Czy on traktuje mnie poważnie? Finanse w związku. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-08-22, 12:31   #121
fristi
Rozeznanie

Dot.: Czy on traktuje mnie poważnie? Finanse w związku.

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Dla mnie rady ,,porozmawiaj z nim" są śmieszne.

Zapytam: PO CO?

Ten facet nie jest upośledzony.
On WIE, że życie kosztuje.
On WIE, że ją wykorzystuje.
On WIE, dlaczego nie chce poznawać jej rodziny, ani przedstawiać jej swoim znajomym.
On WIE, że spotyka się z nią tylko po to, by pobzykać. No taka prawda.

To nie jest 10-letni związek z kredytem i dziećmi, to jest nowa znajmość, a on od początku Autorki nie szanuje.

W jakim celu rozmawiać i to ratować? Jak facet jest beznadziejny to się z nim nie umawia.

Dla mnie to jest abstrakcja. Na poczatku związku to facet powinien stawać na rzęsach, żeby zaimponowac, żeby pokazać że mu zależy (oczywiście ogólnie dwie strony powinny się starać - żeby nie było, że głoszę teorię, że to tylko facet powinien się angażować, bo Wizaż zawsze coś przekręci ) i w sumie powinno to wychodzić naturalnie - zalezy mi na kimś = chcę zrobić na kimś dobre wrażenie, jestem zauroczony = nie myślę tylko o sobie, ale o tym co sprawi radosć też tej drugiej osobie.

I jeszcze wprost mówi, że jak on się kiedyś wyprowadzi, to chce mieszkać sam. Nie mówię, że macie już snuć plany na wspólne mieszkanie, ale sorry, ten tekst mówi sam za siebie, bo jasno Ci pokazuje gdzie Twoje miejsce - on to już wie, tylko Ty Autorko masz jakieś wątpliwości.

Dlaczego jesteś tak zdesperowana?
Jakby przyszedł i Ci wprost powiedział ,,Sorry, ale tak naprawdę mam Cię w d..., szukam tylko sponsora i seksu" to byś się ogarnęła czy nadal próbowała naprawiać?
Bo on Ci to naprawdę bardzo jasno pokazuje, nawet jeśli nie powiedział dokładnie tych słów.
Ja uważam, że powinna porozmawiać nie dlatego żeby on się zmienił, ratować ten związek bo to nie ma sensu. Ten typ się nie zmieni.
Uważam, że powinna porozmawiać, żeby przełamać własny schemat, potraktować to jak ćwiczenie, żeby poćwiczyć stawianie się i mówienie tego co jej nie pasuje. I tylko dlatego. Powinna to zrobić dla siebie, nie dla niego czy dla nich.
Autorko, dużo już napisano, zastanawia mnie co zamierzasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-08-22, 12:34   #122
tiuteraz
Raczkowanie

Wydaje mi się, że on nie chce przestawić Cię rodzinie, bo nie traktuje Cię poważnie.

To jest mega dziwne, że facet pod 30 jest wspierany finansowo przez matkę czy ojca. 9 miesięcy żyje sobie na koszt innych. Dlaczego ten mężczyzna nie idzie to pracy chociaż na część etatu? Czy jest to wytłumaczenie, że on żadnej innej pracy nie będzie wykonywał niż w zawodzie, bo nie po to tyle uczył? Mam aktualnie podobne podejście co inne piszące tu osoby. Cwaniak, który wie jak się ustawić, żerując na innych.

Obawiam się, że w momencie zakręcania kurków z kasą przez Ciebie, ten związek może się bardzo szybko zakończyć. Policz sobie ile kosztuje Cię miesięcznie utrzymywanie tego faceta i czy to wszystko jest tego warte. Ten związek raczej nie przekształci się partnerski, żebyś potem nie pluła sobie w twarz, że tylko pieniądze straciłaś utrzymując darmozjada. Postaw sprawę już na ostrzu noża. Wolałabym zakończyć związek jeśli ktoś jest ze mną tylko ze względów materialnych niż tkwić w nim z powodu lęku przed samotnością. Jesteś młodą, wykształconą, niezależna kobieta, możesz znaleźć sobie kogoś innego.
tiuteraz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:16   #123
sunshinebutterfly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kontrabanda270 Pokaż wiadomość
Żeby było śmiesznie, wstydziłam się podjąć takiej rozmowy. Nawet taki wstyd przed sobą, że mi nie starcza pieniędzy, że mam z tym problem. Zastanawiałam się już, czy po prostu tego nie ukrócić i przekonać się na czym mu naprawdę zależy.

