Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 11:45   #121
paulietka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: brazowe sluzy

nie mam pojecia na jaki badanie krwi mam 2 badania ale jakie to nie moge sie odczytac.ale lekarz chyba powinien wyczuc przy badaniu czy kobieta jest w ciazy?
paulietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:17   #122
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: brazowe sluzy

Skoro nie ma okresu tylko jakieś plamienia to lekarz sam powinien brac pod uwagę, że to moze być ciąża. Nie wiem od któreg tygodnia on moze ja rozpoznać. Może jest za wcześnie zeby ja rozpoznał przy samaym badaniu ginekologicznym i dlatego wysłał cie na te badania krwi. Ale pisałaś że test wyszedł negatywnie. Testy są raczej pewne wię nie martwiłabym sie tak na twoim miejscu, ale mozesz zrobic jeszcz jeden poki nie bedzie wynikow badań.
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 18:21   #123
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: brazowe sluzy

Cytat:
Napisane przez paulietka
a moze byc tak ze jak lekarzowi sie nie powie ze jest sie w ciazy to on nic nie wyczuje i nic nie powie?
jak lekarz może nei zauważyć ciąży?

i nawet jeśli nie powiesz lekarzowi, że możliwa jest ciąża -on sam kiedy ją zauważy powie ci to, tak wiec nei musisz mówić nic jeśli nei chcesz
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 10:46   #124
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: brazowe sluzy

Cytat:
Napisane przez paulietka
nie mam pojecia na jaki badanie krwi mam 2 badania ale jakie to nie moge sie odczytac.ale lekarz chyba powinien wyczuc przy badaniu czy kobieta jest w ciazy?
a jak niby miałby to wyczuć?!? nosem? czy kobiecą intuicją? przecież zajście w ciążę nie łączy się od razu z powstaniem w macicy zarodka wielkości grejpfruta, którego dałoby się wyczuć uciskając brzuch pacjentki..
Nie panikuj, poczekaj na wyniki. W końcu i tak na nic się zda ten cały stres, więc szkoda nerwów. Po prostu cierpliwości
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 11:02   #125
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: brazowe sluzy

ale powiększona macica na przykład może nam mówić o ciąży... tak więc poprzez badanie lekarz może zauważyć powiększoną macicę, prawda?
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 08:07   #126
ineez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 76
Dot.: brazowe sluzy

tez mnie to ciekawi, od ktorego tygodnia [dnia???] lekarz moze rozpoznac ciaze?? i po czym poza tym - kiedy zaczynaja sie "objawy" ciazy czyli np mdlosci?..
ineez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:59   #127
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: brazowe sluzy

Co do plamień może nie miałaś owulacji stąd taka jazda[/quote]

Mnie też w tym cyklu dopadła taka przypadłość. Po latach regularnych co 27-31 dni okresach nagle teraz jest 37 dzień i nic. Od wczoraj mam niewielkie brązowe plamienie (czyli drugi dzień), a okresu nie mam ciążę wykluczam).
Piszesz, że jak jest brak owulacji to tak może byc ??? A brak owulacji jest normalny ???? To wróci do normy samo ???? czy to niebezpieczne ????
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 21:27   #128
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: brazowe sluzy

Mam podobnie, drugi dzień okresu, a tu tylko plamienie. Zrobiłam test-wyszedł negatywnie. Dodam, że jestem po 3 opakowniu tabletek, mozliwe, ze dopiero teraz organizm sie przestawia? Wizyte u lekarza mam dopiero po niedzieli;(
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:42   #129
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: brazowe sluzy

starania_pl - czy przy braku owulacji pojawia się okres, który jest poprzedzony plamieniem? Mam już tak 4 cykl. Wizyta w czerwcu.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:42   #130
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: brazowe sluzy

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Mam podobnie, drugi dzień okresu, a tu tylko plamienie. Zrobiłam test-wyszedł negatywnie. Dodam, że jestem po 3 opakowniu tabletek, mozliwe, ze dopiero teraz organizm sie przestawia? Wizyte u lekarza mam dopiero po niedzieli;(
Mam to samo tylko ze to 4 opakowanie tabletek , w dniu okresu dostałam brazowe plamienie 2 dni, co moze byc tego przyczyna? nie wiem czy mam sie martwic?
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 21:59   #131
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: brazowe sluzy

Przy tabletkach się zdarza. Zobaczymy co będzie potem. Gdy będzie się powtarzać, zgłoś lekarzowi. Zresztą, skoro je bierzesz, pewnie jesteś pod regularną opieką ginka. Jest tu wiele osób, które plamią po anty, praktycznie wszystkie wątki o plamieniu (kłania się wyszukiwarka) dotyczą pigułek.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 22:03   #132
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: brazowe sluzy

Ja przeszukałam dokładnie froum, zanim zadałam pytanie, ponadto nie ząłożyłam nowego wątku, tylko podczepiłam się pod znaleziony, więc o oco chodzi?(to mianem dygresji). Forum jest po to, by pytać A u lekarza bylam i stwierdził, ze to był okres, choć na jeden dzień wystarczała mi wkładka. Dziwne, ale cóż... Zobaczymy co w tym cyklu się zdarzy
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 22:24   #133
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: brazowe sluzy

Odpowiadam na Twoje pytanie ("Możliwe, że dopiero teraz organizm się przestawia?") - tak. Nawet nie musi być to skutek przestawienia, po prostu się zdarza.

Cieszę się, że przeszukałaś forum i nie założyłaś nowego wątku Chodzi mi o to, że nie musisz się martwić na zapas po jednorazowym takim zdarzeniu (ale pewnie przeczytałaś już o tym w innych wątkach), dopiero przy powtarzających się plamieniach trzeba coś z tym zrobić. Nawet przed chwilą wyszukiwarka znalazła mi 3 strony wątków w odpowiedzi na hasło "plamienie" (szukałam czegoś o swoich przypadłościach i tak trafiłam tutaj).

Koniecznie napisz, czy to się powtórzyło, pomożesz w ten sposób innym i uchronisz ich przed upomnieniami związanymi z zakładaniem kolejnego wątku o tym samym.

BTW też nie ufam lekarzom tak od razu, gdy widzę, że coś dziwnego się dzieje, a oni się upierają, że to normalne. Na szczęście często mają rację i w Twoim przypadku pewnie też tak jest. Pozdrawiam
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 07:25   #134
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: brazowe sluzy

Rozmowa tyle wyjaśnia... Żeby tak mężczyźni potrafili
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 23:19   #135
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: brazowe sluzy

Niestety, nie można mieć wszystkiego
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 07:21   #136
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: brazowe sluzy

Racja, racja
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:49   #137
darieczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 90
GG do darieczka
Dot.: brazowe sluzy

lekarz potrafi szybko wyczuc czy kobieta jest w ciazy czy nie ...u mnie tak było nie miałam okresu zrobilam test wyszedł pozytywnie poszłam do lekarza i po miesiacu od zapłodnienia wyczuł i potwierdził
__________________
Pozdrowionka dla Forumowiczek

darieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 09:28   #138
emanuela5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 20
ból z lewej strony!

Witam!
Chciałam prosić o radę w sprawie bólu, który mi dokucza od pewnego czasu. Jest on umiejscowiony po lewej stronie podbrzusza, w okolicy jajnika.... ale badanie gonekologiczne nie wykazało żadnych zmian.
Co może jeszcze boleć z tej strony?
emanuela5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 15:00   #139
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: ból z lewej strony!

Nie napisałaś od kiedy ten ból masz i czy powtarza się co jakiś czas..Ja mam podobny problem,tylko zauważyłam że ten ból powtarza się systematycznie w czasie tzw.jajeczkowania.Czasami nie mogę normalnie chodzić bo ból jest tak silny,ale już przyzwyczaiłam się do tego bo z tego co wiem w czasie owulacji może taka dolegliwość występować.Zastanawiam się tylko czy może ona być aż tak bolesna?
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 07:36   #140
emanuela5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 20
Dot.: ból z lewej strony!

niestety, nie zwróciłam na to uwagi.... teraz zacznę baczniej obserwować. Jestem przed wizytą u gin. i ogólnego - to zapytam, czy to może być taka bolesna owulacja... ale dziwne, że tylko z lewej strony, prawda?
Pozdrawiam
emanuela5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 12:09   #141
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: ból z lewej strony!

Wiesz co Ci powiem,ja mam taki ból zawsze po prawej stronie..Dziwne troszkę ale miałam robioną cytologię,chodzę regularnie do gin. i nic nie wyszło.Z jednej strony takie bóle owulacyjne są spoko bo wiemy dokładnie kiedy mamy dni płodne i to jest mały znak żeby nie współżyć,kiedy się nie chce mieć dzidzi
Ale z drugiej strony czasem nawet jakbym chciała to nie dała bym rady.Zastanawiające jest też to dlaczego zawsze prawy jajnik,bo wydaje mi się że na zmianę co miesiąc powinny "pracować"..
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 13:17   #142
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: ból z lewej strony!

hehe a mnie boli po środku ale tez dokładnie w czasie jajeczkowania
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:52   #143
madzia686
Raczkowanie
 
