Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-08-22, 18:11   #4741
martynka89
Zakorzenienie

Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
na chwile obecna mam dosc. lzy mi same leca i jest we mnie tyle zlosci i rozczarowania...

Nie moge normalnie zjesc, zrobic cokolwiek w domu, wiecznie wszystko jedna reka bo ona nie da sie odlozyc. wlasnie od 9 siedze na kanapie i je prawie godzine, pozniej 15 min przerwy bo zasypia oczywiscie na mnie bo gdy probuje odlozyc to wyje bo placzem tego nie można nazwać.. MAM DOŚĆ.
Lacze sie w bolu. Moj ostatnio non stop marudzi i jem w biegu a o normalnej kapieli moge zapomniec i pozostaje ekspresowy prysznic (czasem ide spac bez prysznica, bo mlody najgorzej drze sie wieczorem a maz w pracy, wiec nie ma kto go potrzymac). Czasem klade go do wozka i corka go buja, ale to dziala tylko na chwile badz w ogole, bo az sie zanosi jak go nie wezme na rece.
Pocieszam sie tym, ze w koncu mu przejdzie.
Tym bardziej jest to dla mnie dziwne, ze mloda byla zupelnie inna. Jak miala sucha pieluche i pelny brzuch, to byla spokojna.
Nawet kiedys ktos mi powiedzial, ze jak ona taka grzeczna, to drugie da mi popalic i sie sprawdzilo.

Maly ma ciemieniuche. Czyszcze mu to na bierzaco, ale wychodzi na nowo. Z corka mialam ten sam problem i pomogl dopiero jakis specjalny szampon, ktory zalecil lekarz.

mala_biegaczka a jak tam u Ciebie z pieluchami wielo? Testowalas juz?
martynka89 jest offline  
Stary 2019-08-22, 19:06   #4742
monika1304
Raczkowanie

Ja nie biorę nic dodatkowego, położna mówiła że np jak zaszczeoie na meningokoki to zalapie jakie aminogoki czy coś takiego
Więc ograniczam się do tych zalecanych, jednak jeżeli mogę wybrać mniej tych ukluc to dlatego biorę te 6w1.

Co do seksu, to boję się jakoś póki nie pójdę do giną, a wizytę mam dopiero we wrześniu.... To już u nas 5 Msc bez... Bo mężu się bał w ciąży... Nie wiem czego, chyba że ja w czoło puknie

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Stary 2019-08-22, 20:12   #4743
sovianka
Rozeznanie

Ja czekam z seksem aż mi całkowicie krwawienie ustąpi, chociaż już miałabym ochotę. Jak to jest z seksem po cc? Dziewczyny po cc jak wasze doświadczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline  
Stary 2019-08-22, 20:31   #4744
kevschaa
Zakorzenienie

Byłam u ginekologa i niby wszystko ok, blokady psychicznej też żadnej nie mam. W dodatku po grze wstępnej próbowaliśmy. Nawet nie pomyślałam że może boleć :/
kevschaa jest offline  
Stary 2019-08-22, 20:34   #4745
pelnoletnia
Rozeznanie

Ja wogóle o seksie nie myśle, rana po cc jeszcze wyczuwalna, czasem cos zaciagnie i zakluje wiec nie wyobrazam sobie jak mielibysmy to zrobic😀 poza tym padam na twarz po 22 jak marna zaśnie i te dwie godzinki ktore mam zanim sie znowu obudzi to szybki prysznic, cos zjesc i pospac chociaz godzinke, na igraszki ochoty brak😀
pelnoletnia jest offline  
Stary 2019-08-22, 20:38   #4746
ewka1368
Zakorzenienie

U nas z seksem po pierwszej ciąży było ok mimo iż się mega bałam

Teraz mija 5tydzień ale czekam na wizytę u gina mimo iż wszystko tam jest ok w sensie dużo szybciej tam wszystko się zagoilo niż po pierwszym porodzie
Stary 2019-08-22, 21:01   #4747
AuroraCoriolis
Rozeznanie

