Dlaczego nie chudnę??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 11:03   #31
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

nie sluchaj rad ekspedientki tylko poczytaj watki podwieszone, przejrzyj temat "przykladowe jadlospisy r,u,p " i sie nimi inspiruj.
naprawde, nie bedziemy powtarzac jednej rzeczy maglowanej na forum xx razy dla jednej osoby, której nie chce się czytać.

jadlospis wklej w watku "nasze codzienne jadlospisy", i tam się nim
zajmiemy. ;]
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 10:00   #32
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Przepisy są, świetnie. Myślę, jednak, ze wiedza związana z zasadami dobrego odżywiania, jest lepszą pomocą dla każdego, niż przepis, który używamy, ale nie wiemy dlaczego jest dobry. Mając wiedzę nt zasad, lepiej możemy sobie pomóc.
PS. żółty ser jest zdradliwy, mało wartościowy odżywczo, a zbyt tłusty.

Teraz jest lato, mamy dużo owoców sezonowych - mam taki pomysł:
żeby przed obiadem zjeść owoce, jako taka przystawkę a wkrótce potem obiad - po sobie wiem, że wtedy obiad zje się mały, dużo mniejszy.
Czy to dobry pomysł na MŻ?
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:02   #33
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez ekspedientka Pokaż wiadomość
Przepisy są, świetnie. Myślę, jednak, ze wiedza związana z zasadami dobrego odżywiania, jest lepszą pomocą dla każdego, niż przepis, który używamy, ale nie wiemy dlaczego jest dobry. Mając wiedzę nt zasad, lepiej możemy sobie pomóc.
PS. żółty ser jest zdradliwy, mało wartościowy odżywczo, a zbyt tłusty.

Teraz jest lato, mamy dużo owoców sezonowych - mam taki pomysł:
żeby przed obiadem zjeść owoce, jako taka przystawkę a wkrótce potem obiad - po sobie wiem, że wtedy obiad zje się mały, dużo mniejszy.
Czy to dobry pomysł na MŻ?
hmm ie zgode sie że żółty se jest niewartosciowy - to bomba wapniowa, ma duzo białka, aminokwasów, witaminy A, i jakis innych dupereli...na redukacjach faktycznie trzeba na niego uwaac, bo jest tłusty i jest to tłuszcz zwierzecy (własnie dlaczego masło jest polecane tak bardzo na dietetyce jesli to tłuszcz zwierzecy i w zasadzie sam tłuszcz ?), cholesterol i te sprawy, ale napewno nie jest bezwartościowy
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:14   #34
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Masło jest produktem naturalnym, więc w niewielkich ilościach jest zdrowe, nie jest dobrze ograniczać się tylko do jednego rodzaju tłuszczu... no i jest na pewno zdrowsze od margaryny
A co do sera to od 1-2 plasterków nikt jeszcze nie utył
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 00:01   #35
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Ja margaryny nie dotykam. To źle, niezdrowo, utwardzany tłuszcz. Nie znam, w każdym razie, zdrowej margaryny. A reklamowanie jej dla dzieci, to, według mnie, wstyd i hańba dla tej pani "niani", że robi coś takiego dla pieniędzy. Trudno mi uwierzyć, że robi to z czystym sumieniem.
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 20:24   #36
wiewiorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 44
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Temat jest już stary ale sama nie dawno szukałam przyczyny dlaczego nie mogę schudnąć więc może komuś się przyda, wymienione są choroby przez jakie ciężko jest schudnąć plus jakiś filmik dziewczyny co ćwiczy i ładnie wszystko opisuje http://www.smedyczny.pl/dlaczego-nie-moge-schudnac/
wiewiorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:33   #37
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Masło jest produktem naturalnym, więc w niewielkich ilościach jest zdrowe, nie jest dobrze ograniczać się tylko do jednego rodzaju tłuszczu... no i jest na pewno zdrowsze od margaryny
A co do sera to od 1-2 plasterków nikt jeszcze nie utył
Pod warunkiem, że ma się do czynienia z prawdziwym masłem, a nie produktem do niego podobnym.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-31, 12:03   #38
nikotynka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Ja schudłam duuuuzo, a byłam na wszystkich możliwych dietach. Opisuję to na swoim blogu i fanpage'u na facebooku także zapraszam:

http://szalency.com.pl/2019/10/31/dl...estaniesz-tyc/

https://www.facebook.com/12493870223...977914?sfns=mo
nikotynka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:16   #39
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

regularne posiłki to podstawa nie podjadać, zapomnieć o niezdrowych paskudztwach. a niektórzy po prostu potrzebują więcej czasu, u mnie efekty po zmianie diety były po 2-3 miesiącach, każdy organizm jest inny
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 17:09   #40
zuza009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

można zrobić omleta ze szpinakiem pomidorami cebulką i papryką
zuza009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 14:22   #41
TPS2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

1000-1200 kcal ? + trening? To Ty masz 80cm wzrostu, że taka liczba kalorii? Nie trzeba być dietetykiem, żeby stwierdzić, że Twój organizm walczy o życie dlatego nie chudniesz. Przy wzroście 173cm u kobiety ważącej 70 kg dieta do redukcji 66kg ma 2100 kcal.
__________________
Lista najlepszych trenerów personalnych na terenie Szczecina -> http://trener-personalny-szczecin.pl/
TPS2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-26, 10:26   #42
neeevermind
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 28
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

1000-1200 kcal być może byłoby w porządku gdybyś jedynie leżała i nie spalała praktycznie w żaden sposób kalorii. W momencie w którym prowadzimy chociaż trochę aktywny tryb życia, dużo chodzimy, mamy fizyczną pracę, czy nawet wykonujemy jakieś aktywności fizyczne, typu sprzątanie, pójście na zakupy, to wszystko wiąże się ze spalaniem kalorii. Nie od dzisiaj wiadomo, że żeby schudnąć trzeb jeść. Wyobraź sobie, że chodząc do pracy, czy załatwiając coś już spalasz kalorie, dodatkowo trenujesz, nie wiem jak intensywne są Twoje treningi, ale spalaj chociażby 600 kcal dziennie, z pożywieniem dostarczasz 1000-1200 kcal, więc Twój organizm musi wyżyć wtedy z 400-600 kcal, a to dla niego zdecydowanie za mało, więc odkłada wszystko w organizmie i dlatego nie chudniesz. Dodatkowo wiąże się to z negatywnym skutkiem dla organizmu, bo nie jest to zdrowe. Więc wracając do tego, że żeby schudnąć trzeba przede wszystkim jeść. I to jest czysta matematyka. Jeżeli na praktycznie zerowej aktywności fizycznej potrzebujesz jakieś 1200-1300 kcal, żeby chudnąć to musisz do tych kalorii doliczyć kalorie, które spalasz. Przypuśćmy, że żeby utrzymać stałą wagę potrzebujesz jeść około 1700 kcal przy takiej normalnej codziennej aktywności. I dochodzisz do wniosku, że chcesz schudnąć, jeżeli nie będziesz ćwiczyła, możesz obciąć kalorie o jakieś 250-300 kcal i jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym i będziesz chudła bez ćwiczeń. A jeżeli zdecydujesz się chudnąć to obetniesz kalorie o 100, albo wcale i też będziesz chudła przy spożywaniu 1700, ponieważ spalisz jakieś 500 i będzie tak jakbyś spożywała 1200 kcal. A dieta, którą teraz stosujesz to jest głodówka, nie odchudzisz się, a wyniszczysz organizm, a później jedząc normalnie, wcale nie przesadzając zaczniesz tyć w zastraszającym tempie. Można spokojnie samemu sobie poradzić z takimi wyliczeniami, jest dużo stron w których możemy wyliczyć nasz orientacyjny deficyt kaloryczny, w niektórych można zaznaczyć naszą aktywność fizyczną i będziesz wtedy wiedziała mniej więcej ile kalorii spożywać i tego się trzymaj, a jeśli aktywność fizyczna nie będzie brana pod uwagę to musisz sama dodać do tego trochę kcal, ponieważ ćwiczysz. Później możesz fajnie kontrolować zjadane kalorie w różnych aplikacjach i na pewno schudniesz I pamiętaj, że zdrowo jest chudnąć jakieś 0,5-1 kg tygodniowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
neeevermind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 12:41   #43
PaniLasu
Przyczajenie
 
Avatar PaniLasu
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 13
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Deficyt kaloryczny
PaniLasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 00:08   #44
hejtoja12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Na takich kaloriach nie da się żyć i organizm nie chce współpracować. Zwiększ kalorie, trening też musi na początku być taki żeby za kilka tygodni dało się zrobić bardziej intensywny niż aktualnie, tak aby cały czas robić postępy. Poza tym odpowiednia suplementacja i będzie sukces. Powodzenia
hejtoja12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 01:08:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.