Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-04, 21:35   #2161
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Przyznam Wam się, z takim lekkim zażenowaniem, że dopiero niedawno odkryłam jak istotne jest dobranie odpowiedniego rodzaju odżywki, nie kontaktowanie jej ze skórą głowy i peeling trychologiczny
Włosy z pielęgnacją "na ślepo" musiałam myć codziennie i przez lata nie przyszło mi do głowy, że można inaczej, a właśnie, niespodzianka, udało mi się przenosić trzy dni świeżą fryzurę. I wiecie co? W żadnym, ale to żadnym salonie fryzjerskim na to wychodzi nie nałożono mi prawidłowo odżywki. Wszędzie pakowali ją na skalp i jeszcze wmasowywali

Byłam na botoksie, bez przekonania, a raczej z lekką obawą, bo lekarza widziałam pierwszy raz i facet wyglądał jak zły sen szalonego chirurga plastycznego... Poza tym jakoś spodziewałam się kobiety. Do tego gość wyjątkowo niesympatyczny. Oby moja twarz za 3 dni nie wołała o pomstę. Więcej na pewno mnie tam nie zobaczą. Jeszcze mnie złapał za powiekę i pociągnął z tekstem, że to to się już kwalifikuje do operacji. Twierdził też, że botoks jest sens wykonywać tylko, kiedy robi się go co 12 tygodni... Facet naprawdę potrzebował psychologa. Mój lekarz wyjechał z Polski i teraz muszę szukać od nowa kogoś. Coraz bardziej zastanawiam się nad opcją specjalisty w mniejszej miejscowości, bo ceny między 100km, w tę, a w tę różnią się np w przypadku żuchwy o kilkaset złotych. Kasują nas jak Warszawiaków, ale zarabiamy jak w Lublinie...

Kasztanka dziękuję za miłe słowa Masz świetne podejście, którego ja się dopiero uczę - być dla siebie top priorytetem i dobrym dorosłym dla wewnętrznego dziecka. I tak, to prawda, że oceniamy o wiele bardziej surowo siebie niż np koleżanki, czy spotkane na ulicy kobiety. Tak samo w kwestii wyglądu, jak i osiągnięć.


Cinde długo pamiętasz docinki, bo jesteś wrażliwa. To też jest normalne i ludzkie W zasadzie obstawiałabym, ze więcej jest kobiet po Twojej stronie barykady niż tych, które się nie przejmują. Ja też się przejmuję, tylko chyba z czasem coraz mniej. Coraz częściej mam ochotę powiedzieć "a teraz zapisz swój komentarz na karteczce, zwiń ją w rulon, połóż się na lewym boku, rozchyl dłonią pośladki i włóż sobie ten rulon w d* **" Dziś czytałam, że 8 na 10 dziewcząt (nastolatek) jest niezadowolona ze swojego wyglądu (badania bodajże Dove z 2018r). Tez dzisiaj słuchałam Cindy Lauper, tylko kawałka True Colors.

Kupiłam Sanprobi IBS, to chyba o tym mówiła Miszka.

Kama eliptyk już dotarł, czy jeszcze czekasz?

U nas miasto fajnie zaczęło znowu żyć. Obudziło się po tym lockdownie, ludzie biegają, klub fitness zrobił zajęcia na parkingu z DJem. Tak pozytywnie to nastraja, można się na chwilę oderwać od cyrku w polityce.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 02:33   #2162
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Kasztanka, u mnie koty kuwetami się wymieniają. No i powinny być u Ciebie 3 kuwety, to wiesz...? liczba kotow+ 1...Sorry, nie doczytałam, ze sa...
Mysle, ze BUffy powinna się poczuc zdrowa i bardzie pewna siebie, wtedy przestanie ja tak obchodzić problem toalety. musi nabrać pewności, ze to jest już jej dom na dobre i zawsze. koty łatwo się stresują. probowałas z felliwayem? do kontaktu albo psikania, nie zawsze działa, ale moze pomoc.
Wet nam odradzil Felliway z uwagi na metraz i to, jak czesto sie u nas wietrzy (czyli praktycznie caly czas w sypialni, poza czasem, kiedy spie), efektu by raczej nie bylo za bardzo. Buffy bardziej chce sie bawic raczej, bo kiedy atakuje Bowiego, to ogon zawsze ma wysoko w gorze i nie wyglada na wystraszona ani agresywnie nastawiona. Bowie niestety nie ma cierpliwosci i nie odwzajemnia zainteresowania, dopiero jej "oddaje", kiedy juz faktycznie jest bardzo zirytowany.
Wczoraj Buffy pod wieczor drzemala na lozku w sypialni, a ja kolo niej sobie lezalam i ja mizialam, Bowie to widzial i dzis nad ranem oznaczyl lozko jako swoj teren O 6:30 obudzil mnie nieznosny zapach, zaraz jade kupic nowe koldry, koce i narzuty. Narzuty mi nie szkoda, bo i tak planowalam sie jej pozbyc, ale koldry mi szkoda, bo kupilam ja moze z 1.5 miesiaca temu. Co prawda i tak okazala sie za lekka na zime, planowalam kupic cieplejsza, ale i tak nie usmiecha mi sie jej wyrzucac. Ale niestety taniej jest kupic nowa, niz wyczyscic te "oznaczona".
Poszwe spryskalam sprayem usuwajacym kocie zapachy i wypralam dwa razy w 95 stopniach i niestety nie nadaje sie do uzytku, szkoda, bo to byla naprawde piekna posciel.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kasztanka dziękuję za miłe słowa Masz świetne podejście, którego ja się dopiero uczę - być dla siebie top priorytetem i dobrym dorosłym dla wewnętrznego dziecka. I tak, to prawda, że oceniamy o wiele bardziej surowo siebie niż np koleżanki, czy spotkane na ulicy kobiety. Tak samo w kwestii wyglądu, jak i osiągnięć.
Masz piekne slowa w podpisie, warto sie do nich stosowac takze w odniesieniu do siebie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 09:01   #2163
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Byłam na botoksie, bez przekonania, a raczej z lekką obawą, bo lekarza widziałam pierwszy raz i facet wyglądał jak zły sen szalonego chirurga plastycznego... Poza tym jakoś spodziewałam się kobiety. Do tego gość wyjątkowo niesympatyczny. Oby moja twarz za 3 dni nie wołała o pomstę. Więcej na pewno mnie tam nie zobaczą. Jeszcze mnie złapał za powiekę i pociągnął z tekstem, że to to się już kwalifikuje do operacji. Twierdził też, że botoks jest sens wykonywać tylko, kiedy robi się go co 12 tygodni... Facet naprawdę potrzebował psychologa. Mój lekarz wyjechał z Polski i teraz muszę szukać od nowa kogoś. Coraz bardziej zastanawiam się nad opcją specjalisty w mniejszej miejscowości, bo ceny między 100km, w tę, a w tę różnią się np w przypadku żuchwy o kilkaset złotych. Kasują nas jak Warszawiaków, ale zarabiamy jak w Lublinie...
Ojej, niedobrze ten typ brzmi. Ja jestem zadowolona z mojej estetycznej tu w Łodzi, ale jeszcze bardziej mi podpasował ten pierwszy lekarz, którego wybrałam - z Poznania. Specyficzny z zachowania również, ale przy tym widać było, że nie chciał na kase naciągać, tylko autentycznie miał na celu w pierwszej kolejności dobro (i urode) pacjentki. Zrobił mi te żwacze, a na moje pytanie co jeszcze bym mogła zrobić jak mi to nie pomoże, odpowiedział krótko i dosadnie "nic" , a naprawde mógł mnie ponaciągać na tyle różnych zabiegów... Zresztą, ma tego typu podobne opinie w internecie, jak np. pacjentki przychodzą do niego, żeby jeszcze bardziej usta powiększać, a ten się nie zgadza, bo widzi, że ktoś ma zaburzenia pod tym względem. Swoją drogą, wiele osób napisało do mnie wiadomości prywatne na Wizażu pytając gdzie robiłam ten zabieg, i później dostawałam informacje, że pojechały do tego lekarza, a on ich odesłał z kwitkiem; powiedział im, że nie wykona tego zabiegu, bo nie kwalifikują się Złoty lekarz. Szkoda, że ode mnie tak daleko...

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tez dzisiaj słuchałam Cindy Lauper, tylko kawałka True Colors.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:32   #2164
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Pani R, dbor lekarza jest bardzo istotny, musisz mieć zaufanie i choć trochę sympatii, a ten wygląda na gościa z problemami. botoks co 12 tygodni...można, jak ktoś chce faktycznie wthgladac jak zły sen chirurga z Hollywood. i jakos nie wierze, by Twoje powieki nadawały się do czegokolwiek, a już na pewno nei do operacji, laser plazma na powieki jest pierwszy jeśli już. u mnie akurat potrzeby nie ma, wiec u osoby młodszej tym bardziej. operacja to już mi się kojarzy niektóre 60+ - i to mocno niektóre...Ja się pchac nie będę.
Roznice w rece lekarza sa zadziwiające. miałam botoks w czoło robiony całe late, nie czepiałam się, czasem zdarzało się ciężkie czoło, ale dopiero kolejny lekarz faktycznie uniosł mi brwi przy okazji i otworzył spojrzenie. nie mam u niego zniżki, jak u tamtych, ale czy będę wolała oszczedzic na tym...? No przecież nie...Nigdy tez mnie na nic nie naciąga, pyta, co mi przeszkadza a potem sam ocenia i proponuje to i owo...A ze ma wszystko - wiem, ze wybiera dla mnie to, co najlepsze, a nie to, co akurat ma na stanie
Orbitrek ma być we wtorek, już nie mogę się doczekać...
Kasztanka, kocie zapachy schodzą...ale z czasem i powoli... Mysle, ze teraz musicie etz dopieszczać Bowiego, chłopak jest zazdrosny...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 11:49   #2165
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Kasztanka tak jak Kama pisze - pościel da się odratować. U mnie to była kwestia 2-3 prań raz za razem i wyjmowałam już czyste. Wcale niekoniecznie gotowane. Po prostu robotę robiły te minimum dwa cykle, bo po jednym niestety był smrodek.

Odebrałam paczuszkę z Ogródkiem Hermesa, więc siedzę już i się napawam zapachem
Przyszedł też mój nowy planner ze Stradiego. Uwielbiam te ich plannery, bo mają dużo miejsca, są śliczne, solidne, mają przegródki i są w formie kołonotesu. Tylko dowiązuję im tasiemkę, bo tego mi brakuje do pełni szczęścia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg share-58287900-F5C3-4EB7-A022-5C0A3F350823.jpg (133,2 KB, 49 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 11:53   #2166
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kasztanka tak jak Kama pisze - pościel da się odratować. U mnie to była kwestia 2-3 prań raz za razem i wyjmowałam już czyste. Wcale niekoniecznie gotowane. Po prostu robotę robiły te minimum dwa cykle, bo po jednym niestety był smrodek.

Odebrałam paczuszkę z Ogródkiem Hermesa, więc siedzę już i się napawam zapachem
Przyszedł też mój nowy planner ze Stradiego. Uwielbiam te ich plannery, bo mają dużo miejsca, są śliczne, solidne, mają przegródki i są w formie kołonotesu. Tylko dowiązuję im tasiemkę, bo tego mi brakuje do pełni szczęścia.
Bede prac dalej moze jutro, zobacze, czy bede miala czas, bo musze zrobic zakupy spozywcze, jechac zwrocic farelke (nie zwrocilam uwagi przed zakupem, a ona ciagnie wiecej pradu, niz nasza klimatyzacja w salonie ), odebrac moje soczewki od optyka i tesciowa nas zaprosila na kolacje Mam nadzieje, ze faktycznie uda sie uratowac posciel, bo jest sliczna i jak na razie wyprzedana, wiec nie wiem, czy uda mi sie ja jeszcze kupic.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 11:53   #2167
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Jaki ladny notes...a ogrodek musze powachac, tak naprawdę poza nilowym żaden mnie nie urzekł...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 11:53   #2168
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Jaki ladny ten planner, bardzo w moim stylu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 12:28   #2169
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Hej dziewczyny

Dawno nie pisałam, ostatnio fantastyczna pogoda u mnie - całe miasto wygrzewa się na plażach Doczekałam się
...jednak dziś chmury i deszcz, więc może skrobnę nieco.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 12:34   #2170
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cinderella, dziękuję za przesłanie linka
Znam Soie, jeszcze z czasów bloga, dziewczyna ma ciekawy styl
Sukienka - super!!!

Ostatnio mam ochotę na zakupy ciuchów, podsyłaj jeszcze

A taka bluzka - jak oceniacie? Len. Tak - kupuję lniane ubrania na upały, bo planuję że lato będzie udane!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A86BCB22-720B-46EF-B761-326A1BDF0FE8.jpg (48,1 KB, 39 załadowań)
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 12:41   #2171
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Pani Robot - fajne drobiazgi
Ostatnio kupiłam bullet journal, ale jakoś nie mogę się za niego zabrać.


Opis lekarza ...hmmm, noooo - nieciekawy typ, chyba wyszłabym z gabinetu. I trzasnęła drzwiami!

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Anyż, przyciągasz męskie spojrzenia
Niezależność sprawia, że kobieta staje się magnetyczna
Może jednak daj szanse temu panu?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 12:42   #2172
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Jezu, dziewczyny, musze sie podzielic. Zachcialo mi sie eksperymentow i szukajac sposobu na inne niz zazwyczaj wykorzystanie koreanskiej pasty gochujang zrobilam to:
https://www.cookingwithcocktailrings...hujang-noodles
Tylko dodalam drobno pokrojonego kurczaka i o mamo, jakie to dobre
Zazwyczaj gochujang wykorzystuje do sosu do kurczaka, opracowalam go juz do perfekcji z tesknoty za pozamykanymi od lutego koreanskimi knajpami, przepis na kurczaka tez bardzo polecam, z zaznaczeniem, zeby trzymac sie jedynie przepisu na sos, a kurczaka przygotowac jak sznycle - w panierce, jest wtedy duzo smaczniejszy i bardziej soczysty. Do sosu warto tez dodac cynamon, wzbogaca smak.
https://mykoreankitchen.com/korean-fried-chicken/
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.

Edytowane przez kasztanka3
Czas edycji: 2020-06-05 o 12:43
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:14   #2173
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Caffe bardzo fajna bluzka. Taka w Twoim stylu
U nas też pada. Wczoraj można się było opalać, jutro ostatni słoneczny dzień i ma być tydzień burz, ale i ładnej temperatury.

Kama ja lubię wszystkie ogródki, ale Lagunowy i Pana Li to moje faworyty. Hermes mi ogólnie pasuje, bo i Eau Des Merveilles Bleue i Eau De Rhubarbe. Ogólnie po szaleństwach zakupowych latem denkuję moje wody i tym razem będę jednak kupować większe pojemności. Wcześniej brałam 30ml, ale to się szybciutko kończy i jest najdroższą opcją. Widzę, że świeżaki mi się nie nudzą, gorzej ze słodkimi nutami.

Zaczęłam śladem za Cinde suplementować wit B12 z kwasem foliowym, szczególnie, że nie jem mięsa. Poczytałam też o innych wit z grupy B (B1, B6), które mogą koić nerwy i nie wiem placebo, czy nie, ale jak miałam mega dołek przez dwa tygodnie tak nie ma po nim śladu od dnia drugiej porcji tabletek (ekhm i wycieczki do galerii).

Zamówiłam sobie t-shirty bez rękawów ale z lekkimi poduszkami w ramionach. Jestem ich bardzo ciekawa.
Siadam przepisywać "sprawy" do nowego plannera
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:18   #2174
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Kasztanka, wyzywasz się kulinarnie
Caffee, u nas wczoraj było ciepło, ale dziś pogoda barowa - leje, siapi, kapie albo pada...
Na zalando lounge oglądałam buty hilfilgera. łądne, podobają mi się, choć z wygoda to jzu roznie bywa, mam jedne i niby wszystko ok...ale jeden drobiazg mnie wkurza i tam często mam obtarcie. Mogłabym kupic...ale mam pełna szafe butow, wiec nie ma konieczności. No i potem dostaje na emaila kolejny apel centaurusa - i już z czystym sumieniem daje na wykup osiołka
https://centaurus.org.pl/promyczek-2/
w ostatnich latach dostałam trochę hopla na tym punkcie, kiedys pomagałam, ale nei az tak, teraz na skrzynke przychodzą kolejne apele, a ja nie potrafie odmowic. nie, nie ludziom, ale zwierzakom...I w sumie będę miałą znacznie więcej satysfakcji z tego, ze stary osiołek dostanie emeryture niż z kolejnej pary butow…
Do zwierzakow mam znacznie więcej empatii niż do ludzi Nie mogę ogladac scen z okrucieństwem wobec zwierzat, a ich oprawców najchętniej bym skazywała na najwyższe wyroki. Po prostu nie rozumiem idei okrucieństwa wobec słabej, bezradnej zależnej od nas istoty - zwierzaka, niemowlaka...Dla mnie tu nie ma tłumaczenia ani usprawiedliwienia. Jeśli się nie chce trzymać, pomagac, wychowywać - można poszukać kogos, kto zdejmie z nas ten obowiązek. Znecanie się nie ma wytłumaczenia.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:24   #2175
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Caffe, top bardzo klasyczny, więc nie ma się do czego przyczepić . Len na upały wspaniały, ale chyba to taki materiał, że się lubi gnieść?

Pani_Robot, witamina B12 bez dwóch zdań. Dla niejedzących mięsa bardzo ważna jest również witamina K-2.

Ja nadal biore codziennie. Na razie nie zauważyłam jakichś super przełomowych rezultatów, ale powiedziałam sobie conajmniej pół roku, to pół roku .
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:32   #2176
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
No i potem dostaje na emaila kolejny apel centaurusa - i już z czystym sumieniem daje na wykup osiołka https://centaurus.org.pl/promyczek-2/
w ostatnich latach dostałam trochę hopla na tym punkcie, kiedys pomagałam, ale nei az tak, teraz na skrzynke przychodzą kolejne apele, a ja nie potrafie odmowic. nie, nie ludziom, ale zwierzakom...I w sumie będę miałą znacznie więcej satysfakcji z tego, ze stary osiołek dostanie emeryture niż z kolejnej pary butow… Do zwierzakow mam znacznie więcej empatii niż do ludzi Nie mogę ogladac scen z okrucieństwem wobec zwierzat, a ich oprawców najchętniej bym skazywała na najwyższe wyroki. Po prostu nie rozumiem idei okrucieństwa wobec słabej, bezradnej zależnej od nas istoty - zwierzaka, niemowlaka...Dla mnie tu nie ma tłumaczenia ani usprawiedliwienia. Jeśli się nie chce trzymać, pomagac, wychowywać - można poszukać kogos, kto zdejmie z nas ten obowiązek. Znecanie się nie ma wytłumaczenia.
Mam identycznie. Bardzo mnie to zawsze porusza.

Chociaż ostatnia sytuacja w USA również mnie bardzo poruszyła. Mój umysł nie ogarnia rasizmu, nawet nie wiem jak go tłumaczyć u innych, bo to jak tłumaczenie dlaczego jedni mają niepełnosprawność intelektualną, a inni nie.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Pomimo, ze pochodze z małej podkarpackiej wiochy zabitej dechami, i naookoło słyszałam wiele rasistowskich haseł, a ludzie w typie, że by się żegnali na widok czarnoskórych, to sama jadąc z takiej małej wiochy do Anglii patrzyłam tam na wszystkich ludzi jednakowo. Nie cierpie rasistów, brrrr... już samo pisanie o tym mi podniosło cisnienie na maksa.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:34   #2177
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Caffe bardzo fajna bluzka. Taka w Twoim stylu
U nas też pada. Wczoraj można się było opalać, jutro ostatni słoneczny dzień i ma być tydzień burz, ale i ładnej temperatury.

Kama ja lubię wszystkie ogródki, ale Lagunowy i Pana Li to moje faworyty. Hermes mi ogólnie pasuje, bo i Eau Des Merveilles Bleue i Eau De Rhubarbe. Ogólnie po szaleństwach zakupowych latem denkuję moje wody i tym razem będę jednak kupować większe pojemności. Wcześniej brałam 30ml, ale to się szybciutko kończy i jest najdroższą opcją. Widzę, że świeżaki mi się nie nudzą, gorzej ze słodkimi nutami.

Zaczęłam śladem za Cinde suplementować wit B12 z kwasem foliowym, szczególnie, że nie jem mięsa. Poczytałam też o innych wit z grupy B (B1, B6), które mogą koić nerwy i nie wiem placebo, czy nie, ale jak miałam mega dołek przez dwa tygodnie tak nie ma po nim śladu od dnia drugiej porcji tabletek (ekhm i wycieczki do galerii).

Zamówiłam sobie t-shirty bez rękawów ale z lekkimi poduszkami w ramionach. Jestem ich bardzo ciekawa.
Siadam przepisywać "sprawy" do nowego plannera
Ja zaczelam z 2 tygodnie temu brac olej z wiesiolka, ktory ma m.in. poprawiac rownowage hormonalna i tez jestem w ostatnich dniach jakas taka spokojniejsza
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:36   #2178
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Do zwierzakow mam znacznie więcej empatii niż do ludzi Nie mogę ogladac scen z okrucieństwem wobec zwierzat, a ich oprawców najchętniej bym skazywała na najwyższe wyroki. Po prostu nie rozumiem idei okrucieństwa wobec słabej, bezradnej zależnej od nas istoty - zwierzaka, niemowlaka...Dla mnie tu nie ma tłumaczenia ani usprawiedliwienia. Jeśli się nie chce trzymać, pomagac, wychowywać - można poszukać kogos, kto zdejmie z nas ten obowiązek. Znecanie się nie ma wytłumaczenia.
Mam tak samo, dzisiaj serce mi zlamala informacja, ze co roku poltora miliona kotow ginie z powodu przepelnienia schronisk - sa poddane eutanazji, bo nie ma dla nich miejsca ani srodkow.
Nie moge czytac takich rzeczy, bo potem mnie to strasznie dreczy.
Najchetniej bym jeszcze kilka futer przygarnela, ale miejsca brak, niestety.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:43   #2179
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Jaki aniołek z tego osiołeczka Tez mu coś wyślę.
Mnie się od lat marzy fundacja i działka za miastem na której mogłabym takim zwierzom dawać dom i opiekę na stare lata. Staruszki mnie bardzo wzruszają i są takie kochane. W mieszkaniu jestem ograniczona. Miałam w pewnym momencie 5 psów na tymczasie, ale to było szaleństwo.
Twoje nowe hobby jest bardzo szlachetne Kama i godne naśladowania!

Cinde K2 i D3 biorę od lat, bo podwyższona prolaktyna funduje wczesną osteoporozę, ale dzięki za cynk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 15:06   #2180
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Pani R, to nie tyle hobby, ale bardziej...bo ja wiem...poczucie obowiązku. Ustaliłam stałe zlecenia dawno temu a i tak, jak jakiś apel mnie poruszy - to nie mogę odmowic. Oczywiscie, daje z tego, na co mnie stać i nie uważam, ze wszyscy powinni robic to samo, po prostu lepiej się czuje, jak wiem, ze wspołuczestnicze w czyms takim. No i zaraz potem, już z lżejszym sercem - zrobiłam zakup w sephorze
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 17:24   #2181
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

znacie to...?
https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/produ...t=UbC4ye4sA9O5
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 19:01   #2182
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Kama tego kremu nie znam, ale na tej marce lubią pracować kosmetyczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 07:35   #2183
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Dziewczyny czemu nie mogę dodawać zdjęć bezpośrednio z telefonu? Gdy chce dodać zdjecia to mi pisze ze usługa wyłączona przez administratora forum..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 10:03   #2184
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Marjolka, nie mam pojecia czemu tak masz. U mnie nie wyskakuje taki komunikat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 11:59   #2185
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

dziś kupiłam kobialke truskawek miejscowych, dobre
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 12:03   #2186
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
dziś kupiłam kobialke truskawek miejscowych, dobre
Zazdroszcze
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 12:50   #2187
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Marjolka może zapytaj na technicznym?
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=17

Kama mniam! Oj jakbym zjadła takich truskawek. Mam tylko trochę malin w domu, ale coś nie malinowa jestem w tym roku.

Lekarz od botoksu tragedia, ale zrobił mi go dobrze. Nie mam efektu ciężkiego czoła, brwi mogę unieść. Powieki są znowu symetryczne, papa kurze łapki. Jak mi brakowało tego młodzieńczego spojrzenia

Opowiem Wam coś ciekawego, co mi się przytrafiło... Żeby szybciej usunąć makijaż permanentny i móc zrobić nowy, przed laserem zrobiłam w domu 50% TCA. Nad brwią od roku miałam przebarwienie, ciemnobrązowe średnicy ok 3mm. TCA robiłam jakiś tydzień temu, a przebarwienie zeszło w 100%, po prostu złuszczyła się skóra razem z plamą. Nie wiem na ile to jest trwałe, ale wow. Żałuję, że nie mam zdjęcia, jednak nie spodziewałam się takiego efektu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 13:59   #2188
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

A ja podobnie jak w zeszłym roku nie mogę trafić na słodkie truskawki Większość, które kupię lądują w koktajlu.

Marjolka, a ja tak czekam na cud, miód i ultramarynę z Twojego ogrodu...

Pani Robot faktycznie trafiłaś na "ciekawego" lekarza Tylko podziwiać, że zdecydowałaś sie na zabieg. Znając siebie to zachowałabym się jak zestresowane zwierzątko w trybie przetrwania czyli byle dalej, bezpieczniej
Cieszę się jednak, że zrobił Tobie dobrze, jak piszesz
U mnie dopiero dzisiaj zaczyna coś sie dziać w okolicy oczu. I chociaż kobieta ma tyle lat ile chce to jednak miło jak słusznie zauważyłaś mieć znowu młodzieńcze spojrzenie.

dzisiaj byliśmy w galerii handlowej. W perfumerii wąchałam nową Aqua Allegorię a nawet dwie https://www.sephora.pl/p/aqua-allego...-P4107097.html

https://www.sephora.pl/p/aqua-allego...-P4107096.html

bardzo mi się spodobały, zwłaszcza Soleila ale skusiłam się raz jeszcze, tym razem na 30 ml Monsieur Li ( zużyłam w zeszłym roku i w tym już jedną 50 ml). następne w kolejce czekają Aqua Alegorie
https://www.sephora.pl/p/le-jardin-d...-P2122001.html

Dokupiłam też kredkę Benefit. Jednak dla moich brwi jest najlepsza
https://www.sephora.pl/p/goof-proof-...-P2578002.html

W środę wyjeżdżamy nad morze na kilka dni Oceny mamy już wystawione zostały nam tylko diagnozy z niektórych przedmiotów. Trochę mnie te diagnozy śmieszą, bo jak taka diagnoza może być miarodajna

Jeszcze mi sie przypomniało, że miałam Wam wspomnieć o suplementacji Kerabione
https://e-melissa.pl/produkt/kerabio...SABEgIpi_D_BwE
Jestem dopiero w połowie drogi a już widzę efekty. Jestem zachwycona działaniem preparatu. Widocznie potrzebna moim włosom była konkretnie biotyna i aminokwasy siarkowe a nie ziółka
Po umyciu włosów na sitku pozostaje teraz raptem kilka (!) włosów. Przy czesaniu podobnie.

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-06-06 o 14:20
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 14:47   #2189
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Soso popatrz:

https://m.zalando.pl/massimo-dutti-s...1a07h-o11.html
kolorystyka taka sama, jednak podeszwa to nie słonina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 16:48   #2190
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Opowiem Wam coś ciekawego, co mi się przytrafiło... Żeby szybciej usunąć makijaż permanentny i móc zrobić nowy, przed laserem zrobiłam w domu 50% TCA. Nad brwią od roku miałam przebarwienie, ciemnobrązowe średnicy ok 3mm. TCA robiłam jakiś tydzień temu, a przebarwienie zeszło w 100%, po prostu złuszczyła się skóra razem z plamą. Nie wiem na ile to jest trwałe, ale wow. Żałuję, że nie mam zdjęcia, jednak nie spodziewałam się takiego efektu.
Super, że Ci pomogło Daj znać jeżeli na nowo wyjdzie. Peelingii kwasem TCA są bardzo skuteczne w walce z przebarwieniami. Chyba coś napomknęłam o tym pare stron wczęsniej. Aczkolwiek, nigdy właśnie nie ma pewności czy na nowo nie powrócą (zazwyczaj wracają, ale to nie reguła, i nawet jeśli, to często, na szczęście dużo mniej/lub jaśniejsze). I jeszcze to, że są różne cery (niektóre bardzo wrażliwe), i może dojść do stanu zapalnego po tego typu peelingach. Każdy stan zapalny jest bardzo ryzykowny, bo m.in. powoduje przebarwienia, kiedy skóra się broni. Stąd tyle osób, które nabawiły się przebarwień od laserów czy właśnie po nieodpowiednio nałożonych kwasach przez osobe, która nie ma w tym wystarczająco dużo doświadczenia.

U mnie z przebarwieniami duuużoooo lepiej, ale tyle rzeczy próbuje, że ciężko stwierdzić co dokładnie działa.

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Jeszcze mi sie przypomniało, że miałam Wam wspomnieć o suplementacji Kerabione
https://e-melissa.pl/produkt/kerabio...SABEgIpi_D_BwEJestem dopiero w połowie drogi a już widzę efekty. Jestem zachwycona działaniem preparatu. Widocznie potrzebna moim włosom była konkretnie biotyna i aminokwasy siarkowe a nie ziółka Po umyciu włosów na sitku pozostaje teraz raptem kilka (!) włosów. Przy czesaniu podobnie.
A widzisz, LaMary. A tak się wzbraniałaś przed jakkąkolwiek suplementacją . Super, że widzisz efekty

Truskawki KOCHAM, ale musze być z nimi szalenie ostrożna, bo dostaje reakcji alergicznych na skórze. To znaczy, to zapewne nie alergia, a nietolerancja histaminy, którą prawdopodobnie mam.

My również dzisiaj byliśmy w centrum handlowym. Musiałam skoczyć do MAC, bo skonczył mi się korektor: https://www.maccosmetics.pl/product/...za-pod-makijaz - bardzo polecam! Przepięknie można nim rozświetlić strefe T - daje taki bardzo naturalny i nienachalny blask i rozświetlenie. Mieszam go z korektorem rozświetlającym z Too Faced i oba te produkty dają efekt, który przewyższa moje oczekiwania.

Poza tym, do OBI, a tam kupiliśmy doniczki i kwiatki, skrzynki, i posadziliśmy na balkonie. Zasadziłam miętę i tymianek - zapach Jeszcze może uda mi się tam pietruszke upchać. Po raz pierwszy w życiu cokolwiek sadziłam

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-06-06 o 16:52
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-21 07:02:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.