[QUOTE=antonina_bielska;87 102499]Wyślę Ci dziś PW z namiarami na naszą babeczkę od chustonoszenia, ona jest super /QUOTE]

dziekuje

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Generalnie córka nie leżała, nie spała ani nie robiła nic beze mnie. Przy mnie spala zawsze dłużej, odlozona jak juz nie obudziła sie podczas odkladania to max po 15 minutach. Najchetniej spała z piersia w buzi. Nie akceptowala smoczka, butelek. Odkad zaczela poznawac twarze juz nie bylo opcji zeby zajmował sie nia ktos inny niz ja i mąz. Ba! ona nawet z mężem nie chciala zostawać. Nie raz, nie dwa w efekcie jej placzu rozbierałam nas obie i tulilam skora do skóry. Nie lubila byc otulana, krepowana.
Jednak ona miala po prostu bardzo silną potrzebę bliskości(która dostawała tyle ile było potrzebne), do high need dużo jej brakowało.
Za to A. miewa te cechy, ale nie non stop. Po prostu jest niemowlakiem raz jest lepiej raz gorzej.

wow to ciekawe,ze dzieci sie tak roznia do siebie

Cytat:
U mojej też idą gazy przez sen. My szczepienie 5 września i też 6w1 i rotawirusy. A Wy?
Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
My 6w1 i rota chyba dodatkowo. Cały czas mam wątpliwości co do rota bo czytałam w necie tyle samo za co przeciw...

na meningo nie szczepicie?
Ja mialam 5w1 i wogole zapomniaalm o dodatkowe zapytac lekarza, na rota bym zaszczepila a co do reszty to sama nie wiem na ile to konieczne?

Cytat:
Jak u Was z seksem? Ja prawie 7 tygodni po porodzie i wczoraj spróbowalismy i było bardzo kiepsko. Bolało na tyle że uniemożliwilo wejście mimo użycia żelu :/ nie wiem czy odpuścić na jakiś czas, czy jakoś próbować delikatnie...

jestes po SN ?

Wogole dziewczyny ktores z Was sa po SN ? Ja tak rodzilam (kolezanki z pracy prawie wszystkie tak rodizly i nie mialy problemow) i dzis sie zaczelam martwic bo juz 7 tyg po a mnie boli spojenie lonowe. Nie tak,zeby mi przeszkadzalo w robieniu czekokolwiek ale czuje to CALY DZIEN. I wczesniej tak nie bylo... bylam u fizjo dzis ale nic madrego nie powiedziala.
I nie wiem czy to przejsciowe i minie czy sie nie pogorszy.
Naczytalam sie o rozejsciu spojenia lonowego i mam teraz schizy, zaluje,ze rodzilam naturalnie . Wszyscy straszykli,ze cesarka to operacja bla bla a chyba jednak lepsza..
AuroraCoriolis jest offline  
Stary 2019-08-22, 21:22   #4748
marttb
Zakorzenienie

Cytat:
Marttb napisz mi prosze jak dałaś radę i jak dlugo to trwalo? Ja po dzisiejszym dniu jestem zdołowana i wykończona a gdzie tu jeszcze noc... ostatecznie nie podałam butelki ale mąż kusi żebym spała w nocy a on wstanie i da butle albo mojego mleka albo mm. moja dzisiaj nie spała wcale, dopiero zasnęła godzinę temu a już slysze ze zaraz sie przebudzi.
Ciężko mi stwierdzic, po prostu jakoś minęło, nie pamietam kiedy. Chyba jak zaczełam odstawiać córe od piersi(17 miesięcy).Teraz mamy za sobą może nawet 3 -4 zasniecia kompletnie samej w łóżku.
U nas proby podania butelki legly, wiec to nie takie proste.
Ileż razy nogi mi cierpły bo mialam wybór albo cieszyc sie ze spi z cycem w buzi tylko w tej jednej pozycji albo sluchac ogromnego płaczu jakby ją ze skory obdzierali.

