Receptura apteczna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-18, 17:59   #31
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz receptę to za specyfik robiony w aptece płacisz ok. 5 zł bez recepty 20 lub 30 zł dokładnie nie pamiętam.
Ale nawet po znajomości? Jeśli tak, to niedobrze, bo nie mam nikogo do wypisania recepty, chyba, że w aptece wypisują też? Nie znam się na tym
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 18:15   #32
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Ale nawet po znajomości? Jeśli tak, to niedobrze, bo nie mam nikogo do wypisania recepty, chyba, że w aptece wypisują też? Nie znam się na tym
Po znajomości być może zrobi np. bliska koleżanka albo wtedy jak będą mieć akurat otwarte opakowania z danym składnikiem. Receptę w aptece możesz dostać tylko i wyłącznie na lek ratujący życie . Możesz spróbować np. obdzwonić apteki w mieście i popytać . Co masz do stracenia
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 18:58   #33
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Po znajomości być może zrobi np. bliska koleżanka albo wtedy jak będą mieć akurat otwarte opakowania z danym składnikiem. Receptę w aptece możesz dostać tylko i wyłącznie na lek ratujący życie . Możesz spróbować np. obdzwonić apteki w mieście i popytać . Co masz do stracenia
Nie no, właśnie znajoma zrobi mi na pewno, tylko jeśli za brak recepty miałabym płacić 30 zł za serum, które wystarczy na tydzień, to już mi się nie uśmiecha

Przeglądam receptariusze itd., ale przez to, że nie wiem jakie składniki w ogóle mają w aptekach, to na razie na pewno wiem, że poproszę o ten peeling z kwasu salicylowego i do tego serum z witaminą C 10% (10ml wody destylowanej, 1ml kwasu askorbinowego, 3-4 krople alkoholu plus opcjonalnie, jeśli będzie można to dodatek np. wit. E, lecytyny czy czegoś tam i najlepiej jakiś konserwant).

Widziałam też różne inne formulacje, ale opisywane po łacinie z bardzo enigmatycznymi nazwami, więc nie wiedziałam za bardzo, czy są dobre. Najbardziej interesuje mnie jakiś porządnie nawilżający krem

Aha i jeszcze toniki:

Tonik 2% BHA + 8% Kwas L-mlekowy
( % / gram / ml )

Woda destylowana ---- 80 / 16 / 16
Alkohol etylowy 90% ---- 7 / 1,4 / 1,77
Kwas L-mlekowy 80% ---- 8 / 1,6 / 1,33
Polysorbate 80 ---- 3 / 0,6 / 0,55
Kwas salicylowy ---- 2 / 0,4 / 1,14

Razem 100% / 20g / 20,79ml

----
Wersja z konserwantem
( % / gram / ml )

Woda destylowana ---- 79,5 / 39,75 / 39,75
Alkohol etylowy 90% ---- 7 / 3,5 / 4,40
Kwas L-mlekowy 80% ---- 8 / 4 / 3,33
Polysorbate 80 ---- 3 / 1,5 / 1,38
Kwas salicylowy ---- 2 / 1 / 2,85
Optiphen Plus ---- 0,5 / 0,25 / 0,24

Razem 100% / 50g / 51,95ml
__________________

Edytowane przez Provocateur
Czas edycji: 2011-12-18 o 19:00
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:10   #34
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Takie serum z wit C to sobie sama w domu robię i po co mam z tym lecieć do apteki jak to jest łatwizna i cenowo niedrogo.

Znajoma zrobi ci kosmetyk ale; jeżeli nie będzie na stanie apteki danego produktu to muszą go zamówić i bez recepty płacisz jakby za całe opakowanie poza tym nie wiem czy apteka dysponuje składnikami typowo kosmetycznymi tj. konserwanty. Tak mi tłumaczyła pani z apteki kiedy chciałam zrobić lek na zamówienie bez recepty.

Edytowane przez Nanusia76
Czas edycji: 2011-12-18 o 19:16
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:18   #35
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Takie serum z wit C to sobie sama w domu robię i po co mam z tym lecieć do apteki jak to jest łatwizna i cenowo niedrogo.
Ale ty nie musisz nigdzie lecieć, ja nie robię sobie tego sama w domu, miałam to zrobić, ale po co, skoro znajoma mi zrobi, bez zamawiania, czekania na listonosza, a do tego od razu ukręci mi inne rzeczy? To jest wątek z założenia dla tych, którzy mają znajomych w aptekach i swobodnie mogą sobie coś u nich "zamówić" bez wertowania mazidel, zsk itd i bawienia się w obliczanie procentów i innych rzeczy

