zapoznanie chłopaka z rodzicami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-29, 17:40   #1
sanah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 244

zapoznanie chłopaka z rodzicami.


Hej. Mój problem polega na tym, że rodzice postawili warunek, że jeśli chce gdzieś wyjeżdzać z moim chłopakiem lub u niego nocować to chcą go najpierw poznać. No a więc teraz w sobote chce aby do mnie przyjechał i poznał moich rodziców. Dzisiaj gadałam z mamą czy może nie jest dobrym pomysłem aby przyszedł na obiad (opowiadał mi że jak kręcił z taka dziewczyną w liceum to też był u niej i jadł obiad). No więc pomyślałam spoko pomysł. No, ale moja mama miała jakieś ale, że nie, bo zbyt poważnie i tata bedzie na nie, bo jest regorystyczny. Zapytałam się jej w takim razie jak chcą go poznać to odpowiedziała że sama nie wie, bo nigdy nie była w takiej sytuacji. No więc zaproponowałam czy może lepiej jakieś ciasto upiec i wypić herbate no to sie zgodziła bardziej na to. Choć też coś powiedziała, że w jej czasach była tak, że chłopak przychodził do dziewczyny i siedzieli u siebie w pokoju i nie było jakieś szopki z zapoznaniem sie. Zrozumiałam ale chciałam właśnie ich zapoznać ze sobą aby sie czuli bezpieczniej jakbym gdzieś z nim jechała. A chcemy w sierpniu po moich 18 urodzinach jechać na trzy dni do Krakowa. Też nic by mi nie musieli dać, bo kase z 18 nastki miałabym na atrakcje i jedzenie. Teraz mama powiedziała tacie pomysł z obiadem to odpowiedział "Co to ☠☠☠☠a ma być jakieś obiadki". Jestem załamana, że mój ojciec to taki burak i sie normalnie boje tego spotkania w sobote. Jak sądzicie lepiej ten obiad wspólny czy uciekanie do mojego pokoju i siedzenie grzecznie godzine? . Jakie jest wasze zdanie na ten temat czy wspólny obiad to naprawde takie zbyt niepoważne?
sanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 18:08   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Ja tez nie widzę sensu zapraszania go na obiad czy inne posiadowki on nie przychodzi prosić cie o rękę tylko poprostu w odwiedziny
Ja jak bym była twoja matka to chcialabym go spotkac kilka razy bo co po takim jednym przelotnym razie mozna powiedziec o człowieku?
Nie musisz robić to co jego ex dziewczyna
Moje dzieci miały wiele chłopaków i dziewczyn zawsze zapoznanie było na luzie takie jak każdego innego kolegę czy koleżankę przyprowadzili do domu przedstawili i poszli na górę, zamieniłam z nimi kilka zdań to wszystko
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 18:59   #3
trzyplusy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 221
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Przesadzasz. Normalnie chłopak będzie przychodził do ciebie to go poznają, po co takie coś. Jesteś dopiero nastolatka, masz chłopaka - fajnie. Nie kombinuj, nic na sile. Rodzice nie maja potrzeby odbywać oficjalnych obiadów z twoim chłopakiem, zapewne nie ostatnim jeszcze.
trzyplusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 19:56   #4
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Moim zdaniem, w Twojej sytuacji robienie jakiegoś obiadu lub herbatki zapoznawczej jest bez sensu. To póki co tylko Twój chłopak, którego, jak domyślam się z treści wątku, znasz dość krótko, a nie narzeczony. Mogę powiedzieć jak było w przypadku mojego brata, który miał bardzo dużo dziewczyn. W liceum, kiedy przyprowadzał je do domu, dziewczyny mówiły naszym rodzicom "dzień dobry" i potem szły z nim siedzieć do pokoju - czyli w sumie wyglądało to tak samo jak w przypadku każdych innych jego znajomych, którzy go odwiedzali w domu. Na studiach chodził długo z taką dziewczyną, która bardzo garnęła się do ludzi i zdarzało się, że, przychodząc do nas, spędzała czas ze mną, piliśmy herbatę wszyscy przy stole z rodzicami itd. Dopiero po zakończeniu tego związku zaczął wymuszać na rodzicach jakieś spotkania integracyjne, obiadki zapoznawcze i to BARDZO wkurzało moją mamę. Ona nie lubiła takich cyrków, dla niej to było zupełnie nie rękę bawić przy stole wszystkie jego panienki (było ich naprawdę dużo) - zwłaszcza że potrafił przychodzić z nimi na święta. I ja mamę bardzo dobrze rozumiem, czemu tego nie lubiła.

