Niemcy :) - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 10:40   #3631
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Wiadomo kazdy rodzic ma prawo podjac decyzje,jakich jezykow nauczy wlasne dziecko
Ja mam tu znajomych polakow mieszkaja tu ponad 25 lat,maja syna ktorego nie nauczyli Polskiego (bo im wstyd zeby 'niemieckie' ziecko mowilo po Polsku) kiedy sie spotykamy wszyscy mowia po Polsku a maly nie rozumie nic-wg mnie to jest chore! Ale niektorzy na sile chca ukryc ze sa z Polski znam nie malo takich przykladow,tylko zapominaja o tym ze po 1 Uroda ich zdradza,bo jakby nie bylo mamy inna urode i niemiec zawsze pozna ze nie jestesmy niemcami a po 2 rozwala mnie gdy spotyka sie w sklepach Polakow ktorzy udaja Niemcow mowiac z wyraznym akcentem Polskim,mi sie to w glowie nie miesci
Ja sie zu troche naogladalam i takie zdanie mi sie wyrobilo
Ja jestem dumna z tego ze jestem Polka i moje dzieci tez beda dumne z tego ze maja Polskie korzenie
Ale sie rozpisalam
Buziaki dziewczyny
u mnie bedzie padalo chyba,oj niefajnie.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-

Edytowane przez bierka83
Czas edycji: 2009-06-04 o 10:43
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:41   #3632
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Nie mow, ze nie uzywasz polskiego, a co z wizazem?
A no tak...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:44   #3633
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
A no tak...
Takze nie mow, ze dziecku sie ten jezyk nie przyda Nie wiesz, roznie w zyciu bywa
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:46   #3634
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Wiadomo kazdy rodzic ma prawo podjac decyzje,jakich jezykow nauczy wlasne dziecko
Ja mam tu znajomych polakow mieszkaja tu ponad 25 lat,maja syna ktorego nie nauczyli Polskiego (bo im wstyd zeby 'niemieckie' ziecko mowilo po Polsku) kiedy sie spotykamy wszyscy mowia po Polsku a myly nie rozumie nic-wg mnie to jest chore! Ale niektorzy na sile chca ukryc ze sa z Polski znam nie malo takich przykladow,tylko zapominaja o tym ze po 1 Uroa ich zdradza,bo jakby nie bylo mamy inna urode i niemiec zawsze pozna ze nie jestesmy niemcami a po 2 rozwala mnie gdy spotyka sie w sklepach Polakow ktorzy udaja Niemcow mowiac z wyraznym akcentem Polskim,mi sie to w glowie nie miesci
Ja sie zu troche naogladalam i takie zdanie mi sie wyrobilo
Ja jestem dumna z tego ze jestem Polka i moje dzieci tez beda dumne z tego ze maja Polskie korzenie
Ale sie rozpisalam
Buziaki dziewczyny
u mnie bedzie padalo chyba,oj niefajnie.
U mnie juz padalo...

Co do tego "wstydzenia sie" bycia Polakiem, to tez poznalam tutaj kilku Polakow, ktorzy chcieliby byc bardziej niemieccy niz sami Niemcy, co jest smieszne... Nie wiem, jak mozna wstydzic sie tego, skad sie pochodzi...ale to chyba wiecej mowi o samym czlowieku i problemach, jakie ma ze soba...


---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Takze nie mow, ze dziecku sie ten jezyk nie przyda Nie wiesz, roznie w zyciu bywa
Wiem wiem... Poza tym - zawsze bedziemy mogli pogadac sobie tak, zeby tatus nie rozumial...

Wlasnie dostalam zamowione bajki po polsku do czytania dla dzidzi...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:46   #3635
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja mam kolege- Niemca, ktory ma mame polke i jak przylecial do mnie kiedys, to slowa po polsku nie mowil Dziwnie mi bylo, bo wiem, ze ma polskie korzenie, a znal tylko slowo kielbasa
Ale to kwestia wyboru rodzicow, ja chce by synek znal polski, nawet jesli mieszkac bedziemy tutaj. Dla dziadkow, dla rodziny, i samego faktu, ze moze kiedys wlasnie tam pojedzie na krocej, czy dluzej i nie bedzie zagubiony
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:47   #3636
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Masz Racje tak to juz jest sa ludzie i ludzie

Wczoraj rozmawialam z mama i mowila ze w pl od 2 tyg jest zimno w zeszlym spadl snieg w gorach.Cos nas pogoda nie rozpieszcza,ciekawe jakie bedzie lato.
Wyjezdzacie gdziej na wakacje dziewczyny?
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:50   #3637
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Ja mam kolege- Niemca, ktory ma mame polke i jak przylecial do mnie kiedys, to slowa po polsku nie mowil Dziwnie mi bylo, bo wiem, ze ma polskie korzenie, a znal tylko slowo kielbasa
Ale to kwestia wyboru rodzicow, ja chce by synek znal polski, nawet jesli mieszkac bedziemy tutaj. Dla dziadkow, dla rodziny, i samego faktu, ze moze kiedys wlasnie tam pojedzie na krocej, czy dluzej i nie bedzie zagubiony

Hehehe...nasz maly Kareninek bedzie smigal w 3-4 jezykach...da rade...mam nadzieje

Madzia, czy ty chodzilas moze na jakas gimnastyke dla ciezarnych kiedy bylas w ciazy..?
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 10:51   #3638
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Masz Racje tak to juz jest sa ludzie i ludzie

Wczoraj rozmawialam z mama i mowila ze w pl od 2 tyg jest zimno w zeszlym spadl snieg w gorach.Cos nas pogoda nie rozpieszcza,ciekawe jakie bedzie lato.
Wyjezdzacie gdziej na wakacje dziewczyny?
Tak, w Polsce pogoda nie za ciekawa. A tutaj zreszta tez jakos tak zimnem powiewa Urlop, pewnie w Polsce
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:54   #3639
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

My narazie urlopu nie planujemy,jesli juz,to pewnie gdzies spontanicznie wyskoczymy

Estee,jak tam w Düss,pada,czy sucho?Bo nie wiem czy jechac...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:54   #3640
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Tak, w Polsce pogoda nie za ciekawa. A tutaj zreszta tez jakos tak zimnem powiewa Urlop, pewnie w Polsce
Oj my tez staramy sie kiedy tylko jest mozliwosc jezdzic do Polski,rodzice zawsze bardzo sie ciesza no i ja oczywiscie
W tym roku zostajemy w domu ale odwiedzaja nas rodzice w lipcu,beda pierwszy raz u nas na nowym mieszkaniu,juz normalnie odliczam dni.
To dziwne ale gdy mieszkalam z rodzicami,czesto sie sprzeczalam z nimi o glupoty doslownie,taki byl ze mnie lobuziak a teraz kiedy mam Ich daleko smutno i tak jakby to nas bardziej zblizylo...
Na gadulca mnie zebralo i mieszam tu w tematach wybaczcie

ps:estee7ja tez pochodze ze slaska choc rodzice z pomorza,ale ja urodzona i wychowana na slaku
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-

Edytowane przez bierka83
Czas edycji: 2009-06-04 o 10:56
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 10:57   #3641
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Wczoraj rozmawialam z mama i mowila ze w pl od 2 tyg jest zimno w zeszlym spadl snieg w gorach.Cos nas pogoda nie rozpieszcza,ciekawe jakie bedzie lato.
Wyjezdzacie gdziej na wakacje dziewczyny?

My mielismy leciec do rodzinki mojego malza do Portugalii w lipcu, kiedy tz ma urlop, ale ostatecznie chyba zostaniemy tutaj i bedziemy urzadzali pokoik dla dzidzi

A propos "ludzi i ludzi" to poznalam jakis czas temu Polke na moim uniwerku i zobaczylam ja ostatnio wiec podeszlam i zaczelysmy rozmawiac. Ja zaczelam mowic po polsku a ona na to takim cichutkim szeptem "Jej, wiesz moze lepiej nie musimy rozmawiac po polsku, co?? Wiesz no...zeby wszyscy nie uslyszeli..." i zaczela dalej po niemiecku...Najlepsze jest to, ze ona mowi z taaaakim akcentem - nawet nie polskim tylko rosyjskim wlasciwie...

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 11:03   #3642
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
My narazie urlopu nie planujemy,jesli juz,to pewnie gdzies spontanicznie wyskoczymy

Estee,jak tam w Düss,pada,czy sucho?Bo nie wiem czy jechac...
Tutaj zimno i kropi, a co ty w Düsseldorfie bedziesz robila? Swoja droga dziewczyny, jestem Kasia Oj, do Polski to ja tesknie.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Oj my tez staramy sie kiedy tylko jest mozliwosc jezdzic do Polski,rodzice zawsze bardzo sie ciesza no i ja oczywiscie
W tym roku zostajemy w domu ale odwiedzaja nas rodzice w lipcu,beda pierwszy raz u nas na nowym mieszkaniu,juz normalnie odliczam dni.
To dziwne ale gdy mieszkalam z rodzicami,czesto sie sprzeczalam z nimi o glupoty doslownie,taki byl ze mnie lobuziak a teraz kiedy mam Ich daleko smutno i tak jakby to nas bardziej zblizylo...
Na gadulca mnie zebralo i mieszam tu w tematach wybaczcie

ps:estee7ja tez pochodze ze slaska choc rodzice z pomorza,ale ja urodzona i wychowana na slaku
A gdzie mieszkalas na Slaski?
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:09   #3643
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

estee7 ja jestem Monika
Mieszkalam w Wodzislawiu Slaskim wiec nie tak daleko Katowic
Mi tez teskno za Polska-tam mam rodzinke to ciagnie bardzo.Choc czasem gdy jestem juz w Polsce troche mnie zlosci to ze nie ma tam takiej tolerancji jak tu,ludzie jakby bardziej zawistni ale mam nadzieje,ze to sie kiedys zmieni.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:10   #3644
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Tutaj zimno i kropi, a co ty w Düsseldorfie bedziesz robila? Swoja droga dziewczyny, jestem Kasia Oj, do Polski to ja tesknie.
Ja jestem Maja,milo mi
Chcialam polazic po sklepach ale rezygnuje,u mnie tez sie szaro zrobilo,pewnie zaraz zacznie padac (jak ja nie lubie deszcz-grrrrrr ) Moze jutro bedzie lepsza pogoda...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:12   #3645
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

No to dziewczyny zdrowko
Ciesze sie,ze jest nas tu troche zawsze to milo porozmawiac sobie chociazby o *******kach ale jest milo
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:16   #3646
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Monika, z ta zawistnoscia to masz racje, tak jest w Polsce. Maja, to ja Tobie zazdroszcze Ja tu w Düsseldorfie siedze i pracuje a Ty po sklepach idziesz pochodzic, wez mnie ze soba W sumie, odradzam Ci przy takiej pogodzie to niezbyt przyjemnie jest chodzic po sklepach, serio... za zimno.
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:24   #3647
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny

Przyszlam zyczyc Wam milego dnia

Powiedzcie mi,jestescie w zwiazkach z 100% Niemcami?
Moj maz jest ze tak powiem pol na pol hihi mama Polka ojciec Niemiec.
Pewnie gdyby nie znajomosc Polskiego nigdy bysmy sie nie poznali,a co najzabawniejsze mama mojego meza pochodzi z tego samego miasta co ja

Pozdrawiam serdecznie
Heej Ja wlasnie robie sobie obiad

Moj Tz jest niemcem, ale uczy sie polskiego. Idzie mu to bardzo marnie, bo jak przychodzi co do czego to oprocz powiedzenia jak ma na imie na 3 rozne sposoby nie powie nic wiecej
Ach no i umie powiedziec, ze jest niemcem
Generalnie slabo, szczegolnie ze jestesmy razem ponad 3,5 roku, ale na razie ani jemu ani mnie to do niczego nie potrzebne, wiec nie poganiam

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-06-04 o 11:27
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:27   #3648
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Maja, to ja Tobie zazdroszcze Ja tu w Düsseldorfie siedze i pracuje a Ty po sklepach idziesz pochodzic, wez mnie ze soba W sumie, odradzam Ci przy takiej pogodzie to niezbyt przyjemnie jest chodzic po sklepach, serio... za zimno.
Mozemy sie umowic na maly shopping
Juz sama nie wiem,teraz sie przejasnia
Matko,jaka jestem niezdecydowana
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:28   #3649
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Heej Ja wlasnie robie sobie obiad

Moj Tz jest niemcem, ale uczy sie polskiego. Idzie mu to bardzo marnie, bo jak przychodzi co do czego to oprocz powiedzenia jak ma na imie na 3 rozne sposoby nie powie nic wiecej
Ale najwazniejsze ze ma checi uczyc sie Polskiego Na pewno sie nauczy choc dla obcokrajowcow nasz jezyk podobno jest ciezki.
Ty obiadek...a ja jeszcze sniadania nie zjadlam
ja musze brac sie za sprzatanko,ale checi mam ze ho ho
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 11:34   #3650
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja jestem Kamila, milo mi

W sumie to nawet i lepiej, ze zostaje dzisiaj w domu przez ta pogode, bo wczoraj bylam na zakupach i efekt - 3 nowe bluzki, 2 pary spodni, kolczyki i naszyjnik... No i jeszcze jedne spodnie nie daja mi spokoju...


Moj malz umie powiedziec po polsku:
- dzien dobry
- dobry wieczor
- smacznego
- moje kochanie
- spokojnie
- tak tak...
- ladna pupcia


Oj, cos glodna sie robie...chyba zrobie na szybko jakies pesto...

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2009-06-04 o 11:36
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:39   #3651
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Wlasnie dziewczyny mam pytanko-mozecie mi polecic jakies srodki do czyszczenia plyty z pieca kuchennego?? slyszalam ze jest jakas pasta ktora dobrze czysci ale jaka i gdzie nie wiem.Ja mam jedynie jakis srodek w sprayu ale on jest dobry do koncowego efektu,ale zeby czyscis ciezko.
bede wdzieczna za rade
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:40   #3652
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Mozemy sie umowic na maly shopping
Juz sama nie wiem,teraz sie przejasnia
Matko,jaka jestem niezdecydowana
Tak, przejasnia sie w Neuss a z tego co wiem, to sie do Düsseldorfu wybierasz
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:40   #3653
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
estee7 ja jestem Monika
Mieszkalam w Wodzislawiu Slaskim wiec nie tak daleko Katowic
Mi tez teskno za Polska-tam mam rodzinke to ciagnie bardzo.Choc czasem gdy jestem juz w Polsce troche mnie zlosci to ze nie ma tam takiej tolerancji jak tu,ludzie jakby bardziej zawistni ale mam nadzieje,ze to sie kiedys zmieni.
Mnie jakos za Polska nie teskno. I zlosci mnie wlasnie to samo co ciebie, brak tolerancji, zawisc i zazdrosc. Mam w rodzinie jedna ciotke, ktora zerwala ze mna wszelki kontakt, bo moj Tz jest niemcem. Jej zdaniem niemcy to samo zlo, ciotka zyje jeszcze chyba czasami wojny, choc ma dopiero 50 lat i urodzila sie dawno po. Niestety ale takich ludzi nienawidze. Zaluje czasem, ze nie przekonalam sie wczesniej jaka jest

A wracajac do tematu jezyka. Moj Tz ma kolege, ktorego oboje rodzice sa polakami. Wyjechali do D od razu po slubie i chlopak sie tu urodzil i wychowal. I rozmawialam z nim po polsku, ale to byla jedna wielka porazka. On mowi bardzo slabo, akcent ma gorszy od mojego TZta i nie mozna do niego normalnie mowic, bo wielu podstawowych slow nie rozumie i ciagle przechodzi na niemiecki jak sie tylko da. Az mi szkoda chlopaka, bo widac, ze chcialby mowic po polsku, ale to trudny jezyk a majac lat 20pare ciezko sie go nauczyc, szczegolnie akcentu.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:41   #3654
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Wlasnie dziewczyny mam pytanko-mozecie mi polecic jakies srodki do czyszczenia plyty z pieca kuchennego?? slyszalam ze jest jakas pasta ktora dobrze czysci ale jaka i gdzie nie wiem.Ja mam jedynie jakis srodek w sprayu ale on jest dobry do koncowego efektu,ale zeby czyscis ciezko.
bede wdzieczna za rade
Chodzi o plyte indukcyjna?? Jesli tak to polecam Cera Clean - w sprayu lub plynie...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:42   #3655
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Powiedzmy,ze nie narzekam,mam duzo wolnego czasu,w sumie zadnych obowiazkow i im dluzej siedze w domu,to tym mniej chce mi sie isc do pracy,czy do szkoly...
Ale w koncu trzeba bedzei gdzies ruszyc,bo na dluzsza mete,mozna zdziczec
Zdradzisz gdzie mieszkasz?
Ja jestem z poludnia (prawie) Saarbrücken w Saarlandzie. Tzn tu mieszkam od roku. Pewnie jeszcze z rok lub 2 i wrocimy do Niedersachsen albo do Hamburga.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:44   #3656
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

tak o indukcyjna. ja mam DR.Beckmann ale jakos tylko poleruje nic poza tym.
Zapisze sobie to co mi podalas i poszukam w sklepie.
Pozdrawiam
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:44   #3657
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Moj malz umie powiedziec po polsku:
- dzien dobry
- dobry wieczor
- smacznego
- moje kochanie
- spokojnie
- tak tak...
- ladna pupcia
ooo to prawie jak moj Moj niby umie jeszcze ze 2 zdania, ale mysle ze sa na tym samym poziomie
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:49   #3658
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Wlasnie dziewczyny mam pytanko-mozecie mi polecic jakies srodki do czyszczenia plyty z pieca kuchennego?? slyszalam ze jest jakas pasta ktora dobrze czysci ale jaka i gdzie nie wiem.Ja mam jedynie jakis srodek w sprayu ale on jest dobry do koncowego efektu,ale zeby czyscis ciezko.
bede wdzieczna za rade
Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Chodzi o plyte indukcyjna?? Jesli tak to polecam Cera Clean - w sprayu lub plynie...
Ja tez polecam Cera Clean Ja mam mleczko

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ja jestem z poludnia (prawie) Saarbrücken w Saarlandzie. Tzn tu mieszkam od roku. Pewnie jeszcze z rok lub 2 i wrocimy do Niedersachsen albo do Hamburga.

O to daleko -myslalam,ze moze jakos blizej moich stron...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:52   #3659
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Dzieki wielkie za pomoc
Ja na razie uciekam,wiec zycze milego popoludnia i zeby nam slonko w koncu zaswiecilo
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 18:38   #3660
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

bry

ale sie rozpisalyscie ... ja wlasnie wrocilam z szalenstwach w IKEA ... zapakowalam tesciowa w auto i pojechalam leczyc skolatane nerwy ... wrocilysmy po 5 godzinach z 6 torbami hehe... a jeszcze tesciowa mowi, ze to by sie przydalo i tamto... hilfe

u mnie slonko caly dzien... tylko wietrzysko jakies takie niefajne...

a teraz mnie czeka nauka... ehhh... zeby mi sie chcialo tak jak mi sie nie chce
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.