Gdyby mi jeszcze powiedział, że to sytuacja przejściowa i jemu też jest głupio, to ok, mogłabym to jakoś usprawiedliwić. Ale on nawet tego nie powiedział. Wiem, że przejmuje się brakiem pracy, to na pewno.
Autorko, niezle sie wmanewrowalas. Boisz sie przyznac sama przed soba, ze Cie nie stac na utrzymywanie faceta, ze przez darmozjada brakuje Ci do pierwszego.
Honor i duma czasem bywaja najwiekszym wrogiem i przeklenstwem czlowieka.
Ale skoro masz takie mysli to jest tylko dowod jak bardzo jestes juz zmanipulowana. Jak bardzo siedzisz w tym bagnie.
Sama powiedzialas, ze facet wie ile zarabiasz
Nie martw sie, on liczyc potrafi, ale widzi, ze jestes dumna, ze nie przyznasz sie, ze Ci brakuje, bo widzi, ze chcesz byc kobieta silna, niezalezna, dla ktorej 100 czy 200 PLN w ta czy w tamta nie robi roznicy. I widzi, ze taka fasade chcesz utrzymac. I to bezczelnie wykorzystuje.
Dlatego Autorko, badz szczera sama ze soba. Niezaleznie od tego ile bys nie zarabiala nie stac Cie na utrzymywanie faceta, jestes mloda, wystarczy, ze sama siebie musisz utrzymac i Twoim obowiazkiem to przede wszystkim inwestowanie W SAMA SIEBIE a nie ladowanie kasy w darmozjada.
Dopoki sama nie bedziesz szczera ze soba, nie bedziesz sluchac intuicji i stawiac swoich potrzeb na pierwszym miejscu dopoty bedziesz latwym lupem dla wszelkiej masci patafianow i wykorzystywaczy.
sunshinebutterfly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:39   #124
black_elderflower
Raczkowanie

Szczerze? Ja bym poszła do niego do mieszkania bez zapowiedzi.
Chociażby żeby zobaczyć, czy będzie tam sam.

Autorko, bez sensu jest ta relacja. Niestety czuć że boisz się o tym powiedzieć bo dobrze wiesz, że zerwie. I zerwie. Bo nie będzie miał korzyści.
Autorko, skoro jest kiepski w kwestiach związkowych, uczuciowych, finansowych... To po co Ci ten człowiek? Czym on Cię tak oczarowal? Seks jest taki wspaniały że Cie to trzyma przy nim?

Ja jestem na 99% pewna że jak nie jest u Ciebie, to jest u innej.

Dziewczyny dały mnóstwo rad.
Co teraz zrobisz?

black_elderflower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 13:54   #125
Antoiineette
Raczkowanie

Też jestem ciekawa co postanowisz Autorko i jak to się dalej potoczy. Jak widzisz Wizażanki wypowiedziały się dość jednogłośnie.
Nie bój się postawić sprawy jasno, bo jak sama już pewnie dostrzegasz, to nie jest biedny chłopiec ciężko doświadczony przez los, który potrzebuje chwilowego wsparcia partnerki, tylko jawny wyzyskiwacz.
Sorry, jestem w stanie go zrozumieć, że po studiach prawniczych nie chce iść pracować do gastro, ale przecież jest wiele rzeczy pomiędzy kancelarią a McDonald's.
Choć nawiasem mówiąc, osobiście wolałabym juz iść po prawie pracować do Maka na przeczekanie, niż siedzieć tyle miesięcy na utrzymaniu rodziców i dziewczyny, bo nie mogę znaleźć super satysfakcjonującej pracy.
Zastanów się czy chcesz związku z kimś, kto przez kilka miesięcy Cie wykorzystywał.

