nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 12:48   #1
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7

nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE


Witam, nigdy nie farbowałam włosow farbami, jedynie rozjasniaczem lub sprayem z joanny ( jakby nie bylo rozjasniacz) ale zawsze pasemka, nigdy cala głowe. Latem zawsze mam piekne jasne wlosy a na jesien. zime robia sie zółtawe i w tym czasie pomagalam sobie tymi specyfikami. No ale po latach chcialam zmiany i szukalam i szukalam i wkoncu wymyslilam ze zrobie sobie je szamponem koloryzujacym zeby nadac im iny odcien. Zeby ich nie spieprzyc tymi sklepowymi preparatami siegnełam po te profesjonalne i zachwalane i kupilam sobie aktywator 1l z goldwella colorance lotion i po dluuugim mysleniu wybralam odcien 9N z palety colorance tj bardzo jasny popielaty blond . teraz wiem ze za dlugo myslalam i przede wszystkim zle wybralam, znalazlam na tym forum informacje jakie wychodza wlosy po rozjasniaczu . nie jest zle, choc wlosy wyszly mi szare faktycznie popielate ale dalekie do odcienia jaki chcialam osiagnac, zrobily sie ciemniejsze a chcialam w druga strone- jasniejsze. jestem teraz profesjonalnym szarym golebiem. Wiem ze kolor sie splucze, za tydzien mysle ze bedzie lepiej, juz sobie kupilam nizoral, mam natomiast takie pytanie, chcialabym jeszcze raz dac szanse goldwellowi i pytam : jak splucze mi sie obecny kolor to jaki odcien kupic zeby osiagnac jasny bląd , byle nie zółty cos w strone platyny platyny no i przede wszystkim zeby nie wyszly ciemniejsze bardzo prosz eo rade, mam caly litr aktywatora i chce go uzyc ;d . wklejam zdjecia przed/po ;0 po wyszedl na zdjeciu jasniejszy niz w rzeczywistoci ze wzgledu na lampe w aparacie ;0

Edytowane przez meg23m
Czas edycji: 2010-01-23 o 14:30
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:09   #2
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Na zdjęciu po farbowaniu widać ładny popielato-złotawy blond. Uważam,że nie powinnaś nic robić,a po kilku myciach odcień się wyrówna i będzie wyglądać naturalnie.
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 22:21   #3
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Na zdjęciu kolor wygląda bardzo ładnie.
Może ta strona pomoże wybrać Ci odcień: http://www.haircity.ch/Hair%20City%20Color%20Card.htm. Nie wiem, jak te kolory mają się do rzeczywistości, ale może coś wybierzesz.
Chętnie bym pomogła, bo sama kładę platynowy odcień Colorance u fryzjera, ale niestety nie pamiętam odcienia. Wydaje mi się, że to któryś z odcieni z numerem 10.

A czy Colorance nakładałaś na już rozjaśnione włosy, czy na naturalne?
I jeśli można wiedzieć, gdzie zaopatrujesz się w Colorance? Bo swego czasu dużo się naszukałam, ale efekty były marne
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 01:45   #4
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 439
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

jak już się Ci ta szarość wypłucze (nie jest tak źle) to polecam najzwyklejszą szamponetkę Marion Platynowy Blond. Świetnie ściąga niechciane żółcie z włosów rozjaśnionych (mam podobne włosy do ciebie). Tylko ja trzymam ją ok 2-3 min bo nie lubię jakichś popieli (jedynie zniwelowanie żółci).
karojen24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 10:41   #5
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

wlosy mam w polowie naturalne w polowie rozjasniane, musze przyznac ze kolor zlapał równo, przynajmniej do tego nie mam zastrzezen , jednak na zdjeciu lampa blyskowa rozjasnila moje wlosy , w rzeczywistosci sa ciemniejsze i powiwem Ci maja2005 ze z tej tabeli kolorow wygladaja jak 8sb. co do zakupu farbe mozna sobie zamowic w sklepie fryzjerskim, sprowadza, wiem ze siec polwell bez problemu zamawia, jednak za sama farbe 42zł licza sie, na allegro taniej , do tego trzeba dokupic aktywator 1l colorance lotion , mi sie udalo za 25zł na kup teraz +koszt wysylki , jak zejdzie mi ten kolor to chce jeszcze raz spróbowac i zamowie sobie na allegro, faktycznie podana przez Ciebie tabela kolorow jest calkiem inna od tej co ja mam