A jesli nie będzie czegoś na stanie to będę kombinować inaczej, u mnie jest bardzo dużo aptek, myślę, że znajoma znajomej nie odmówi np 10 gramów czegoś tam z innej apteki. Niemniej naprawdę uważam, że taki wątek się przyda.
__________________

Edytowane przez Provocateur
Czas edycji: 2011-12-18 o 19:22
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:39   #36
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Ale ty nie musisz nigdzie lecieć, ja nie robię sobie tego sama w domu, miałam to zrobić, ale po co, skoro znajoma mi zrobi, bez zamawiania, czekania na listonosza, a do tego od razu ukręci mi inne rzeczy? To jest wątek z założenia dla tych, którzy mają znajomych w aptekach i swobodnie mogą sobie coś u nich "zamówić" bez wertowania mazidel, zsk itd i bawienia się w obliczanie procentów i innych rzeczy

A jesli nie będzie czegoś na stanie to będę kombinować inaczej, u mnie jest bardzo dużo aptek, myślę, że znajoma znajomej nie odmówi np 10 gramów czegoś tam z innej apteki. Niemniej naprawdę uważam, że taki wątek się przyda.
Nie odbieraj moich wypowiedzi jako atak naprawdę nie miałam nic złego na myśli dziwiąc się że tak proste serum chcesz w aptece zamawiać. Nie pomyślałam że nie każdy lubi bawić się w chemika, ja np. uwielbiam coś tam sobie sama ukręcić no ale masz rację jak tylko jest możliwość skorzystania z takiej "usługi" znajomej to czemu nie Wątek jak dla mnie fajny i będę zaglądać bo sama się chętnie dowiem jak to jest z produktami kosmetycznymi w aptece.
Co do receptur to może sama skorzystam
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 20:03   #37
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Nie odbieraj moich wypowiedzi jako atak naprawdę nie miałam nic złego na myśli dziwiąc się że tak proste serum chcesz w aptece zamawiać. Nie pomyślałam że nie każdy lubi bawić się w chemika, ja np. uwielbiam coś tam sobie sama ukręcić no ale masz rację jak tylko jest możliwość skorzystania z takiej "usługi" znajomej to czemu nie Wątek jak dla mnie fajny i będę zaglądać bo sama się chętnie dowiem jak to jest z produktami kosmetycznymi w aptece.
Co do receptur to może sama skorzystam
Racja, zjeżyłam się trochę, przepraszam
Ja niestety miewam słomiany zapał...często. Miałam kilka razy gotowe zestawy, kilka razy sama zamawiałam połprodukty i coś tam kręciłam sama. Ale wkurzało mnie, że potem gdzieś coś zostawało, czegoś nie miałam do czego wykorzystać i traciło ważność. Coś mi się skończyło a nie miałam kasy żeby zamówić, albo potrzebowałam jednej rzeczy
Albo czytałam wątki, czytałam i był taki natłok informacji, że w końcu rzucałam wszystko w kąt no i moja cera wygląda jak wygląda. Dlatego myślę jak tu wszystko uprościć, np. jesli podpasuje mi serum, to wtedy mogę kupić większą ilość kwasu (jeśli można go długo przechowywać w zwykłej postaci, to też mnie wkurza, że potem siedzę pół dnia przy komputerze, szukając informacji, a potem i tak zapominam) w necie, albo w aptece i sama kręcić.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 20:10   #38
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kręcenie kosmetykó przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Racja, zjeżyłam się trochę, przepraszam
Ja niestety miewam słomiany zapał...często. Miałam kilka razy gotowe zestawy, kilka razy sama zamawiałam połprodukty i coś tam kręciłam sama. Ale wkurzało mnie, że potem gdzieś coś zostawało, czegoś nie miałam do czego wykorzystać i traciło ważność. Coś mi się skończyło a nie miałam kasy żeby zamówić, albo potrzebowałam jednej rzeczy
Albo czytałam wątki, czytałam i był taki natłok informacji, że w końcu rzucałam wszystko w kąt no i moja cera wygląda jak wygląda. Dlatego myślę jak tu wszystko uprościć, np. jesli podpasuje mi serum, to wtedy mogę kupić większą ilość kwasu (jeśli można go długo przechowywać w zwykłej postaci, to też mnie wkurza, że potem siedzę pół dnia przy komputerze, szukając informacji, a potem i tak zapominam) w necie, albo w aptece i sama kręcić.
Spoko ja też tak czasem mam że się zbyt szybko najeżam . Na te całe godziny spędzone przed netem mam sposób; jak już czytam na jakiś temat to robię notatki z najważniejszych rzeczy a potem tylko łypnę okiem w ściągę i już mi się rozjaśnia. Jak ci coś zostaje i jest niepotrzebne to dawaj na wymiankę, zawsze znajdą się chętne osoby na produkty do 'małego chemika"
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 18:43   #39
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Szczerze? Trochę tego wszystkiego nie rozumiem... przecież to nie ma znaczenia czy znamy tę panią w aptece czy nie. Jeśli może to nam ukręci, a jak składniki są na receptę to chociażby nas uwielbiała bez recepty nie ma do tego prawa. Poza tym w moim przypadku ogromną frajdę sprawia zrobienie tego wszystkiego samemu
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 21:56   #40
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Ok, jak uważasz, ja wiem jedno - jutro będę kręcić, o wiele taniej i bez czekania na przesyłkę ze sklepu internetowego
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:20   #41
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Ok, jak uważasz, ja wiem jedno - jutro będę kręcić, o wiele taniej i bez czekania na przesyłkę ze sklepu internetowego
Nie Ty będziesz kręcić tylko Ci ukręcą, czyli w moim odczuciu zabiorą całą radość Czy to wyjdzie tak taniej? Jak kupujesz półprodukty, to nie ma tak, że sprzedadzą Ci na jedną porcję kosmetyku, tylko większą ilość na kilka/kilkanaście użyć. Myślę, że cenowo wcale nie będzie tak ogromnej różnicy. Ale każdy robi tak jak lubi
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 15:56   #42
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Ja kręcę sama, bo duże zamieszanie w aptece, kolejki, więc dostałam 5 g. kwasu salicylowego i zapłaciłam złotówkę. To mnie bardzo urządza
Ale i panikuję, bo nie wiem ile czego mam wrzucić, nie pamiętam w ogóle jak to się liczy, nigdy nie byłam dobra z chemii i matmy, do tego są rożne ciężary nasypowe, właściwe bla bla... no i siedzę i wertuję internet.
__________________

