wysypka po alhoholu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 17:59   #1
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167

wysypka po alhoholu


Hej! mam straszny problem! opalałam się wczoraj ciało i twarz olejkiem Lancaster spf 8. Dziś wstałam z straszną wysypką na twarzy! Sprawdziłam skład i na samym początku był alhohol denat. Jak mogę pomóć cerze? Help me!!
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:27   #2
aassiiaa11
Rozeznanie
 
Avatar aassiiaa11
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 676
pomoc we wskazaniu "uczulacza " POMOCY!!!

Blagam pomocy! już drugi krem na naczynka mnie uczulił pierwszym byl Pharmaceris N, Capilaril-K 1% Active, a drugi Auriga, Auriderm XO Gel,dostałam wysypki , tzn takich malych krostek z "woda", moja twarz spuchła niemiłosiernie i zamiast różowych policzków mam bordowe! moje oczy są tak spuchnięte ze ledwo je otwieram!
prosze o wskazanie mi składniku który mnie prawdopodobnie uczulił, będę sie starać unikać go w przyszłości.

a oto składy tych dwóch kremów!
pharmacerisa ps. nie mogłam znaleźć szczegółowego bo na szczęście chyba go wycofali! podaje tylko to co udało mi sie znaleźć na wizażu,

Diosmina i hesperydyna - aikaloidy flawonowe o silnym działaniu naczyniowym oraz przeciwutleniającym, , witamina K 1 % - zmniejsza zaczerwienienie skóry oraz przyspiesza ustępowanie obrzęków i zsinień na skórze, masło - Shea, wosk z oliwek, olej Canola, D-pantenol

auriga

aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

ps. czy to możliwe ze mogę być uczulona na witaminę "K" w kremach , a może raczej chodzi tu o alkohol?? będę wdzięczna za odpowiedz
aassiiaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:36   #3
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: wysypka po alhoholu

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Hej! mam straszny problem! opalałam się wczoraj ciało i twarz olejkiem Lancaster spf 8. Dziś wstałam z straszną wysypką na twarzy! Sprawdziłam skład i na samym początku był alhohol denat. Jak mogę pomóć cerze? Help me!!
To wcale nie musi być alkohol - podaj skład olejku i opisz tę wysypkę, może ktoś biegły w temacie alergenów się wypowie.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 19:08   #4
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: wysypka po alhoholu

jezu, przecież ja wyrzuciłam te opakowanie wczoraj bo skonczyło się! ale za to czytałam z nudy skład i myślałam że alhohol służy mi- normalnie używałam oleju z oliwek na zimno! wypryski mam tylko w 2 miejscach- na kościach policzkowych po 2 stronach, takie czerwone kulki! a ja mam mieszaną cerę czyli teoretycznie policzki są suche jak diabli w moim przypadku!!
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:49   #5
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: wysypka po alhoholu

To może po prostu uczulenie od nadmiernego opalania.
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:34   #6
mercedes100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: wysypka po alhoholu

Stary wątek, ale jakby ktoś czytał; pewnie uczuliła Diosmina! Ja brałam Red blocker, który ma ten składnik i właśnie mam mega swędzenie całego ciała oraz całą czerwoną twarz :/ Uważajcie!
mercedes100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.