Edytowane przez meg23m
Czas edycji: 2010-01-23 o 14:27
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 12:01   #6
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Cytat:
Napisane przez meg23m Pokaż wiadomość
wlosy mam w polowie naturalne w polowie rozjasniane, musze przyznac ze kolor zlapał równo, przynajmniej do tego nie mam zastrzerzen , jednak na zdjeciu lampa blyskowa rozjasnila moje wlosy , w rzeczywistosci sa ciemniejsze i powiwem Ci maja2005 ze z tej tabeli kolorow wygladaja jak 8sb. co do zakupu farbe mozna sobie zamowic w sklepie fryzjerskim, sprowadza, wiem ze siec polwell bez problemu zamawia, jednak za sama farbe 42zł licza sie, na allegro taniej , do tego trzeba dokupic aktywator 1l colorance lotion , mi sie udalo za 25zł na kup teraz +koszt wysylki , jak zejdzie mi ten kolor to chce jeszcze raz spróbowac i zamowie sobie na allegro, faktycznie podana przez Ciebie tabela kolorow jest calkiem inna od tej co ja mam
Dziękuję za informację, przyda się Do fryzjera chodzę średnio co 4 miesiące na rozjaśnianie pasemek, później zawsze kładę Colorance, ale przyznam, że chętnie sama zrobiłabym sobie Colorance dla odświeżenia koloru, kiedy już mi się zmyje. Szukałam kiedyś w internecie, na allegro odcieni, ale wybór był niewielki, więc dałam sobie spokój. Teraz jak widzę jest trochę lepiej
Czy chodzi o taki aktywator http://www.allegro.pl/item870746421_...on_1000ml.html ? Jaka jest między nimi właściwie różnica? Muszę przyznać, że u fryzjera nie zawsze jest okazja podpatrzenia
I w jakiej proporcji się go kładzie? Z tego co kiedyś się interesowałam, to było chyba 2:1 (2 części aktywatora i 1 część tubki)? A może cała tubka na jeden raz

Co do palety, rzeczywiście to nie jest polska, a polska paleta odcieni może się różnić, nie pomyślałam o tym Na allegro znalazłam spis odcieni (fot. 1), ale wolałabym zobaczyć konkretne odcienie.
Na drugim zdjęciu mój kolor.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 14:26   #7
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

hej, dokladnie to jest to ,ja zamawialam aktywator u tej alegrowiczki; http://www.allegro.pl/item897186646_emulsja_gol dwell_colorance_developer _lotion.html

roznica jest taka;

colorance developer lotion 1000 ml-do większości kolorów

colorance intensive developer lotion 1000 ml-intensywniejszy do kolorów jaśniejszych lub do kolorów z oznaczeniem NN(lepsze pokrycie siwizny
)

ja wybralam ten slabszy ze wzgledu na to ze mam wyjsciowo jassne wlosy. dokladnie w takich proporcjach mieszamy, ja zuzylam cala tubke bo wydawalo mi sie malo z polówki, moze to dobrzxe, moze zle, nie wiem. a co do palety to odcien ktory ja wybralam tj 9na w tej niemieckiej palecie bardziej przypomina moj obecny, szczerze na palecie polskiej g***o widac hehe ale wydaje mi sie ze ta niemiecka bardziej oddaje kolor jakiego mozemy sie spodziewac i jest wyrazna roznica w odcieniach blondu, i to ze kupujemy w pl nie ma sie nic do tego . , A wloski masz sliczne , fajnie jakbys podpatrzyla jakim cie numerkiem farbuja zastanawiam sie nad kupnem numeru ; 9N albo 10N i chyba tak zrobie, tylko fajnie jakby mnie ktos kompetentny utwierdzil ze nie wyjda mi znowy jakies szarosci ciemne, zeby kasa nie poszla w las