So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 16:41   #126
travis
Zakorzenienie

GG do travis

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Szczerze? Ja bym poszła do niego do mieszkania bez zapowiedzi.
Chociażby żeby zobaczyć, czy będzie tam sam.

Autorko, bez sensu jest ta relacja. Niestety czuć że boisz się o tym powiedzieć bo dobrze wiesz, że zerwie. I zerwie. Bo nie będzie miał korzyści.
Autorko, skoro jest kiepski w kwestiach związkowych, uczuciowych, finansowych... To po co Ci ten człowiek? Czym on Cię tak oczarowal? Seks jest taki wspaniały że Cie to trzyma przy nim?

Ja jestem na 99% pewna że jak nie jest u Ciebie, to jest u innej.

Dziewczyny dały mnóstwo rad.
Co teraz zrobisz?

Dobry pomysl wizyta bez zapowiedzi by zweryfikowac pewne niedopowiedzenia aczkolwiek to nie rozwiaze glownego problemu autorki

Sent from my E5823 using Tapatalk
Stary 2019-08-22, 17:00   #127
tiuteraz
Raczkowanie

Co postanowiłaś w sprawie gołodupca?
tiuteraz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 18:55   #128
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dobry pomysl wizyta bez zapowiedzi by zweryfikowac pewne niedopowiedzenia aczkolwiek to nie rozwiaze glownego problemu autorki

Sent from my E5823 using Tapatalk
Ale może by wyszło, że kłamie i to byłby dla autorki już kolejny poważny argument by zerwać te znajomość.

Stary 2019-08-22, 21:01   #129
glossyzuz
Raczkowanie

no przecież on jest z Tobą tylko ze względu na to, że go żywisz i ma gdzie mieszać przez pół tygodnia. i Ty o tym doskonale wiesz, dlatego ani razu mu uwagi nie zwróciłaś. zaczniesz cokolwiek mówić, cokolwiek wymagać to zaraz chłop się zawinie.
glossyzuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 21:11   #130
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alexalexis Pokaż wiadomość
Ale to chyba nie oznacza, że jest Twoim utrzymankiem? Mi jako kobiecie byłoby wstyd coś takiego robić, faceci chyba mają jeszcze większy honor jeśli chodzi o pieniądze.
Seksizm dopiero w szóstym poście na wątku.

Mogło być gorzej.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Dlaczego mnie nie przedstawił, ani nikomu o mnie nie powiedział - szczerze mówiąc nie wiem i to mnie boli.

Chyba masz rację, że po prostu w którymś momencie popełniłam błąd i obudziłam się w sytuacji, w której nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty.

Nikt mi nie wyciąga portfela, bynajmniej. Ale jak podchodzi kelner z rachunkiem, to on się nie kwapi to wyjęcia swojego portfela.

Ponadto nigdy od niego usłyszałam, że mu głupio, ale nie ma pracy i to sytuacja przejściowa. On nigdy nawet mi nie podziękował za to, że za niego zapłaciłam.
Nie wiem. Tak szczerze, w żadnej z tych sytuacji bym nawet nie pomyślała, że mam coś zapłacić, jeśli byś mi nie powiedziała.

Uznałabym, że widocznie partnera na to stać, skoro za każdym razem sięga po portfel i tyle.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez alefelerzeklseler Pokaż wiadomość
trzeba być baaaardzo nierozgarniętym żeby nie zauważyć że ktoś za Ciebie płaci. Ślepym, głuchym i głupim.

Facet świetnie wie co robi, nie bez powodu jego poprzednie związki były tak krótkie.
Nie zgodzę się.

Jeżeli ktoś sam się wyrywa w związku do płacenia, to widocznie go stać.

Gdyby mój nowy partner nagle zaczął płacić za wszystko, uznalabym, że widocznie jest bogaty (w końcu nie zapytałam "ej, Zenek, ile zarabiasz i jak stoisz z majątkiem rodzinnym"), więc tak bym uznała.

Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś to robi, a potem nie ma do pierwszego.

