedzenie stalo sie nie do wytrzymania, druga pani doktor (zastepujaca pierwsza) na swedzenie zapisala claritine i sklasyfikowala sprawe jako alergie na davercin. miesiaace mijaja, nie moge uzywac zadnych kosmetykow, skora przybiera kolory od czerwieni do fioletu, swedzi, krosty raczej sie rozprzestrzeniaja niz znikaja
PO ROKU trafiam do akademii medycznej w gdansku, w ciagu pieciu minut dowieduje sie (na podstawie badania mikroskopowego) ze mam nuzenca, w ciagu miesiaca leczenia preparatem antyświerzbowym i doustnie tetracykliną twarz wraca do stanu normalnosci, w miedzyczasie okazuje sie ze mam uczulenie na roztocza kurzu domowego, co potegowalo doznania nuzencowe. Minely dwa lata, masakra sie nie powtorzyla, ale skora wrazliwa pozostala, uzywam biodermine i tonik sensibio, zrezygnowalam z kosmetykow kolorowych, bo podraznialy twarz a na superdrogie mnie nie stac. z nuzencem mozna sie uporac, trzeba sie jednak stale (raz na pol roku) kontrolowac pod mikroskopem. zycze powodzenia!
magdab napisał(a):
> Bezskutecznie leczona od 2 lat na nierozpoznaneą przypadłość dotyczącą skóry na twarzy a objawiającą się występowaniem czerwonych plam, krostek, itp. Po zjedzeniu różnych lekarstw, braniu szczepionek uodparniających itd. w koncu stwierdzono u mnie trądzik różowaty i obecnie biorę antybiotyk, twarz smaruję Rozexem. Ale...wyczytałam gdzieś, że takie objawy a także sprawcą tego schorzenia może być nużeniec ludzki. Przy kolejnej wizycie zasugerowałam mojej dermatolog właśnie że może zrobiłabym badanie na obecność tegoż. Pani serdecznie się roześmiała i powiedziała, że w swojej długoletniej praktyce nie spotkała się z tym pasożytem u człowieka. Próbowałam sama zrobić badania ale w Bydgoszczy w żadnym labolatorium tego nie robią!!!
> Beatko! Czy masz jakieś doświadczenia z tym pasożytem. Jakie daje objawy? Jak to się leczy?
tulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 15:44   #9
biedronka66@o2.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Czesc. To mamy ten sam problem. Ja mieszkam w Warszawie i tam zrobilam to badanie (20zł). Dostalam jakies lekarstwa ....i nic. A Tobie udało sie zrobic to badanko?
Pzdrawiam
biedronka66@o2.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 18:29   #10
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Cytat:
Napisane przez mabor44
Bezskutecznie leczona od 2 lat na nierozpoznaneą przypadłość dotyczącą skóry na twarzy a objawiającą się występowaniem czerwonych plam, krostek, itp. Po zjedzeniu różnych lekarstw, braniu szczepionek uodparniających itd. w koncu stwierdzono u mnie trądzik różowaty i obecnie biorę antybiotyk, twarz smaruję Rozexem. Ale...wyczytałam gdzieś, że takie objawy a także sprawcą tego schorzenia może być nużeniec ludzki. Przy kolejnej wizycie zasugerowałam mojej dermatolog właśnie że może zrobiłabym badanie na obecność tegoż. Pani serdecznie się roześmiała i powiedziała, że w swojej długoletniej praktyce nie spotkała się z tym pasożytem u człowieka. Próbowałam sama zrobić badania ale w Bydgoszczy w żadnym labolatorium tego nie robią!!!
Beatko! Czy masz jakieś doświadczenia z tym pasożytem. Jakie daje objawy? Jak to się leczy?
[I]CZy robisz coś dodatkowo, oprócz antybiotyku i smarowania twarzy?? To ważne..Przy trądziku rózowatym ważne jest tez dietetyka- unikanie gorących napojów i potraw oraz alkoholu wszelkiej postaci(powoduja zaczerwienienie).Nie bedę wchodzic z propozucjami leczenia trądziku rózowatego, bo pewniemasz dobrą opiekę lekarską,ale spróbuj czegoś z zabiegów fizykoterapeutycznych- naświetlanie lamopą Sollux z niebieskim filtrem, zabieg galwanizacji czy elektrokoagulacja( naprawde przynoszą efekty i poprawiają stan skóry)
Dobre wyniki daje tez stosowanie preparatu Neomedrol( zawiera octan metyloprednisolonu, siarczan neomycyny, siarke koloidową i chlorowodorek glinu- musisz wiedzieć czy nie jesteś uczulona na jakiś składnik).
Szukalam w swoich zbiorach i notatkach z dermatologii cos o nuzeńcu i niestety spełzłam na niczym, ale jutro nie omieszkam spytac na wykładzie o to..Zainteresowałaś mnie...
Pzodrawiam