Edytowane przez meg23m
Czas edycji: 2010-01-23 o 14:32
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 15:12   #8
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Dziękuję Kiedyś na początku miałam odcień Colorance jakiś naturalny blond, ale powiem szczerze prawie wogóle nie było widać różnicy. Dlatego postanowiłam wybrać inny kolor, chciałam, żeby był chłodnym odcieniem i ten najbardziej mi przypasował. Zdjęcie robiłam po przyjściu od fryzjera Następnym razem pójdę pewnie dopiero wiosną, więc zapytam o odcień (szkoda, że teraz tego nie zrobiłam, byłam jakieś 2 ty. temu).
Ja też mam dość jasny swój naturalny odcień, ale po rozjaśnieniu pasemek kolor jest zdecydowanie ładniejszy. Muszę przyznać, że Colorance dość długo utrzymuje mi się na włosach, mimo że myję je co drugi dzień. Dodatkowo zawsze używam szamponu do niwelowania żółtego odcienia i jestem zadowolona z efektu.

Dziękuję za linka i informacje . A czy w tych tubkach jest jakiś dozownik lub jakaś butelka do wymieszania, czy robisz to ręcznie w jakimś naczyniu?

Odcienie wybrałaś fajne. Ciekawe jak wyjdą w rzeczywistości. Trochę jestem zaskoczona, że 9N jak mówisz wyszedł dość ciemno, bo myślałam, że większość z tych blondów wychodzi jasna
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 15:41   #9
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

nie ma za co, po to jest forum zeby sobie pomagac , ja na przykład juz widze róznice w odcieniach na tej neimieckiej palecie, zaryzykuje za miesiac jeszcze raz a niech tam strace albo zyskam, w pudełeczku jest tylko tubka, a mieszam ja z tym lotionem w porcelanowej miseczce, szkoda ze nie ma takiego specjalnego pojemnika, ale nie mozna byc wymagajacym wiesz ja zrobie tak jak Tobie fryzjerka, rozjasnie sobie pasemka rozjasniaczem a potem strzele sobie ten blond ktory ne ma nic z popielu. Rozumie ze Tobie jakimstam rozjasniaczem , ale rozjasniaczem wlosy traktuje fryzjer?Niestety zanim ja pojde do fryzjera i zeby zajal sie mna profesjonalnie minie duzo czasu , musze eksperymentowac w domu bo mam malego szkrabika 2miesiecznego i nie potrafie na siebie patrzec, dlatego tez buszuje po internecie i to jedyna droga zeby zamówić coś.))))
Po umyciu nizoralem stwierdzam ze kolor sie troche zmył i juz jest lepiej , dziecko mnie poznaje hehehe )))) a ja zrobiłam WŁOSY 9NA (b.jasny popielaty bląd) nie 9N, i ta domieszka popielu mi zaszkodziła na efekt koncowy 9n mi sie podoba !
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 19:34   #10
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Cytat:
Napisane przez meg23m Pokaż wiadomość
wiesz ja zrobie tak jak Tobie fryzjerka, rozjasnie sobie pasemka rozjasniaczem a potem strzele sobie ten blond ktory ne ma nic z popielu. Rozumie ze Tobie jakimstam rozjasniaczem , ale rozjasniaczem wlosy traktuje fryzjer?
Tak, nakłada mi rozjaśniacz, o ten http://www.allegro.pl/item895427193_...cz_500_gr.html
A potem po rozjaśnieniu nakłada Colorance.

Gdybym ja sama potrafiła zrobić sobie pasemka, , niestety raz próbowałam i ten raz mi wystarczył A całości nie chę rozjaśniać, bo wolę bardziej naturalny efekt. Ale Colorance bardzo chętnie wypróbuję, tak dla odświeżenia koloru

Cytat:
Napisane przez meg23m Pokaż wiadomość
Niestety zanim ja pojde do fryzjera i zeby zajal sie mna profesjonalnie minie duzo czasu , musze eksperymentowac w domu bo mam malego szkrabika 2miesiecznego i nie potrafie na siebie patrzec, dlatego tez buszuje po internecie i to jedyna droga zeby zamówić coś.))))
No tak, rozumiem Ja buszowałam, jak nie było mnie dłuższy czas w kraju i nie chciałam eksperymentowac z innymi farbami.

