Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-02, 12:38   #4321
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja już po 2 dniach (dniówce i nocce) pracy. Jednak kazali mi zacząć 30.06, bo już w niedzielę mam być z opiekunką, która na tym konkretnym oddziale nigdy nie była i ja (w 4 dniu pracy) mam ogarniać za nas obie...
Ogólnie mam mieszane uczucia, bo choć na oddziale są fajne pielęgniarki i opiekunki, to jak mnie na dzień dobry zawaliły informacjami, to mi mózg zaczął parować... A na gabinecie jest z tego, co mówią trudniej, więcej leków, zabiegów. No cóż po tylu latach w żłobku tutaj mam zdecydowanie trudniejszą pracę, bardziej odpowiedzialną i obciążającą psychicznie.
Pracownice (prawie same dziewczyny) są bardzo podzielone na grupki, nadają na siebie (już na dzień dobry usłyszałam tyle plotek, że się za głowę złapałam) :/ Strach pomyśleć co zaraz będą mówić o mnie...
Nie sądzę, żebym zagrzała tu miejsce na dłużej i nie chodzi o samą pracę, tylko właśnie o atmosferę. Choć będę się starać zostać jak najdłużej (chociaż pół roku, rok), żeby mieć co wpisać do CV. Gdybym zrezygnowała po miesiącu czy dwóch wpisanie tego miejsca pracy raczej by mi zaszkodziło niż pomogło.. no bo co to jest 2 miesiące.
Ale słabo Dlatego nie lubię pracować w środowiskach typowo kobiecych... Mam nadzieję, ze będzie lepiej i ten rok spokojnie wytrzymasz. Nie przejmuj się zbytnio ich głupią gadaniną. Może to dlatego, że jesteś nowa i jeszcze się nigdzie nie ,,wkręciłaś".

Ja właśnie dostałam telefon i mam spotkanie w kolejnej firmie w poniedziałek o 9. Moja znajoma z poprzednich studiów pracuje tam już kilka lat, ale chyba jej nie będę nic mówić. Dzisiaj jeszcze widzę, że otwarli moje CV i rozpatrują kandydaturę do działu IT w kolejnej firmie. Zaczyna się rozkręcać.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 14:19   #4322
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Szukają jeszcze do NZOZu. Podjadę jutro z CV. Szukają od października, to jakby co, tutaj po prostu zrezygnuję. Choć już mi powiedzieli przez telefon, że zainteresowanie jest duże.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ale słabo Dlatego nie lubię pracować w środowiskach typowo kobiecych... Mam nadzieję, ze będzie lepiej i ten rok spokojnie wytrzymasz. Nie przejmuj się zbytnio ich głupią gadaniną. Może to dlatego, że jesteś nowa i jeszcze się nigdzie nie ,,wkręciłaś".

