Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-21, 22:51   #991
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

A co kupujecie grubszego na dwor, kwiecien pewnoe bedzie zimny a czesc z nas urodzi w pierwszej polowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 22:57   #992
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o czapeczki. Gdzie kupię te dobre jakościowo i jaki brać rozmiar? Dużo macie pajaców (lepsze są te z zakrytymi czy odkrytymi stopami), śpiochów (one same w sobie są wygodne) i półspiochów/spodenek? Wydaje mi się, że trochę przesadziłam z body w stosunku do innych ubranek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepsze są pajace z zakrytymi stopami stanowczo. Głównie dziecko będziesz ubierać w body plus śpiochy lub body plus polspiochy. I porowno tych rzeczy raczej. Same body to dopiero w lato.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
A co kupujecie grubszego na dwor, kwiecien pewnoe bedzie zimny a czesc z nas urodzi w pierwszej polowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Różnie może być. W zeszłym roku kwiecień był gorący ale oczywiście warto mieć jakiś pluszowy kombinezon nie za gruby i ewentualnie kocyk do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 22:59   #993
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
A co kupujecie grubszego na dwor, kwiecien pewnoe bedzie zimny a czesc z nas urodzi w pierwszej polowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja planuję cieplejszy pajacyk (taki z zakrytymi stopami i na długi rękaw), a na to w zależności od pogody lżejszy lub cieplejszy kocyk. Idzie do mnie bambusowy, który podobno dostosowuje się do pogody, ale nie wiem czy go nie przegrzeję 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 00:08   #994
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
nie weimy czy podwojny, czy gondole do valco, czy uzywana gondole itp...

ja bede smarowac jak cos sie bedzie dzialo, tak jak przy synu

smecta
Wiesz co ja mam trenda i jest mega problem z używaną gondolą. Cena 550 za używaną i jest ich raptem 4 chyba na całym olx. Dziś weszłam na sklep i tam mi się pokazało 650 z adapterami chce podjechać na dniach i dopytać bo wszędzie jest 650 gondola i do tego 100 adaptery. Te 550 trochę dużo a jeszcze wysyłkę musiałabym opłacić to się już wg nie opłaca .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o czapeczki. Gdzie kupię te dobre jakościowo i jaki brać rozmiar? Dużo macie pajaców (lepsze są te z zakrytymi czy odkrytymi stopami), śpiochów (one same w sobie są wygodne) i półspiochów/spodenek? Wydaje mi się, że trochę przesadziłam z body w stosunku do innych ubranek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początek dobre są ze stopkami później jak dziecko ma 7-8 mies wygodniejsze i dłużej służą te bez. Teraz są fajne te dla maluszków bo mają dodatkowo wywijane te rękawiczki przy rączkach. Pamiętam że same te rękawiczki to było dziadostwo które tylko spadało i do niczego się nie nadawało. Chcę mieć po ok 10-12 szt śpiochów, z 6 półśpiochów i mam tez 4 czy 5 welurowych pajacy one są takie cieplejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 08:50   #995
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 08:59   #996
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
Na początku nie. Problem zapachowy robi sie kolo pol roku a nawet pozniej. Szczerze to my pieluchy 1,5 rocznej - te zasikane wrzucamy do zwyklego kosza, te z kupką to od 7 miesięcy od razu do kosza na zewnątrz - ale mam dom i szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 09:13   #997
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
Przy karmieniu piersia nie smierdza. Nie wiem jak przy mm.
Ale po rozszerzaniu diety juz jest slabo. ;P nie mialam kosza, ale tez moge wyniesc na zewnatrz, wiec nie ma problemu.

Ja mam sporo malych pajacykow, przy synku bylo mi wygodnie jak byl caly dzien w pajacyku. Dopiero po miesiacu czy dwoch zaczelam uzywac pajaca jako pizamki, a w dzien body + spodenki/polspiochy.

Pierwsze czapeczki chyba mialam na 36/38.

Dla maluszka lepiej zakryte stopki, wszelkie skarpetki jakie mialam spadaly z tych chudych nozek.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-22, 09:18   #998
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
Ja na początku będę kłaść w rozku bo śpiworek, który chce zamówić jest dość duży i mi się berbec w nim utopi no i po bratanicy wiem że na początku im jej było ciaśniej i im bardziej była opatulona tym lepiej spała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 09:27   #999
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
Na początek rożek, potem może śpiworek na szelkach ale to będzie lato więc całkiem możliwe że bez niczego kosz specjalny na pampersy to zbędny gadżet. Nie śmierdzi aż tak wystarczy raz dziennie wynieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 11:09   #1000
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Hej dzięki dziewczyny za komentarze. Pogadałam jeszcze z sobie z siostrą (3h) wyryryczalam, wykrzyczałam i już lepiej
Zobaczymy co będzie dalej..



Kojarzycie super zings? Syn to zbiera, ma mnóstwo powtórek a marzy mu się pudelko z saszetkami z 4 serii. Przeliczyliśmy i okazało się że ma w tych figurkach ponad 400zł!! (bo na święta jeden zestaw, od cioci drugi, a to babcia mu dała kasę na saszetki, a to kieszonkowe, a to na zakupach jedna saszetka 4zł i tak się uzbierało). Namówiłam go żebyśmy sprzedali powtórki i za uzbierane pieniądze kupi sobie tą 4 serię - no głupota by była znowu kasę w to ładować jak za 400zl to już rower mozna kupić anie figurki!
wchodzę na te strony i grupy na fb żeby wystawić i szoku doznałam. Najrzadsza figurka jest Mr King (saszetki są za 4zl i nie wiadomo co jest w środku). Syn dwa dni temu dał koledze jednego, tak o. I ma jeszcze dwa. Mieliśmy go wystawić za 7zł. Patrzę a one chodzą po 50, 70zł!!! A nawet za 100zł widziałam! No ludzi chyba pogrzało gumowe zabawki z saszetki...
Sama teraz na tej grupie wyszukuje to czego jemu brakuje, żeby miał radochę uzbieranej serii ale żeby już na ślepo nie kupować saszetek ale jestem w szoku, aż taka skala biznesu tu weszła.
Się śmiałam że sama pójdę do kiosku macać saszetki żeby Kinga znaleźć 🤣 to na nową torebkę zarobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 11:17   #1001
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Na początek rożek, potem może śpiworek na szelkach ale to będzie lato więc całkiem możliwe że bez niczego kosz specjalny na pampersy to zbędny gadżet. Nie śmierdzi aż tak wystarczy raz dziennie wynieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do osobnych koszy to polecam osobno ciuszki brudne trzymać. Ile to ja się naszukalam tych tycieńkich czapeczek, czy ulubionych półspioszkow między wielkimi jeansami i swetrami w koszu na pranie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Nie wiem czy te moje rozkimny o wózku nie wrzucę do kosza, mama kolegi synka dziś mi zaproponowała.ze da mi za darmo.albo za grosze swój wózek bo w marcu kupuja coś lekkiego. I nie potrzebują. Wiekowy wózek, jakiś. Z Niemiec, w Polsce chyba ich nie ma podobny trochę do joolz.
Może wezmę ten, a po 6 miesiącach i tak wymienie na spacerówkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-22, 11:26   #1002
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Benetta a to tak. Kosz na pranie u mnie jest osobny dla dziecka osobna dla nas. I piorę też osobno. Nie robi mi to problemu a wolę mieć taki podział. Teraz myślę że ciuszki maluszka będę wrzucać do kosza od syna bo już na trzeci miejsca nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 12:08   #1003
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Posiada któraś z was blender kielichowy? Chodzi za mną już od jakiegoś czasu, mam nadzieję że zmotywuje się do częstszego picia koktajli i robienia past na kanapki a później przyda się przy rozszerzaniu diety. Jeśli się orientujecie w temacie to jakie polecacie firmy i jaka moc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 13:07   #1004
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
A co kupujecie grubszego na dwor, kwiecien pewnoe bedzie zimny a czesc z nas urodzi w pierwszej polowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam jeden kombinezon polarowy na 56 na wszelki wypadek. Kupiłam tez cieplejszy kocyk,żeby przykryć ją dodatkowo jakby było zimno. Termin cc mam na 17 kwietnia. O ile dotrwam do tego czasu.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Macie sposób jak się ratować w ciąży przy grypie jelitowej? Zachciało mi się iść z córką do kulkolandii to mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie byłam w takiej sytuacji na szczęście, ale zawsze przy biegunce biorę orsalit,smectę i jakiś probiotyk. Pewnie w ciąży też można.

Wczoraj byłam u lekarza. Kazał mi kupić jakiś preparat z żelazem. Nie powiedziała jaki.Możecie coś polecić?Zelazo kazała mi brać na szczo razem z witaminą C. Powiedziała,że lepiej się wchłania na czczo, to wiem, ale czy ja nie będę miała po tym sr..czki ?
Szyję mam wysoko, zbadana tętno.
Na badanie usg 3 trymestru jestem umówiona na 30 stycznia. To będzie jakiś 29 tydzień.Pytałam ją o tą Arsę u dziecka na badaniu echu serca, powiedziała,że to jest w tej chwili fizjologiczne,żeby się tym nie zajmować.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 13:40   #1005
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość

Wczoraj byłam u lekarza. Kazał mi kupić jakiś preparat z żelazem. Nie powiedziała jaki.Możecie coś polecić?Zelazo kazała mi brać na szczo razem z witaminą C. Powiedziała,że lepiej się wchłania na czczo, to wiem, ale czy ja nie będę miała po tym sr..czki ?
Po żelazie to raczej zatwardzenie jest bardziej prawdopodobne. A nie bierzesz jakichś ciążowych suplementów? W nich często jest zawarte żelazo. Ja teraz planuję sobie dokupić Floradix Żelazo, to jest syrop na bazie naturalnych ziół i owoców.

A jeżeli chodzi o cieplejsze ubranko to zastanawiam się nad śpiworkiem do fotelika/gondoli. Termin mam na początek kwietnia, więc równie dobrze mogę się rozpakować w marcu. A nawet jak już będzie za ciepło to przyda się później jesienią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 14:00   #1006
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Po żelazie to raczej zatwardzenie jest bardziej prawdopodobne. A nie bierzesz jakichś ciążowych suplementów? W nich często jest zawarte żelazo. Ja teraz planuję sobie dokupić Floradix Żelazo, to jest syrop na bazie naturalnych ziół i owoców.

A jeżeli chodzi o cieplejsze ubranko to zastanawiam się nad śpiworkiem do fotelika/gondoli. Termin mam na początek kwietnia, więc równie dobrze mogę się rozpakować w marcu. A nawet jak już będzie za ciepło to przyda się później jesienią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie biorę nic i coś musze kupić.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 14:28   #1007
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Naszło mnie dzisiaj na porządki, odgruzowalam szafy i tym sposobem okazało się że nie będę musiała kupować komody dla małego bo jedną udało mi się całą zwolnić 2h roboty i kilka stówek zaoszczędzone
Brawo! I do tego oszczędność miejsca!

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych mam jakie jest Wasze zdanie o produktach Lovela? Bardziej polecacie kapsułki czy jednak proszek, a może mleczko? Czy nie widać różnicy? Ja zastanawiam się nad kapsułkami bo do takiej formy jestem najbardziej przyzwyczajona
Bardzo lubimy Lovelę. Mogłabym dzieciom w tym prać ciuszki zawsze Dla mnie to taki zapach bobaska słodkiego Używałam proszku, teraz kupiliśmy duuuży zapas płynu do prania i ciekawa jestem jak się sprawdzi. Chyba niestety nieco mniej pachnie buuu

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy tylko my nie możemy zdecydować się na imię.
Piona

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Dzień dobry a ja mam pytanie czy zamierzacie smarować maleństwu pupę kremem przy kazdej zmianie pieluszki czy dopiero jak coś się zacznie dziać?
Ja albo niczym, albo zielonym alantanem Pewnie wyjdzie w praniu.

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie o nożyczki .
Widziałam te zestawy ,ale pilniczek dla maluszka mnie nie przekonuje jakoś .

Są jakieś najlepsze , słyszałam o złotych - niezbyt się orientuję , wyglądają one podobnie do reszty
Ja miałam zestaw akuku - nożyczki, cążki, pilniczek. Drugiemu dziecku kupię w innym kolorze żeby się nie myliło, ale taki sam. Sprawdził się

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
A nasza położna na każdym kroku podkreśla ważną rolę męża/partnerka w porodzie. Inne osoby towarzyszące spoko, tylko nie mama kobiety rodzącej, bo jest cyrk. A tatuś, to jak pomaga, przynosi wszystko, pomaga 'rodzić', a na koniec jest dumny i wdzięczny. I zdecydowanie zachęca do porodu z ojcem dziecka aż chce się rodzić naturalnie no i mój mąż mąż ze sceptycznej w stosunku do porodu zmienił na 'no doooobra'. Może to nie jest najlepsza rozrywka jaka go czeka, ale wie, że będzie dla nas bardzo ważny dlatego też dzielnie chodzi na kurs
Super!!

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam rodzic bez TŻ. Mam nadzieję że się uda żeby był. Przy pierwszym porodzie jego obecność była niezastąpiona. Już zapowiedziałam że bez niego nie rodzę.
Podpisuję się dwoma rękami!

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Jak chcesz robić sama to też dobrze, najważniejsze, żebyś dobrze się ze swoją decyzją czuła. Ja wiem, że nie dam rady sama, bo przy nikim innym nie czuję się tak spokojna jak przy mężu. A co jak co, ale spokój nas uratuje i trochę na złość jego mamie, bo według niej to głupota i facet nie jest od takich spraw
Jeszcze Ci podziękuje, że zrobił inaczej niż mamusia chciała hihi

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ważne żeby przy porodzie się czuć komfortowo. Więc jeśli komuś TŻ ma "przeszkadzać" to wiadomo nic na siłę. My jesteśmy ze sobą bardzo blisko. Ponad 12 lat razem. Czasem się kłócimy wiadomo ale to są chwile. Dalej się "podrywamy" i flirtujemy. Dużo rozmawiamy o wszystkim i żartujemy. A jednak wspólny poród jeszcze bardziej nas zbliżył. Szczególnie TŻ to mocno przeżyły, myślę że jako ojcu było mu to potrzebne żeby tam być, widzieć, przeżyć. Dumny był jak paw że wytrzymał do końca i jeszcze pępowinę przeciął. No i mi też było to bardzo potrzebne. Z resztą pomoc była ogromna nie tylko jako wsparcie duchowe. Podawał wodę, wyciągał do trzeba z torby, pot z czoła ocierał, skarpetki ubierał nogi nawet musiał mi trzymać przy partych na koniec bo nie byłam w stanie puścić się poręczy łóżka i przyciągnąć ich do siebie. No dosłownie urodziliśmy razem ;p
No i znów mogę się podpisać. U nas podobnie z tym spędzaniem czasu i bliskością Ostatnio nawet mężu się zastanawiał, czy inne pary też przy sobie sikają Dla nas to mega naturalne!

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
Moim zdaniem wystarczą woreczki. W Rossmannie są super, za 6 zł jest chyba 100 a można w promce też kupić czasem Na początku pieluchy tak bardzo nie śmierdzą, ale jak się zaczya rozszerzać dietę to wtedy jest hardcorowo hihi

Kurcze, też mnie dawno nie było ale jak widać - nadrabiam hurtem. Trzymajcie się ciepło dziewczyny! Ja wizytę mam za tydzień, jestem bardzo ciekawa jak tam Młody się miewa. Baaaardzo mocno mnie kopie, zastanawiam się czy się już ustawił dobrze
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 14:40   #1008
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Floradix kiedyś piłam. I poza preparatem szelazo Sr było to jedyne, które rzeczywiście podniosło mi poziom żelaza a do tego nie miałam po nim boli brzucha, zaparc. A żelazo na czczo dla mnie nie do przyjęcia. Wiem wiem tak się lepiej wchłania ale mój organizm się na to bardzo buntował do tego biorę euthyrox więc i tak muszę zrobić kilkugodzinny odstęp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Konkardia o nam się daza sikać czasem nie ma wyjścia. Zero stresu. Słyszałam kiedyś opowieść jednej dziewczyny, która nie wypróżnia się w domu jak jest jej mąż. Dla mnie to jakieś nieporozumienie serio. TŻ jest jedyną osobą na świecie, przed którą nie wstydzę się niczego. Dla mnie to kwestia zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 14:51   #1009
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Witam Was w 31 tygodniu ale ten czas leci, nie spodziewalam sie ze az tak szybko. Zanim sie obejrzymy to minie 2 miesiace a my bedziemy zaraz rodzic!! Ja kompletuje wyprawke. Chcialam sie was zapytac jak bedziecie dzidzie klasc do spania?? W rożku? Czy takim spiworku z szelkami? Slyszalam ze nie powinno sie przykrywac kocem czy kolderka bo moze mu powietrza zabraknac...

I drugie pytanie do doswiadczonych mam. Czy zuzyte pieluchy bardzo smierdza?? zastanawiam sie nad tym specjalnym koszem na pieluchy, ale wiem ze to z wkladami bardzo drogo wychodzi, a jednak fajny bajer czy moze wystarcza pachnace woreczki?? Co myslicie?
My mamy ten specjalny kosz ale na normalne worki i jak jest zamknięty to nie śmierdzi. Jak się otwiera do wymiany worka to już bardzo czuć. Na początku jest dużo pampersow i tak śmierdzą bardzo. Nie wyobrażam sobie ich wyrzucać do zwykłego kosza. Chyba bym musiała kilka razy dziennie go wyrzucać.
A co do drugiego pytania to na początku u nas spała tylko w rozku i tym usztywnianym. Dopiero jak dziecko robi się bardziej ruchliwe to sprawdzają się te spiworki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-22, 16:27   #1010
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

U mnie też będzie wyrzucanie od razu do kosza na dwór tych pachnących cudów .
No dla mnie sikanie to też norma przy partnerze. O tyle ta druga sprawa to jednak wolę być sama. Jak on mnie denerwował kiedy siedziałam w toalecie a on mi podchodzi pod drzwi i się ze mnie śmieje coś 🤦☠♀️.
Myślałam, że mam mało ubranek ale jednak odpuszczam kupowanie. Zliczyłam i na 56 mam 9 body, 3 pajace, 2 śpioszki, 4 kaftaniki i 5 półśpiochów. Na 62 też się już uzbierało 8 body, nawet jedna bluzka, 6 leginsów/półśpiochów, 3 pajace także w miarę czuje się przygotowana na pierwsze tygodnie. Myślę, że wystarczy, tylko pieluchy jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 16:49   #1011
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
A nasza położna na każdym kroku podkreśla ważną rolę męża/partnerka w porodzie. Inne osoby towarzyszące spoko, tylko nie mama kobiety rodzącej, bo jest cyrk. A tatuś, to jak pomaga, przynosi wszystko, pomaga 'rodzić', a na koniec jest dumny i wdzięczny. I zdecydowanie zachęca do porodu z ojcem dziecka aż chce się rodzić naturalnie no i mój mąż mąż ze sceptycznej w stosunku do porodu zmienił na 'no doooobra'. Może to nie jest najlepsza rozrywka jaka go czeka, ale wie, że będzie dla nas bardzo ważny dlatego też dzielnie chodzi na kurs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie to jest to ,że musimy same wiedzieć . Ja mojego nie wezmę napewno nie . Nie każdy facet się nadaję i bym się martwiła o niego to wiem . A wgl on nie chce powiedział wprost i to szanuję nie namawiam . A widzisz u mnie będzie mama właśnie i nie wyobrażam sobie jej nie mieć obok.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 16:59   #1012
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja mam ogrom ciuszkow 🤦 dużo po synku, troche kupiłam i babcie też nie mogą się oprzeć zakupom. Nie liczyłam jeszcze ale na razie z 20 body, 20 spodenek, 15 pajaców, kilka kombinezonów, niezliczona ilość czapek i z 6 kocyków na pewno. Nic już nie kupię. Ale lubię mieć dużo. Nawet jak trzeba dziecko przebrać z 2-3 razy na dzień to nie muszę ciągle prac. I spokojnie nazbiera się cała pralka rzeczy tylko maluszkowych. I wtedy ma sens rozdzielanie prania na dziecięce i dorosłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 17:05   #1013
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja też mam bardzo dużo większość dostałam ale sama też kupiłam nie mogłam się oprzeć czekam na komode i posprawdzam czego jeszcze potrzebuje. Na pewno jakiś kombinezon polarowy na wyjście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 17:07   #1014
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja ogarniacie te ciuszki ? Bo ja przestrzał rozmiarowy od 56 do 92 ,gdzie o zgrozo komplet 92 wyglada jak 62 , jakaś zagraniczna firma made lumpeks hihi.
Nie mam pojęcia jak to ma podzielić , chciałam by zacząć prać i co jak w kartony wrzucę będzie dobrze ? Podpisywać je ,a jak nie kartony to może, te duże pojemniki plastikowe zamykane ?

Bo czeka ten remont w niedzielę jadę meblem oglądać 3-skleoy do obskoczenia . Drzwi ,farba , oświetlenie ,bo powstanie totalnie nowy pokój , ściana do postawienia itp (2dni roboty ) .

Na te 2-3 dni jadę do spa z mamą wykupiłam pakiet i jedziemy razem odpocząć hihi ,a mężczyźni niech remontują .
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 17:28   #1015
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja układam ciuszki 56 i 62 razem. Potem osobno 68, 74,82. Ale mam ułatwione zadanie bo mam już tak ułożone po synku. Zanim się urodził to jak wszystko nazbierałam to robiłam porównanie. I często 56 wyglądało jak 68 innej firmy. Z doświadczenia mogę podpowiedzieć że body 62 z Pepco to takie 56. I to był mój wzorzec za to body 56 z Lidla to spokojnie 62-68. Jednym słowem nie ma lekko na początku nie raz wyciągałam z komody ciuszek dla małego a po ubraniu lądował w przegródce na większe ciuszki. I tak droga eliminacji coś tam sobie wypracowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Aaa no i ja trzymam w kartonie na strychu. Na razie tylko 56 i 62 będę prac i do komody ale to w marcu najwcześniej. Potem będę przynosic resztę, prac i układać do komody a za małe na strych ( może się zdecydujemy na trzeciego ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:08   #1016
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Do mnie przyszła paczka z olx i ubranka okazały się naprawdę bardzo fajne muszę dokupić jeszcze kilka pajaców i może jakieś półśpiochy i to będzie wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:17   #1017
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja układam ciuszki 56 i 62 razem. Potem osobno 68, 74,82. Ale mam ułatwione zadanie bo mam już tak ułożone po synku. Zanim się urodził to jak wszystko nazbierałam to robiłam porównanie. I często 56 wyglądało jak 68 innej firmy. Z doświadczenia mogę podpowiedzieć że body 62 z Pepco to takie 56. I to był mój wzorzec za to body 56 z Lidla to spokojnie 62-68. Jednym słowem nie ma lekko na początku nie raz wyciągałam z komody ciuszek dla małego a po ubraniu lądował w przegródce na większe ciuszki. I tak droga eliminacji coś tam sobie wypracowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Aaa no i ja trzymam w kartonie na strychu. Na razie tylko 56 i 62 będę prac i do komody ale to w marcu najwcześniej. Potem będę przynosic resztę, prac i układać do komody a za małe na strych ( może się zdecydujemy na trzeciego ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, body z lidla sa duze a niektore rosną z dziecmi. Te mamy co nie mają "wyobrazenie o wielkosci". Moja 1,5 roczna Z ma aktualnoe 77 cm i wagi 8,800. Gdzies od 75 cm i wagi 7,5 dopiero byl sens wkladania kopertowego body z lidla rozmiar 62/68

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

I dlatego dla mnie zabawne jest jak ktos w wyprawce ma rozmiar 68

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Ktora z was zamowila juz materac do lozeczka pianka /kokos i moze polecic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:47   #1018
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Olajadetektyw no ja miałam w wyprawce 68 a syn nosił jak miał 3-6 miesięcy . Ale to było małe 68 a syn z tych większych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:49   #1019
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Olajadetektyw no ja miałam w wyprawce 68 a syn nosił jak miał 3-6 miesięcy . Ale to było małe 68 a syn z tych większych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo dzieci są rozne. My mozemy pamietac ze zaraz po porodzie, pew ie w czerwcu zaczna sie nowe wyprzedaze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

A wtedy nedziemy juz wiedziec co sie nam sprawdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 18:57   #1020
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja właśnie z tych rozpedzonych ok czyli mówicie żeby tylko 56 i 62 wyprać w marcu.

Reszta faktycznie niech czeka na swój czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.