Cytat:
Napisane przez meg23m Pokaż wiadomość
a ja zrobiłam WŁOSY 9NA (b.jasny popielaty bląd) nie 9N, i ta domieszka popielu mi zaszkodziła na efekt koncowy 9n mi sie podoba !
Kurczę, a ja patrząc na te wszystkie odcienie, stawiałabym na to, że też mam odcień z popielem, wydaje mi się, że może to być 10A, ale głowy nie daję. Będzie mnie to teraz męczyć
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 09:57   #11
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

witam,
ja mam zaś troszkę inne pytani9e. Ogólnie to chodzi mi o to że chciałabym troszkę wypłukać sobie kolor i wiem że Nizoral jest najlepszy. Tylko nizoral to szampon przeciwłupieżowy więc moje pytanie brzmi:
jeśli nigdy nie miałam problemów z łupieżem i nigdy nie miałam łupieżu to czy jak użyję kilka razy nizoralu to czy mogę się potem spodziewać że jednak potem będę mieć łupież?
będę bardzo wdzięczna.
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 10:18   #12
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

no nie, bo on leczy nie wywołuje
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:55   #13
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

zastanawiam sie naj któryms z tych kolorów:

OD LEWEJ ;
10 GN VANILLA BLONDE.jpg
10G CHAMPAGNE BLONDE.jpg
10N EXTRA LIGHT BLONDE.jpg

WIE KTOS JAK WYCHODZA TE KOLORY/

Edytowane przez meg23m
Czas edycji: 2010-01-24 o 10:57
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 12:50   #14
meg23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

up up
meg23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:32   #15
agabi30ns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Witam
wybieram sie do fryzjera prosze o porade. Kupilam goldwella ocycur platin dust frre do tego wode golswella 9, rozjasniam wlosy na calej dlugosci, prose o informacje w jakij proporcji wymieszc skladniki bo rozjasniam juz 4 raz i za kazdym razem wychodzi inny efekt. 2 razy udalo mi otrzymac zimny jasny blond ale stosowalam wode 9 innej firmy niz goldwella, ostanio kupilam wode goldwella 9 procentowa i wyszly zolte odcienie, nie wiem czy to wina slabej wody goldwella czy proporcji dobranej,,


mam pytanie jesli rizjasnie wlosy na calje dlugosci oxycur bede mogla pozniej zastosowac colorance nr 9n jaki efekt uzyskam , czy jest to dobra decyzja i czy do tej farby potrzebny jest lotion w 1 butelece

pozdrawiam aga
agabi30ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 22:51   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

mysle ze w tym przypadku wystarczy samo zmycie koloru szamponem. Obejdzie sie bez nakladania innej farby.
Rena jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 15:29   #17
paulina87_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

10G CHAMPAGNE BLONDE.jpg -jest ładny i nie aż tak sztuczny jka ten ostatni
paulina87_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 11:44   #18
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Czy z jasnymi odcieniami Colorance mieszacie z lotionem w proporcjach 1 do 1 czy 2 do 1?
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 18:19   #19
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Cytat:
Napisane przez tropical Pokaż wiadomość
Czy z jasnymi odcieniami Colorance mieszacie z lotionem w proporcjach 1 do 1 czy 2 do 1?
znalazlam, 2do 1, kupilam 10 n i bedę działac
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 21:18   #20
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Cytat:
Napisane przez tropical Pokaż wiadomość
znalazlam, 2do 1, kupilam 10 n i bedę działac
Daj znać, jaki efekt uzyskałaś
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:28   #21
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Własnie mam na włosach odcien 10 N. Dam znać jak wyszło.