co do rurek windi, ja nie jestem przekonana, wierze ze działają, ale jakoś jestem raczej na nie

odnośnie seksu, we wtorek mialam wizyte u gina, mam recepte na tabletki, a czasu brak na wykupienie. Wszystko sie super goi. Jakos zawsze jak mam dluga przerwe od seksu nie moge sie 'przemoc' do tego pierwszego razu, jakby mi sie zapomina jakie to fajne. Mąż już po 2 tygodniach od porodu chcial robic podchody. Na razie kiepsko u nas z warunkami i siłą. po pietwszym porodzie juz dawno było po, teraz prwnie gdyby nie warunki i chęć pewnego zabezpieczenie tez by było po.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia32j Pokaż wiadomość
Moja Klara 5 tygodni ..4.100.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Ps. byla dzis położna. 6t+2dni, waga urodzeniowa 3650g, waga dziś 6160g. Pulpeciu z niego

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline  
Stary 2019-08-23, 08:44   #4749
mala_biegaczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
eee czemu?
Bo w UK to pracodawca płaci macierzyński więc skoro wiedzą, że i tak nie wrócę, to woleliby mi nie płacić. Rozumiem ich, ale wypracowałam to sobie i zamierzam wykorzystać do końca. Mogłam im w ogóle nie mówić równie dobrze.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
mala_biegaczka a jak tam u Ciebie z pieluchami wielo? Testowalas juz?
Nie próbowałam, ale ciągle mam to w głowie. Zaraz wyjeżdżamy, a ja nie kupiłam jeszcze nic dla małej. Mam jedną kieszonkę i jeden ochraniacz w rozmiarze 2 - kupiłam w myślą o młodym, ale ciasny jest na niego - nie dziwi mnie to - dzieciak w jego wieku już nie powinien ganiać w pampersie. Tzn w dzień nadal zakładamy tylko na dwójkę na te 2 minuty no i na noc ma. Nie próbowałam mu tej kieszonki na noc zakładać, bo widzę, że będzie ciasna. Może dziś przymierzę chociaż.
Dla małej myślałam kupić kieszonki na noc, bo w dzień częściej ją przebieram. Ale jeszcze nie jestem przekonana, bo te kupki jeszcze często są. Może bliżej 6 miesięcy pomyślę.

https://www.ebay.co.uk/itm/Bambino-M...8AAOSwV1Vb~WBK

Nad tym się zastanawiam cały czas. Było za 111 funtów długo i w sumie żałuję, że nie kupiłam.

edit:
https://www.preciouslittleone.com/pr...hoC11gQAvD_BwE

znalazłam za 105 nawet

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Nie jest łatwo i trzymam kciuki żeby dzieciaczki daly Wam wiecej luzu.
Chociaz zawsze bede powtarzac ze to mija, zapomina sie o tym co było ciężkie.
Ja dzis patrzylam na moje dwa szkraby to sie zastanawialam z ktorym tak naprawde jest wiecej roboty.
Genedalnie mam o tyle dobrze że A. bardzo lubi bliskosc, ale jakos mnie to nie męczy, a poza tym jest mega spokojny. Po corce ktora podejrzewalam o high need mila odmiana.

Wczoraj mielismy 6 tygodni. Pochwalcie sie swoimi maluchami
Podpisuje się wszystkimi kończynami. Wszystko mija - u mnie też synek starszy taki lekko hajnidowy, ale teraz już jest o niebo lepiej (ma ponad 3 lata). Mała teraz jest miłą odmianą. Nawet nie trzeba jej na rękach nosić, ogólnie spokojna istota. Prędzej leżymy i się cyckamy, niż nosimy więc dla mnie super. Młodego dużo nosiliśmy.
No i mała potrafi po prostu usnąć sama, odłożona, co jest dla mnie nieprawdopodobne

Cytat:
U mojej też idą gazy przez sen. My szczepienie 5 września i też 6w1 i rotawirusy. A Wy?
My mamy we wtorek - 27.08.
5w1 + rota + pneumokoki. Zastanawiam się czy meningokoki szczepić. Syn miał cały ten pakiet na raz (wtedy były 6w1 w UK, teraz są 5w1) i nic mu nie było w sumie.

Ale ogólnie to w ogóle zobaczymy, czy nie przełożę, bo mała od 2 dni ma żółto-zielonego glutka z nosa. Najpierw się zaczęło od męża, potem syn, a na końcu mała. Mnie ominęło. Na szczęście nie ma zatkanego nosa, karmi się ok - aczkolwiek zalega jej to tam i muszę psikać i aspiratorem wyjmować, żeby jej na oskrzela nie szło.
Mąż właśnie pojechał na zakupy, to może uda mu się gdzieś w jakimś polskim sklepie kupić sól fizjologiczną, to najwyżej spróbuję ją poinhalować. Jak nie, to mam taki a'la vicks dla dzieci albo olbas oil dla dzieci do sypialni - kilka kropel do kubka z gorącą wodą.

Dziewczyny współczuję problemów z nieodkładalnością czy gazami. Kurcze dla mnie póki co to wszystko takie odległe. Oby się nie zmieniło na gorsze. Cały czas żyję w takiej gotowości na armagedon, a tu dość spoko. Bardziej właśnie starszy daje w kość, jak już.

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-08-23 o 08:36
mala_biegaczka jest offline  
Stary 2019-08-23, 10:34   #4750
martynka89
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Nie próbowałam, ale ciągle mam to w głowie. Zaraz wyjeżdżamy, a ja nie kupiłam jeszcze nic dla małej. Mam jedną kieszonkę i jeden ochraniacz w rozmiarze 2 - kupiłam w myślą o młodym, ale ciasny jest na niego - nie dziwi mnie to - dzieciak w jego wieku już nie powinien ganiać w pampersie. Tzn w dzień nadal zakładamy tylko na dwójkę na te 2 minuty no i na noc ma. Nie próbowałam mu tej kieszonki na noc zakładać, bo widzę, że będzie ciasna. Może dziś przymierzę chociaż.
Dla małej myślałam kupić kieszonki na noc, bo w dzień częściej ją przebieram. Ale jeszcze nie jestem przekonana, bo te kupki jeszcze często są. Może bliżej 6 miesięcy pomyślę.

https://www.ebay.co.uk/itm/Bambino-M...8AAOSwV1Vb~WBK

Nad tym się zastanawiam cały czas. Było za 111 funtów długo i w sumie żałuję, że nie kupiłam.

edit:
https://www.preciouslittleone.com/pr...hoC11gQAvD_BwE

znalazłam za 105 nawet .
Ja uzywam wlasnie te miosoft i nie narzekam. Uzywamy na razie tylko w dzien, bo w nocy wstaje ledwo przytomna. Na kupy uzywam bibulki, oczywiscie kleks przesiaka ale kupa zostaje na bibulce a plama spiera sie bez problemu w Napisanie. Nic nam nie cieknie, rewelacja. Czasem zamiast prefoldu wkladam tetre w otulacz i tez jest super. Nigdy nie myslalam, ze dziecku tetre na tylek zaloze
Plucze sobie pieluchy przed praniem 3 razy tak na szybko we wiaderku i piore razem z ubrankami bo nie smierdza (dodaje Napisan do prania wiec bakterie wybije) wiec praktycznie nic na ta chwile do tego interesu nie dokladam.
martynka89 jest offline  
Stary 2019-08-23, 10:45   #4751
marttb
Zakorzenienie

mala biegaczka - tak dla mnie to po corce tez nieprawdopodobne że jednak sa na swircie co zasypiaja samie. smieje sie ze A. jest tak grzeczny ze ma sie ochote go nosic, jak lezy tak po prostu i obserwuje, a przy corce to marzylam zeby odlozyc na chwile takie zycie jest przewrotne.
Zdrowka dla Mlodej

marttb jest offline  
Stary 2019-08-23, 15:03   #4752
monika1304
Raczkowanie

My po szczepieniu...
Jej jaki płacz, aż mówiłam do męża, że to co my zawsze nazywamy płaczem to tylko takie stekanie.
TZ ją trzymał, bo ja bym nie dała rady, mam wrażenie że ona aż się zanosila, bo musiałam jej dmuchnąć... Eh, ja jestem za miękka na takie rzeczy, a moja siostra to już wogole, jak synka szczepila to wyprosily ja z gabinetu, bo płakała razem z nim, tylko ona szczepila na NFZ, więc wkluc było więcej...
Jak moja by dostała dziś te 4 zamiast 2, no to nie wiem co bym zrobiła.
Na szczęście pielęgniarki fajne.
Dziś 6t +3d i waga 4700,a urodziła się 3100.
Tylko ostatnio przy pomiarze położnej dwa tyg temu mierzyła 60cm,a dziś w przychodni 54, więc mega dokładny ten pomiar