Avatar madzia686
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 438
upławy

od jakiegoś czasu zauważyłam że mam obfite upławy.Biorę pigułki rigevidon od prawie roku czasu.upławy są bardzo nieprzyjemne dla mnie i nie czuje sie śweżo mimo ze uzywam wkładek higienicznych. nie czuję zadnego pieczenia ani swędzenia,nie ma też zadnych zewnetrznych objawow jakiegos zapalenia...nawet nic mnie nie boli po prostu mam te upławy. zaznacze ze utrzymuje higienie tak jak nalezy tak wiec nie wiem czy to jest spowodowane. teraz chce na jakis czas odstawic pigułki zeby organizm doszedl do siebie i zobacze wtedy co z tymi upławami... też miałyście takie przypadki??? :-( pozdrawiam gorąco.
madzia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:44   #144
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: upławy

Idź do ginekologa. Ja ostatnio miałam zapalenie, które objawiało sie właśnie tylko zwiększoną ilością śluzu. nawet jakoś upławów nie przypominał, bo był biało-przeroczysty i bezzapaczowy, ale przy okazji wizyty u gina dowiedziałam się, że to objaw zapalenia.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:02   #145
emanuela5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 20
Dot.: ból z lewej strony!

Kancia to chociaż wiesz co to jest, chociaż środek? To chyba żołądeczek hihi.

Acka, kochana, nie chcę Cię straszyć, ale mój syn miał taki ból po prawej stronie przez około dwa lata. Ja strasznie się denerwowałam, bo zazwyczaj było to rano, później się chyba "rozruszał" i myślałam, że nie chce iść do szkoły i krzyczałam na niego..... później okazało się, że to była perforacja wyrostka robaczkowego - na sygnale odjechał do szpitala i w ostatniej chwili go operowali brrr..... mam nadzieję, że u Ciebie to nie to! Tylko takie bolesne - jednostronne jajeczkowanie
emanuela5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:55   #146
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: ból z lewej strony!

u mnie to tak "przechodzi" z jednej strony na druga jednego dnia boli lewy jajnik pozniej gdzies okolice srodka a pozniej prawy Nie jest to jakis tam sraszny ból ale lekko wyczuwalny
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:59   #147
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: ból z lewej strony!

No to mnie wystraszyłaś..Ale wydawało mi się że atak wyrostka to tak raz nagle,ostry ból,wymioty i ciach A Twojego synka to bolało codziennie czy też w odstępie co miesiąc??Bo ja to tak regularnie co miesiąc mam taki ból i trwa ze 2-3dni a następnie ustępuje.Kurcze już sama nie wiem,czasem też się zastanawiałam nad wyrostkiem.Chyba przejdę się następnym razem do lekarza ogólnego..
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 13:30   #148
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: ból z lewej strony!

ja dzis sie wybieram do lekarza ogólnego , bo mi takie ostre bóle z lewej strony towarzyszą co kilka miesiecy , w dzieciństwie miałam problemy z przewodem moczowym i nerkami , wiec teraz tez obstawiam , ze to od nerki
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:18   #149
jazzmaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: ból z lewej strony!

Cytat:
Napisane przez emanuela5
Kancia to chociaż wiesz co to jest, chociaż środek? To chyba żołądeczek hihi.

Acka, kochana, nie chcę Cię straszyć, ale mój syn miał taki ból po prawej stronie przez około dwa lata. Ja strasznie się denerwowałam, bo zazwyczaj było to rano, później się chyba "rozruszał" i myślałam, że nie chce iść do szkoły i krzyczałam na niego..... później okazało się, że to była perforacja wyrostka robaczkowego - na sygnale odjechał do szpitala i w ostatniej chwili go operowali brrr..... mam nadzieję, że u Ciebie to nie to! Tylko takie bolesne - jednostronne jajeczkowanie
o mamo!!!! ja mam bol po prawej jaki kolka. bylam u ginekologa jajniki oki ale kazala zrobic usg brzucha. tez boje sie ze to wyrostek!!!!!!!!!
jazzmaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:22   #150
jazzmaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: ból z lewej strony!

Cytat:
Napisane przez Acka
Wiesz co Ci powiem,ja mam taki ból zawsze po prawej stronie..Dziwne troszkę ale miałam robioną cytologię,chodzę regularnie do gin. i nic nie wyszło.Z jednej strony takie bóle owulacyjne są spoko bo wiemy dokładnie kiedy mamy dni płodne i to jest mały znak żeby nie współżyć,kiedy się nie chce mieć dzidzi
Ale z drugiej strony czasem nawet jakbym chciała to nie dała bym rady.Zastanawiające jest też to dlaczego zawsze prawy jajnik,bo wydaje mi się że na zmianę co miesiąc powinny "pracować"..
ja tez mam bol z lewej stony i boje sie ze to wyrostek!!!!!!
jazzmaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.