Istotna informacja dla dziewczyn, ktore nie wiedza jaki odcien kupic: kolor o oznaczeniu NN , czyli np 8 i 9 miesza sie z Intensiv Lotion i naklada na suche wlosy, inne kolory jak np moj 10 N naklada na umyte i miesza z Developer Lotion.
NN pokrywaja siwe wlosy do 75 proc. To wsyzstko jest w ulotce załaczonej do tubki. Wiec uwaga z czym mieszacie. Na wlosach trzymamy 5-25(30) min.
Rozrobilam pol tubki i zdecydowanie wystrczylo na wlosy do ramion, farba jest dosc rzadka, porecznie byloby nakladac specjalnym pojemnikiem do farbowania, ja robilam to w koncu rekoma.
Co od odcieni o te N sa naturalne , z G- cieple i z A- zimne (tu moga wyjsc fiolety lub szare odciene)
A popos koloru na moich farbowanych top chic wczesniej wlosow odezwe sie...

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Wyszedl b ładny kolor, ujednolicił i ozywil wczesniejszy kolor. odrostow nie chwycił wcale. Odcien fajny, zadnych szarosci, raczej ciepły, pewnie jeszcze zalezy od włosa, polecam dla jasnych blodnynek lub farbowanych wczesniej farba.

Edytowane przez tropical
Czas edycji: 2010-11-25 o 11:17
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 17:54   #22
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Cytat:
Napisane przez tropical Pokaż wiadomość
Własnie mam na włosach odcien 10 N. Dam znać jak wyszło.

Istotna informacja dla dziewczyn, ktore nie wiedza jaki odcien kupic: kolor o oznaczeniu NN , czyli np 8 i 9 miesza sie z Intensiv Lotion i naklada na suche wlosy, inne kolory jak np moj 10 N naklada na umyte i miesza z Developer Lotion.
NN pokrywaja siwe wlosy do 75 proc. To wsyzstko jest w ulotce załaczonej do tubki. Wiec uwaga z czym mieszacie. Na wlosach trzymamy 5-25(30) min.
Rozrobilam pol tubki i zdecydowanie wystrczylo na wlosy do ramion, farba jest dosc rzadka, porecznie byloby nakladac specjalnym pojemnikiem do farbowania, ja robilam to w koncu rekoma.
Co od odcieni o te N sa naturalne , z G- cieple i z A- zimne (tu moga wyjsc fiolety lub szare odciene)
A popos koloru na moich farbowanych top chic wczesniej wlosow odezwe sie...

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Wyszedl b ładny kolor, ujednolicił i ozywil wczesniejszy kolor. odrostow nie chwycił wcale. Odcien fajny, zadnych szarosci, raczej ciepły, pewnie jeszcze zalezy od włosa, polecam dla jasnych blodnynek lub farbowanych wczesniej farba.
Dzięki za cenne wskazówki Colorance właściwie ma za zadanie ożywić i ujednolicić kolor. Nakładałam raz u fryzjera sam Colorance i szczerze mówiąc ja u siebie prawie nie zauważyłam różnicy i stwierdziłam wtedy, że wyrzuciłam pieniądze w błoto. Tak, jak piszesz, odrostów wcale nie chwycił. Z mojego doświadczenia wynika, że najładniejszy efekt wychodzi bezpośrednio (w moim przypadku z blondem) po rozjaśnieniu włosa. Ale jeśli Tobie przyniosło konkretny efekt, to tylko się cieszyć
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:42   #23
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Tak, wyszlo naprawde fajnie, farbe Top chic kładlam u fryzjera 3 tyg temu, odrost juz jest ale jeszcze mały by płacic nastepne 150 zl a colorance ladnie to odswiezyl, wiec mysle ze jeszcze ze 3 tyg pochodze bez fryzjera. No i moim salonie za colorance chca tyle co za farbe, a tu mam za 40 zl z przesylka komplet i starczy mi na dwa razy (wiec 20 zł seansik domowy)
Radze tez brac zawsze o ton jasniejszy niz zamierzony bo moim zdaniem wyszedl ciut ciemniejszy niz na palecie. Mysle ze 9 bylby dla mnie za ciemny. Kusza mnie jeszcze te cieple blondy, moze nastpenym razem... tych N bym sie bała - mysle ze przyciemnia na szaro.
W razie czego - pytajcie.
Dla b jasnych blondynek na pasemka polecam 10 BN- mialam go u fryzjera, wychodza białe jesli ktos lubi.