Byłabym rozczarowana, gdybym zastała taką sytuację w związku, że partner że mną nie porozmawiał, tylko gonił jakieś dziwne standardy stawiania mi rzeczy i płacenia za nas.

Stary 2019-08-22, 21:15   #131
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się.

Jeżeli ktoś sam się wyrywa w związku do płacenia, to widocznie go stać.

Gdyby mój nowy partner nagle zaczął płacić za wszystko, uznalabym, że widocznie jest bogaty (w końcu nie zapytałam "ej, Zenek, ile zarabiasz i jak stoisz z majątkiem rodzinnym"), więc tak bym uznała.

Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś to robi, a potem nie ma do pierwszego.

Byłabym rozczarowana, gdybym zastała taką sytuację w związku, że partner że mną nie porozmawiał, tylko gonił jakieś dziwne standardy stawiania mi rzeczy i płacenia za nas.

A nie czułabyś potrzeby zrewanżowania się, tylko zgadzałabyś się aby tak zawsze za Ciebie płacił nie dając od siebie nic w zamian?
Stary 2019-08-22, 21:26   #132
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez raising_hope Pokaż wiadomość
A nie czułabyś potrzeby zrewanżowania się, tylko zgadzałabyś się aby tak zawsze za Ciebie płacił nie dając od siebie nic w zamian?
Jeżeli za każdym razem by płacił bez powiedzenia mi o tym?

Nie wiem, uznałabym, że to zwyczajnie stać, po prostu.

Nie raz były wątki, że jedno z partnerów opłacało wyjścia, bo drugie było jeszcze studentem czy szukało pracy.

Gdybym była biedną studentką albo w trakcie poszukiwań, to bym jak najbardziej uznała to za normalne, skoro on po prostu wyciąga portfel i płaci.

Nigdy nie byłam biedna, zawsze byłam ta bogata stroną związku i bezwiednie płacę, wyciągam pierwsza portfel i nigdy nie pomyślałam, że ktokolwiek ma mi się odwdzięczyć. Jak opłacam wakacje, to opłacam wakacje, bo mnie stać.

Jak partner zapłaci za coś, to miło i tyle.

Może dlatego do głowy by mi nie przyszło, że ktoś nie ma, a i tak bierze się za płacenie.

Stary 2019-08-22, 23:20   #133
nightingale__
Raczkowanie

Przeczytałam cały wątek i to, że Ty jesteś sponsorką to jedno. Druga sprawa: on Cię ukrywa. Nie chce, żeby jego rodzina i znajomi nie tylko Cię poznali, ale też o Tobie wiedzieli. Po trzecie, zaznaczył, że jak się wyprowadzi, to chce mieszkać sam. Minie trochę czasu, Ty zaczniesz się niecierpliwić, bo może byście mogli zamieszkać już razem, a on co powie? "Przecież mówiłem, że chcę sam trochę pomieszkać, niczego Ci nie obiecywałem". Kurcze, ja też z mieszkania ze współlokatorami przeniosłam się od razu do swojego TŻ, nie mieszkałam nigdy sama, a ciekawa jestem w sumie jak to jest. Ale nie przyszło mi do głowy wcielenie tego pomysłu w życie, w fazie zakochania kiedy się przeprowadzałam do TŻ, ani teraz kiedy mieszkamy razem i wszystko się fajnie układa.
To, że facet nie płaci za nic, tylko żeruje na Tobie jest w ogóle bezczelne. Powinnaś się już dawno odezwać i ustalić kwestię zakupów i wydatków na wspólnych wyjściach skoro Ci to nie pasowało.
Ja nie widziałabym sensu ciągnięcia znajomości z facetem, który się do mnie nie przyznaje, a ja mu w dodatku robię za sponsorkę.

nightingale__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:34   #134
wlosomaniaczkaaa
Zadomowienie

Jesteś jego czasoumilaczem, który daje się nieźle doić i którego się wstydzi. Ty się starasz, a on ma to gdzieś. Skoro nie chce z Tobą zamieszkać w ciągu kilku najbliższych lat, to na co Ty liczysz? Że zmieni zdanie? Nie szkoda Ci tego czasu?