Podsumowując, daruj sobie jakieś cringeowe spotkania integracyjne. Przyprowadź go do domu i idźcie sobie posiedzieć do pokoju.

Ja wiem też, że rodzice są różni. Jak ktoś ma rodziców, którzy są duszami towarzystwa, to mogą być zadowoleni, że córka sprowadza do domu towarzystwo. Ale Twoi najwidoczniej nie są, więc nie przysparzaj im stresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2020-07-29 o 19:58
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 20:11   #5
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez frogface Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, w Twojej sytuacji robienie jakiegoś obiadu lub herbatki zapoznawczej jest bez sensu. To póki co tylko Twój chłopak, którego, jak domyślam się z treści wątku, znasz dość krótko, a nie narzeczony. Mogę powiedzieć jak było w przypadku mojego brata, który miał bardzo dużo dziewczyn. W liceum, kiedy przyprowadzał je do domu, dziewczyny mówiły naszym rodzicom "dzień dobry" i potem szły z nim siedzieć do pokoju - czyli w sumie wyglądało to tak samo jak w przypadku każdych innych jego znajomych, którzy go odwiedzali w domu. Na studiach chodził długo z taką dziewczyną, która bardzo garnęła się do ludzi i zdarzało się, że, przychodząc do nas, spędzała czas ze mną, piliśmy herbatę wszyscy przy stole z rodzicami itd. Dopiero po zakończeniu tego związku zaczął wymuszać na rodzicach jakieś spotkania integracyjne, obiadki zapoznawcze i to BARDZO wkurzało moją mamę. Ona nie lubiła takich cyrków, dla niej to było zupełnie nie rękę bawić przy stole wszystkie jego panienki (było ich naprawdę dużo) - zwłaszcza że potrafił przychodzić z nimi na święta. I ja mamę bardzo dobrze rozumiem, czemu tego nie lubiła.

Podsumowując, daruj sobie jakieś cringeowe spotkania integracyjne. Przyprowadź go do domu i idźcie sobie posiedzieć do pokoju.

Ja wiem też, że rodzice są różni. Jak ktoś ma rodziców, którzy są duszami towarzystwa, to mogą być zadowoleni, że córka sprowadza do domu towarzystwo. Ale Twoi najwidoczniej nie są, więc nie przysparzaj im stresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moj syn mial 3 dziewczyny z ktorymi byl dluzej(ponad rok) i z nimi zdarzylo mi sie siedziec razem cos ogladac albo uciac pogawedke w kuchni czy zaprosic na grila bo akurat byla na gorze ;-)
jestem dosyc towarzyska ale nie lubie oficjalnych wieczorkow zapoznawczych dla mnie to tchnie sztucznizna wole poznawac ludzi w naturalny sposob
jakbym byla tym chlopakiem to bym raczej wolala uniknac takiego obiadku -przesluchania
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 20:20   #6
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88032772]moj syn mial 3 dziewczyny z ktorymi byl dluzej(ponad rok) i z nimi zdarzylo mi sie siedziec razem cos ogladac albo uciac pogawedke w kuchni czy zaprosic na grila bo akurat byla na gorze ;-)
jestem dosyc towarzyska ale nie lubie oficjalnych wieczorkow zapoznawczych dla mnie to tchnie sztucznizna wole poznawac ludzi w naturalny sposob
jakbym byla tym chlopakiem to bym raczej wolala uniknac takiego obiadku -przesluchania[/QUOTE]Właśnie o to chodzi. Obiad zapoznawczy to zazwyczaj niezręczna sytuacja, niezależnie od tego jak bardzo rodzice są towarzyscy.

Ja na będąc na miejscu tego chłopaka też bym nie chciała takiej sytuacji, ale ja to w ogóle dzikus jestem i się czaję obcych ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 21:18   #7
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

To Twój narzeczony, że takie szopki zapoznawcze zamierzacie odstawiać? Jak dla mnie wystarczyłoby krótkie zapoznanie chociażby w dniu wycieczki..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-29, 21:51   #8
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Nie dziwie się twojej matce, że nie chce się jej harować i przygotowywac oficjalnego obiadu dla twojego chłopaka. To jeszcze nie ten level związku. Jakbyś chciała, to sama możesz przygotować obiad i zaprosić kogo chcesz. Ale raczej takie spotkanie byłoby dosc niezręczne, bo o czym rodzice będą gadać z nowopoznanym chłopakiem 18 lat przy stole przez cały obiad? O ocenach i szkole?

Twojej mamie zapewne chodziło o to, żebyś go najpierw kilka razy przeprowadziła do domu, przedstawiła, ot zamiana kilku słów za każdym razem. I wtedy ewentualnie jakieś wspólne wyjazdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 06:58   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Ale to byl ich warunek, ze chca go poznac. Wiec moga sie teraz troche postarac. Takie afiszowanie, ze nawet kawy z nim nie wypija jest troche przykre z ich strony. Rownie dobrze mozesz im powiedziec teraz, zeby oni przyszli tam gdzie on jest. Skoro masz inne miejsce spotkan niz Twoj pokoj w mieszkaniu rodzicow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 07:43   #10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ale to byl ich warunek, ze chca go poznac. Wiec moga sie teraz troche postarac. Takie afiszowanie, ze nawet kawy z nim nie wypija jest troche przykre z ich strony. Rownie dobrze mozesz im powiedziec teraz, zeby oni przyszli tam gdzie on jest. Skoro masz inne miejsce spotkan niz Twoj pokoj w mieszkaniu rodzicow.
no napewno dobrze na tym wyjdzie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 09:08   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Mam córki w podobny wieku i starsze trochę.
Chłopaków i znajomych przewinęło się i przewija przez nasz dom multum i w życiu jakiegoś proszonego obiadu zapoznawczego czy kawek nie robiłam.


Same przyprowadzały chłopaków i przedstawiały.
tak normalnie, jak byliśmy akurat to wprowadzały tam gdzie bylismy i przedstawiały, jak przychodzilismy później to sprowadzały ze swojego pokoju na chwilę i przedstawiały.


Znajomi jak się na nas natykali to tez byli przedstawiani.


tam zwykłe: mamo, tato to jest X.
A dzień dobry, miło poznać, co słychać.
jedni są bardziej rozmowni i coś tam gadają inni są nieśmiali i tylko kiwną głowa i znikają.


Zdarza mi się to towarzystwo karmić, bo jak u nas ktoś jest w porze obiadowej to jest na niego wołany. Chce to je z nami przy stole w jadalni, wstydliwy to młodzież sobie siada w kuchni przy stole osobno.




I tyle.






tak teraz jeszcze myślę, że jakbym otrzymała info ze mam jakiś obiad zapoznawczy robić, to bym się przerazila ze w ciazy są, ślub planują na szybko, albo nawywijali tak, ze sami nie wiedzą co teraz z tym zrobić i nam na głowę chcą zrzucić przy tej wiekopomnej okazji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-07-30 o 09:13
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-30, 12:20   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
tak teraz jeszcze myślę, że jakbym otrzymała info ze mam jakiś obiad zapoznawczy robić, to bym się przerazila ze w ciazy są, ślub planują na szybko, albo nawywijali tak, ze sami nie wiedzą co teraz z tym zrobić i nam na głowę chcą zrzucić przy tej wiekopomnej okazji.
Hahaha ja tez
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 12:52   #13
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ale to byl ich warunek, ze chca go poznac. Wiec moga sie teraz troche postarac. Takie afiszowanie, ze nawet kawy z nim nie wypija jest troche przykre z ich strony. Rownie dobrze mozesz im powiedziec teraz, zeby oni przyszli tam gdzie on jest. Skoro masz inne miejsce spotkan niz Twoj pokoj w mieszkaniu rodzicow.
Dokladnie. Nikt nie spodziewa sie uroczystego obiadu, ale skoro chcą go poznac to raczej logiczne, ze musza z nim odbyc choćby smalltalk. Jak oni sobie to wyobrazaja jak bedzie siedzial z ich corka w zamknietym pokoju? A jak jednak tego nie oczekuja to na co cala szopka?
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 12:59   #14
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Szczerze, wydaje mi się, że na początek jak po prostu zaprosisz chłopaka do domu, zamieni parę słów z Twoimi rodzicami i pójdziecie do Twojego pokoju to będzie jak najbardziej wystarczające. Na rodzinne obiadki jeszcze przyjdzie czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 14:07   #15
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Pokaż wiadomość
Szczerze, wydaje mi się, że na początek jak po prostu zaprosisz chłopaka do domu, zamieni parę słów z Twoimi rodzicami i pójdziecie do Twojego pokoju to będzie jak najbardziej wystarczające. Na rodzinne obiadki jeszcze przyjdzie czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrzac na podejscie rodzicow obawiam sie, ze to mogloby byc bardzo niezręczne, chyba ze za "zamienienie paru slow" uznajemy powiedzenie "Dzien dobry, jestem X, milo mi".
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 14:08   #16
xSandix
Przyczajenie
 
Avatar xSandix
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 8
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Pokaż wiadomość
Szczerze, wydaje mi się, że na początek jak po prostu zaprosisz chłopaka do domu, zamieni parę słów z Twoimi rodzicami i pójdziecie do Twojego pokoju to będzie jak najbardziej wystarczające. Na rodzinne obiadki jeszcze przyjdzie czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam napisać to samo.

Skoro rodzice się krępują to lepiej jak po prostu go poznają - przedstaw ich sobie i "no to my juz pójdziemy do mnie", a z kolejnymi jego wizytami zamienia słowo, dwa. I jakoś się rozkręci.
xSandix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 23:30   #17
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Dziewczyny dobrze Ci radzą - obiad to trochę za dużo i za poważnie w takiej sytuacji. Poza tym z doświadczenia wiem, że to może być zwyczajnie stresujące dla obu stron. Mój obecny TŻ zapytał mnie dość szybko, czy chciałabym poznać jego rodziców i z tej okazji zabukował stolik w restauracji. Ja się trochę stresowałam, choć jego rodzice okazali się fantastycznymi, ciepłymi ludźmi i nie było się czego bać. Ale sam mi później opowiadał, że oni też się stresowali jaki wypadną.

Ja bym radziła na tym etapie po prostu zapraszać go do domu jak najczęściej i tyle. Od czasu do czasu utnie sobie pogawędkę z Twoimi rodzicami kiedy np. Ty kończysz się szykować do wyjścia i krok po kroku, bezboleśnie go poznają.
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-01, 15:04   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Pieciodaniowy uroczysty obiad to faktycznie przesada. Ja mialam na mysli prosta propozycje typu kawa czy herbata, skoro to seniorzy nalegaja na spotkanie. Niech nie udaja, ze ich nie ma w domu. Albo ze przechodza przez przedpokoj przypadkiem. Jakies minimum oglady towarzyskiej trzeba miec.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2020-08-01 o 15:07
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-01, 17:45   #19
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Hej mamo ! To jest X , idziemy posiedziec do siebie.
I wtedy ja pytam czasem a czasem nie ,zjedlibyscie cos albo napilibyscie sie herbaty? I przewaznie " nie ,dziekujemy" Tyle.
Przy dluzszej relacji zdarza sie sie ,ze napijemy sie wina ,ogladajac film ,rozwaleni na sofie .
Jak zyje oficjalnego obiadu nie uczyniłam dla zadnego chlopka / dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-02, 09:55   #20
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pieciodaniowy uroczysty obiad to faktycznie przesada. Ja mialam na mysli prosta propozycje typu kawa czy herbata, skoro to seniorzy nalegaja na spotkanie. Niech nie udaja, ze ich nie ma w domu. Albo ze przechodza przez przedpokoj przypadkiem. Jakies minimum oglady towarzyskiej trzeba miec.
W sumie to seniorzy nie nalegają na żadne oficjalne "spotkanie". Oni po prostu chcieliby go poznać. Co zazwyczaj oznacza, że się po prostu przestawia chłopaka rodzicom "Mamo, tato, to jest Kamil" i tu następuje drobny small talk. Jakby autorka chciala przedstawić go na obiedzie, to sama powinna taki zorganizować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 19:45   #21
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Dot.: zapoznanie chłopaka z rodzicami.

Myślę, że dziewczyny na KAFE już wszystko w tym temacie powiedziały
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-02 20:45:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.