Edytowane przez tropical
Czas edycji: 2010-11-25 o 20:47
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:52   #24
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Mój 2-miesięczny odrost jest już coraz bardziej widoczny, choć i tak najgorzej nie jest, bo mam dość jasny naturalny odcień, a poza tym rozjaśniam tylko pasemka, ale wydatek w moim przypadku 130 zł też skłania mnie do myślenia, żeby spróbować czasem coś samemu
Co do odcienia, nie mogę sobę przypomnieć numeru, który ostatnio nakładam.
A ten odcień 10BN to Colorance, czy farba Topchic?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 10:01   #25
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Maja, ten 10 Bs to wyłacznie colorance (bo czasem jest to i to), tym robiła mi fryzjerka własnie jak miałam pasemka.
Teraz przeszłam na farbe , bo mam zniszczone wlosy i robi mi topchic miesza dwa nr 11, a na to colorance kłade juz sobie sama.
Farby sama jeszcze nie robilam, jakos sie boje ze wyjdzie nierówno, musialabym znalezc zdolna kolezanke.
Pasemka to juz tylko u fryzjera.
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 19:59   #26
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Aha Ja nigdy nie używałam farb, bo wydawało mi się, że za ich pomocą nie uzyskam dość jasnego chłodnego odcienia. Poza tym zależy mi na dość naturalnym efekcie, dlatego ciągle robię pasemka, no, i z drugiej strony nie chciałam nigdy przesadzić ze zbyt jasnym kolorem włosów, ale kusi mnie, żeby coś zmienić.
Rozumiem, że fryzjer kładzie Tobie farbę na Twoje naturalne włosy bez uprzedniego rozjaśniania? Jaki uzyskuje efekt? Czy sama farba dobrze chwyta odcień? A jeśli chodzi o Colorance, to nakładasz go bezpośrednio po farbowaniu, czy dopiero po jakimś czasie, jak kolor nie jest już taki ładny?
Z góry dziękuję za odpowiedź
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 11:16   #27
tropical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Miałam dokłądie takie dylematy jak Ty, przez 15 lat robiłam pasemka. ALe wlosy jednak mi bardzo sie nieszczyły (swoje mam w dosc cimnym szaromysmim odcieniu).
Od pewnego czasu kladzie mi fryzjer sam topchic (bez rozjasniania) ale sa to kolory rozjasniajace. Chychodza naprawde jasne, ale nigy tak biala jak po pasemkach, sa bardziej sloneczne i naturalne , ale nie zolte.
Dwa razy kladalam colorans od razu po farbowaniu, potem wychodzila farba tak rowno, ze odpuscilam colorance i teraz klade go po miesiacu od farbowania zeby odzywic kolor.
tropical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:25   #28
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Ja robię pasemka od 5 lat, ale trochę mnie to już nudzi, chętnie położyłabym farbę na całe włosy, tylko nie wiem, czy farba mi teraz złapie kolor, czy muszę czekać, aż włosy całkiem mi odrosną. W tej chwili mam 3-centymetrowy odrost, a na pozostałych włosach pasemka.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 07:34   #29
lara252
Raczkowanie
 
Avatar lara252
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 146
GG do lara252
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Dziewczyny a jak kondycja włosów po farbowaniu Goldwell Colorance ? Zastanawiam się nad położeniem odcienia 10N lub 10BN jeśli któraś z was używała tych odcieni to proszę o opinię i zdjęcia bo w necie ciężko cokolwiek znaleźć.
lara252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 10:25   #30
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: nieudana koloryzacja u blondynki - GOLDWELL COLORANCE

Dziewczyny? A czy któraś próbowała mieszać farbę topchic z lotionem colorance developer? Mam całą litrową butle lotionu i się zastanawiam czy da radę wymieszać z topchic?
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-10 12:41:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.