Może jest zwolennikiem takich luźnych związków, a może prowadzi równoległe życie z kimś innym. Co z pozostałymi 3 dniami? Dzwonisz czasem do niego znienacka? Rozmawia swobodnie? Może wpadnij do niego z niespodzianką w tym czasie? Nie musisz zaraz na chatę, ale możesz być w pobliżu i możesz chcieć wyskoczyć gdzieś na piwo.
wlosomaniaczkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 14:48   #135
FALLinLOVE
Zadomowienie

Strasznie mnie wkurza jak ktos nie ma kasy, a nie idzie do pracy bo szuka tylko i wylacznie zajecia w zawodzie. Takie szukanie pracy trwa zazwyczaj dlugo.

Kiedy szukalam stalej, dobrej pracy, w miedzy czasie poszlam do tzw 'byle jakiej', zeby miec za co sie utrzymac. Wiec argument z brakiem zatrudnienia do mnie nie przemawia.

Mowisz ze jak sie poznaliscie byl swiezo po egzaminie panstwowym, a teraz nadal szuka pracy wiec wnioski mozna wyciagnac samemu.

Jak mowisz, pomagaja mu rodzice wiec sadze ze wsparcie rodzicow nie wystarcza wiec znalazla sobie dodatkowe w twojej osobie.

Po pierwsze, przestan placic za wszystko, kupowac jedzenie dla niego, dawac mu pieniadze na zakupy.

Po drugie pogadaj z nim wprost.

Jesli bedzie mial z tym problem, oznacza to ze nie chce miec w tobie partnerki, tylko sponsora.
FALLinLOVE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 15:29   #136
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Strasznie mnie wkurza jak ktos nie ma kasy, a nie idzie do pracy bo szuka tylko i wylacznie zajecia w zawodzie. Takie szukanie pracy trwa zazwyczaj dlugo.
Dlaczego cię to wkurza? Przecież to nie twoja sprawa.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 18:05   #137
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Dlaczego cię to wkurza? Przecież to nie twoja sprawa.
No jak żeruje na innych to jest to wkurzajace

Stary 2019-08-23, 18:12   #138
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
To nie odpowiada w żaden sposób na moje pytanie. Do żerowania potrzebna jest wola obu stron, więc skąd wkurzenie na osobiste wybory innych ludzi, które cię w ogóle nie dotyczą?
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 19:23   #139
nightingale__
Raczkowanie

Co postanowiłaś Autorko?

nightingale__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:02   #140
FALLinLOVE
Zadomowienie

Cytat:

Rozwijajac mysl: Wkurza mnie jak widze ze ktos wsrod moich bliskich czy znajomych narzeka ze nie ma kasy i probuje zerowac na innych, a jednoczesnie nie chce podjac pracy bo zadna nie jest zadowalajaca.

I, na miejscu autorki watku, to wlasnie by mnie wkurzalo.
FALLinLOVE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:29   #141
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
No właśnie jest przystojny, inteligentny, wykształcony. Również zdziwił mnie problem z jego relacjami z kobietami. Było ich sporo i krótkotrwałe, po kilka miesięcy.
Ładna buźka (czy co tam jeszcze) i już duuuużo wybaczane. Żadna wielka filozofia. Niezależnie od płci.
Na szczęście nie jest drogi w utrzymaniu. Tzn. dla ciebie jest, ale sama mówiłaś, że dużo nie zarabiasz. Skoro wydajesz na niego kasę, której nawet nie masz, to widocznie wart swojej ceny.
Jeszcze się głupio pytasz czy on cię poważnie traktuje.
Dwight_Schrute jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 23:12   #142
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Ładna buźka (czy co tam jeszcze) i już duuuużo wybaczane. Żadna wielka filozofia. Niezależnie od płci.
Na szczęście nie jest drogi w utrzymaniu. Tzn. dla ciebie jest, ale sama mówiłaś, że dużo nie zarabiasz. Skoro wydajesz na niego kasę, której nawet nie masz, to widocznie wart swojej ceny.
Jeszcze się głupio pytasz czy on cię poważnie traktuje.
Tylko, że ona poza wyglądem podała jeszcze inne cechy, które jej w nim odpowiadają, a niektórym facetom to chyba faktycznie wystarczy chyba by kobieta była ładna (Nawet przestepczyni nie jest już taka zła, no bo jest ladna) i już jej wszystko wybacza.

