Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru... - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 10:55   #1081
racjonalistka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Ludzie wybierają klasy humanistyczne, bo boją się matmy i nie widzą co chcą robić po studiach. Nawet o tym nie myślą. Tu jest wpis o tym.

<link>

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-09-24 o 22:15 Powód: spam
racjonalistka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 08:46   #1082
Iza_bellla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 55
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Niestety, profil humanistyczny, nie cieszy się dużą popularnością, a wszystko dlatego, że trudno znaleźć jakąś pracę. Jeśli jednak jesteś humanistą z zamiłowania, nie ma powodów, abyś byla niezadowolona z wyboru. Humanista też się przydaje na rynku
Iza_bellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:49   #1083
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Iza_bellla Pokaż wiadomość
Niestety, profil humanistyczny, nie cieszy się dużą popularnością, a wszystko dlatego, że trudno znaleźć jakąś pracę. Jeśli jednak jesteś humanistą z zamiłowania, nie ma powodów, abyś byla niezadowolona z wyboru. Humanista też się przydaje na rynku
Akurat żaden profil w liceum nie zagwarantuje dobrej pracy, bo po liceum nic ciekawego się nie znajdzie. A na studiach można wybrać odmienny kierunek.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:15   #1084
Grom92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Szczerze to ja źle wybrałam. Gdybym miała jeszcze raz wybierać na pewno nie poszłabym na profil humanistyczny ; /jeszcze do tego nie przemyślałam z czego zdawać maturę i w ogóle drogę na studia po których łatwiej znaleźć pracę była już dla mnie zamknięta. Ciężko sobie wyrazić, że taki młody człowiek po gimnazjum ma decydować już o swojej przyszłości.
Grom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 18:33   #1085
zuzkob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cześć!

Ja również bardzo żałuję wyboru humana. Jestem teraz w 1 klasie (po gimnazjum) w jednym z najlepszych liceów w mieście. Składałam do tej szkoły papiery do klas pol-hist-ang oraz do mat-geo-wos, na który się nie dostałam, więc padło na humana. Z polskiego zawsze byłam raczej słaba, ale historię lubię (nie dzięki szkole, ale dzięki mojemu tacie). Po angielski mówię płynnie (lata konwersacji z nativem z anglii). Jednak od zawsze chciałam rozszerzać geografię. Nauczycieli geografii nie miałam wybiynych, wręcz bardzo słabych, jednak zawsze umiałam geografię, a uczenie się jej jest dla mnie proste jak drut. Przyszłości nie wiążę ze "zwykłymi" kierunkami studiów - chcę profesjonalnie tańczyć, więc w sumie nie ważne z czego będę zdawać maturę, jednak bradzo, bardzo męczę się na humanie. Nauczycielkę polskiego mam najlepszą - z pasją, bardzo inteligenta, wiedzę ma ogromną i do tego mnie lubi, mimo, że średnio sobie radzę (ona uwielbia ludzi, którzy dużo robią poza szkołą) jak mam zinterpretować wiersz czy obraz to mam zaćmienie mózgu - nic nie przychodzi mi do głowy, poza tym w ogóle mnie nie interesuje co oznacza ten mały detal w rogu na obrazie lub konstrukcja zdania w wierszu (moim zdaniem wiekszość z tego to jakieś wymysły polonistów. Dlaczego nie można namalować czegoś tylko po to, aby było ładne?) Nauczycielka od Angielskiego jest TRAGICZNA. Z matematyki nigdy nie byłam orłem - zwykle dostawałam 3/4, czasem jakieś 2. WOS był mi zawsze obojętny. Jedynym plusem tego całego humana jest to, że często wychodzimy do teatru czy do kina. Przenosić się na mat-geo-wos, czy męczyć się na humanie? Rodzice i babcia(lekarz) śmieją się ze mnie, i mówią, ze nie dam rady z matematyką. Moja pani od korepetycji z matmy mówi, że spokojnie dam sobie radę, dziadek(chemik) również. Co mam zrobić?
zuzkob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 12:59   #1086
OlaZet602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez zuzkob Pokaż wiadomość
jak mam zinterpretować wiersz czy obraz to mam zaćmienie mózgu - nic nie przychodzi mi do głowy, poza tym w ogóle mnie nie interesuje co oznacza ten mały detal w rogu na obrazie lub konstrukcja zdania w wierszu (moim zdaniem wiekszość z tego to jakieś wymysły polonistów. Dlaczego nie można namalować czegoś tylko po to, aby było ładne?)

Odczucia mam podobne, ale moja sytuacja jest nieco inna. Od zawsze lubiłam przedmioty humanistyczne, zwłaszcza polski. Kiedy w ósmej klasie zostałam laureatką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z tego przedmiotu, otrzymałam możliwość wyboru dowolnej klasy w liceum. Wybór wydawał się oczywisty - padło na pol-his-ang w liceum wysoko notowanym w rankingach.


Po pierwszym semestrze doszłam do wniosku, że był to z mojej strony wielki błąd. Mogłam wybrać którą klasę mi się żywnie podobało i to zmarnowałam! Mam serdecznie dosyć naciąganych interpretacji i powtarzania niby-mądrych fraz typu: "Tutaj mamy motyw axis mundi, co dowodzi że "żyjemy w wieku bezdomności" i "musimy być jednym posągiem". Być może to kwestia naszej bardzo specyficznej nauczycielki, która (w przeciwieństwie do większości klasy) nie wzbudza we mnie sympatii ani motywacji do nauki. A być może jednak się do tego nie nadaję. Nie wiem. Grunt, że całkiem ironicznie okazało się, że najbardziej, czego mi brakuje z podstawówki (może oprócz mojej ulubionej polonistki) to lekcje biologii na poziomie. Idąc do liceum spodziewałam się, że poziom przedmiotów podstawowych w dobrej szkole będzie jednak ciut wyższy. Tymczasem większość uczniów ma podejście "obchodzą mnie tylko rozszerzenia, na resztę mam wywalone".



Bardzo lubię historię i to się w zasadzie nie zmieniło, więc myślałam o olimpiadzie i pójściu na prawo. Jednak im więcej czytałam na temat studiów i zawodów, doszłam do wniosku, że weterynaria to coś, co chciałabym w przyszłości robić (kocham zwierzęta od zawsze).


Do tego oczywiście trzeba zdać chemię i biologię, a ja nie jestem na rozszerzeniu. Trafiłam na to forum, ponieważ myślałam o zmianie szkoły - w mojej szkole na biol-chem jest straszna kolejka uczniów, którzy chcieli iść tam od początku i się nie dostali i "siedzą" teraz po klasach mat-fiz-chem i mat-geo-wos mając nadzieję na to, że jakieś miejsce się zwolni. Wątpię więc, bym miała szansę się tam przenieść. Zmiana szkoły z kolei nie bardzo mi się uśmiecha, ponieważ w podstawówce nie dogadywałam się zbytnio z klasą, a teraz trafiłam na świetne osoby i boję się, że zmarnuję tego farta, którego miałam, trafiając na takie towarzystwo. Poza tym do szkoły mam już ogarnięty szybki dojazd i nie wiem czy byłabym w stanie jeździć do liceum, które byłoby w drugim końcu miasta, chociaż to akurat nie jest może wielką przeszkodą.


Rozmawiałam z moją mamą, która jest lekarzem i stwierdziła, że zaopatrzymy się w odpowiednie materiały i ona wraz ze swoimi znajomymi są w stanie pomóc mi w przygotowaniu do matury. Jakby nie było, mam jeszcze trzy lata. Już teraz wykupiłam dostęp do rozszerzonego kursu z biologii i, póki trwają "zdalne lekcje", chodzę na rozszerzoną chemię jako wolny słuchacz. W przyszłych klasach zamierzam zakupić odpowiednie podręczniki i repetytoria, nie wykluczam zapisania się na kurs czy korków.


Jaka jest Wasza opinia? Should I stay or should I go?
OlaZet602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 22:33   #1087
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez zuzkob Pokaż wiadomość
Cześć!

Ja również bardzo żałuję wyboru humana. Jestem teraz w 1 klasie (po gimnazjum) w jednym z najlepszych liceów w mieście. Składałam do tej szkoły papiery do klas pol-hist-ang oraz do mat-geo-wos, na który się nie dostałam, więc padło na humana. Z polskiego zawsze byłam raczej słaba, ale historię lubię (nie dzięki szkole, ale dzięki mojemu tacie). Po angielski amówię płynnie (lata konwersacji z nativem z anglii). Jednak od zawsze chciałam rozszerzać geografię. Nauczycieli geografii nie miałam wybiynych, wręcz bardzo słabych, jednak zawsze umiałam geografię, a uczenie się jej jest dla mnie proste jak drut. Przyszłości nie wiążę ze "zwykłymi" kierunkami studiów - chcę profesjonalnie tańczyć, więc w sumie nie ważne z czego będę zdawać maturę, jednak bradzo, bardzo męczę się na humanie. Nauczycielkę polskiego mam najlepszą - z pasją, bardzo inteligenta, wiedzę ma ogromną i do tego mnie lubi, mimo, że średnio sobie radzę (ona uwielbia ludzi, którzy dużo robią poza szkołą) jak mam zinterpretować wiersz czy obraz to mam zaćmienie mózgu - nic nie przychodzi mi do głowy, poza tym w ogóle mnie nie interesuje co oznacza ten mały detal w rogu na obrazie lub konstrukcja zdania w wierszu (moim zdaniem wiekszość z tego to jakieś wymysły polonistów. Dlaczego nie można namalować czegoś tylko po to, aby było ładne?) Nauczycielka od Angielskiego jest TRAGICZNA. Z matematyki nigdy nie byłam orłem - zwykle dostawałam 3/4, czasem jakieś 2. WOS był mi zawsze obojętny. Jedynym plusem tego całego humana jest to, że często wychodzimy do teatru czy do kina. Przenosić się na mat-geo-wos, czy męczyć się na humanie? Rodzice i babcia(lekarz) śmieją się ze mnie, i mówią, ze nie dam rady z matematyką. Moja pani od korepetycji z matmy mówi, że spokojnie dam sobie radę, dziadek(chemik) również. Co mam zrobić?
Nie przenosić się. Uczyć się samej tych dodatkowych przedmiotow ktore cie interesuja w domu np. weekendami i samemu sie przygotowac do matury z nich. Profil nie ma znaczenia i tak w maturalnej klasie wypełnia się deklaracje maturalne i można sobie wybrać poza obowiazkowymi przedmiotami takie jakie sobie wymyślisz, niekoniecznie spójne z profilem klasy. Np. u mnie w szpitalu (jestem pielęgniarką) pracuje dziewczyna (tez pielegniarka) która w 2016r. zdawała mature z biologii i chemii rozszerzonej, chociaż była w klasie humanistycznej. Powodzenia.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-06, 13:23   #1088
kasiaasiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Akurat żaden profil w liceum nie zagwarantuje dobrej pracy, bo po liceum nic ciekawego się nie znajdzie. A na studiach można wybrać odmienny kierunek.
Moim zdaniem warto dowiedzieć się w czym byśmy się sprawdzili i do jakiego zawodu pasuje nasza osobowość. Możemy wykształcić w sobie pewne cechy i zachowania, ale nie zmienimy się w zupełnie inną osobę. Polecam sprawdzone testy osobowości jak na przykład ten https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/
kasiaasiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 14:23   #1089
klaragozdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 5
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Ja zastanawiam się nad liceum plastycznym (cosinus), mam nadzieję, że tam będzie lepiej...
klaragozdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-25 15:23:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.