chyba niepotrzebnie się produkuje, bo widze,że to stary bardzo wątek.......ale może chociaż ktoś z niego skorzysta...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 22:27   #11
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Trochę mnie przeraziłyście Dziewczyny. Poczytałam co nieco i podejrzewam, że jestem posiadaczką tego świństwa...
Nie orientuje się może któraś z Was, gdzie w Krakowie można wykonać takie badania? Wole zrobić na własna rękę i potem ewentualnie zglosić się do dermatologa, niż chodzić i błagać o skierowanie
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 19:09   #12
biedronka66@o2.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Poszukaj gdzies przy szpitalu dermatologicznym jesli taki jest w Krakowie. W Warszawie tylko tam mozna zrobic takie badanie. To sie nazywa laboratorium mykologiczne. Pozdrawiam
biedronka66@o2.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 22:14   #13
niuniulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

takie badanie można również zrobić bez problemów w poradni dermatologicznej w Poznaniu na Przybyszewskiego,robiłam je tam tydzień temu a skierowała mnie tam moja dermatolog, ponieważ pomimo leczenia trądziku różowatego brak jest jakiejkolwiek poprawy, wręcz jest coraz gorzej, no i niestety nic niepomaga.Ani Rozex ani metronidazol w kremie.Dużo sobie obiecuję po tym badaniu, a nuż odpowiednie leki i wyleczę się w końcu?Mam już dosyć straszenia ludzi
niuniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:42   #14
profesjonal666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 56
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Ja mam demodexa,uczuno mnie w szkole kosmetycznej jak sie nim nie zarazic a padło na mnie.To nic strasznego - i to nie pierwotniaj a pajeczak tak dla wyjsnienia.Smaruje codziennie metronidazolem i jest duzo lepiej.Nie mozna sie nalowac w trakcie leczenia to jedyny minus.
profesjonal666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 17:53   #15
patiii14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

witajcie czytalam te wszystkie komentarze i ja chyba posiadam to cos!!!od kilku miesiecy zaczela mi sie przetluszczac cera wypadaja brwi i zesy i wdodatku mam na plecach pryszcze ropne!!!prosze pomozcie nie wiem co mam robic a zaden dermatolog mi nie pomaga pomozcie bo umre
patiii14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:14   #16
demodex84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Wink Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Na świecie Demodex leczony jest skutecznie lekiem doustnym o nazwie Ivermektyna ( Sromectol (MSD) w USA, Mectizan (Merck) w Kanadzie. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Dawka na 60 kg - 4 tabletki po 3mg lub 2 tabletki po 6mg. Lek stosowany jest jednorazowo. We wszystkich publikacjach naukowych stwierdzają że lek jest bezpieczny i b. skuteczny, w Polsce niestety nie jest zarejestrowany.
CHĘTNYCH W SPRAWIE LEKU PROSZĘ PISAĆ NA NR GG: 12799064
demodex84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 11:05   #17
NikaWich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Smile Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Witajcie,
coś apropo nużeńca twarzy i powiek.
Trzy tygodnie temy okulista podejrzewał u mnie nużeńca powiek i twarzy. Wysłał mnie na badanie mikologiczne na obecność nużeńca. Wynik wyszedł pozytywny-niestey.
Na powieki dostałam maść rtęciową 1% okulistyczną - robioną w aptece.
Na twarz, bo też kazał mi wykonać odrazu badanie na twarz- dostałam metronidazol i robioną papkę nakładaną punktowo na noc podobną jak w przypadku ospy.
Po trzech tygodniach powturzyłam badanie i wynik ujemny i na twarzy i na powiekach.
Pozbyłam sie go.
Wbrew temu co piszą inni że leczą to latami iściągają maść z Francji to bzdury. 3 tygodnie i problemu nie ma.
NikaWich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 17:11   #18
speteczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Dziewczyny, podzielę się z wami moim doświadczeniem. Leczyłam nużeńca 8 miesięcy, to był drugi rzut po 2 latach, - metronidazol, antybiotyk. Potem badanie było negatywne i kurację zakończyłam. Po 2 tygodniach miałam nowe wypryski. Stosowałam przepisy dr Różańskiego na ziołowe mikstury i nic. Aż w sklepie ziołowym pani powiedziała mi, że jej znajoma poradziła sobie w końcu, stosując srebro koloidalne AG 100. Spróbowałam. Smarowałam 2-3 razy dziennie. Ciagle miałam pojedyńcze wykwity co parę dni. Aż po ok 5 miesiącach spokój!!!!! I tak jest już 3 miesiące. Na wszelki wypadek nadal przemywam twarz, ale ten diabeł jak na razie się poddał. Nie wiem, czy to zawsze i na każdego działa, ale warto spróbowac. Można kupić tez w aptece. I cierpliwości, bo nie działa od razu.
speteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 19:46   #19
lwica24
Przyczajenie
 
