Wstydzę się z nim pokazywać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-11, 13:26   #1
caramella1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7

Wstydzę się z nim pokazywać


Drogie wizażanki, mam nadzieję że nie zostanę osądzona ani zjedzona. Mam 33 lata, niedawno poznałam chłopaka (chociaż - niestety - to określenie jest na wyrost, bo to bardziej takie "chłopczątko") młodszego o 4 lata. Traktuję go jak normalnego znajomego, ponieważ gustuję w innego typu facetach. Jednak moim problemem jest to, że wstydzę się pokazywać z tym chłopakiem, ponieważ... jest on wypielęgnowany i dopracowany wizerunkowo o wiele precyzyjniej niż niejedna dbająca o siebie kobieta. Sama dbam o siebie, o swój wygląd, nie uważam bym była brzydka i często słyszę komplementy pod moim adresem, ale jak pojawiam się gdzieś z tym chłopakiem to zastanawiam się czy to ja wyglądam na taką - w porównaniu do niego - zaniedbaną, czy to ja wyglądam normalnie a on jak... gej. Niestety, mieliśmy sytuację że jacyś faceci za nim gwizdali jak ich mijaliśmy na ulicy a i moi znajomi zapytali mnie wprost czy ten koleś to gej bo tak wygląda, mówi i porusza się.

Z jednej strony lubię poznawać nowych ludzi, z drugiej - naprawdę wstydzę się pokazywać w miejscach publicznych z kimś, o kim zaraz słyszę od znajomych pytania czy przyprowadziłam geja albo komentarze że to chyba nie ja poszłam ostatnio do kosmetyczki a kolega. Nie wiem jak powinnam postępować w stosunku do niego, nie chcę sugerować mu żadnych zmian bo nie wiążę z nim żadnej przyszłości. Możemy być znajomymi i nic więcej, bo nie ciągnie mnie do niego w żaden sposób, jednak męczy mnie to że przy nim czuję kompleksy i inni też dostrzegają to, że to koleś jest o wiele bardziej kobiecy, chociaż mi niczego nie brakuje. Jak postąpić? W rozmowach dawać do zrozumienia jak moim zdaniem powinien wyglądać i zachowywać się facet który jest męski? Powiedzieć wprost coś w stylu "Widzę że przed wyjściem znowu poświęciłeś więcej czasu na dopracowanie się niż ja"? Unikać spotkań?
__________________
caramella1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 16:39   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez caramella1987 Pokaż wiadomość
Z jednej strony lubię poznawać nowych ludzi, z drugiej - naprawdę wstydzę się pokazywać w miejscach publicznych z kimś, o kim zaraz słyszę od znajomych pytania czy przyprowadziłam geja albo komentarze że to chyba nie ja poszłam ostatnio do kosmetyczki a kolega. Nie wiem jak powinnam postępować w stosunku do niego, nie chcę sugerować mu żadnych zmian bo nie wiążę z nim żadnej przyszłości. Możemy być znajomymi i nic więcej, bo nie ciągnie mnie do niego w żaden sposób, jednak męczy mnie to że przy nim czuję kompleksy i inni też dostrzegają to, że to koleś jest o wiele bardziej kobiecy, chociaż mi niczego nie brakuje.
A jakie sa jego intencje w stosunku do Ciebie? Bo jesli wiesz, ze jest Toba zainteresowany, to uczciwie byloby te relacje ukrocic. Nawet jesli go lubisz jako znajomego, chociaz z tresci Twojego posta w ogole nie wynika, zebys odczuwala do niego jakakolwiek sympatie.


Cytat:
Napisane przez caramella1987 Pokaż wiadomość
Jak postąpić? W rozmowach dawać do zrozumienia jak moim zdaniem powinien wyglądać i zachowywać się facet który jest męski? Powiedzieć wprost coś w stylu "Widzę że przed wyjściem znowu poświęciłeś więcej czasu na dopracowanie się niż ja"? Unikać spotkań?
Mowienie doroslym ludziom, ze powinni sie zachowywac wedlug jakiegos wzorca jest smieszne i zenujace. Jak Ci czyjs sposob zachowania nie odpowiada lub jego wyglad jest nieakceptowalny, to po prostu nie utrzymujesz z taka osoba kontaktow. Jestes fair, nie meczy Cie zazdrosc o czyjas domniemana wieksza kobiecosc a druga osoba ma szanse znalezc sobie towarzystwo, dla ktorego nie bedzie problemem to, co dla Ciebie jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 20:11   #3
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Bardzo smutno się czyta, że 33latka wstydzi się, że znajomi pomyślą, że ma kolegę geja... I niby mamy XXI w.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 20:40   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Powinnaś uwolnić tego faceta od swoich kompleksów i dać mu święty spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-11, 21:19   #5
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A jakie sa jego intencje w stosunku do Ciebie? Bo jesli wiesz, ze jest Toba zainteresowany, to uczciwie byloby te relacje ukrocic. Nawet jesli go lubisz jako znajomego, chociaz z tresci Twojego posta w ogole nie wynika, zebys odczuwala do niego jakakolwiek sympatie.

Mowienie doroslym ludziom, ze powinni sie zachowywac wedlug jakiegos wzorca jest smieszne i zenujace. Jak Ci czyjs sposob zachowania nie odpowiada lub jego wyglad jest nieakceptowalny, to po prostu nie utrzymujesz z taka osoba kontaktow. Jestes fair, nie meczy Cie zazdrosc o czyjas domniemana wieksza kobiecosc a druga osoba ma szanse znalezc sobie towarzystwo, dla ktorego nie bedzie problemem to, co dla Ciebie jest.
Nic dodać, nic ująć
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 12:47   #6
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Jakie to jest smutne jak ty go traktujesz. On jest wypielęgnowany i dobrze. Nawet jeżeli dla siebie to za dużo to on ma się czuć dobrze. Jezeli to jest twój kolega to jest mi bardzo przykro że masz takie a nie inne nastawienie do niego. Strasznie to przykre.
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 13:02   #7
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Sądziłam że to będzie wątek w stylu "zakochałam się w bezzębnym czy źle pachnącym", a tu coś takiego. No cóż po pierwsze jest dla mnie absurdalne oceniać czyjś wygląd jako gejowski, a i nie mieści mi się w głowie żeby uważać, że styl w jakim ktoś wygląda przynosił wstyd osobie spędzającej z nim czas. Tobie nie musi się jego wygląd podobać, a robienie mu z tego powodu przytyków było by chamskie i nie na miejscu. Masz z nim jakiś problem to się z nim nie zadawaj i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-12, 13:30   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez caramella1987 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, mam nadzieję że nie zostanę osądzona ani zjedzona. Mam 33 lata, niedawno poznałam chłopaka (chociaż - niestety - to określenie jest na wyrost, bo to bardziej takie "chłopczątko") młodszego o 4 lata. Traktuję go jak normalnego znajomego, ponieważ gustuję w innego typu facetach. Jednak moim problemem jest to, że wstydzę się pokazywać z tym chłopakiem, ponieważ... jest on wypielęgnowany i dopracowany wizerunkowo o wiele precyzyjniej niż niejedna dbająca o siebie kobieta. Sama dbam o siebie, o swój wygląd, nie uważam bym była brzydka i często słyszę komplementy pod moim adresem, ale jak pojawiam się gdzieś z tym chłopakiem to zastanawiam się czy to ja wyglądam na taką - w porównaniu do niego - zaniedbaną, czy to ja wyglądam normalnie a on jak... gej. Niestety, mieliśmy sytuację że jacyś faceci za nim gwizdali jak ich mijaliśmy na ulicy a i moi znajomi zapytali mnie wprost czy ten koleś to gej bo tak wygląda, mówi i porusza się.

Z jednej strony lubię poznawać nowych ludzi, z drugiej - naprawdę wstydzę się pokazywać w miejscach publicznych z kimś, o kim zaraz słyszę od znajomych pytania czy przyprowadziłam geja albo komentarze że to chyba nie ja poszłam ostatnio do kosmetyczki a kolega. Nie wiem jak powinnam postępować w stosunku do niego, nie chcę sugerować mu żadnych zmian bo nie wiążę z nim żadnej przyszłości. Możemy być znajomymi i nic więcej, bo nie ciągnie mnie do niego w żaden sposób, jednak męczy mnie to że przy nim czuję kompleksy i inni też dostrzegają to, że to koleś jest o wiele bardziej kobiecy, chociaż mi niczego nie brakuje. Jak postąpić? W rozmowach dawać do zrozumienia jak moim zdaniem powinien wyglądać i zachowywać się facet który jest męski? Powiedzieć wprost coś w stylu "Widzę że przed wyjściem znowu poświęciłeś więcej czasu na dopracowanie się niż ja"? Unikać spotkań?
powiedz mu w twarz zeby wiedzial z kim ma do czynienia.

ZLa kolezanka z ciebie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 17:31   #9
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Spotykałam się kiedyś z facetem metalem, super męski i przystojny, ale miał zrobione brwi (równiutkie, przycięte). Przyprowadziłam go do moich kolegów na imprezę i oni się później zwijali ze śmiechu z tych brwi.. :/ Zapytałam, czy poza tym jest fajny, na co przytaknęli, więc kazałam odczepić się od tych brwi i spojrzeć na siebie. Najśmieszniejsze, że jakiś czas później jeden z tych kolegów zapytał czy mu pomogę wyregulować brwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 08:18   #10
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Szczerze mówiąc to denerwujące jest Twoje podejście, bo mi zalatuje homofobią, a niestety mam na to alergię. To tylko i wyłącznie sprawa faceta jak wygląda i co robi, a jak Ty masz z tym problem to zacznij od siebie, od swojego podejścia do tego człowieka, a jak nie potrafisz to ta znajomość nie ma raczej sensu, bo on pewnie jest dobrze nastawiony w stosunku do Ciebie, a Ty... wstydzisz się go. Dobra, nie nakręcam się, bo to wkurzające. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że brak tolerancji niszczy stosunki międzyludzkie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 09:37   #11
Cynthie
Raczkowanie
 
Avatar Cynthie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 31
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Ale jak tu się nie nakręcać jak się czyta w ogóle cos takiego? Mi by było strasznie przykro jakbym miała styczność z taka osobą. Jedno, że wychodzi z niej homofobia, której baaaardzo nie lubię a drugie to jakiś poczucie jednocześnie wyższości i kompleksiarstwa. To jest straszna mieszanka. Bardzo toksyczna.
Cynthie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 18:23   #12
polnamalwa
Raczkowanie
 
Avatar polnamalwa
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 59
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Sądziłam że to będzie wątek w stylu "zakochałam się w bezzębnym czy źle pachnącym", a tu coś takiego. No cóż po pierwsze jest dla mnie absurdalne oceniać czyjś wygląd jako gejowski, a i nie mieści mi się w głowie żeby uważać, że styl w jakim ktoś wygląda przynosił wstyd osobie spędzającej z nim czas. Tobie nie musi się jego wygląd podobać, a robienie mu z tego powodu przytyków było by chamskie i nie na miejscu. Masz z nim jakiś problem to się z nim nie zadawaj i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też tak pomyślałam. otworzyłam wątek, żeby poradzić dziewczynie, która chce wpłynąć na faceta, żeby o siebie zadbał (ogolił się, wstawił zęby, schudł, wyprał ciuchy - cokolwiek), a tu to...
no no, daj mi tego kolegę JAKO KUMPLA, a chętnie z nim pogadam o kosmetyczce
I co z tego, że ktoś jest gejem? Zawsze chciałam mieć przyjaciela geja, więc nie rozumiem problemu.
polnamalwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 12:15   #13
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Nie wierze, że ktoś nadal rozpatruje osoby jako męskie i kobiece. Powiedz mi co dla Ciebie jest męskie? Mięśniak z brodą, śmierdzący potem, nosem jak muchomor bo ma gdzieś jak wygląda? Takie coś też jest strasznie stereotypowe i męczące.. że kobieta to ma być jak kobieta - delikatna, ładna, nie odzywała jak się jej nie pytają, ma ugotować sprzątać i nie klnąc, bo taka ładna a wulgarna. Jeżeli za tak się uważasz i sie w czymś takim odnajdujesz to nic tylko pogratulować. Polecasz szukać wtedy takiego a nie innego towarzystwa, a chłopaka uwolnić od twojej persony.
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 10:11   #14
caramella1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez Jolanne Pokaż wiadomość
Nie wierze, że ktoś nadal rozpatruje osoby jako męskie i kobiece. Powiedz mi co dla Ciebie jest męskie? Mięśniak z brodą, śmierdzący potem, nosem jak muchomor bo ma gdzieś jak wygląda? Takie coś też jest strasznie stereotypowe i męczące.. że kobieta to ma być jak kobieta - delikatna, ładna, nie odzywała jak się jej nie pytają, ma ugotować sprzątać i nie klnąc, bo taka ładna a wulgarna. Jeżeli za tak się uważasz i sie w czymś takim odnajdujesz to nic tylko pogratulować. Polecasz szukać wtedy takiego a nie innego towarzystwa, a chłopaka uwolnić od twojej persony.
Z chociażby urzędowego puntu widzenia istnieje coś takiego jak rozróżnienie płci na żeńską i męską. I są konkretne cechy przypisywane poszczególnym płciom. Co dla mnie jest męskie? To, co reprezentowali swoim wyglądem i zachowaniem nasi ojcowie, dziadkowie.... Nie przypominam sobie, by mój ojciec albo dziadek spędzali więcej czasu niż mama i babcia na układaniu fryzury, pielęgnowaniu dłoni czy regulowaniu brwi.

Dziękując za wszystkie dotychczasowe opinie muszę dodać to, co pominęłam - nie tylko ja widzę problem w stylu bycia tego chłopaka. Większość ludzi to zauważa. Za wyjątkiem jego sióstr, które są nim zachwycone. Koleś nie ma żadnych kumpli, bo irytuje wszystkich facetów w których towarzystwie się pojawi. I wiele dziewczyn czuje się dziwnie w jego obecności. Jego siostry cały czas ubolewają, że chłopak nie może sobie znaleźć żadnych znajomych i że nie układa mu się z dziewczynami, ciągle robią jakieś "ustawki" podczas których zjawiają się niby przypadkiem tam gdzie jakaś koleżanka i korzystając z okazji przedstawiają ją bratu, brata zostawiają bo nagle sobie przypominają że gdzieś muszą lecieć. A ja naprawdę uważam, że temu facetowi byłoby łatwiej w życiu i relacjach międzyludzkich, gdyby dostrzegł że to jak się prezentuje po prostu zwraca uwagę ludzi i nie budzi jakichś pozytywnych emocji, wręcz przeciwnie - śmieszy. Szczególnie, że nie mieszkamy w jakimś wielkim mieście gdzie więcej rzeczy jest tolerowanych przez społeczeństwo, lecz na peryferiach gdzie nawet facet w spodniach 3/4 wzbudza sensację.
__________________
caramella1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 10:45   #15
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez caramella1987 Pokaż wiadomość
Z chociażby urzędowego puntu widzenia istnieje coś takiego jak rozróżnienie płci na żeńską i męską. I są konkretne cechy przypisywane poszczególnym płciom. Co dla mnie jest męskie? To, co reprezentowali swoim wyglądem i zachowaniem nasi ojcowie, dziadkowie.... Nie przypominam sobie, by mój ojciec albo dziadek spędzali więcej czasu niż mama i babcia na układaniu fryzury, pielęgnowaniu dłoni czy regulowaniu brwi.

Dziękując za wszystkie dotychczasowe opinie muszę dodać to, co pominęłam - nie tylko ja widzę problem w stylu bycia tego chłopaka. Większość ludzi to zauważa. Za wyjątkiem jego sióstr, które są nim zachwycone. Koleś nie ma żadnych kumpli, bo irytuje wszystkich facetów w których towarzystwie się pojawi. I wiele dziewczyn czuje się dziwnie w jego obecności. Jego siostry cały czas ubolewają, że chłopak nie może sobie znaleźć żadnych znajomych i że nie układa mu się z dziewczynami, ciągle robią jakieś "ustawki" podczas których zjawiają się niby przypadkiem tam gdzie jakaś koleżanka i korzystając z okazji przedstawiają ją bratu, brata zostawiają bo nagle sobie przypominają że gdzieś muszą lecieć. A ja naprawdę uważam, że temu facetowi byłoby łatwiej w życiu i relacjach międzyludzkich, gdyby dostrzegł że to jak się prezentuje po prostu zwraca uwagę ludzi i nie budzi jakichś pozytywnych emocji, wręcz przeciwnie - śmieszy. Szczególnie, że nie mieszkamy w jakimś wielkim mieście gdzie więcej rzeczy jest tolerowanych przez społeczeństwo, lecz na peryferiach gdzie nawet facet w spodniach 3/4 wzbudza sensację.
Skoro znajomość z nim jest dla Ciebie takim problemem, że masz aż taaaakie przemyślenia, to nie rozumiem po co podtrzymujesz tę relacje? Osobiście, okropnie bym się czuła gdyby ktoś anonimowo oceniał mnie w ten sposób, a jednocześnie trzymał się mojego towarzystwa - to mega fałszywe i nieszczere.

Myślisz, że masz racje, bo "większość ludzi tak myśli i go postrzega". Wiesz co? Większość ludzi myśli stereotypowo i nie lubią ludzi, którzy w jakikolwiek sposób odróżniają się od reszty - tak było jak świat światem... Daj mu spokój i szukaj mężczyzn w tym Twoim typie "ojców i dziadków" . Osobiście zawsze lubiłam takich "kolorowych ptaków" jak ten chłopak, którzy nie wpasowują się w ogólnie przyjęte normy, tylko mają swój styl i robią co im się podoba.

Sorry, ale z tego co piszesz wychodzi zacofana wieś. Trzymaj się tych Twoich znajomych z podobnym do Ciebie myśleniem. Chyba nie myślisz, że dla waszego widzimisie ten chłopak się zmieni, bo WY tak chcecie. Trafi do towarzystwa, które pokocha go i doceni to jaki jest - czego mu życze z całego serca. Ty na znajomość z nim nie zasługujesz.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-02-20 o 12:15
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 16:32   #16
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Życzę chłopakowi, żeby jak najszybciej uciekł z tego mentalnego zaścianka (i urwał kontakt z Tobą i resztą toksycznych znajomych).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 13:17   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Cytat:
Napisane przez caramella1987 Pokaż wiadomość
Z chociażby urzędowego puntu widzenia istnieje coś takiego jak rozróżnienie płci na żeńską i męską. I są konkretne cechy przypisywane poszczególnym płciom. Co dla mnie jest męskie? To, co reprezentowali swoim wyglądem i zachowaniem nasi ojcowie, dziadkowie.... Nie przypominam sobie, by mój ojciec albo dziadek spędzali więcej czasu niż mama i babcia na układaniu fryzury, pielęgnowaniu dłoni czy regulowaniu brwi.

Dziękując za wszystkie dotychczasowe opinie muszę dodać to, co pominęłam - nie tylko ja widzę problem w stylu bycia tego chłopaka. Większość ludzi to zauważa. Za wyjątkiem jego sióstr, które są nim zachwycone. Koleś nie ma żadnych kumpli, bo irytuje wszystkich facetów w których towarzystwie się pojawi. I wiele dziewczyn czuje się dziwnie w jego obecności. Jego siostry cały czas ubolewają, że chłopak nie może sobie znaleźć żadnych znajomych i że nie układa mu się z dziewczynami, ciągle robią jakieś "ustawki" podczas których zjawiają się niby przypadkiem tam gdzie jakaś koleżanka i korzystając z okazji przedstawiają ją bratu, brata zostawiają bo nagle sobie przypominają że gdzieś muszą lecieć. A ja naprawdę uważam, że temu facetowi byłoby łatwiej w życiu i relacjach międzyludzkich, gdyby dostrzegł że to jak się prezentuje po prostu zwraca uwagę ludzi i nie budzi jakichś pozytywnych emocji, wręcz przeciwnie - śmieszy. Szczególnie, że nie mieszkamy w jakimś wielkim mieście gdzie więcej rzeczy jest tolerowanych przez społeczeństwo, lecz na peryferiach gdzie nawet facet w spodniach 3/4 wzbudza sensację.
Uwazasz ze to fair zeby spodnie/ brwi decydowaly o smiesznosci?

Twoi znajomi ( niestety ty tez) to mentalny zascianek. Wspolczuje facetowi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 16:57   #18
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87603841]Życzę chłopakowi, żeby jak najszybciej uciekł z tego mentalnego zaścianka (i urwał kontakt z Tobą i resztą toksycznych znajomych).[/QUOTE]

Szczerze dołączam się do życzeń.

A Ty, autorko, skoro wstydzisz się zadanego i wypielegnowanego faceta, bo nie wygląda, jak twój tata, dziadek i koledzy, zasługujesz na pogardę. Jesteś nietolerancyjna i homofobia aż z ciebie bije.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-11, 11:28   #19
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Wstydzę się z nim pokazywać

Pomijając te wszystkie komentarze. Rozumiem co masz na myśli. Ja jestem zdania, że jak czuje że coś mi przeszkadza to rozmawiam z tą osobą i chce usłyszeć co on myśli. Jeśli mu to nie przeszkadza to trzeba się z tym pogodzić i uszanować. Jeśli Ci to tak naprawdę przeszkadza i wiesz że nawet po rozmowie i żadnej zmianie nic się nie zmieni w twoim postrzeganiu, to lepiej urwać kontakt. Poleciłabym koledze wyjechać za granicę, tam tego nie spotka, tam nikt nad czymś takim się nie zastanawia. Polska jest pod tym względem wstrętna.
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-11 12:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.