Edytowane przez Provocateur
Czas edycji: 2011-12-22 o 15:59
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 16:58   #43
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

A 20g kwasu salicylowego w necie kosztuje jakoś 4/5zł więc podobnie wychodzi
Oj to współczuje, bo te wszystkie obliczenia, dobranie odpowiedniego ph... Dlatego ja się w żadne skomplikowane mikstury nie bawię
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:56   #44
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Tak, podobnie, ale trzeba doliczyć około 10 zł. za przesyłkę.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 20:39   #45
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kręcenie kosmetyków przez zaprzyjaźnioną aptekę - pytania, przepisy, składy

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Tak, podobnie, ale trzeba doliczyć około 10 zł. za przesyłkę.
Niby fakt, jakby sam kwas zamawiać to się ni z ząb nie opłaca. Ale jak się zamawia rzeczy które stacjonarnie ciężko zdobyć typu oleje, hydrolaty, żele HA, ekstraty i takie różne to już nie ma żadnej różnicy :P
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:13   #46
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Skład toniku z apteki :)

Witajcie Wizażanki

Postanowiłam napisac ten wątek w sprawie toniku jaki dostaję z apteki. Otóż tonik ten początkowo dostała moja siostra, kiedy była w liceum od dermatologa. Stosuje go do dziś. Kiedy mi się zaczął pojawiac trądzik również go zaczęłam stosowac. W sumie to nie jestem pewna czy mi pomaga czy nie, bo specjalnie różnicy nie widze, kiedy go stosuję lub kiedy go odstawiam

Oto jego skład:

Detreomycini - 5,0
Sulf. PPT. - 3,0
Hydrocortisoni - 1,0
Glicerini - 10,0
Foi. SPIR VIM - od 100
M. F. SOL.

Mam nadzieję, ze wszystko dobrze napisałam - wiadomo pismo lekarzy za tonik płacę zaledwie 7,5 zł.
Moje pytanie do Was jest czy moze któras z Was zna sie mniej wiecej na tym i powie mi czy te składniki sa odpowiednie dla skóry trądzikowej, czy nie zaszkodzą czy on jest w ogóle dobry?

Pozdrawiam
rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:24   #47
flowofrainbow
Zadomowienie
 
Avatar flowofrainbow
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 166
Dot.: Skład toniku z apteki :)

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki

Postanowiłam napisac ten wątek w sprawie toniku jaki dostaję z apteki. Otóż tonik ten początkowo dostała moja siostra, kiedy była w liceum od dermatologa. Stosuje go do dziś. Kiedy mi się zaczął pojawiac trądzik również go zaczęłam stosowac. W sumie to nie jestem pewna czy mi pomaga czy nie, bo specjalnie różnicy nie widze, kiedy go stosuję lub kiedy go odstawiam

Oto jego skład:

Detreomycini - 5,0
Sulf. PPT. - 3,0
Hydrocortisoni - 1,0
Glicerini - 10,0
Foi. SPIR VIM - od 100
M. F. SOL.

