Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-01, 22:31   #1321
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Ale dziady, no to doceniają pracowników nie ma co...
Nie zastanawiaj się ino im odmow, a nuż wtedy ten kubeł zimnej wody ich otrzezwi
Jutro rano będę dzwonić i się dowiadywać. Skoro nie spłynęła mi wypłata z góry, to znaczy że już podjęli decyzję odn. mojej osoby. Głupio, że dowiaduję się o tym ostatnia i w taki sposób, ale już nic na to nie poradzę. Do tej pory całkiem fajnie zarabiałam, więc smutno mi teraz. Popłakałam trochę, posmarkałam w rękaw, ale trzeba jakoś postarać się zasnąć i jutro iść do pracy.

Przykro mi, że się starałam i nic z tego nie wyszło. Doceniali mnie, a dostałam na koniec po łapach. Podwyżka mi przeszła też tam koło nosa, bo przyznali ją tylko pracownikom, którzy podpisali umowy w styczniu, a ja - w marcu, więc mnie już ona nie objęła. A teraz brak umowy już całkiem podciął mi skrzydła.

Perspektywa wykonywania tych samych obowiązków na tym samym stanowisku za o wiele niższą stawkę w ogóle mi się nie uśmiecha.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-01, 22:32   #1322
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jutro rano będę dzwonić i się dowiadywać. Skoro nie spłynęła mi wypłata z góry, to znaczy że już podjęli decyzję odn. mojej osoby. Głupio, że dowiaduję się o tym ostatnia i w taki sposób, ale już nic na to nie poradzę. Do tej pory całkiem fajnie zarabiałam, więc smutno mi teraz. Popłakałam trochę, posmarkałam w rękaw, ale trzeba jakoś postarać się zasnąć i jutro iść do pracy.

Przykro mi, że się starałam i nic z tego nie wyszło. Doceniali mnie, a dostałam na koniec po łapach. Podwyżka mi przeszła też tam koło nosa, bo przyznali ją tylko pracownikom, którzy podpisali umowy w styczniu, a ja - w marcu, więc mnie już ona nie objęła. A teraz brak umowy już całkiem podciął mi skrzydła.

Perspektywa wykonywania tych samych obowiązków na tym samym stanowisku za o wiele niższą stawkę w ogóle mi się nie uśmiecha.
Masakra, jak firmy sobie pogrywają. Współczuję Ci, wiem co czujesz, trzymaj się mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 01:07   #1323
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Parasolka, masz możliwość w miarę szybko załapać inna pracę? Może lepiej to jeszcze przemyśleć na spokojnie?

MariaF, widziałaś pw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 06:48   #1324
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 07:22   #1325
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Uczelnia państwowa. Naprawdę polubiłam tam pracować. Podwyżkę przebolałam, ale teraz to rozczarowanie ciężko mi przetrawić. Tym bardziej, że nie ubędzie mi obowiązków. Aż mi wstyd na myśl, że mogłabym się na to zgodzić. Ba! Jeszcze nie wiem dokładnie na co, skoro umowy na oczy nie widziałam

Przyzwyczajona jestem do negocjacji odn. umów zleceń, zwłaszcza stawki. A tutaj najprawdopodobniej podsuną mi szablon na zasadzie "podpisz albo spadaj".

---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Parasolka, masz możliwość w miarę szybko załapać inna pracę? Może lepiej to jeszcze przemyśleć na spokojnie?
Na spokojnie dzisiaj przespałam noc, czemu sama się dziwię, bo spodziewałam się maratonu liczenia owiec. A może to znak, że trochę wydoroślałam?

Dzisiaj będę wysyłać hurtowo CV, by mieć zagwarantowane ubezpieczenie, co by mnie karetka nie zostawiła na chodniku.

Sorry za próbę śmieszkowania, ale staram się nie załamywać.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 07:39   #1326
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kiedy ci sie kończy umowa?
Powiem szczerze, że ja bym schowala honor do kieszeni. Nie znam się na tym dokładnie, ale na zleceniu nie wiąże się okres wypowiedzenia i chyba możesz poprostu powiedzieć, że nie przyjdziesz w ten dzień do pracy bez przyczyny. Idealna sytuacja na szukanie innej pracy. I tak by zrobili wielkie oczy jak za miesiąc czy dwa byś powiedziała im nara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 07:49   #1327
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Zgadzam się z Mahdab, a do tego masz składki zdrowotne jak na etacie.

aa2 wielkie gratulacje jak to zrobiłaś, że tak szybko Ci się udało
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-10-02 o 07:51
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-02, 08:20   #1328
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Kiedy ci sie kończy umowa?
Powiem szczerze, że ja bym schowala honor do kieszeni. Nie znam się na tym dokładnie, ale na zleceniu nie wiąże się okres wypowiedzenia i chyba możesz poprostu powiedzieć, że nie przyjdziesz w ten dzień do pracy bez przyczyny. Idealna sytuacja na szukanie innej pracy. I tak by zrobili wielkie oczy jak za miesiąc czy dwa byś powiedziała im nara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram. Lepiej UZ niż dołączyć do grona bezrobotnych. Tym bardziej, że to będzie tymczasowe skoro Ci nie odpowiada. Ja zawsze wolałam szukać pracy z perspektywy osoby już zatrudnionej w innym miejscu, bo jest większy luz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 09:12   #1329
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A ja to rozumiem, że nie chce w tej sytuacji tam siedzieć. To jak dostać z liścia od pracodawcy w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. Jeżeli sytuacja materialna jej na to pozwala, to bym się nie męczył i nie chowala honoru nigdzie. Pracodawcy muszą zrozumieć, że w ten sposób się nie traktuje ludzi. Nawet jeżeliby po jej braku chęci podpisania zlecenia zaproponowali umowę o pracę to kwas i tak pozostaje.. Niektórzy w tej sytuacji nie widzieliby możliwości w ogóle współpracy z takim pracodawcą, bo stracili do niego całkowicie zaufanie.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 09:20   #1330
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A ja to rozumiem, że nie chce w tej sytuacji tam siedzieć. To jak dostać z liścia od pracodawcy w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. Jeżeli sytuacja materialna jej na to pozwala, to bym się nie męczył i nie chowala honoru nigdzie. Pracodawcy muszą zrozumieć, że w ten sposób się nie traktuje ludzi. Nawet jeżeliby po jej braku chęci podpisania zlecenia zaproponowali umowę o pracę to kwas i tak pozostaje.. Niektórzy w tej sytuacji nie widzieliby możliwości w ogóle współpracy z takim pracodawcą, bo stracili do niego całkowicie zaufanie.
Nawet jak ma oszczędności to osobiście wolałabym ich nie naruszać że względu na urażoną dumę. Potem często kończy się też tak, że będąc bezrobotnym idziemy znowu do pracy, która niekoniecznie nam odpowiada. Mając coś w zanadrzu możemy stwierdzić, że jeszcze warto chwilę poczekać. To tylko umowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 09:30   #1331
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To już zależy od tego, jakie kto ma podejście do sprawy - ja w takiej sytuacji zawijam się z takiego miejsca i nie wracam. Ale mam bardzo komfortowa sytuację i po prostu mogę to zrobić, nie martwiąc się o choćby ubezpieczenie. Nie wszyscy niestety mogą sobie na to pozwolic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-02, 10:15   #1332
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja się zawinęłam z pracy gdzie był mobbing i to totalnie rozumiem, bo można zdrowie stracić. Jeżeli mialabym chwilę popracować na UZ to korona z głowy by mi nie spadła. Ja rozumiem stracić zaufanie do pracodawcy, ale generalnie odchodząc często szkodzi się bardziej sobie już pracodawcy, tym bardziej, że z tego co zrozumiałam ta praca nie wymaga rzadko spotykanych umiejętności. Prawda jest taka, że mało jest ludzi niezastąpionych (a w sumie to wierzę, że takich nie ma).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 11:01   #1333
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Nawet jak ma oszczędności to osobiście wolałabym ich nie naruszać że względu na urażoną dumę. Potem często kończy się też tak, że będąc bezrobotnym idziemy znowu do pracy, która niekoniecznie nam odpowiada. Mając coś w zanadrzu możemy stwierdzić, że jeszcze warto chwilę poczekać. To tylko umowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo. Tak naprawdę to nasze zachowanie honoru nikogo nie zaboli ani nic nie nauczy. Jeśli pracodawcy bardzo zależy, to nie zaproponuje takiego szitu. Stanęłam przed podobnym dylematem kilka miesięcy temu (niedotrzymane warunki umowy). W pierwszej chwili pogniotłam te umowę, później przemyślałam i stwierdziłam, że nie ma co działać impulsywnie. Ja zachowam honor, pracodawca powie trudno, a ja zapłacę za urazoną dumę kilka tysi, czyli równowartość wielu fajniutkich rzeczy/rozrywek To jakbym wyrzuciła jedną lub kilka kolejnych wypłat na ulice. Mogłam szukać pracy zupełnie na spokojnie.
A jeśli chodzi o moją satysfakcję, to przez kolejne miesiące pokazałam na co mnie stać, pracowałam sumiennie, stałam się samodzielnym i docenianym pracownikiem, więc cios jak odeszłam był wiele większy. Wtedy znalazło się na sporą podwyżkę. Powiedziałam grzecznie (po co palić mosty), że dziękuję za propozycję, ale po ostatniej umowie zaczęłam się rozglądać za inna pracą i nie miałam pewności czy znowu obietnice nie zostaną zapomniane. Teraz jestem w kontakcie z ludźmi z biura i płaczą za mną bardzo. A to i tak jest nieważne, ani ta potwarz, która mnie spotkała, ani co się teraz dzieje, bo idę do innej pracy i zostawiam to za sobą. Nie ma co aż tak się przejmować bzdurami, o których nikt zaraz nie będzie pamiętać.

Myślę, że lepiej wygląda w cv, że się ma pracę, pracodawca musi nas wtedy "odkupic"
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
To już zależy od tego, jakie kto ma podejście do sprawy - ja w takiej sytuacji zawijam się z takiego miejsca i nie wracam. Ale mam bardzo komfortowa sytuację i po prostu mogę to zrobić, nie martwiąc się o choćby ubezpieczenie. Nie wszyscy niestety mogą sobie na to pozwolic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mogę sobie pozwolić, ale uważam, że jednak w biznesach nie ma co kierować emocjami. To ja mam wyjść na +.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 11:10   #1334
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kwestia tylko sytuacji, czy wygodniej tę pracę zachować na zleceniu, czy wygodniej ją rzucić. Ja, szczerze mówiąc, nie łapię takiego romantycznego podejścia. Praca to nie związek, żeby człowiek miał się tak kierować emocjami, czuć się urażony itp. Praca to jednak umowa, a nie przysięga bycia razem na dobre i na złe. Pracodawca nie musi Ci przedłużać umowy, ale Ty też możesz go rzucić bez żadnych sentymentów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 13:24   #1335
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Moim zdaniem honor (czy w sumie nie wiem jak nazwać to, o czym mówimy w tej sytuacji) to coś zupełnie innego niż emocje i działanie pod wpływem impulsu ale ile ludzi, tyle podejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 13:46   #1336
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja z perspektywy czasu nie uważam, żeby mi podpisanie umowy i pozniejsze odejście, gdy mi pasowało splamiło honor, bardziej pracodawcy, który nie dotrzymał słowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 13:58   #1337
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jutro rano będę dzwonić i się dowiadywać. Skoro nie spłynęła mi wypłata z góry, to znaczy że już podjęli decyzję odn. mojej osoby. Głupio, że dowiaduję się o tym ostatnia i w taki sposób, ale już nic na to nie poradzę. Do tej pory całkiem fajnie zarabiałam, więc smutno mi teraz. Popłakałam trochę, posmarkałam w rękaw, ale trzeba jakoś postarać się zasnąć i jutro iść do pracy.

Przykro mi, że się starałam i nic z tego nie wyszło. Doceniali mnie, a dostałam na koniec po łapach. Podwyżka mi przeszła też tam koło nosa, bo przyznali ją tylko pracownikom, którzy podpisali umowy w styczniu, a ja - w marcu, więc mnie już ona nie objęła. A teraz brak umowy już całkiem podciął mi skrzydła.

Perspektywa wykonywania tych samych obowiązków na tym samym stanowisku za o wiele niższą stawkę w ogóle mi się nie uśmiecha.



Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Uczelnia państwowa. Naprawdę polubiłam tam pracować. Podwyżkę przebolałam, ale teraz to rozczarowanie ciężko mi przetrawić. Tym bardziej, że nie ubędzie mi obowiązków. Aż mi wstyd na myśl, że mogłabym się na to zgodzić. Ba! Jeszcze nie wiem dokładnie na co, skoro umowy na oczy nie widziałam

Przyzwyczajona jestem do negocjacji odn. umów zleceń, zwłaszcza stawki. A tutaj najprawdopodobniej podsuną mi szablon na zasadzie "podpisz albo spadaj".

---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------



Na spokojnie dzisiaj przespałam noc, czemu sama się dziwię, bo spodziewałam się maratonu liczenia owiec. A może to znak, że trochę wydoroślałam?

Dzisiaj będę wysyłać hurtowo CV, by mieć zagwarantowane ubezpieczenie, co by mnie karetka nie zostawiła na chodniku.

Sorry za próbę śmieszkowania, ale staram się nie załamywać.
Masz bardzo nie ciekawą sytuacje i nei zazdroszczę podejmowania w tej chwili decyzji. Na spokojnie przeanalizuj co dla ciebie jest w tym momencie dobre, jeśli sie masz męczyć albo mają cie tam podle traktować to może faktycznie lepsza byłaby rezygnacja.
Pytanie czy dasz rade teraz chwile pociagnac bez pracy czy wolisz sie pomeczyć i w kazdej chwili powiedziec im baj baj i iśc gdzie indziej.
Jestem osoba która 5 lat tkwiła w miejscu gdzie wykończyli mnei psychicznie i fizycznie, odbiło sie to na zdrowiu. Końcówka była już tylko walką która toczyłam sama ze soba żeby nie pieprznąc tym i nei odejść, ale tego by w firmie chcieli , nie chciałam im dawać takiej prostej drogi. W końcu wymyślili powody i mnie zwolnili, dzięki temu dali mi argumenty do reki i sprawa w chwili obecnej czekam na odzew sądu bo złozyłam pozew.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Mahdab, a do tego masz składki zdrowotne jak na etacie.

aa2 wielkie gratulacje jak to zrobiłaś, że tak szybko Ci się udało
dzieki
Generalnie chyba wygrało to że na rozmowa obyła sie na fajnym poziomie i przede wszytkim -szczerze. Mi bardzo zalezało na zmianie branży i zrobiłabym wiele , aby móc nei wracać do bankowości. Mam nadzieję ze firma która sie na mnie zdecydowała bedzie z wyboru zadowolona i w drugą strone też
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 14:14   #1338
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Aa2 powodzenia w obu sprawach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 14:55   #1339
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem honor (czy w sumie nie wiem jak nazwać to, o czym mówimy w tej sytuacji) to coś zupełnie innego niż emocje i działanie pod wpływem impulsu ale ile ludzi, tyle podejść
Chyba nam wątek trochę zboczył w stronę rozważań nad honorem

Dziękuję Wam za odzew. Jeszcze umowy nie widziałam, ale już wiem, jaką stawkę mi oferują. Szału nie ma. Będę zarabiać 47% tego, co wtedy. Podpiszę i w międzyczasie będę szukać stałej posady.

Pracuję nie tylko tam, dlatego spadnę na cztery łapy, przy czym czerpałam stamtąd największe dochody, więc zrozumcie moje romantyczne podejście (do pieniędzy). Ponadto, stanowisko które zajmowałam bardzo dobrze wyglądało w CV, a wraz ze zmianą umowy zostanie ono przemianowane na inne "mniej prestiżowe".

W pracy nie kieruję się emocjami, a żale i wodospady łez wylewam Wam tutaj na forum. Czy jest mi nadal smutno? Tak. (A komu by nie było?) Ale nie ma to przełożenia na jakość mojej pracy.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-02, 14:59   #1340
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

O kurde, 47%? Honor honorem, ale ja bym się nie zgodziła ze względu na stawkę.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 15:51   #1341
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To 47% brzmi bardzo źle. Jaki to jest sens robić dokładnie to samo za polowe mniej. Rozejrzyj się za czymś lepszym, skoro poprzednie stanowisko dobrze wyglada w CV.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 15:55   #1342
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
O kurde, 47%? Honor honorem, ale ja bym się nie zgodziła ze względu na stawkę.
Popieram w 100%
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:22   #1343
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kurde, to jest najnormalniejsze, wstrętne świństwo
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:27   #1344
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

O losie ja myślałam, że stawka zostanie ta sama tylko inny rodzaj umowy. Dobrze, że chcesz poszukać czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:14   #1345
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czy któraś z was mogłaby mi wytłumaczyć, jak mam się rozliczać na umowie zleceniu? Na co zwrócić uwagę? To mój pierwszy miesiąc i nie wiem ,,z czym to się je".
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:20   #1346
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
O losie ja myślałam, że stawka zostanie ta sama tylko inny rodzaj umowy. Dobrze, że chcesz poszukać czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, aż nie chce mi się wierzyć, żeby przy tych samych obowiązkach miała być taka różnica? Przecież zawsze to działa w drugą stronę (na zleceniu więcej płacą)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 19:39   #1347
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale 47% kwoty brutto czy netto? Bo wiadomo, że na zleceniu obciążenia mniejsze. Ale to i tak chała. Trzeba po prostu szukać czegoś innego i tyle.

Karla Electra, Ty nic nie musisz robić. Firma Ci od tego zapłaci podatek i ubezpieczenie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 19:49   #1348
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale 47% kwoty brutto czy netto? Bo wiadomo, że na zleceniu obciążenia mniejsze. Ale to i tak chała. Trzeba po prostu szukać czegoś innego i tyle.

Karla Electra, Ty nic nie musisz robić. Firma Ci od tego zapłaci podatek i ubezpieczenie.
Netto Cóż - raz na wozie - raz pod wozem.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 00:01   #1349
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Netto Cóż - raz na wozie - raz pod wozem.
A oni jakoś to uzasadnili?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 07:38   #1350
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A oni jakoś to uzasadnili?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Nie dopytywałam się też. O stawce poinformowano mnie w ostatniej chwili. Nie jestem pewna, czy uda mi się cokolwiek więcej wynegocjować, ponieważ stawki ustalane są odgórnie przez uczelnię.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.