Jesteś naprawdę nieprzyjemny. Wysmiewasz się co rusz z jakiejś kobiety na forum, rzucasz jakieś niesmaczne komentarze, co rusz piszesz tylko o patrzeniu na kobiety pod katem wygladu i seksu i jeszcze wmawiasz, ze wszyscy tak maja. No naprawdę brzmią jak jakiś zakompleksiony chłopiec.

Stary 2019-08-28, 07:38   #143
Dociakowa
Zadomowienie

Trzymam kciuki za Ciebie autorko

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg
Dociakowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 09:09   #144
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
Tylko, że ona poza wyglądem podała jeszcze inne cechy, które jej w nim odpowiadają, a niektórym facetom to chyba faktycznie wystarczy chyba by kobieta była ładna (Nawet przestepczyni nie jest już taka zła, no bo jest ladna) i już jej wszystko wybacza.

Jesteś naprawdę nieprzyjemny. Wysmiewasz się co rusz z jakiejś kobiety na forum, rzucasz jakieś niesmaczne komentarze, co rusz piszesz tylko o patrzeniu na kobiety pod katem wygladu i seksu i jeszcze wmawiasz, ze wszyscy tak maja. No naprawdę brzmią jak jakiś zakompleksiony chłopiec.

Dziewczyna wydaje na kolesia kasę i to tak że brakuje jej do końca miesiąca... On jej mówi wyraźnie, że nie planuje z nią żadnej przyszłości, że nie zamieszkają razem, nie poznaje jej ze znajomymi i rodziną, a ona musi pytać na forum czy aby ją poważnie traktuje. Atakujesz facetów w tym momencie, twierdząc że nam wystarczy tylko wygląd. To seksistowskie co napisałaś. Obie płcie wybierają partnera w podobny sposób i wygląd jest pierwszym czynnikiem.
Kolejny raz próbujesz mnie sprowokować. Mam gdzieś, że ci się nie podobają moje wpisy. Nie muszę mieć twoich poglądów. Chcesz to zgłaszaj. Chociaż za to ostatnie zdanie sam powinienem ciebie zgłosić.
Stary 2019-08-28, 11:14   #145
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyna wydaje na kolesia kasę i to tak że brakuje jej do końca miesiąca... On jej mówi wyraźnie, że nie planuje z nią żadnej przyszłości, że nie zamieszkają razem, nie poznaje jej ze znajomymi i rodziną, a ona musi pytać na forum czy aby ją poważnie traktuje. Atakujesz facetów w tym momencie, twierdząc że nam wystarczy tylko wygląd. To seksistowskie co napisałaś. Obie płcie wybierają partnera w podobny sposób i wygląd jest pierwszym czynnikiem.
(...)
Twoim problemem jest to, że nie potrafisz wyjść poza schemat myślenia i wciskasz ten schemat w prawie każdą wypowiedź oraz wmawiasz innym, że kierują się tymi schematami. Czy ładni ludzie nieraz mają w życiu lepiej i łatwiej. Jasne, że tak. Czy to gwarantuje im w życiu sukces i szczęście. Absolutnie nie.

Pewnie wyobrażasz jakiegoś Adonisa, na którego leci Autorka wątku i z powodu wyglądu mu wszystko wybacza i że większość kobiet tutaj też by na niego leciało i wybaczało. A wierz mi, że pod pojęciem "przystojny" może się kryć osobnik, którego 9/10 kobiet tutaj by określiło jako "serio dziewczyno??? co ty w nim widzisz?!". Widać koleś jest jej "kryptonitem", ale to nie znaczy, że inna też by za nim szalała i mu wybaczała krzywe akcje.