Mam nadzieję, ze wszystko dobrze napisałam - wiadomo pismo lekarzy za tonik płacę zaledwie 7,5 zł.
Moje pytanie do Was jest czy moze któras z Was zna sie mniej wiecej na tym i powie mi czy te składniki sa odpowiednie dla skóry trądzikowej, czy nie zaszkodzą czy on jest w ogóle dobry?

Pozdrawiam
detreomycini- czyli detreomycyna- jest to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym
Sulf. PPT- Sulfur praecipitatum czyli siarka strącona ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwłojotokowe i wysuszające
Hydrocortisoni- hydrokortyzon (steroid) o właściwościach przeciwzapalnych, łagodzi wysięki i obrzęk tkanek
Glicerini- czyli gliceryna o właściwościach nawilżających
Foi. SPIR VIM- spirytus winny odziałaniu antysepycznym

skrót M. F. SOL. jest to przepis dla farmaceuty jak ma wykonać dany preparat- znaczy to 'misce, fiat solutio', czyli 'zmieszaj, niech powstanie roztwór'.

Myślę, że tym z tym objaśnieniem sama możeszstwierdzić, czy ten preparat nadaje się do Twojego typu cery
__________________

"Najdalej zajdzie ten człowiek, który nie wie gdzie idzie"
N. Bonaparte

flowofrainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:37   #48
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Receptura apteczna

nie wiedzialam, gdzie zadac te pytanie, ale poszukuje konkretnej nazwy tej masci robionej (moja dermatolog ja jakos kiedys nazwa, ale nie pamietam jak.. a nie chce jej zawracac glowy taka ☠☠☠☠☠☠☠a):

ac. salicylici
ac. benzoici
sapo vindis
varel fl. ad

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-16 o 11:58 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 21:50   #49
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Skład toniku z apteki :)

Cytat:
Napisane przez flowofrainbow Pokaż wiadomość
detreomycini- czyli detreomycyna- jest to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym
Sulf. PPT- Sulfur praecipitatum czyli siarka strącona ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwłojotokowe i wysuszające
Hydrocortisoni- hydrokortyzon (steroid) o właściwościach przeciwzapalnych, łagodzi wysięki i obrzęk tkanek
Glicerini- czyli gliceryna o właściwościach nawilżających
Foi. SPIR VIM- spirytus winny odziałaniu antysepycznym

skrót M. F. SOL. jest to przepis dla farmaceuty jak ma wykonać dany preparat- znaczy to 'misce, fiat solutio', czyli 'zmieszaj, niech powstanie roztwór'.

Myślę, że tym z tym objaśnieniem sama możeszstwierdzić, czy ten preparat nadaje się do Twojego typu cery
Dziękuję bardzo !!!! Już wiem wszystko i tonik jest przeznaczony do mojego typu cery
rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 09:08   #50
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Receptura apteczna

A ja bym była ostrożna z długofalowym stosowaniem sterydów, zwłaszcza na twarz. Skutki uboczne fajne nie są
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 15:17   #51
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
specyfik na łupież zamówiony w aptece?czy jest bezpieczny?!

Witam was! Nie jestem pewna,czy w odpowiednim miejscu otworzylam watek,ale do rzeczy! Dwa dni temu bylam u dermatologa poniewaz moje problemy z lupiezem tlustym powrocily! Szampony lecznicze typu pirolam,stieprox juz nie pomgaja i obecnie myje wlosy w pharmaceris na łzs. Dermatolog wypisal mi na recepcie płyn robiony w aptece za około 8zł. Mam pewne obawy przed zastosowaniem tego ,wypisuje skład : mentlali (lub menflali), thymali aa 0,25 (co do aa,nie wiem nie moge sie rozczytac), rosorcini 1,5, 1% spr salicylowy, 100,0

Odkrecilam zakretke butelki i zapach tego plynu jest tak mocny !

Prosze o jakakolwiek pomoc ! Boje sie tego uzyc na skore glowy,moze mi to bardziej zaszkodzic a w poniedzialek musze juz wrocic do szkoly
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 17:57   #52
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
lekobaza

Ma nadzieję, ze nie powielam, ale nie znalazłam wątku o lekobazie.
Moje dziecko dostało receptę na zrobienie kremu z wit A.
wiem ze w składzie jest lekobaza, wit A, witE i woda apteczna.
Kremiku jest 100 gr, tłustawy
Uzyłam i musze przyznac do ciała bardzo fajny.

Powiedzcie mi czy moge rozzcienczyc go z wodą jeszcze bardziej?

I co to jest za wit A (czy to pro retinol, czy retinol czy palmitynian? )
Aptekarka powiedziała, ze to retinol, ale wątpie by wtedy krem kosztował 8 zł i był dla dziecka.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-14 18:57:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.