Ja właśnie dostałam telefon i mam spotkanie w kolejnej firmie w poniedziałek o 9. Moja znajoma z poprzednich studiów pracuje tam już kilka lat, ale chyba jej nie będę nic mówić. Dzisiaj jeszcze widzę, że otwarli moje CV i rozpatrują kandydaturę do działu IT w kolejnej firmie. Zaczyna się rozkręcać.
Super, że u Ciebie tyle się dzieje
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 15:20   #4323
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Teraz nie wiem, co zrobić z jutrzejszym spotkaniem. Powiedzieć im, że uczestniczę w innych procesach rekrutacyjnych i oferują mi tam wyższe wynagrodzenie niż oni?
Szczerze mówiąc z tych 3 ofert ta praca wydaje mi się najmniej ciekawa i najmniej w moich zainteresowaniach. Mam też ciągle dziwne przeczucie co do tej przełożonej - jakoś mi nie spodobała po pierwszym spotkaniu. Z drugiej strony jestem tam już na końcu rekrutacji i głupio byłoby im odmówić a później okaże się, że z tych pozostałych 2 też nic nie wyjdzie.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 16:24   #4324
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jakbyś podpisała umowę na okres próbny to łatwo możesz się uwolnić jakby z tych 2 innych firm zaproponowali lepsze warunki. A w tych dwóch szukają na już czy ewentualnie mogliby zaczekać na Ciebie? Ciężka sprawa. Szkoda się wladowac w kiepskie warunki ale zostać z niczym jak się nikt inny nie odezwie, jeszcze gorzej...
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 16:29   #4325
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Jakbyś podpisała umowę na okres próbny to łatwo możesz się uwolnić jakby z tych 2 innych firm zaproponowali lepsze warunki. A w tych dwóch szukają na już czy ewentualnie mogliby zaczekać na Ciebie? Ciężka sprawa. Szkoda się wladowac w kiepskie warunki ale zostać z niczym jak się nikt inny nie odezwie, jeszcze gorzej...
A no właśnie, z każdej pracy można zrezygnować ja bym zabezpieczyła sobie tyły i ewentualnie potem zrezygnowała, gdyby trafiło się coś lepszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 15:49   #4326
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Wracam zażenowana Pytania z internetu typu lustro pokazuje zwierze, jakim zwierzęciem ty byś była, proszę wymienić inne 3 zastosowania ołówka, autorytety w życiu, dlaczego pani nie chce u nas pracować. Czekałam na pytanie jakim warzywem chciałabym być i co zrobić gdy zobaczę pingwina w lodowce. Wymagany angielski B2 i Excel a ja mówiłam przełożonej, jak ma narysować trójkąty i kwadraty jako zadanie...
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 16:12   #4327
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja już też powoli mam dość.

Z jednej firmy oddzwonili i powiedzieli, że są jak najbardziej zainteresowani ale muszą obecnie zawiesić rekrutacje i odezwą się jak będą mogli wrócić do rozmów.

Druga firma czekam nadal na telefon.

Trzecia firma cisza po pierwszym etapie.

Chyba musze od jutra znowu zacząć wysyłać dalej CV.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 17:09   #4328
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Wracam zażenowana Pytania z internetu typu lustro pokazuje zwierze, jakim zwierzęciem ty byś była, proszę wymienić inne 3 zastosowania ołówka, autorytety w życiu, dlaczego pani nie chce u nas pracować. Czekałam na pytanie jakim warzywem chciałabym być i co zrobić gdy zobaczę pingwina w lodowce. Wymagany angielski B2 i Excel a ja mówiłam przełożonej, jak ma narysować trójkąty i kwadraty jako zadanie...
Ja myślalam że to tylko mit takie pytania!
Współczuję
A jest gdzieś na necie jakaś ściąga jakie zwierzę, warzywo itp. wybrać zeby wypaść najkorzystniej? albo jakiś podręcznik z testami (+odpowiedzi) dla rekruterow?

U mnie na pracuj.pl zmiana dwóch statusów aplikacji z "rozpatrywana" na "odrzucona"... Za 11 dni minie 4 miesiąc szukania.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-07-03 o 17:12
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 17:20   #4329
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja bym wyszła i jeszcze obsmarowała na internecie, żeby nie tracili ludzie czasu.
Co to w ogóle było, jakaś korporacja czy coś innego?
Zastosowanie ołówka: można wbić w koka z włosów, używać jako zakładki w książce, można mieszać herbatę jak się ktoś nie brzydzi, przetykać zatkane sitko w zlewie, odmierzać coś w jednostkach ołówkowych albo wreszcie komuś wbić w oko jak cię zdenerwuje Co to ma mówić o człowieku, chciałabym zobaczyć taką legendę...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Jakieś 10 lat ktoś mnie ostatnio pytał o inne zastosowanie doniczki. Szczęśliwie już nie trafiam na takich ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 17:25   #4330
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Wiecie co jest najgorsze? Ze nie zadawał tych śmiesznych pytań ktoś z HR który przeprowadzał wstępny wywiad tylko dyrektor działu do którego aplikowałam na 3 spotkaniu.

Nie chce pisać na forum ale spora firma z oddziałami międzynarodowymi z sektora FMCG.

Nigdy nie spotkałam się z tak niskim poziomem rekrutacji i aż mi się odechciało. Mam nadzieje, ze spotkanie poniedziałkowe będzie na niego wyższym poziomie - już zapowiedzieli, ze kolejny etap to test z Excela. Czekam tydzień na ich decyzje chociaż nie wiem, co teraz sadzić o tej rozmowie. Z drugiej strony prace na ulicy nie leży...
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 17:27   #4331
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Sa jakieś odpowiedzi w internecie na takie pytania ale ja ich nie mówię - skoro wzięli pytanie z neta to znają tez odpowiedz jaka jest poniżej.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 17:40   #4332
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Aaaa to tak. Może przeczytał jakiś słaby stary poradnik do rekrutacji.
Nie chcę cię martwić, ale lepiej gdyby to HR zadawało takie pytania. Dlaczego, z tym człowiekiem będziesz prawdopodobnie blisko pracować?
No nic, może się zrehabilitują w poniedziałek i miło zaskoczą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 07:11   #4333
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Na pocieszenie powiem, że tam gdzie wypełniałam testy z Excela na poziomie średnio-zaawansowanym i musiałam się nagimnastykować nie zatrudnili mnie. Dostałam pracę tam, gdzie ze stresu nie zrobiłam nawet tabliczki mnożenia w Excelu, a to było moje jedyne zadanie. Te testy i sprawdzanie umiejętności to nie zawsze najważniejszy czynnik przy wyborze. Jeden chłopak z tego dużego testu Excela miał prawie 80% (najwyższy z naszej trójki) a przy assessment center okazało się, że nie radzi sobie zupełnie z pracą zespołową, nie czyta dokładnie poleceń i go odrzucili.
No chociaż tyle Ale póki co nikt nie dzwonił, także ten...
Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Pracownice (prawie same dziewczyny) są bardzo podzielone na grupki, nadają na siebie (już na dzień dobry usłyszałam tyle plotek, że się za głowę złapałam) :/ Strach pomyśleć co zaraz będą mówić o mnie...
Nie sądzę, żebym zagrzała tu miejsce na dłużej i nie chodzi o samą pracę, tylko właśnie o atmosferę. Choć będę się starać zostać jak najdłużej (chociaż pół roku, rok), żeby mieć co wpisać do CV. Gdybym zrezygnowała po miesiącu czy dwóch wpisanie tego miejsca pracy raczej by mi zaszkodziło niż pomogło.. no bo co to jest 2 miesiące.
Hmmm, dlaczego mnie to nie dziwi? Miałam to samo w poprzedniej robocie mimo, że dziewczyn było niewiele. Ale też jedna obsmarowywała drugą jak tylko nadarzyła się okazja
Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Wracam zażenowana Pytania z internetu typu lustro pokazuje zwierze, jakim zwierzęciem ty byś była, proszę wymienić inne 3 zastosowania ołówka, autorytety w życiu, dlaczego pani nie chce u nas pracować. Czekałam na pytanie jakim warzywem chciałabym być i co zrobić gdy zobaczę pingwina w lodowce. Wymagany angielski B2 i Excel a ja mówiłam przełożonej, jak ma narysować trójkąty i kwadraty jako zadanie...
Na takiej rozmowie jeszcze nie byłam
Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Ja już też powoli mam dość.

Z jednej firmy oddzwonili i powiedzieli, że są jak najbardziej zainteresowani ale muszą obecnie zawiesić rekrutacje i odezwą się jak będą mogli wrócić do rozmów.

Druga firma czekam nadal na telefon.

Trzecia firma cisza po pierwszym etapie.

Chyba musze od jutra znowu zacząć wysyłać dalej CV.
A ja z każdym dniem chyba wysyłam ich coraz mniej
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Zastosowanie ołówka: (...) komuś wbić w oko jak cię zdenerwuje
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
You made my day
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 08:57   #4334
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Wracam zażenowana Pytania z internetu typu lustro pokazuje zwierze, jakim zwierzęciem ty byś była, proszę wymienić inne 3 zastosowania ołówka, autorytety w życiu, dlaczego pani nie chce u nas pracować. Czekałam na pytanie jakim warzywem chciałabym być i co zrobić gdy zobaczę pingwina w lodowce. Wymagany angielski B2 i Excel a ja mówiłam przełożonej, jak ma narysować trójkąty i kwadraty jako zadanie...
Ale żenada. Jakie zwierzę wybrałaś? Znam osobę, którą też o o to pytali, kilka lat temu na stanowisko związane z marketingiem, wybrała słonia i opisała ile mogłaby zrobić trąbą, czyli taka kreatywność. Pracuje w tej firmie do dziś.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Zastosowanie ołówka: można wbić w koka z włosów, używać jako zakładki w książce, można mieszać herbatę jak się ktoś nie brzydzi, przetykać zatkane sitko w zlewie, odmierzać coś w jednostkach ołówkowych albo wreszcie komuś wbić w oko jak cię zdenerwuje Co to ma mówić o człowieku, chciałabym zobaczyć taką legendę...?
Czy zrobisz z ołówka helikopter, jak MacGyver, tacy pracownicy są w cenie, wiadomo

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Wiecie co jest najgorsze? Ze nie zadawał tych śmiesznych pytań ktoś z HR który przeprowadzał wstępny wywiad tylko dyrektor działu do którego aplikowałam na 3 spotkaniu.
Nie przejmuj się, to jakiś koleś kompletnie nie znający się na rekrutacjach i, jeśli Cię to pocieszy (gdybyś się tam nie dostała ), pewnie marny manager.

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Ja już też powoli mam dość.

Z jednej firmy oddzwonili i powiedzieli, że są jak najbardziej zainteresowani ale muszą obecnie zawiesić rekrutacje i odezwą się jak będą mogli wrócić do rozmów.

Druga firma czekam nadal na telefon.

Trzecia firma cisza po pierwszym etapie.

Chyba musze od jutra znowu zacząć wysyłać dalej CV.
Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
A ja z każdym dniem chyba wysyłam ich coraz mniej
U mnie też cały czas cisza. Wysyłam przynajmniej jedno CV w tygodniu, ale nic się nie dzieje. Nawet po zmianie statusu na rozpatrywane
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 17:37   #4335
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

hej dziewczyny. Piszę "żal post"
Wznawiam poszukiwania pracy, bo niestety... jestem tak rozczarowana tym DPSem, że masakra Nie mówię, że praca jest zła, bo na prawdę do ogarnięcia. Dziś byłam tylko z opiekunką, już bez drugiej pielęgniarki, która by mnie kontrolowała i ogarnęłyśmy cały dzień bardzo dobrze. Umachane po pachy, ale wszystko zrobione na tip top, tak jak ma być.
Dobija mnie natomiast atmosfera. Jedne na drugie cały czas gadają, wytykają sobie błędy (jak nie wprost, to właśnie za plecami, śmieją się z siebie...) Dziewczyna z którą dziś byłam, pracuje tu przeszło rok, a trzęsie się nad każdą czynnością, czy jest wykonana idealnie, żeby się inne pracownice nie przyczepiły, nie wytknęły. Ja tego nie wytrzymam. Wiem na 100%, że każdy mój błąd będzie zauważony i obgadany na forum... Teraz każdy miły, bo nowa, uczy się itp. ale zaraz nie będę już nowa i nikt mi nie popuści najmniejszego potknięcia. Na dyrekcję się nadaje non stop - temat rzeka, przez wszystkie ulubiony. Z drugiej strony boją się dyrektorki jak diabeł święconej wody....
Dziś odpalam strony z ogłoszeniami, mój pierwszy cel to NZOZ. Potrzebują od października, ale gdybym wiedziała, że odejdę wtedy, to zawziełabym się, żeby wytrzymać te 3 miesiące tu.
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2020-07-04 o 18:31
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 18:32   #4336
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Wybrałam kota bo to praca bardzo powtarzalna i według nich zbyt nudna dla mnie, a szukają kogoś na dłużej. Powiedziałam, że jak kot lubię mieć swoje miejsca i swoich ludzi, nie lubię dużych zmian w otoczeniu i uparcie dążę wyznaczonego przeze mnie do celu. Szczerze mówiąc niezbyt się przejęłam tym pytaniem znając jego poziom. Lwa zawsze dawali w odpowiedziach z neta, ale słonia ukradnę jeżeli dadzą mi takie pytanie na poniedziałkowej rozmowie w innej firmie z marketingiem. Oby jednak nie.
Szczerze mówiąc to po tej rozmowie ciężko byłoby mi tam pracować wiedząc, jaki był poziom rekrutacji. A jeżeli to odzwierciedla, jak firma funkcjonuje na co dzień... o matko. Drektor zgłupiał jak go zapytałam, jak by określił kulturę organizacyjną firmy i prosił o wyjaśnienie, co dokładnie mam na myśli. A podobno skończyliśmy tą samą uczelnię ekonomiczną...

siabra - jeżeli faktycznie jest tak tragicznie to rozglądaj się cały czas Przykro mi, bo tak się cieszyłaś na nową pracę i długo szukałaś. Zawsze tutaj jesteśmy, na każdy ,,żal post" i nie.

EDIT: Przypomniało mi się kolejne pytanie - jakie województwo bym usunęła i dlaczego.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2020-07-04 o 18:48
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 19:50   #4337
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
EDIT: Przypomniało mi się kolejne pytanie - jakie województwo bym usunęła i dlaczego.
Nie wierzę chyba bym padła jakby mi takie pytanie zadali Coś wymyśliłaś? Może to pytanie na tolerancję? Że wszyscy są potrzebni i mają jakąś rolę

Siabra, przykro to czytać Szkoda, że taka ciężka atmosfera w tym miejscu. Chcesz tam zostać i szukać, czy od razu zamierzasz podziękować?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 20:00   #4338
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Powiedziałam że żadne, bo każde ma swoje unikalne miejsca i ludzi, atrakcje, kulturę, kuchnię regionalną itp. Nie róbmy kolejnego rozbioru Polski.

Gdybym miała więcej zaproszeń na rozmowy i większe doświadczenie zawodowe to bym podziękowała, wstała i wyszła.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 20:02   #4339
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie wierzę chyba bym padła jakby mi takie pytanie zadali Coś wymyśliłaś? Może to pytanie na tolerancję? Że wszyscy są potrzebni i mają jakąś rolę

Siabra, przykro to czytać Szkoda, że taka ciężka atmosfera w tym miejscu. Chcesz tam zostać i szukać, czy od razu zamierzasz podziękować?
Na dzień dzisiejszy chcę zostać i szukać. Ten miesiąc nie będzie zły, bo jestem cały czas na jednym oddziale, na którym panuje względny spokój. Jest w oddzielnym budynku, lekko na uboczu i szczerze, gdybym miała pracować tylko tutaj, z chęcią bym została i nie przejmowała niczym. Ale potem mam iść na gabinet i będę mieć już kontakt z pozostałymi oddziałami i opiekunkami z tych oddziałów. Nie wiem czy celowo czy nie, ale dziewczyny nastraszyły mnie, że niektórzy podopieczni sa agresywni i zdarza się, że opiekunki jeszcze szczują ich na nowe osoby a potem mają bekę z tego (dla mnie to głupota i szczyt nieodpowiedzialności, w końcu coś mogłoby mi się serio stać). Po tych opowieściach boję się sierpnia... Ja nie należę do wybitnie odważnych osób i bardzo sobie cenię własny komfort, którego będę niedługo całkowicie pozbawiona. Nie bede wiedzieć co się za chwilę stanie. A nauczona doświadczeniami ze żłobka, chcę z dziewczynami dobrze żyć i nie pchac się w żadne konflikty.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 20:12   #4340
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Na dzień dzisiejszy chcę zostać i szukać. Ten miesiąc nie będzie zły, bo jestem cały czas na jednym oddziale, na którym panuje względny spokój. Jest w oddzielnym budynku, lekko na uboczu i szczerze, gdybym miała pracować tylko tutaj, z chęcią bym została i nie przejmowała niczym. Ale potem mam iść na gabinet i będę mieć już kontakt z pozostałymi oddziałami i opiekunkami z tych oddziałów. Nie wiem czy celowo czy nie, ale dziewczyny nastraszyły mnie, że niektórzy podopieczni sa agresywni i zdarza się, że opiekunki jeszcze szczują ich na nowe osoby a potem mają bekę z tego (dla mnie to głupota i szczyt nieodpowiedzialności, w końcu coś mogłoby mi się serio stać). Po tych opowieściach boję się sierpnia... Ja nie należę do wybitnie odważnych osób i bardzo sobie cenię własny komfort, którego będę niedługo całkowicie pozbawiona. Nie bede wiedzieć co się za chwilę stanie. A nauczona doświadczeniami ze żłobka, chcę z dziewczynami dobrze żyć i nie pchac się w żadne konflikty.
Przecież to brzmi jak nastolatki w szkole a nie dorosłe kobiety opiekujące się innymi ludźmi... Koniecznie szukaj czegoś innego przez ten miesiąc. Obawiam się, że w takim towarzystwie i atmosferze ciężko będzie żyć z nimi dobrze i bezkonfliktowo.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 20:34   #4341
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Przecież to brzmi jak nastolatki w szkole a nie dorosłe kobiety opiekujące się innymi ludźmi... Koniecznie szukaj czegoś innego przez ten miesiąc. Obawiam się, że w takim towarzystwie i atmosferze ciężko będzie żyć z nimi dobrze i bezkonfliktowo.
Powiem Wam, że mam załamke normalnie :/ Jeśli dostanę tel ze żłobka (mieli dzwonić w lipcu) to pewnie stąd ucieknę. Tutaj to jakieś chore towarzystwo jest. A jak nic nie znajdę przez miesiąc a będzie źle, to niestety, ale pozostanie mi jedno wyjście - nie podpisać drugiej umowy (tą mam na miesiąc) i szukać, ogołacając oszczędności. Będzie stres o kasę, ale nie taki, że ktoś mi coś zrobi, albo skończy psychicznie. Zawsze na przeczekanie można iść na niańkę do dziecka.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 08:36   #4342
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie znam realiów takich placówek, ale musisz z nimi mieć bieżący kontakt? nie możesz się odciąć (jak na pewno ta dyr o której pisałaś)?
Ktoś im na to pozwalał przez lata i widać że czują się bardzo pewnie, przykro mi. Ale nie ma też gwarancji że gdzie indziej będzie lepiej...? (może tak jest wszędzie w takich środowiskach?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 09:48   #4343
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Odciąć się nie mogę, bo jak będę w gabinecie to muszę z nimi współpracować w momencie jak ode z zabiegami, lekami na daną grupę. Tzn jakbym tu pracowała długo i wiedziała jaki jest każdy jeden mieszkaniec z charakteru, jakie ma swoje zachowania to nie musiałabym polegać na opiekunkach. Mogę liczyć tylko na to, że jak ja nie będę im robić pod górkę to one mi też nie będą, licze na współpracę. Co one by gadały między sobą o mnie to już nie mój interes, byleby mi nie utrudniały pracy i nie robiły złośliwości.

A to, że gdzieś indziej może wcale nie być lepiej to pewnie prawda. To jest środowisko specyficzne, specyficzna praca. A jak tu pracują ze sobą dziewczyny latami to grupki są i będą zawsze. Ważne żeby nowej osobie pomoc się wdrożyć a nie np. szczuć agresywnego pacjenta na nową.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 13:41   #4344
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Odciąć się nie mogę, bo jak będę w gabinecie to muszę z nimi współpracować w momencie jak ode z zabiegami, lekami na daną grupę. Tzn jakbym tu pracowała długo i wiedziała jaki jest każdy jeden mieszkaniec z charakteru, jakie ma swoje zachowania to nie musiałabym polegać na opiekunkach. Mogę liczyć tylko na to, że jak ja nie będę im robić pod górkę to one mi też nie będą, licze na współpracę. Co one by gadały między sobą o mnie to już nie mój interes, byleby mi nie utrudniały pracy i nie robiły złośliwości.

