Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-21, 19:00   #4921
florris
Raczkowanie

Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cześć Fristi.Witaj na forum.
To super,że czujesz się lepiej i wróciłaś do pracy.Widać że dużo przerobiłaś na terapii.Możesz być z siebie dumna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
florris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 19:11   #4922
mc266
Zakorzenienie

Była któraś z was na oddziale dziennym może? Jestem ciekawa doświadczeń z takiej formy pomocy.

mc266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 19:46   #4923
florris
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Była któraś z was na oddziale dziennym może? Jestem ciekawa doświadczeń z takiej formy pomocy.
Ja byłam dwa razy na oddziale dziennym.Co chcesz wiedzieć?

Stary 2019-08-24, 09:16   #4924
tinkerver2
Wtajemniczenie

Jestem drugi tydzień za granicą. Praca spoko, kasa tez, ale planowanie to masakra. Zmieniają plan z dnia na dzień, np. Ostatnio miałam na 14, dobrze że sprawdziłam, bo jednak na 13:30. Dojazd do pracy zajmuje godzinę, więc wyjazd 1,15 przed pracą. Wczoraj np miałam na 14, a o 11 dostałam SMS, że jednak wszyscy mają być na 13, (czyli wyjazd 11:45). I np. Zaczynam o 14, więc wyjazd 12:45, kończę o 22-23, i kolejna godzina na dojazd do domu. Do najbliższego sklepu 6 km, busik raz na godzinę, więc zostaje mi albo wstać o 8, ogarnąć się, lecieć na zakupy i zjeść obiad, albo głodówka. W ogóle nie ma czasu dla siebie, dom - praca i tak w kółko.
Hajs jest z tego niezły, ale niektórzy ludzie są okropni. Jestem nowa, ciągle się uczę. I ostatnio zatarasowałam przejazd (mam specjalne oznaczenie, że jestem nowa), i podeszła do mnie jedna laska, zaczęła mnie wyzywać od baranów, próbowała mnie wypchnac z pojazdu, żeby nim przejechać, bo ona ma normę do wyrobienia a ja zastaeiam przejazd i się korki robią. Innym razem ta sama laska - oklejałam paczki, ona przejeżdżała. Niefortunnie trochę jej wyskoczyłam, nie zauważyłam jej, ale powiedziałam przepraszam, nie zauważyłam cię. A ona do mnie, że nie chce mnie mieć na sumieniu, bo co się stanie ze mną "to ją pier. doli". To wszystko przy menadżerze, on zero reakcji.
Ostatnio miałam jeden błąd w zamówieniu, omawialam go z laską, która sprawdza. Podchodzi menadżer i pyta się co się dzieje. Ta laska mówi, że miałam jeden błąd, ale to nic, każdemu się zdarza. Na co menadżer, że się nie przykładam, mam się starać bardziej. Ja mu mówię, ej, jestem tylko człowiekiem, każdy moze się pomylić, przeciez to tylko jedno pudełko, na co ten, że tu nie ma pomyłek.
Na szczęście inni są fajni i pomocni.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 11:29   #4925
mc266
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez florris Pokaż wiadomość
Ja byłam dwa razy na oddziale dziennym.Co chcesz wiedzieć?

Chciałabym ogólnie poznać Twoje wrażenia. Jak wspominasz Twój pobyt tam i przede wszystkim czy masz poczcie, że w jakiś sposób pomógł Ci?

Stary 2019-08-25, 19:01   #4926
florris
Raczkowanie

Cytat:
Chciałabym ogólnie poznać Twoje wrażenia. Jak wspominasz Twój pobyt tam i przede wszystkim czy masz poczcie, że w jakiś sposób pomógł Ci?
Tak szczerze to niewiele mi pomogły.W pierwszym oddziale nie było co robić.Ogólnie stawiali na terapię zajęciową.Rozdawali rano leki,a później nuda.Do tego była tam pani psycholog która średnio przypadła mi do gustu.
Na drugim oddziale nie było leków.Trzeba było wykupować je we własnym zakresie.Ogólnie było dużo zajec.Nauczyłam się mówić o własnyvh uczuciach.Ale niestety specyficzna pani doktor i taka dziwna atmosfera sprawiły że miałam pogorszenie i wyladowalam na oddziale całodobowym.To jest moje zdanie,ale może gdzie indziej jest lepiej.

Stary 2019-08-26, 21:44   #4927
mc266
Zakorzenienie

Cytat:
Tak szczerze to niewiele mi pomogły.W pierwszym oddziale nie było co robić.Ogólnie stawiali na terapię zajęciową.Rozdawali rano leki,a później nuda.Do tego była tam pani psycholog która średnio przypadła mi do gustu.
Na drugim oddziale nie było leków.Trzeba było wykupować je we własnym zakresie.Ogólnie było dużo zajec.Nauczyłam się mówić o własnyvh uczuciach.Ale niestety specyficzna pani doktor i taka dziwna atmosfera sprawiły że miałam pogorszenie i wyladowalam na oddziale całodobowym.To jest moje zdanie,ale może gdzie indziej jest lepiej.

Dziękuję za informacje Ostatnio moja terapeutka stwierdziła, że oddział dzienny mógłby być dobry w mojej sytuacji, ale póki co nie za bardzo mam na to czas i nie zdecyduję się na to. Może kiedyś. Teraz bardziej myślę o terapii grupowej, bo ją łatwiej "wcisnąć w kalendarz".

Stary 2019-08-27, 17:32   #4928
florris
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję za informacje Ostatnio moja terapeutka stwierdziła, że oddział dzienny mógłby być dobry w mojej sytuacji, ale póki co nie za bardzo mam na to czas i nie zdecyduję się na to. Może kiedyś. Teraz bardziej myślę o terapii grupowej, bo ją łatwiej "wcisnąć w kalendarz".
Wiesz,może akurat taka terapia na oddziale dziennym byłaby wskazana i może byłabyś zadowolona.
No tak terapia grupowa raczej nie trwa tylu godzin co pobyt na dziennym.

Stary 2019-08-27, 17:34   #4929
Anonimka1988
Wtajemniczenie

Cytat:

A mnie się to kojarzy tylko i wyłącznie z horrorem.. chyba zbyt wiele się naoglądałam AHS Asylum
Stary 2019-08-27, 20:12   #4930
florris
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
A mnie się to kojarzy tylko i wyłącznie z horrorem.. chyba zbyt wiele się naoglądałam AHS Asylum
Oddziały całodobowe nie są wcale takie złe

Stary 2019-09-03, 10:16   #4931
florris
Raczkowanie

Hej co tak wątek zamilkł.Co słychać dziewczyny?

Stary 2019-09-03, 11:11   #4932
gypsy_heart
Rozeznanie

U mnie dobrze, chociaż różne sytuacje się dzieją. Głęboko wierzę, że choroba juz za mną. Nawet ostatnio trafiłam do szpitala, co mnie przerazalo wręcz do utraty tchu kilka miesięcy temu, i nie działo się nic. Żadnego płaczu, smutku, chociaż cierpiałam. Jestem fanką jesieni i zimy, więc luz. Z ludźmi lepiej, staram się nie siedzieć w domu, mam plany podróżnicze.
gypsy_heart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 11:49   #4933
Anonimka1988
Wtajemniczenie

Ja wiem, że depresja oraz nerwica to choroby, ale czasami gdy próbuję na to spojrzeć tak z zewnątrz, z nieco innej perspektywy, to wówczas widzę jak okropną i ohydną byłam/jestem osobą w stosunku do swoich bliskich oraz innych ludzi. Nie mogę znieść swojego egoizmu, egocentryzmu, paskudnego charakteru, ciągłego użalania się nad sobą, słabej siły woli, itp.

Ostatnio również nasiliły mi się objawy nerwicowe - ogólnie jest w miarę spokojnie, ale wystarczy jeden głupi element czy jakiś impuls, np. kapiący sufit, telefon wybudzający ze snu, i od razu przez najbliższe kilka dni czuję się jakby ktoś miał mnie zrzucić z przepaści..
Stary 2019-09-03, 22:42   #4934
Agnek
Raczkowanie

Dziewczyny ratunku. Przed chwilą doświadczyłam ataku paniki. Pierwszy raz od bardzo dawna. Obudziłam się, przyszło uczucie strachu, lęk, taka mocna „trema w środku”. Poszłam do toalety, nogi jak z waty, cała blada byłam, na wymioty mnie zbierało. Po chwili przeszło. Wiem czy to spowodowane. Za miesiąc wyjeżdżam za granice na tydzień, takie jesienne wakacje. Ten wyjazd mnie tak stresuje, jestem w stanie ze wszystkiego zrezygnować mimo że wszystko opłacone, loty, noclegi. Myślałam że już sie z tym uporałam ale jak widać byłam w błędzie. Jeju po co sie na to zdecydowałam

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Mam jechać z siostrą i jej koleżanką. Siostra nie wie z czym się zmagam. Z resztą nikt w domu nie wie, nie mam więc tutaj wsparcia. Ja na prawdę myślałam że jest już okej a tu takie coś
Agnek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 04:59   #4935
Agnek
Raczkowanie

Jest sens wybrać się na kilka spotkań z psychoterapeutą? Mowa o 4 lub 5 spotkaniach
Agnek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 14:19   #4936
Glodomorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Jest sens wybrać się na kilka spotkań z psychoterapeutą? Mowa o 4 lub 5 spotkaniach
Jest, tylko poszukaj kogoś kto ma doświadczenie w krótkoterminowych terapiach.

Nasza Różyczka
Nasz ślub

Glodomorek jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:34   #4937
tinkerver2
Wtajemniczenie

Skoro jesteś lekarzem, to powinno cię byc stać na opłacenie reklamy

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:54   #4938
caral
Przyczajenie

Cześć, dołączam do Was.

Mam depresję, zaburzenia adaptacyjne i chyba dość silną derealizację - taką dość trwałą. Poza tym chyba jakąś socjofobię mam, ale to już taka autodiagnoza.

Chodzę na terapię od paru miesięcy, dość rzadko, ale już mi jakoś lepiej. Leków chwilowo nie biorę.

Kolorowych snów
caral jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości