co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-23, 21:18   #1
ancia19
Zadomowienie
 
Avatar ancia19
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 885
Unhappy

co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?


Mam taką pracę, że niestety minimum 8 godzin dziennie siedzę przy biurku praktycznie bez ruchu... po pracy nie za bardzo mam czas na ćwiczenia, więc siłą rzeczy mój organizm ma baaardzo mało ruchu...
No i skutek jest tego taki, że dosłownie pęka mi kręgosłup!!! Jak rano wstanę muszę go aż naciągnąć i dopiero jak coś przeskoczy (az to głośno słychać) bój ustaje. Boję się, że takim naciąganiem zrobię sobie krzywdę. Czasami proszę narzeczonego, żeby mi uciskał kręgosłub, kiery jestem w pozycji "na czworaka" - to mi przynosi ulgę. Najbardziej boli mnie na wysokości, gdzie się zapina stanik.
Kiedy przychodzi weekend, czy dłuższy odpoczynek na urlopie - to wtedy jest zdecydowana poprawa.
Co mi jest??? Czy powinnam iść do ortopedy, czy to coś niebezpiecznego?
A może powinna spróbować masażu kręgosłupa???
POMÓŻCIE PLEASE!!!
ancia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 21:52   #2
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

najpierw do lekarza !!! to on cię skieruje na masaże albo gimnastyke korekcyjną !!!!
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 22:32   #3
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

mam coś podobnego. zawsze nad ranem muszę się zgiąc w pół ; wtedy kręgosłup strasznie strzela ale tylko dzięki takiemu zabiegowi czuję ulgę i nie boli mnie kręgosłup... gdy lezę długo na brzuchu od czasu do czasu muszę zrobic to samo bo nie moge wytrzymac z bólu... a mam dopiero 20 lat tak samo w pracy siedze za biurkiem 8 godzin i jest to dla mnie bardzo męczące
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:09   #4
ancia19
Zadomowienie
 
Avatar ancia19
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 885
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Cytat:
Napisane przez kaYa
najpierw do lekarza !!! to on cię skieruje na masaże albo gimnastyke korekcyjną !!!!
a do jakiego lekarza, do ortopedy?
ancia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:52   #5
Black Velvet
Raczkowanie
 
Avatar Black Velvet
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 65
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Jesli boli kręgosłup to oczywiście do ortopedy ewentualnie do neurochirirga
Jeśli jednak nie masz poważnego schorzenia, żadnej krzywizny itp. to on wiele Ci nie pomoże, najlepszym lekarstwem na obolały kręgosłup spowodowany siedząca pracą są ćwiczenia mięśni kręgosłupa, masaże - wykonane oczywiście u profesjonalisty - pół godzinny masaż czyni cuda - ale jeden zabieg nie wystarcza, jesli masz też blisko na basen, korzystaj - pływanie najlepszym lekarstwem na bolące plecy i bicze różne bicze wodne
__________________
Black Velvet
Black Velvet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 10:09   #6
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

polecam podczas siedzenia robic cwiczenia rozciagac sie i powracac do pozycji , wyginac kregoslup i raz na 30 minut przejsc sie chocby na minutke poschylac sie pokrecic biodrami


to powinien kazdy robic podczas siedzacej pracy
od razu lepiej sie poczujesz
ale jezeli cie tak bardzo boli kregoslup to idz do ortopedy moze ci dysk wyskoczyl albo cos
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 14:40   #7
gamegirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 952
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

ja mam tak samo a mam zaledwei 15 lat wieczorem srecam sie a tu pstry caly kregoslup naprawde czuje wtedy ulge
gamegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 18:25   #8
ancia19
Zadomowienie
 
Avatar ancia19
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 885
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

ehhh ten siedzący tryb życia nas zabija!!!
PS. Nie bardzo mogę się poschylać i pokręcić biodrami, bo biuro małe, hehe ale by zespół miał ubaw
Chociaż prezes jakiś czas temu też miał bóle kręgosłupa, kładł się w biurze na podłodze i jakieś ćwiczonka robił. Kupa śmiechu z tego była - wchodzimy do gabinetu a tam prezes na podłodze
ancia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 20:36   #9
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

No i prezes jakby nie bylo, mial rację
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 00:10   #10
timbo
Przyczajenie
 
Avatar timbo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Pływanie, ćwiczenia różne tak by rozbudzić mięśnie kręgosłupa i krzyża. Niestety od siedzenia to nie przejdzie a jedynie może się pogłębić.
__________________
La, li, lu, le, lo
timbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 00:08   #11
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Ja także mam wieczne problemy z kręgosłupem, boli mnie właściwie od małego dziecka... Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że pomaga i to bardzo spanie na podłodze i regularne chodzenie na basen. Dawno dawno temu (jak jeszcze byłam pod opieką rodziców i dzięki mamie poszłam do lekarza...) ulgę przyniosły mi także ćwiczenia, ale takie pod okiem specjalistów. Skierowanie miałam od ortopedy, u którego tak na marginesie nie byłam już całe lata, a powinnam chodzić cały czas. No cóż, sama zaniedbałam te sprawy, pewnie gdybym - tak, jak miałam rozkazane wręcz (pamietam, że lekarka na mnie krzyczała, a ja się jej bałam:P) na ostatniej dawnej wizycie - odwiedzała lekarza regularnie i uczęszczała dalej na te ćwicz. nie miałabym już takich problemów z kręgosłupem...a tak wieczorami jak kładę się spać, czasami dosłownie zwijam się z bólu... Bynajmniej nie jest to normalna przypadłość w moim wieku. Aż boję się pomyśleć, co będzie za kilka lat... W każdym razie pozdrawiam wszystkich i życzę wyleczenia
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 12:30   #12
emi831
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Dziewczyny,
Ja również mam siedzacy tryb pracy tj 8h przed komputerem i oczywiście mało ruchu. Bóle w lędźwiowym miałam nie do wytrzymania.
Szukałam w necie najlepszego specjalisty z Warszawy i wyskoczyło mi www.fizjoklinika.com poczytałm i już sama strona okazała się bardzo profesjonalna, więc postanowiłam się umówić na pierwszą wizytę
Trafiłam do Pana Arka Sosnowskiego. Przez 40min wizyty ciągle coś badał zadawał kluczowe pytania. Później mnie "porozciągał" poczym usiedliśmy na chwilkę i wytłumaczył mi co skąd i dlaczego. Byłam w ogolmnym szoku, że potraktował mnie bardzo profesjonalnie, a nie tak jak wszędzie hurtowo.
Zapisałam się jeszcze na kilka spotkań do Pani Eweliny od terapii funkcjonalnej, ona rozpisała mi trenig powiedziała na czym się skupić itd aaaa zaproponowała, żebym kupiła sobie do pracy "beret sensoryczny" i siedziała na nim dzień w dzień Tak oczywiście robie i jestem przeszczęśliwa bo bóle ustąpiły już chyba od pół roku jest idealnie!
Także dziewczyny nie ma co nażekać tylko znaleźć najlepszych specjalistów i działać
ps Oczywiście już chyba z 10 moich korporacyjnych koleżanek kożysta z usług fizjokliniki i wszystkie wracają z takimi samymi opiniamii
Mam nadzieję, że pomogę tą opinią chociaż jednej osobie
emi831 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:11   #13
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej znacznie obciąża kręgosłup lędźwiowy. Aby zmniejszyć obciążenie i zapobiegać dolegliwościom, a przynajmniej zmniejszyć je, polecam zakupienie małego wałeczka, który podpierałby dolny odcinek kręgosłupa, skutecznym sposobem jest pozycja siedząca tak, by przynajmniej jedno kolano było spuszczone poniżej miednicy(czyli poniżej siedziska krzesła, można to osiągnąć wysuwając sie bardziej do brzegu krzesła, stopy podsuwając do tyłu i opuszczając kolano- staram się to obrazowo opisać )- pozycja ta wymusza prawidłowe ustawienie lordozy lędźwiowej. Dobra metoda, gdy nie mamy oparcia w krzesle lub jest zle wyprofilowane i nie podpiera kręgosłupa lędźwiowego.
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:31   #14
fach80
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Rehabilitacja kręgosłupa tu pomoże, ale najpierw trzeba jednak odwiedzić lekarza. Ortopeda w warszawie to troche droga impreza, ale naprawdę warto. Im szybciej tym lepiej.
fach80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:51   #15
fach80
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

albo ta oferta http://forus.co/rezonans-usg-warszawa/ albo spanie na podłodze w zasadzie.
fach80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 11:20   #16
kierokierowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

rehabilitacja rehabilitacji nierówna. moim skromnym zdaniem najlepiej iść do specjalisty od metody mckenziego. nie tylko przeprowadzi rehabilitację, ale też nauczy samodzielnych ćwiczeń - wybawienie jak ból złapie nagle i chcesz sobie pomóc.
kierokierowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:51   #17
Anita_09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Najpierw wybrać się na do specjalisty a później żeby załagodzić ból i sie rozluźnić
Anita_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:47   #18
Vitium Rehabilitacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wrocław/Samotwór
Wiadomości: 3
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Bóle kręgosłupa pojawiające się w pozycji siedzącej, statycznej, a zanikające, ustępujące w pozycjach dynamicznych, czyli podczas ruchu wskazywać mogą przede wszystkim na stany przeciążeniowe kręgosłupa. Aby ból pleców podczas siedzenia nie pojawiał się należy prowadzić bardziej aktywny tryb życia - chodzić na basen, siłownię, fitnes, wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa itp, oraz przyjmować prawidłową pozycję siedzącą.
Nieprawidłowa pozycja siedząca wpływa na rozciąganie mięśni kręgosłupa i w konsekwencji je osłabia, co wpływa na pojawienie się w/w bóli.
Vitium Rehabilitacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 14:58   #19
wachlarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

slyszalam, ze na wszystkie dolegliwosci lekarstwem jest ruch, wiec musisz sie ruszac i naczej bol bedzie potegowal, a ty zaczniesz miec pochylona sylwetke itp. w pracy staraj sie chodzi, wstawaj od biurka i dz do lazienki czy po kawe, cwicz siedzac np. ruszaj glowa, prostuj i zginaj nogi, itp.
wachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 11:58   #20
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Hej. Mam 21 lat i zaczyna mnie bolec kręgosłup (mam skrzywienie kregoslupa) ;(((
Czy w tym wieku jest jeszcze mozliwosc pprawienia stanu mojego kregoslupa (o razu mowie na basen nie chodze bo nie umiem plywac weic ta forma odpada). a jakies cwiczenia? pomoze to jeszcze? :O i to tak nagle się stało. Siedze sobie siedze a właścieiwe to leże i nagle wstaje i jak mnie nie zacznie bolec... (hm...trzeba bylo chodzic na basen, gmnastyke korekcyjna...ale nie sie uparłam i sa skutki...) ((( poradzcie coś...teraz sie mam zamiar zapisac na taniec pomoze to cos? ale w przypadku kiedy sie rusza, tanczy czzy cokolwiek robi a potem sie siada i zznowu sie garbi (ja sie strasznie garbie przy siedzeniu) to znowu bedzie to samo czy jak???:O

Edytowane przez Babel1991
Czas edycji: 2012-09-10 o 12:18
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:09   #21
MisBetinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Miałam problem z kręgosłupem, bo przed komputerem spędzam każdego dnia dobrych parę godzin. Ból podczas siedzenia często mi towarzyszył i uważałam, że to jest normalne. Dopiero jak obudziłam się w nocy z bólem pleców to postanowiłam coś z tym zrobić. Dziewczyny - rehabilitacja jest kosztowna dlatego warto zapobiegać problemom z kręgosłupem odpowiednio wcześnie. Tera zwracam uwagę "na wszystko", kiedy pracuję- krzesło jest na odpowiedniej wysokości, biurko odpowiednio nachylone, poduszka ARmedical dynapad pod pupą (dzięki niej mam zawsze prawidłową postawę, czy o tym pamiętam, czy nie). Pilnuję też przerw w pracy - po każdej godzinie przed komputerem wstaję i wrobię krótkie ćwiczenia rozciągające.
MisBetinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 15:29   #22
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Cytat:
Napisane przez MisBetinka Pokaż wiadomość
Miałam problem z kręgosłupem, bo przed komputerem spędzam każdego dnia dobrych parę godzin. Ból podczas siedzenia często mi towarzyszył i uważałam, że to jest normalne. Dopiero jak obudziłam się w nocy z bólem pleców to postanowiłam coś z tym zrobić. Dziewczyny - rehabilitacja jest kosztowna dlatego warto zapobiegać problemom z kręgosłupem odpowiednio wcześnie. Tera zwracam uwagę "na wszystko", kiedy pracuję- krzesło jest na odpowiedniej wysokości, biurko odpowiednio nachylone, poduszka ARmedical dynapad pod pupą (dzięki niej mam zawsze prawidłową postawę, czy o tym pamiętam, czy nie). Pilnuję też przerw w pracy - po każdej godzinie przed komputerem wstaję i wrobię krótkie ćwiczenia rozciągające.
Ciekawe gdzie.
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 13:52   #23
michal921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

masażysta jak najbardziej a jak nie pomoze to do lekarza
michal921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 14:49   #24
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Trochę stary temat ale w pierwszej kolejności zrobiłabym badania. Może to być np dyskopatia. Zalecałabym też basen i ćwiczenia izometryczne.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 12:53   #25
Klaudiag88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Ja również prowadzę siedzący tryb życia. Po 8h dziennie przy biurku to nie najlepsza pozycja dla naszego kręgosłupa. Jak zaczęły mi dokuczać bóle to stwierdziłam, że trzeba coś z tym zrobić. Pracy nie zmienię, ale już po mogę robić co chcę więc jak tylko mogę to spędzam po południa aktywnie. Bardzo lubię chodzić na basen i jak pogoda dopisuje długie spacery. Jestem też bardzo zadowolona z profesjonalnych masaży. Jestem z poznania i mogę polecić klinikę xxx. Myślę, że takie kompleksowe działanie najlepiej się sprawdzi na ból pleców

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-08-08 o 21:56 Powód: Reklama.
Klaudiag88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 15:02   #26
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

najlepiej chyba robić sobie przerwy od siedzenia i co jakiś czas pomaszerować przez parę minut, mnie akurat od siedzenia kregosłup nie boli ale strasznie puchnie mi noga, wiedzie może jak mogłabym sobie z tym poradzić?
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 15:29   #27
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Cytat:
Napisane przez mirka1025 Pokaż wiadomość
najlepiej chyba robić sobie przerwy od siedzenia i co jakiś czas pomaszerować przez parę minut, mnie akurat od siedzenia kregosłup nie boli ale strasznie puchnie mi noga, wiedzie może jak mogłabym sobie z tym poradzić?
Po pracy nogi w górę i tak leżeć. A może jakieś kremy na obrzęki nóg?
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 10:30   #28
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

Można spróbować pracować na stojąco. Albo siedząc na piłce fitness owej. Pomaga.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 22:04   #29
tasmanska
Raczkowanie
 
Avatar tasmanska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 45
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

No ja to samo mam, albo siedzę przy biurku albo za kółkiem. Mnie wysłała kobieta na akupunkturę. Oponowałam długo i jak się okazuje niepotrzebnie. http://akupunkturapokrywka.pl/ Pomaga. Polecam.

Edytowane przez tasmanska
Czas edycji: 2017-04-06 o 20:42
tasmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 18:21   #30
martekM
Raczkowanie
 
Avatar martekM
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 67
Dot.: co robić, gdy od siedzenia boli kręgosłup?

polecam cwiczenia relaksacyjne
martekM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-20 16:41:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.