A to, że gdzieś indziej może wcale nie być lepiej to pewnie prawda. To jest środowisko specyficzne, specyficzna praca. A jak tu pracują ze sobą dziewczyny latami to grupki są i będą zawsze. Ważne żeby nowej osobie pomoc się wdrożyć a nie np. szczuć agresywnego pacjenta na nową.
Opisujesz toksyczne miejsce. Nie wszędzie tak jest. Uciekaj stamtąd. Jest wiele miejsc, gdzie osoby takie jak ty są teraz bardzo potrzebne i cenione. I żeby nie było- ja też kiedyś musiałam uciekać od mobbingu. Nie było łatwo, ale absolutnie nie żałuję.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 19:05   #4345
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Opisujesz toksyczne miejsce. Nie wszędzie tak jest. Uciekaj stamtąd. Jest wiele miejsc, gdzie osoby takie jak ty są teraz bardzo potrzebne i cenione. I żeby nie było- ja też kiedyś musiałam uciekać od mobbingu. Nie było łatwo, ale absolutnie nie żałuję.
Daję sobie miesiąc. Zobaczę. Jak będą chore akcje, to nie będę się tam męczyć.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 06:01   #4346
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Masz rację, poczekaj chwile i zobacz jak się sytuacja rozwinie, jakby co to zawsze zdążysz się zwolnić i dasz sobie radę.

U mnie też są grupki od lat już skonfliktowane, najśmieszniejsze że Dyrektor ludzi i całe działy na siebie napuszcza i nie wmieszanie się w to jest naprawdę trudne. Staram się jednak nie dać się wciągnąć, grzecznie rozmawiac że wszystkimi i nie dać sobie narzucić chórze pojętej lojalności. Jest mi łatwiej bo mam swoją działkę i nie zależę od koleżanek z pokoju więc mogę się dystansować. Choć muszę przyznać uczciwie że tu akurat są pomocni ludzie, nie robią sobie na złość specjalnie i nie wprowadzają w błąd dla "zabawy"(co mi się zdarzało w poprzedniej pracy)
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 09:47   #4347
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja już po rozmowie w kolejnej firmie. Poszło mi chyba całkiem nieźle, zadania z Excela zrobiłam dobrze (wyszukaj pionowo i tabela przestawna, nawet trochę formatowaniem się pobawiłam i wyszłam 20 minut wcześniej). Poziom o wiele wyższy niż ostatnio, praktyczne pytania. Okazało się, ze to jeden jedyny etap i maja tydzień na decyzje wiec w tym tygodniu mogą być 2 potencjalne oferty zatrudnienia.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:14   #4348
marijaa007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U was chociaż coś się dzieje a u mnie nadal cisza już leci 5 miesiąc bez pracy a telefonów jak nie było tak nie ma, ehhh;/
marijaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:16   #4349
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ja już po rozmowie w kolejnej firmie. Poszło mi chyba całkiem nieźle, zadania z Excela zrobiłam dobrze (wyszukaj pionowo i tabela przestawna, nawet trochę formatowaniem się pobawiłam i wyszłam 20 minut wcześniej). Poziom o wiele wyższy niż ostatnio, praktyczne pytania. Okazało się, ze to jeden jedyny etap i maja tydzień na decyzje wiec w tym tygodniu mogą być 2 potencjalne oferty zatrudnienia.
No to super.
U mnie zastój w ofertach, dzisiaj pojawiła się jedna ciekawa, więc od razu wysłałam CV
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:50   #4350
Misthios
Raczkowanie
 
Avatar Misthios
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 212
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jak tam dziewczyny? U mnie wybija 10-ty miesiąc na utrzymaniu partnera Warto już czegoś szukać, czy koronka nadal wybije i mnie nigdzie nie przyjmą bo nie? Gdzie najlepiej składać CV? Interesuje mnie umowa o pracę i stałe godziny pracy + wolne weekendy. Mogę robić wszystko, oczywiście bez jakiś większych supermocy, chociaż myślę, że nawet odebrałabym poród jakbym była w takiej sytuacji XD
Misthios jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.