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Stary 2019-08-23, 15:22   #4753
ewela2612
Raczkowanie

My tez po szczepieniu... u nas to samo: mówię,że Leon przez całe swoje życie się nie napłakał tyle co na tym szczepieniu... teraz biedaczek śpi wymęczony...
U nas 5750 (ur. 4kg) co do długości podobnie jak u nas teraz ma 62 poprzednio 61....czyli różnie z tymi pomiarami...
Mała biegaczka- w Pl obecnie pneumokoki są refundowane (mamy 13.09) nie wiem od kiedy bo starszym dzieciom za te szczepionki płaciłam.... teraz z kolei meningokoki są płatne. Daje się 3 dawkach lub 2 jeśli zaczniemy po 6 miesiącu (I my na takie 2 dawki właśnie się decydujemy)
Kev z ciekawości: Ty miałaś 5w1 kupowałaś sama czy brałaś z przychodni i ile płaciłaś?? Ja z przychodni 150zl. Pytam bo pamiętam że jak starszakom pneumokoki braliśmy to w aptece płaciłam 80zl taniej (wtedy one coś ok.300zl kosztowaly)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
ewela2612 jest offline  
Stary 2019-08-23, 16:31   #4754
kevschaa
Zakorzenienie

Ja będę robić 6w1 i ma kosztować 200 w przychodni. Widziałam że w aptekach internetowych po 170 jest.

Az się boję skoro mówicie że tyle płaczu, my dopiero w czwartek robimy.
kevschaa jest offline  
Stary 2019-08-23, 16:52   #4755
ewela2612
Raczkowanie

Aaa teraz patrzę,że to Monika miała dziś szczepienie ;-)
Kev-nie stresuj się bo każda dziecko reaguje inaczej. Starszy syn np.nawet okiem nie mrugnął podczas szczepienia

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
ewela2612 jest offline  
Stary 2019-08-23, 17:07   #4756
sovianka
Rozeznanie

Mi lekarz dzisiaj powiedział, żeby trochę uspokoić laktację, bo mogłabym bliźniaków wykarmić, synek w 5 dni przybrał 250, muszę pić szałwię i karmić 2-3 razy pod rząd jedną piersią, żeby druga się przepełniała i dostawała sygnał, że nie trzeba tyle mleka produkować, tylko znowu boje sie, że jak tak będę kombinować to mi całkiem zaniknie laktacja

sovianka jest offline  
Stary 2019-08-23, 17:12   #4757
monika1304
Raczkowanie

Ja brałam 6w1 i u nas też 200zl, trzeba zakupić u nas w przychodni, inna nie zaszczepia.
Mala miała dwa wklucia, bo dziś dostała też pneumokoki.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Stary 2019-08-23, 17:22   #4758
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Mi lekarz dzisiaj powiedział, żeby trochę uspokoić laktację, bo mogłabym bliźniaków wykarmić, synek w 5 dni przybrał 250, muszę pić szałwię i karmić 2-3 razy pod rząd jedną piersią, żeby druga się przepełniała i dostawała sygnał, że nie trzeba tyle mleka produkować, tylko znowu boje sie, że jak tak będę kombinować to mi całkiem zaniknie laktacja

Zawsze możesz też mrozić, bo potem moze Ci w 3 miesiącu przyjść kryzys i spadek ilości, albo jak okres wróci, u mnie tak się stało a też mi położna mówiła żebym ograniczyła ilość sesji, bo mam mnóstwo mleka

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline  
Stary 2019-08-23, 17:35   #4759
kevschaa
Zakorzenienie

Odnośnie mrozenia pokarmu ostatnio czytałam fajny artykuł o tym, że warto zapisywać na pokarmie w jakiej porze dnia był odciagniety i podawać w podobnej porze. Podobno wtedy nie zaburza to rytmu dobowego dziecka i lepiej wygląda spanie nocne. Brzmi dość przekonująco, bo skład mleka niby się zmienia w zależności od pory.

Znowu dzisiaj użyłam windi i cały dzień zero prezenia i jękow
kevschaa jest offline  
Stary 2019-08-23, 18:56   #4760
Sutalije
Raczkowanie

Byliśmy dzisiaj na bioderkach, wszystko jest ok. Trochę się bałam jak młoda będzie się zachowywać czy sobie poradzę itp bo potem pojechaliśmy pierwszy raz do galerii z nią na zakupy dla starszakow. Ale przespała cała wizytę.

W ogóle zasnęła wczoraj przed 22 i obudziła się o 3 na mleko, a potem wstała po 6 więc może jest nadzieja na szybkie przesypianie nocy? Mam taką nadzieję, bo widzę po sobie jak "stara" się zrobiłam - wcześniej moglabym wstawać po kilka razy w nocy na karmienie i nie byłam aż tak zmęczona jak teraz. Jednak wiek i 3 ciąża i zużycie organizmu związane z ciążami daje się poznać. Nie wiem jak wytrzymują to kobiety mające więcej dzieci. Wg na YouTube na kanale mama lama jest pogadanka z matką mająca 7 dzieci i ona wygląda młodziej niz ja, zazdroszczę bardzo.
Sutalije jest offline  
Stary 2019-08-23, 19:52   #4761
marttb
Zakorzenienie

kcouki zeby po szczepieniach nic sie nie działo!

sovianka - balabym sie ingerować az tak w laktacje. To się powinno samo unormowac.
Mialam naqet pomysl wypić swego czash szałwie, spytalam polożna i odradzila, powiedziała że to jest tak indywidualna sprawa i ona jako położna widziala tyle roznych rzeczy że raczej obstawalaby za tym żebym tego nie robila.
W sumie przy corce samo sie unormowalo, tu też pewnie. chociaz juz te piersi rzadziej bolą od przepelnienia.
Moj mlody tyje troszkę ponad 400g tygodniowo. Wszystkim szczena opada ale nikt nie mówi ze powinnam to ograniczyć - dwie polozne, pediatra i pielęgniarka widzialy ten przyrost

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

sutalije - suoer ze okej. Boje sie ze u mloedo bedzie cos nie tak i znowu pieluchowanie i wizyty kontrolne... w ktorym tygodniu wyszka Wam kontrola? my mamy wizyte poczatkiem pazdziernika
z tymi nockami to chyba codziennie inaczej

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

poleca sie tez np odciagac pokarm i przy rozszerzaniu diety dodawać np do papek czy kaszek (zamiast wody czy mm). Ja raczej darowalam sobie i robilam na wodzie, jak dla mnie odciaganie pobudza niepotrzebnie laktacje jesli ma sje nadmiar pokarmu a nie chce tego miec

jutrk mamy chrzest

marttb jest offline  
Stary 2019-08-23, 20:29   #4762
sovianka
Rozeznanie

Poradzę się jeszcze jednego pediatry, który dodatkowo też jest doradcą laktacyjnym

sovianka jest offline  
Stary 2019-08-23, 20:43   #4763
Sutalije
Raczkowanie

Marttb, my kontrolę mamy pod koniec października. Myślę że nie będę już ciągnąć całej ferajny i sama pojadę właśnie mi młoda zasnęła na rękach chociaż może być tak że będę odkładać ją do łóżeczka to oczy zrobi jak 5 zł, uwielbiam to
Sutalije jest offline  
Stary 2019-08-23, 20:59   #4764
monika1304
Raczkowanie

U nas gorączka ponad 39.
Mala, w zasadzie ciągle od 14 śpi...
Strasznie się martwię

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Stary 2019-08-23, 21:32   #4765
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

Cytat:
Napisane przez monika1304 Pokaż wiadomość
U nas gorączka ponad 39.

Strasznie się martwię
O matko, zdrowia
U nas dzisiaj był ciężki wieczór, albo odreagowanie albo kolka. Tak się dzieje naprzemiennie co 2-3 dni, w kratkę.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline  
Stary 2019-08-23, 21:58   #4766
AuroraCoriolis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Bo w UK to pracodawca płaci macierzyński więc skoro wiedzą, że i tak nie wrócę, to woleliby mi nie płacić. Rozumiem ich, ale wypracowałam to sobie i zamierzam wykorzystać do końca. Mogłam im w ogóle nie mówić równie dobrze.

No daj spokoj to jakis zart zebys miala rezygnowac z macierzynskiego sama,jeszcze po kilku latach pracy

Cytat:
Ale jeszcze nie jestem przekonana, bo te kupki jeszcze często są. Może bliżej 6 miesięcy pomyślę.

unormuje sie. Ja tez na poczatku co pielucha to kupa a teraz sa 3-4 kupy dziennie - poranna, poludniowa i wieczorna. W nocy juz spokoj. Co ciekawe mala malo sika w nocy, potrafi miec sucha pieluszke 4-5h, tylko potem rano sa 3 do zmiany co pol godziny

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość

tez robilam to karmienie jak mialam mega nabrzmiale cycki w nocy. Ziolek nie pilam, takie karmienie mi krzywdy nie zrobilo, cycki i tak rpodukuja na biazaco. Nie wiem czy pomoglo czy to kwestia tego,ze 7 tydzien ale mi sie troche ustabilizowalo-jak potrafilo mi tryskac strumieniem mleka bez ostrzezenia pomiedzy karmieniami to teraz tylko ciekna jakies kropelki z drugiej jak karmie piersia wiec jest progres!
A ze Ci dziecie przybiera na wadze to nic zlego-na mleku mamy jest dobry tluszcz, zejdzie dziecku sokojnie .

A z jakiegos powodu Ci doradcy radza czesto niemal glodzic dzieci..nie wiem czemu uparcie uwazaja,ze kazde powinno przybierac tyle ile w jakis tabelkach
Stary 2019-08-23, 22:03   #4767
marttb
Zakorzenienie

Cytat:
U nas gorączka ponad 39.
Strasznie się martwię
Zalecili Wam przeciwgoraczkowy po szczepieniu gdyby temp byla powyzej 38,5?
Oby jutro było lepiej.
Moja córa zawsze miala goraczke po szczepionkach, ale raczej tylko podwyższona temp, nie tak wysoką. Pamietam ze zawsze liczylam ze po szczepieniu bedzie jakas bardziej ospala i razem pospimy, ale nigdy to nie nastapiło

sutalije - kurcze, my dopiero pierwsza wizyte w pazdzierniku. Chyba powinnam poszukac szybszy termin prywatnie.

sovianka - a w sumie w czym jest problem? No bo je ladnie? Przybiera okej no bo 300g jakos tygosniowo to po prlstu fajny przyrost i to w koncu i tak zwolni

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

w takim dlugotrwalym karmieniu jedną piersia obawialabym się że zastój się zrobi, ja czasami dwa razy dam z jednej piersi i druga już nabrzmiala i bolesna

marttb jest offline  
Stary 2019-08-23, 22:18   #4768
AuroraCoriolis
Rozeznanie

Cytat:
U nas gorączka ponad 39.
Strasznie się martwię

a podawalas cos na goraczke? Mi lekarka powiedziala,zebym dala profilaktycznie i to byl dobry pomysl..a z wysoka goraczka kazala mi od razu przyjsc spowrotem
Stary 2019-08-24, 00:02   #4769
sovianka
Rozeznanie

Marttb no ja właśnie sama nie wiem o co chodzi i dlaczego się tego przyczepili....najpierw ten doradca laktacyjny, a teraz pediatra....

sovianka jest offline  
Stary 2019-08-24, 05:50   #4770
monika1304
Raczkowanie

Tak, kupiłam Pedicetamol, od nocy temp na poziomie 38,cxasem troszkę wyżej...

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości