Przerwa w studiach i inny kierunek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-28, 08:44   #1
Apricot00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Question

Przerwa w studiach i inny kierunek


Cześć!

Studiuję weterynarię, ale nie jestem pewna, czy chcę ten kierunek kontynuować. Słyszałam, że można przerwać studia na jakiś czas (to zależy od uczelni), a potem wrócić. Zastanawiam się, czy w takim wypadku jest możliwość podjęcia w tym czasie innego kierunku. Boję się rzucić studia, bo mogę tego później żałować, ale z drugiej strony chciałabym się przekonać, czy inny kierunek będzie mnie bardziej interesował.

Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Apricot00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:05   #2
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Przerwa w studiach i inny kierunek

Ta przerwa trwająca semestr albo rok to urlop dziekański, wszystko na jego temat jest opisane w regulaminie studiów twojej uczelni. Musisz mieć jednak jakiś dobry powód, aby ci go przyznali.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 21:22   #3
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Przerwa w studiach i inny kierunek

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Ta przerwa trwająca semestr albo rok to urlop dziekański, wszystko na jego temat jest opisane w regulaminie studiów twojej uczelni. Musisz mieć jednak jakiś dobry powód, aby ci go przyznali.

Nie zgodzę się - nie znam osoby, która nie dostała by dziekanki. Dużo zależy od dziekana czy uczelni, ale raczej na żadnej nie powinni robić problemów...przecież nie da się łatwo ocenić, który powód jest dobry. Dla niektórego studenta będzie to ciąża, dla innego brak czasu (m.in. z powodu innego kierunku) itp. Tylko przed wzięciem urlopu dziekańskiego poważnie się zastanów, bo można go tylko raz wziąć (na uczelniach bodajże tylko na rok).



Poza dziekanką zawsze można przerwać studia i do nich wrócić (wydaje mi się, że ma się na to 5 lat).
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 09:35   #4
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Przerwa w studiach i inny kierunek

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się - nie znam osoby, która nie dostała by dziekanki. Dużo zależy od dziekana czy uczelni, ale raczej na żadnej nie powinni robić problemów...przecież nie da się łatwo ocenić, który powód jest dobry. Dla niektórego studenta będzie to ciąża, dla innego brak czasu (m.in. z powodu innego kierunku) itp. Tylko przed wzięciem urlopu dziekańskiego poważnie się zastanów, bo można go tylko raz wziąć (na uczelniach bodajże tylko na rok).


Poza dziekanką zawsze można przerwać studia i do nich wrócić (wydaje mi się, że ma się na to 5 lat).
A ja się nie zgodzę z Tobą. U mnie na uczelni praca czasami nie jest dostatecznym powodem aby dostać IOS, a co dopiero na dziekankę.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-29 10:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.