Avatar lwica24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Hej, ja mam nużeńca na rzęsach i brwiach, a na twarzy mam ostatnio okropne z jasną ropą krosty. Wg dermatolog to zwykłe krosty, bo mam zaskórniki czy jakoś tak. mam pytanko czy metronidazol w tabletkach może pomoć na nużeńca?
lwica24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 09:20   #20
gragab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Witam wszystkich! Mam do sprzedania maśc Oxyde Mercurique Jaune 1% Chauvin. Nowa, nieodpakowana, data ważności 04.2012 (cena 50 zł+ koszty wysyłki). Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt: gragab3@wp.pl
gragab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 11:00   #21
lwica24
Przyczajenie
 
Avatar lwica24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Question Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Witam, mam pytanie do osób z Poznania?
Możecie polecić jakiegoś dobrego dermatologa /w ramach NFZ/?
Pozdrawiam wszystkich borykających się z tym paskudztwem
A propos w przypadku nużeńca na oczach stosujecie gorące okłady z herbaty i potem przemywacie szamponem dla dzieci ?
lwica24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 08:21   #22
rozentuzjazmowanaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

witam, jestem załamana... maluję rzęsy od lat, postanowiłam dać im odpocząć ponieważ były bardzo przerzedzone, odstawiłam tusz na bok, zaczęlam łykać skrzypowitę i smarować rzęsy olejkiem rycynowym (podobno wzmacnia rzęsy) i jakie efekty po 3 tyg? żadne! powiedziałabym że wręcz jeszczae gorzej wypadają, nawet do 5 dziennie... już mam tego dosyć bo są gorsze niż wcześniej... czytałam gdzieś nie wiem czy nie tu że może to być nużeniec... i że ten pasożyt lubi żywić sie resztkami kremów, pudrów itp więc może rycyną tez? stosowałam to codziennie na noci też gdzieś czytałam z epowodem wypadania rzęs moze być zapychanie czegoś tam, nie wiem dokładnie ale rpzy stosowaniu olejku budziłam sie rano z czym koło oczu jakby wysiękiem, ropą? to było coś zaschniętego, wcześneij raczej tego nie zauwazyłam, żeby byl jakiś wysięk. Jestem załamana i nie wiem co robić bo przez tą cała kuracje nabawiłam sie jeszcze gorszych rzęs i chorych obaw może ktoś wie coś na ten temat?
rozentuzjazmowanaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:02   #23
Ciekawa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 3
Dot.: Re: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Cytat:
Napisane przez MarzenaMos Pokaż wiadomość
takie badanie mozesz wykonać w Akademii Medycznej w Gdańsku, potrzebne jest skierowanie od dermatologa..pozdrawiam,

>
Badania na obecność nużenca można też wykonać w pracowni mykologicznej w szpitalu w Gdyni Redłowie na oddziale dermatologicznym->nr9 oczywiście po skierowaniu od dermatologa,na badanie te się nie rejestruje.Odbywa się jedynie we wtorek od 11 do 17 bodajże
Ciekawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 10:34   #24
balic87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

witam , mam pytanie czy ma ktos z was do sprzedania lub ma
mozliwosc sprowadzenia z francji masc rteciowa na nuzyce
(OPTHERGINE lub oxyde mercurique jaune chauvin 1%)


prosze o kontakt przez gg: 8835039 lub e-mail: balic87@wp.pl
balic87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 08:30   #25
lwica24
Przyczajenie
 
Avatar lwica24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Hej, radzę wszystkim, którzy mają stwierdzone obecność demodex zrobić podstawową morfologię i mocz, w tym TSH. U kobiet często występuje PCO.
Bardzo ważne, jesli chodzi o oczy, oprócz samego nakładania rtęci jest prawidłowe oczyszczanie brzegów powiek, ktore zaczyna się od gorących okładów, potem przemywanie rozcieńczonym szamponem 'no more tires' i zmycie przegotowaną wodą i można jeszcze używać chusteczek Blephaclean lub płynu o podobnej nazwie. Natomiast na skórę b. dobra jest siarka, dermatolog może przepisać lek recepturowy na bazie siarki i np. jeszcze ichtiolu. Całkowita rezygnacja z makijażu i innych kremów, wszystko należy wyrzucić, zmienić pościel na antyalergiczną, często zmieniać poszewki, wystawiać na promienie słoneczne, gdy powietrze jest suche. A do diety dodać kwas omega 3 , najlepiej w postaci naturalnej /olej lniany, ryby/, który działa przeciwzapalnie/ super działa na cerę/ i stanowi substytut dla gruczołów zaatakowanych przez demodexfolliculorum i brevis.
Nużeńcowi towarzyszy często drożdżyca, bywa i gronkowiec.

Mnie osobiście na skórę głowy pomógł szampon z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego i Nizoral. Na oczy polska maść rtęciowa i metronidazolowa, zaś na twarz siarka, używam też Rozex.
Powodzenia

__________________
paulina
lwica24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:08   #26
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Wyrzucić, czyli do kosza, czy w sensie przestać smarować na kilka tygodni? Swoją drogą nużenie potrzebuje jakiejś ofiary, by mógł przetrwać, wątpię, czy mu się to uda np. w cieniu do powiek. Ja go chyba mam tylko na twarzy, bo żadne rzęsy mi nie lecą, chociaż oczy mam czasem swędzące.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 09:21   #27
irus6
Przyczajenie
 
Avatar irus6
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: KATOWICE
Wiadomości: 11
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Witam dziewczyny czytam bardzo uwaznie wasze komentarze sama mam chyba tradzik różowaty chyba tak powiedziała lekarka i przepisala metronidazol w krenie brałam miesiac ale nie bylo zadnych efektow może to był blad przestalam brac teraz moja twarz wygklada strasznie mam tak jakby skupisko grudek zbiałym takie drobne krostki na calej twarzy nie tylko przy nosie nawet na czole mam ich już pełno chciałam zrobic test na nuzenca ale okazało sie ze w Katowicach nie mozna nigdzie zrobic ponoc jest dobry lekarz w Krakowie
dr hab. med. Radosław Śpiewak, profesor UJ
specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog mam pytanie czy ktos może u niego był? czytalam tez o olejku pichtowym ponoc jest dobry na tradzi króżowaty jakies sugestie mile widziane pozdrawiam
irus6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 09:49   #28
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

Tutaj masz linka do forum o nuzeńcu. Przeczytaj całe, potem działaj!

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3185096

Co do badania, poszukaj w KAtowickiej Akademii Medycznej dermatologii, zadzwoń tam i zapytaj o badanie mykologiczne na nużeńca.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 06:45   #29
irus6
Przyczajenie
 
Avatar irus6
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: KATOWICE
Wiadomości: 11
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

ok dziekuje pozdrawiam
irus6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 07:10   #30
irus6
Przyczajenie
 
Avatar irus6
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: KATOWICE
Wiadomości: 11
Dot.: NUŻENIEC! do Beaty i innych

witam dzwonilam po całych Katowicach i nic nigdzie nie robia badań na nuzenca zostaje mi tylko Kraków i testy skórne .
irus6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-18 23:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.