Moja znajoma wydawała na faceta kasę, pożyczała mu pieniądze, chciała wręcz dla niego z mostu skakać, a koleś był bez jednego zęba prawie, że na przedzie, ciągle śmierdzący fajkami i generalnie "menelowaty". Ona naprawdę ładna, fajna, niby ogarnięta życiowo dziewczyna, ale coś sprawiło, że on po prostu był dla niej WOW, gdzie wiele innych kobiet omijało go szerokim łukiem. Więc naprawdę to nie jest tak, że wygląd i już wszyscy dostają małpiego rozumu.

Czy z Autorką jest wszystko w porządku? No jednak coś nie jest, skoro aż taka desperacja ją łapie z powodu byle portek, ale to jest o wiele bardziej złożone, niż "ładna buzia i dużo jest wybaczane".
Stary 2019-08-28, 11:26   #146
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Najprostsze wyjaśnienia są zazwyczaj tymi właściwymi. Tylko na tym forum się próbuje szukać pojedynczych przykładów i odstępstw od reguły żeby udowodnić, że świat wcale taki nie jest jak się wydaje. Otóż właśnie taki jest, a te wasze wyjątki (menelowaty, bez zęba prawie na przodzie, śmierdzący fajkami, a ona taka ładna, zaradna itp) jedynie potwierdzają regułę.
Stary 2019-08-28, 11:30   #147
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Najprostsze wyjaśnienia są zazwyczaj tymi właściwymi. Tylko na tym forum się próbuje szukać pojedynczych przykładów i odstępstw od reguły żeby udowodnić, że świat wcale taki nie jest jak się wydaje. Otóż właśnie taki jest, a te wasze wyjątki (menelowaty, bez zęba prawie na przodzie, śmierdzący fajkami, a ona taka ładna, zaradna itp) jedynie potwierdzają regułę.
To nie są żadne wyjątki od reguły, bo znam mnóstwo takich przykładów. Z życia, prawdziwego. Jasne, to nadal są tylko przykłady anegdotyczne, ale jednak zaobserwowane, a nie "mi się wydaje, że ładni to mają wszystko wybaczone. Podpisano: Dwight S.". Nie musisz wierzyć, ale nie zarzucaj innym, że guzik wiedzą, bo w życiu to tak nie jest, bo Ty tak uważasz.
Stary 2019-08-28, 11:34   #148
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To nie są żadne wyjątki od reguły, bo znam mnóstwo takich przykładów. Z życia, prawdziwego. Jasne, to nadal są tylko przykłady anegdotyczne, ale jednak zaobserwowane, a nie "mi się wydaje, że ładni to mają wszystko wybaczone. Podpisano: Dwight S.". Nie musisz wierzyć, ale nie zarzucaj innym, że guzik wiedzą, bo w życiu to tak nie jest, bo Ty tak uważasz.
To też Ci mogę wypisać przykłady prawdziwe anegdotyczne, kiedy piękna kobieta/przystojniak unikali więzienia za poważne przestępstwa albo dostawali śmieszne wyroki dzięki swojej atrakcyjności fizycznej. Możemy się tak przerzucać argumentami, ale nie widzę w tym większego sensu.
Stary 2019-08-28, 11:39   #149
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
To też Ci mogę wypisać przykłady prawdziwe anegdotyczne, kiedy piękna kobieta/przystojniak unikali więzienia za poważne przestępstwa albo dostawali śmieszne wyroki dzięki swojej atrakcyjności fizycznej. Możemy się tak przerzucać argumentami, ale nie widzę w tym większego sensu.
A biali też unikali, a czarnych zamykali. Bla bla bla. Tak, takimi bezsensownymi argumentami można się przerzucać tutaj do rana. Co to ma wspólnego z Autorką wątku? Nic poza tym, że uważa, go za przystojnego. Tylko, że chyba jedynie Ty uznałeś, że to całe jej źródło motywacji i desperacji.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-08-28 o 11:40
Ellen_Ripley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 11:41   #150
Dwight_Schrute
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A biali też unikali, a czarnych zamykali. Bla bla bla. Tak, takimi bezsensownymi argumentami można się przerzucać tutaj do rana. Co to ma wspólnego z Autorką wątku?
O widzisz. Czyli twoje argumenty z tyłka sensowne, ale moje już nie. Dzięki za objaśnienie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości