Czy warto być prawiczkiem? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-10, 17:52   #31
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez katharsis30 Pokaż wiadomość
A możesz mi wyjaśnić tak na chłopski rozum w czym masz problem?Facet jest prawiczkiem i szuka dziewicy co ci w tym przeszkadza????



Pewnie uważasz że osoba ma prawo nie chcieć dziewicy/prawiczka bez doświadczenia seksualnego i to już jest ok.
Nie, uważam, że jak ktoś chce mieć dziewice to luz, byleby nie nazywał kobiet "obrzydliwymi", tudzież "brzydze się, że miały innego członka w pochwie". A, no i żeby nie narzekał potem, że przez swoje widzimisię jest teraz nieszczęśliwy, bo żadna go nie chce.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:52   #32
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez katharsis30 Pokaż wiadomość
A możesz mi wyjaśnić tak na chłopski rozum w czym masz problem?Facet jest prawiczkiem i szuka dziewicy co ci w tym przeszkadza????

Pewnie uważasz że osoba ma prawo nie chcieć dziewicy/prawiczka bez doświadczenia seksualnego i to już jest ok.
pudło uważam,ze sa ważniejsze rzeczy i również to jest brak szacunku.Nie dobieram partnerow wg doświadczenia czy ich braku

Szuka dziewicy nie dlatego,ze sam jest niedodswiadczony i chce razem stracic dziewictwo tylko naklada na to mnóstwo ideologii , która zaweza kobiecość do blony
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 17:53
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:53   #33
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez katharsis30 Pokaż wiadomość
Czyli prawiczek bee i można go nie chcieć a jak ktoś szuka dziewicy to jest coś z nim nie tak.Fajna logika i jeszcze jaka sprawiedliwa.
Już odpisałam na to

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:54   #34
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, uważam, że jak ktoś chce mieć dziewice to luz, byleby nie nazywał kobiet "obrzydliwymi", tudzież "brzydze się, że miały innego członka w pochwie". A, no i żeby nie narzekał potem, że przez swoje widzimisię jest teraz nieszczęśliwy, bo żadna go nie chce.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Przeciez kraje innych kultur dla tego Pana to by był raz na Ziemi. Proponuje przeprowadzkę.
Są jeszcze miejsca, gdzie nawet wycina się kobietom łechtaczki by nie zdradzaly i kaze zakldac burki, a dziewictwo jest sprawdzane całą rodziną.
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 17:58
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:55   #35
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Według mnie każdy powinien szukać osoby, która mu odpowiada. Przykrą sytuacją byłoby gdyby Autor związał się z niedziewicą a następnie nie darzył jej szacunkiem, wypominał jej jej przeszłość, rozliczał z niej czy karał. Z tym, że dziwi mnie co robiłeś wcześniej kiedy miałeś 18-20 lat, więc całkiem spore szanse na znalezienie takiej kandydatki, która sprosta Twoim oczekiwaniom?
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:56   #36
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Nie no, najlepsze jak facet znowu prawiczel pyta czy wolimy prawiczka czy faceta co sypial z prostytutkami. Bo oczywiście nie ma nic pomiędzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 17:58   #37
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez katharsis30 Pokaż wiadomość
Czyli prawiczek bee i można go nie chcieć a jak ktoś szuka dziewicy to jest coś z nim nie tak.Fajna logika i jeszcze jaka sprawiedliwa.

Czemu twoje podejście jest dobre a tego co szuka dziewicy jest złe?
Nie prawiczek nie jest be, normalny prawiczek. Co mnie obchodzi co robil wcześniej, ważne co ma w glowie, a autor ma okropne ideologie w glowie. No coz, taki prawiczek z takim mysleniem niech zostanie prawiczkiem.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87320977]Według mnie każdy powinien szukać osoby, która mu odpowiada. Przykrą sytuacją byłoby gdyby Autor związał się z niedziewicą a następnie nie darzył jej szacunkiem, wypominał jej jej przeszłość, rozliczał z niej czy karał. Z tym, że dziwi mnie co robiłeś wcześniej kiedy miałeś 18-20 lat, więc całkiem spore szanse na znalezienie takiej kandydatki, która sprosta Twoim oczekiwaniom?[/QUOTE]

Nie widze powodu, dla którego przyszla kobieta autora musiala mu opowiadac o swojej przeszlosci, w sumie to nie każdy potrafi znieść prawdę
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:00
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 18:00   #38
katharsis30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Już odpisałam na to

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No ok.Bo myślałam że należysz do tych co tak właśnie myślą a to totalna hipokryzja, której nie cierpię albo to działa w dwie strony albo nie.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
Nie prawiczek nie jest be, normalny prawiczek. Co mnie obchodzi co robil wcześniej, ważne co ma w glowie, a autor ma okropne ideologie w glowie. No coz, taki prawiczek z takim mysleniem niech zostanie prawiczkiem.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------



Nie widze powodu, dla którego przyszla kobieta autora musiala mu opowiadac o swojej przeszlosci
Nie musi i jak tego nie zrobi nie będzie kontynuowała znajomości proste jak budowa cepa.
katharsis30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:01   #39
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość

Nie widze powodu, dla którego przyszla kobieta autora musiala mu opowiadac o swojej przeszlosci

Założyłam, że facet taki jak Autor będzie chciał wiedzieć, więc zapyta, a partnerka będzie chciała szczerze odpowiedzieć.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:04   #40
Raphaell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87320881]dziewictwo u faceta nie jest dla mnie zadna zaleta
ogolnie dziewictwo u kogokolwiek nie podnosi watrosci tego czlowieka ani jej nie zaniza nie oceniam wartosci czlowieka na podstawie ich zycia seksualnego
natomast bardzo spada u mnie wartosc faceta w oczach kiedy ma pewnego rodzaju obsesje jak ty wlasnie masz.
tak samo jak ciebie odrzuca brak blony tak mnie odrzuca to ze 28letni facet nigdy nie byl w zwiazku dla mnie to wrozy potencjalne problemy[/QUOTE]

Jak to dziewictwo nie podnosi wartości człowieka? Wezmy dwie skrajnosci: dziewice i prostytutke. Ta pierwsza jest najwiecej warta a ta druga najmniej. Po srodku są kobiety, ktorych wartosc rozni sie od tego w jakim sa wieku, ile zwiazkow maja juz za soba, jak powazne byly to zwiazki, z iloma partnerami spaly i tak dalej. Chyba różni się dziewczyna ktora spala raz z jednym facetem i ma 20 lat od takiej co spala z 5cioma wiele razy i ma 16lat? Ludzie nie róbcie tu ze mnie calkiem nie normalnego.

HalszkaRitta, „Czyli możecie się świetnie dogadywać, ale to ją dyskwalifikuje? Dlaczego? A może ona ma poglądy podobne do Twoich i żałuje, bo też chciała z tym poczekać, ale jednocześnie chce być szczera i mówi Ci prawdę?”

Czesto tak się zdarza, ale ja nic z tym nie moge zrobic. Czasami mysle irracjonalnie tak jak romantyk i jestem przez to nieszczesliwy jak romantyk. Jak tak dalej pojdzie to skoncze tak jak on, czyli samobojstwem z powodu niespelnionej milosci do swojego idealu kobiety.

„Z drugiej strony, Autorze a kto Ci broni szukać takich kobiet jak chcesz? Ja tam dziewice 30+ znam, jedna to nawet moja bliska przyjaciółka, więc takie kobiety są, nie jest to może liczna grupa, ale istnieją. Jak wymagań nie zmienisz to postaraj się może takie zapoznać.”

Szukam takiej całe swoje życie ale ni mogę znalezc. Ubolewam nad tym, że tak malo jest dziewic. Co się porobiło, że tak jest? Czemu kobiety mi piszą, że nie sa dziewicami, bo faceci wola doświadczone? Kto im to wmówił? Inni faceci? A one w to uwierzyły? Przecież faceci tak mówią, żeby dziewczyny chętniej pozbywaly sie dziewictwa i uprawialy seks. Nie wiem, może sie jednak myle w tym co napisałem a kobiety jednak bardziej lubia seks od facetow i mniej ponuja nad swoimi instynktami? Ciezko mi powiedziec.

„Co do trzeciej podkreślonej wypowiedzi? Dlaczego generalizujesz? Czego ,,wiele kobiet katoliczek" mogłyby się od Ciebie uczyć? W czym jesteś lepszy? Rzekomo uważasz się za skromnego, a oceniasz innych w taki sposób.”

Sam nie wiem czemu to napisałem. Gdzies wyczytalem, że biblia nazywa małzenstwem osoby, ktore traca ze sobą dziewictwo. Seks z nastepnym partnerem to już jest nierząd i nawet małżenstwo tego nie zmieni. Tylko kościół nie jest pod tym względem aż tak rygorystyczny. Nie wiem, bo nie intereuje się wiarą katolicką za bardzo. Mysle, ze wiele kobiet nie dba o to by oddac się temu wlasciwemu facetowi mając pewnosc, że to ten pierwszy i ostatni. Oczywiscie, żeby nie bylo, że jestem mizoginem, faceci są tacy sami lub gorsi i to nie jest tak, że mam na mysli wszystkie kobiety i wszystkich facetow. Ale na pewno mowa jest o wiekszosci.


Zależy mi na dziewictwie u mojej partnerki. Dla mnie ma to znaczenie. Pytanie tylko czy wam kobietom bardziej odpowiada facet doświadczony czy prawiczek ale taki z własnego wyboru, bo to jednak jest różnica od takiego, co chciałby być playboyem a nie może. Nie chce wyjść na hipokrytę oczekując od kobiety czystości samemu mając stosunki na koncie, ale też nie chce wpakować się w sutuacje kiedy poznam dziewice a ona da mi kosza, bo nie mam żadnego doświadczenia. Oto mi chodzi głównie. Możecie mi coś doradzić w tej materii?
Raphaell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:04   #41
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87320993]Założyłam, że facet taki jak Autor będzie chciał wiedzieć, więc zapyta, a partnerka będzie chciała szczerze odpowiedzieć.[/QUOTE]
Mysle, ze kobieta , która się zwiaze z tym facetem będzie miała prawdopodobnie niskie poczucie wartości i kompleksy lub problemy z seksualnoscia. Normalna zdrowa kobieta nie będzie z kims o takimi poglądami.
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 18:08   #42
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Przez chwilę myślałam, że może autor nie jest taki nienormalny, ale mierzenie wartości kobiety tym z iloma mężczyznami spała... słabizba.
Seks jest częścią życia taką jak inne, seksualność jest znacząca częścią człowieka.
I właśnie dlatego byłabym ostrożna, jalby 28 latek powiedział mi, że jest prawiczkiem.
Nie z samego faktu, że nie ma doświadczenia (to zależy jaka byłaby sytuacja, jakbym była zakochana, to można wszystkiego nauczyć :p, inaczej by mi się nie chciało), ale dlatego, że niepokoiłabym się jaki jest powód takiej sytuacji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:10   #43
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Jak to dziewictwo nie podnosi wartości człowieka? Wezmy dwie skrajnosci: dziewice i prostytutke. Ta pierwsza jest najwiecej warta a ta druga najmniej. Po srodku są kobiety, ktorych wartosc rozni sie od tego w jakim sa wieku, ile zwiazkow maja juz za soba, jak powazne byly to zwiazki, z iloma partnerami spaly i tak dalej. Chyba różni się dziewczyna ktora spala raz z jednym facetem i ma 20 lat od takiej co spala z 5cioma wiele razy i ma 16lat? Ludzie nie róbcie tu ze mnie calkiem nie normalnego.

HalszkaRitta, „Czyli możecie się świetnie dogadywać, ale to ją dyskwalifikuje? Dlaczego? A może ona ma poglądy podobne do Twoich i żałuje, bo też chciała z tym poczekać, ale jednocześnie chce być szczera i mówi Ci prawdę?”

Czesto tak się zdarza, ale ja nic z tym nie moge zrobic. Czasami mysle irracjonalnie tak jak romantyk i jestem przez to nieszczesliwy jak romantyk. Jak tak dalej pojdzie to skoncze tak jak on, czyli samobojstwem z powodu niespelnionej milosci do swojego idealu kobiety.

„Z drugiej strony, Autorze a kto Ci broni szukać takich kobiet jak chcesz? Ja tam dziewice 30+ znam, jedna to nawet moja bliska przyjaciółka, więc takie kobiety są, nie jest to może liczna grupa, ale istnieją. Jak wymagań nie zmienisz to postaraj się może takie zapoznać.”

Szukam takiej całe swoje życie ale ni mogę znalezc. Ubolewam nad tym, że tak malo jest dziewic. Co się porobiło, że tak jest? Czemu kobiety mi piszą, że nie sa dziewicami, bo faceci wola doświadczone? Kto im to wmówił? Inni faceci? A one w to uwierzyły? Przecież faceci tak mówią, żeby dziewczyny chętniej pozbywaly sie dziewictwa i uprawialy seks. Nie wiem, może sie jednak myle w tym co napisałem a kobiety jednak bardziej lubia seks od facetow i mniej ponuja nad swoimi instynktami? Ciezko mi powiedziec.

„Co do trzeciej podkreślonej wypowiedzi? Dlaczego generalizujesz? Czego ,,wiele kobiet katoliczek" mogłyby się od Ciebie uczyć? W czym jesteś lepszy? Rzekomo uważasz się za skromnego, a oceniasz innych w taki sposób.”

Sam nie wiem czemu to napisałem. Gdzies wyczytalem, że biblia nazywa małzenstwem osoby, ktore traca ze sobą dziewictwo. Seks z nastepnym partnerem to już jest nierząd i nawet małżenstwo tego nie zmieni. Tylko kościół nie jest pod tym względem aż tak rygorystyczny. Nie wiem, bo nie intereuje się wiarą katolicką za bardzo. Mysle, ze wiele kobiet nie dba o to by oddac się temu wlasciwemu facetowi mając pewnosc, że to ten pierwszy i ostatni. Oczywiscie, żeby nie bylo, że jestem mizoginem, faceci są tacy sami lub gorsi i to nie jest tak, że mam na mysli wszystkie kobiety i wszystkich facetow. Ale na pewno mowa jest o wiekszosci.


Zależy mi na dziewictwie u mojej partnerki. Dla mnie ma to znaczenie. Pytanie tylko czy wam kobietom bardziej odpowiada facet doświadczony czy prawiczek ale taki z własnego wyboru, bo to jednak jest różnica od takiego, co chciałby być playboyem a nie może. Nie chce wyjść na hipokrytę oczekując od kobiety czystości samemu mając stosunki na koncie, ale też nie chce wpakować się w sutuacje kiedy poznam dziewice a ona da mi kosza, bo nie mam żadnego doświadczenia. Oto mi chodzi głównie. Możecie mi coś doradzić w tej materii?
Masz paranoje. Napisz na tinderze ,ze jesteś prawiczkiem i szukasz dziewicy na cale zycie. Co Ci mogę pomoc!
Powiem Ci szczerze , zyjesz w ułudzie i będziesz prawdopodobnie kiedyś zalowal takiego myslenia.
ja bym wolala faceta, dla którego lepiej ze bylam kiedyś szczesliwa z kims innym, a teraz mogę być znow z nim, niż kogos dla kogo wazniejsza jest pewna ideologia niż ja..
Dla Ciebie ważniejsza jest ideologia niż człowiek. czy naprawdę potrafisz kochac bliźniego czy tylko rygor i ideologiczne wymyślone zasady? Zastanow się
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:13
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:10   #44
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Autorze, to jest po prostu smutne, że uważasz, że seks umniejsza wartości człowieka. Skąd ci się to wzięło? Pewnie z pruderyjnego wychowania.
Serio, nie bycie złym człowiekiem, kłamcą, takim który krzywdzi innych - tylko seks. Normalna, ludzka i zwierzęca czynność (tak, ludzie to też zwierzęta) która nikomu nie robi nic złego (nie mówię oczywiście o np. gwaltach). Naprawdę, zastanów się, dlaczego tak postrzegasz rzeczywistość, bo to nie jest zdrowe, że demonizujesz coś naturalnego, co ludzie po prostu robią od zarania dziejów i będą robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:12   #45
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Pytanie tylko czy wam kobietom bardziej odpowiada facet doświadczony czy prawiczek ale taki z własnego wyboru,
Dostałeś już tutaj odpowiedź. Twoje prawictwo czy jego brak nie ma dla "nas kobiet" tak dużego znaczenia, jak intencja kryjąca się za tym stanem. A twoja intencja sprawia, że "nam kobietom" nie odpowiadasz w ogóle. Może pójdź na jakieś forum katolickie i zapytaj o zdanie dziewic czekających z seksem do ślubu, bo to chyba ich zdanie cię interesuje.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:13   #46
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Przez chwilę myślałam, że może autor nie jest taki nienormalny, ale mierzenie wartości kobiety tym z iloma mężczyznami spała... słabizba.
Seks jest częścią życia taką jak inne, seksualność jest znacząca częścią człowieka.
I właśnie dlatego byłabym ostrożna, jalby 28 latek powiedział mi, że jest prawiczkiem.
Nie z samego faktu, że nie ma doświadczenia (to zależy jaka byłaby sytuacja, jakbym była zakochana, to można wszystkiego nauczyć :p, inaczej by mi się nie chciało), ale dlatego, że niepokoiłabym się jaki jest powód takiej sytuacji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Tu chodzi o specyficzny sposób myslenia, najgorsze ze autor nie widzi w tym nic zlego
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:15   #47
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość

Sam nie wiem czemu to napisałem. Gdzies wyczytalem, że biblia nazywa małzenstwem osoby, ktore traca ze sobą dziewictwo. Seks z nastepnym partnerem to już jest nierząd i nawet małżenstwo tego nie zmieni. Tylko kościół nie jest pod tym względem aż tak rygorystyczny. Nie wiem, bo nie intereuje się wiarą katolicką za bardzo. Mysle, ze wiele kobiet nie dba o to by oddac się temu wlasciwemu facetowi mając pewnosc, że to ten pierwszy i ostatni. Oczywiscie, żeby nie bylo, że jestem mizoginem, faceci są tacy sami lub gorsi i to nie jest tak, że mam na mysli wszystkie kobiety i wszystkich facetow. Ale na pewno mowa jest o wiekszosci.
Nie, małżeństwem z punktu widzenia religii katolickiej są osoby, które zawarły ze sobą sakrament małżeństwa.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:16   #48
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87321018]Autorze, to jest po prostu smutne, że uważasz, że seks umniejsza wartości człowieka. Skąd ci się to wzięło? Pewnie z pruderyjnego wychowania.
Serio, nie bycie złym człowiekiem, kłamcą, takim który krzywdzi innych - tylko seks. Normalna, ludzka i zwierzęca czynność (tak, ludzie to też zwierzęta) która nikomu nie robi nic złego (nie mówię oczywiście o np. gwaltach). Naprawdę, zastanów się, dlaczego tak postrzegasz rzeczywistość, bo to nie jest zdrowe, że demonizujesz coś naturalnego, co ludzie po prostu robią od zarania dziejów i będą robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dokladnie poczytaj jakies naukowe książki i zacznij myslec autorze. Najgorsze,ze tacy ludzie potrafią wmowic takie ideologie dzieciom, a potem chodza po seksuologach.....
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:17
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:17   #49
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Teraz znowu, że albo 16 latka która sypią z wieloma, albo 20 latka, co sypiala z jednym. Autorze, jeśli ktoś był w związku i uprawiał seks to co w tym złego? Rozumiem, że mógłbyś mieć obiekcje odnośnie kobiet co sypiaja z kimś bez zobowiązań np., bo ja np. też takiego faceta nie szukam, który to uznaje, no ale mieć pretensje że ktoś w swoich związkach uprawiał seks i i z tego powodu jest kimś gorszym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 18:17   #50
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Jak to dziewictwo nie podnosi wartości człowieka? Wezmy dwie skrajnosci: dziewice i prostytutke. Ta pierwsza jest najwiecej warta a ta druga najmniej. Po srodku są kobiety, ktorych wartosc rozni sie od tego w jakim sa wieku, ile zwiazkow maja juz za soba, jak powazne byly to zwiazki, z iloma partnerami spaly i tak dalej. Chyba różni się dziewczyna ktora spala raz z jednym facetem i ma 20 lat od takiej co spala z 5cioma wiele razy i ma 16lat? Ludzie nie róbcie tu ze mnie calkiem nie normalnego.



HalszkaRitta, „Czyli możecie się świetnie dogadywać, ale to ją dyskwalifikuje? Dlaczego? A może ona ma poglądy podobne do Twoich i żałuje, bo też chciała z tym poczekać, ale jednocześnie chce być szczera i mówi Ci prawdę?”



Czesto tak się zdarza, ale ja nic z tym nie moge zrobic. Czasami mysle irracjonalnie tak jak romantyk i jestem przez to nieszczesliwy jak romantyk. Jak tak dalej pojdzie to skoncze tak jak on, czyli samobojstwem z powodu niespelnionej milosci do swojego idealu kobiety.



„Z drugiej strony, Autorze a kto Ci broni szukać takich kobiet jak chcesz? Ja tam dziewice 30+ znam, jedna to nawet moja bliska przyjaciółka, więc takie kobiety są, nie jest to może liczna grupa, ale istnieją. Jak wymagań nie zmienisz to postaraj się może takie zapoznać.”



Szukam takiej całe swoje życie ale ni mogę znalezc. Ubolewam nad tym, że tak malo jest dziewic. Co się porobiło, że tak jest? Czemu kobiety mi piszą, że nie sa dziewicami, bo faceci wola doświadczone? Kto im to wmówił? Inni faceci? A one w to uwierzyły? Przecież faceci tak mówią, żeby dziewczyny chętniej pozbywaly sie dziewictwa i uprawialy seks. Nie wiem, może sie jednak myle w tym co napisałem a kobiety jednak bardziej lubia seks od facetow i mniej ponuja nad swoimi instynktami? Ciezko mi powiedziec.



„Co do trzeciej podkreślonej wypowiedzi? Dlaczego generalizujesz? Czego ,,wiele kobiet katoliczek" mogłyby się od Ciebie uczyć? W czym jesteś lepszy? Rzekomo uważasz się za skromnego, a oceniasz innych w taki sposób.”



Sam nie wiem czemu to napisałem. Gdzies wyczytalem, że biblia nazywa małzenstwem osoby, ktore traca ze sobą dziewictwo. Seks z nastepnym partnerem to już jest nierząd i nawet małżenstwo tego nie zmieni. Tylko kościół nie jest pod tym względem aż tak rygorystyczny. Nie wiem, bo nie intereuje się wiarą katolicką za bardzo. Mysle, ze wiele kobiet nie dba o to by oddac się temu wlasciwemu facetowi mając pewnosc, że to ten pierwszy i ostatni. Oczywiscie, żeby nie bylo, że jestem mizoginem, faceci są tacy sami lub gorsi i to nie jest tak, że mam na mysli wszystkie kobiety i wszystkich facetow. Ale na pewno mowa jest o wiekszosci.





Zależy mi na dziewictwie u mojej partnerki. Dla mnie ma to znaczenie. Pytanie tylko czy wam kobietom bardziej odpowiada facet doświadczony czy prawiczek ale taki z własnego wyboru, bo to jednak jest różnica od takiego, co chciałby być playboyem a nie może. Nie chce wyjść na hipokrytę oczekując od kobiety czystości samemu mając stosunki na koncie, ale też nie chce wpakować się w sutuacje kiedy poznam dziewice a ona da mi kosza, bo nie mam żadnego doświadczenia. Oto mi chodzi głównie. Możecie mi coś doradzić w tej materii?
Jeśli twierdzisz, że ktoś jest mało wart, bo uprawia seks, to znaczy, że jesteś zwykłym kretynem, ot i cała historia.
Możesz nie chcieć być z prostytutka, czy nawet kobietą, która uprawiała seks, masz do tego pełne prawo. Ale mówienie o CZŁOWIEKU (!) że jest mało wart, nic nie wart, to jest zwykle buractwo.
Wiesz, pracowałam w mopsie, z patusami, alkoholikami, z bezdomnymi, i W ŻYCIU nie powiedziałabym o kimś "jest X, jest mało warty".
Nikt nie wmowil kobietom, że mają się pozbywać dziewictwa. Kobiety to ludzie i mają potrzeby seksualne. Tak jak faceci. I mają prawo je realizować. O ile nie są zmuszane do seksu, bądź nie są poniżej 15 roku życia, to mają prawo go uprawiać, o uwaga, nie zużywają się. Kobieta to nie gumka do ścierania.

Czym się różni kobieta uprawiająca seks z 1 partnerem raz w tygodniu przez 5 lat od kobiety, która uprawia seks raz w miesiącu, za każdym razem z innym, przez 5 lat? Ta pierwsza częściej, więc jest bardziej "zużyta"?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:18   #51
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87321035]Nie, małżeństwem z punktu widzenia religii katolickiej są osoby, które zawarły ze sobą sakrament małżeństwa.[/QUOTE]No. Ten tekst, że uznaje tylko osoby, które straciły ze sobą dziewictwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:22   #52
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Swoją drogą, skoro autor tak ceni powsciagliwosc to ciekawe, czy uważa też, że wartość człowieka obniża np. nadmierne dogadzanie sobie pysznym jedzeniem czy jakimiś innymi relaksującymi czynnościami.
Wtedy byłaby w tym przynajmniej jakas logika. Ale pewnie tylko seks to jakiś wyjątek, bo tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:24
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:26   #53
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jeśli twierdzisz, że ktoś jest mało wart, bo uprawia seks, to znaczy, że jesteś zwykłym kretynem, ot i cała historia.
Możesz nie chcieć być z prostytutka, czy nawet kobietą, która uprawiała seks, masz do tego pełne prawo. Ale mówienie o CZŁOWIEKU (!) że jest mało wart, nic nie wart, to jest zwykle buractwo.
Wiesz, pracowałam w mopsie, z patusami, alkoholikami, z bezdomnymi, i W ŻYCIU nie powiedziałabym o kimś "jest X, jest mało warty".
Nikt nie wmowil kobietom, że mają się pozbywać dziewictwa. Kobiety to ludzie i mają potrzeby seksualne. Tak jak faceci. I mają prawo je realizować. O ile nie są zmuszane do seksu, bądź nie są poniżej 15 roku życia, to mają prawo go uprawiać, o uwaga, nie zużywają się. Kobieta to nie gumka do ścierania.

Czym się różni kobieta uprawiająca seks z 1 partnerem raz w tygodniu przez 5 lat od kobiety, która uprawia seks raz w miesiącu, za każdym razem z innym, przez 5 lat? Ta pierwsza częściej, więc jest bardziej "zużyta"?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
XXI wiek a mentalne sredniowiecze

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87321055]Swoją drogą, skoro autor tak ceni powsciagliwosc to ciekawe, czy uważa też, że wartość człowieka obniża np. nadmierne dogadzanie sobie pysznym jedzeniem czy jakimiś innymi relaksującymi czynnościami.
Wtedy byłaby w tym przynajmniej jakas logika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

dokładnie , jak asceza to asceza. W końcu KK tez glosi,ze nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to tez grzech. Albo,ze prędzej biedny pojdzie do nieba niż bogaty...

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87321045]No. Ten tekst, że uznaje tylko osoby, które straciły ze sobą dziewictwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Chyba nikt o to nie pyta
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:30   #54
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
dokładnie , jak asceza to asceza. W końcu KK tez glosi,ze nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to tez grzech.
Moze niech jego idealna kobieta i on sam nie je, bo przecież to też uleganie niskiemu instynktowi głodu, i nie śpi, bo to oznaka słabości. Powodzenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:32   #55
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Jak to dziewictwo nie podnosi wartości człowieka? Wezmy dwie skrajnosci: dziewice i prostytutke. Ta pierwsza jest najwiecej warta a ta druga najmniej. Po srodku są kobiety, ktorych wartosc rozni sie od tego w jakim sa wieku, ile zwiazkow maja juz za soba, jak powazne byly to zwiazki, z iloma partnerami spaly i tak dalej.
Seks to ty będziesz uprawiał do grobowej deski, ale z własną rąsią. I bardzo dobrze, ani dziewicy, ani prostytutce nie życzyłabym takiego dzbana.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:36   #56
Raphaell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Wybaczcie, ale jestem zbyt wrażliwy, żeby dalej czytać jak po mnie jedziecie. Poza tym mam depresję i na dziś mi wystarczy tego forum bo za bardzo biore do siebie negatywne komentarze na moj temat. Widać, że według was jestem ten najgorszy, bo myslalem, ze kieruje sie w zyciu jakimis wartosciami i tego samego oczekuje od drugiej osoby. Macie racje. Stracilem z 15 lat swojego życia. Najlepszych lat. Moglem sie wiazac z roznymi dziewczynami i nie dbac o to czy ten zwiazek wyjdzie czy nie, czy ktos sie bedzie czul przez to pokrzywdzony. Przynajmniej mialbym kupe seksu na koncie i to cenne dla kobiet doświadczenie. Nie interesuje was, że może za moje obecne postrzeganie zwiazku miedzy kobieta i mezczyzna odpowiadaja rodzice. Moze boje sie wejsc w zwiazek z kobieta doswiadczona przez to, że nie zadowole jej w lozku i dlatego wolalbym zaczynac poznawac seks z dziewica. O nic nie pytacie tylko obrzucacie błotem. Na dziś wam dziękuje za odpowiedzi. Może jeszcze tu wróce ale nie obiecuję.
Raphaell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:39   #57
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Seks to ty będziesz uprawiał do grobowej deski, ale z własną rąsią. I bardzo dobrze, ani dziewicy, ani prostytutce nie życzyłabym takiego dzbana.
a wlasnie masturbacja tez jest niemoralna
Ciekawe czy jego przyszla zona zaakceptuje fakt,ze to robil. Chyba,ze faktycznie tego nie robi

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ale jestem zbyt wrażliwy, żeby dalej czytać jak po mnie jedziecie. Poza tym mam depresję i na dziś mi wystarczy tego forum bo za bardzo biore do siebie negatywne komentarze na moj temat. Widać, że według was jestem ten najgorszy, bo myslalem, ze kieruje sie w zyciu jakimis wartosciami i tego samego oczekuje od drugiej osoby. Macie racje. Stracilem z 15 lat swojego życia. Najlepszych lat. Moglem sie wiazac z roznymi dziewczynami i nie dbac o to czy ten zwiazek wyjdzie czy nie, czy ktos sie bedzie czul przez to pokrzywdzony. Przynajmniej mialbym kupe seksu na koncie i to cenne dla kobiet doświadczenie. Nie interesuje was, że może za moje obecne postrzeganie zwiazku miedzy kobieta i mezczyzna odpowiadaja rodzice. Moze boje sie wejsc w zwiazek z kobieta doswiadczona przez to, że nie zadowole jej w lozku i dlatego wolalbym zaczynac poznawac seks z dziewica. O nic nie pytacie tylko obrzucacie błotem. Na dziś wam dziękuje za odpowiedzi. Może jeszcze tu wróce ale nie obiecuję.
My tez jesteśmy zbyt wrażliwe, aby czytac jak mysla faceci w wypaczony sposób o kobietach. To idz i to przerob u psychologa. Nic dziwnego,ze masz depresje jak masz takie myslenie. Daj sobie prawo do bycia człowiekiem i innym tez daj prawo być człowiekiem ,a nie swietym obiektem do wzdychań.
Rodzice nie sa już za Ciebie odpowiedzialni 10 lat, wiec sam decydujesz w co wierzysz. Nie musisz byc ich kopią.
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:40
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:40   #58
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ale jestem zbyt wrażliwy, żeby dalej czytać jak po mnie jedziecie. Poza tym mam depresję i na dziś mi wystarczy tego forum bo za bardzo biore do siebie negatywne komentarze na moj temat. Widać, że według was jestem ten najgorszy, bo myslalem, ze kieruje sie w zyciu jakimis wartosciami i tego samego oczekuje od drugiej osoby.
Wartość człowieka to to, co ma w głowie, a nie między nogami.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:41   #59
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Wybaczcie, ale jestem zbyt wrażliwy, żeby dalej czytać jak po mnie jedziecie. Poza tym mam depresję i na dziś mi wystarczy tego forum bo za bardzo biore do siebie negatywne komentarze na moj temat. Widać, że według was jestem ten najgorszy, bo myslalem, ze kieruje sie w zyciu jakimis wartosciami i tego samego oczekuje od drugiej osoby. Macie racje.
Taki jesteś wrażliwy i wartościowy, że roscisz sobie prawo do przyklejania ludziom etykietek, kto ma wieksza, a kto mniejsza wartość, na podstawie czegoś tak normalnego, jak seks. Wiem, że argumentum ad Hitlerum, ale sorry, ciśnie mi się na klawiaturę, że Hitler pewnie by się takiego rozumowania nie powstydzil.

Cytat:
Napisane przez Raphaell Pokaż wiadomość
Stracilem z 15 lat swojego życia. Najlepszych lat. Moglem sie wiazac z roznymi dziewczynami i nie dbac o to czy ten zwiazek wyjdzie czy nie, czy ktos sie bedzie czul przez to pokrzywdzony. Przynajmniej mialbym kupe seksu na koncie i to cenne dla kobiet doświadczenie. Nie interesuje was, że może za moje obecne postrzeganie zwiazku miedzy kobieta i mezczyzna odpowiadaja rodzice. Moze boje sie wejsc w zwiazek z kobieta doswiadczona przez to, że nie zadowole jej w lozku i dlatego wolalbym zaczynac poznawac seks z dziewica. O nic nie pytacie tylko obrzucacie błotem. Na dziś wam dziękuje za odpowiedzi. Może jeszcze tu wróce ale nie obiecuję.
Przecież pytałam cię i prosiłam, żebyś się zastanowił, skąd Ci się to myślenie wzięło, i wspominałam o wychowaniu. Ale wiem, niewygodne pytania.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 18:44   #60
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy warto być prawiczkiem?

prostytutka jest warta mniej niz dziewica?
moze dla ciebie ,dla mnie wartosc czlowieka opiera sie na tym jakim jest czlowiekiem na codzien w stosunku do mnie i do innych ludzi co ma w sercu a nie z iloma ludzmi wspolzyl
przykro sie czyta co to piszesz jestes porzadnie skrzywiony i wydaje mi sie ze ciezko bedzie ci znalesc kogos kto doceni twoje dziewictwo i tak chore poglady
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-23 11:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.