Wzbogacamy gotowce :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 15:49   #181
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Witam. chcialabym dodać do kremu babydream G-u-k z Rosmana (mierzyłam ph papierkiem -6) doadać:

-liposomy w ilości do 7% (z tego co rozumiem można bo mają ph 5,3-6,8) są zakonserwowane z ZSK.
- elastyna (w ilości do 5%) ma ph 5-6, jest zakonserwowana.

chciałam dać tez kolagen w postaci miksu "kolagen i elastyna" z ZSK ale jedna wizażanka mi poleciała uważać na ph i sprawdziałam, ze to połącznie ma ph: 3,2-4,2 niskie.
Mam rozumieć zeby nie dawać kolagenu bo ph za niskie??tylko wczesniej wymienione?

Chciałam dodać też ekstrakt z truskawki, nie podają nigdzie ph, to proszek
ale też na pewno jest kwaśny? Dodać czy nie?
Czy będzie potrzebny jeszcze konserwant Feog? jeśli tak to w jakiej ilości?
będę wdzięczna za pomoc
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 16:26   #182
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Tak się zastanawiam - czy bezpieczne będzie dodanie 1% Trikenolu do Effaclaru Duo+ lub/i serum z kwasem migdałowym?

Skład Trikenolu:
Methylpropanediol; Polysorbate 80; Aqua (Water) ; Salicylic Acid; Leptospermone; Isoleptospermone; Flavesone; Salix Alba (Willow) Bark Extract

Skład serum z kwasem migdałowym:
Hydrolat z pomarańczy słodkiej, Glikol roślinny - propanediol, Żel hialuronowy (ten 1,5% z BU), Kwas migdałowy, Mleczan sodu, Kwas glicyryzynowy, Leucidal eko, Wodorowęglan sodu

Skład Effaclaru Duo+:
Aqua/Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Silica, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Methyl Methacrylate, Crosspolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Zinc PCA, Glyceryl Stearate SE, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Myristyl Myristate, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Nylon-12, Poloxamer 338, Linoleic Acid, Disodium EDTA, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Salicylic Acid, Piroctone Olamine, Parfum/Fragrance.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2016-01-09 o 19:48
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-09 17:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.