Zakupy na Vinted - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-09-28, 06:46   #3991
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak sprzedajecie bez KT, to korespondencję prowadzicie przez aplikację? Tam się wymieniacie nr konta i danymi do wysyłki?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 07:33   #3992
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak sprzedajecie bez KT, to korespondencję prowadzicie przez aplikację? Tam się wymieniacie nr konta i danymi do wysyłki?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
No tak, a gdzie indziej?

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 07:46   #3993
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Wyżej napisałam, co o tym myślę. Przy KT płacisz za tę ochronę kupującego, więc sprzedający musi stawać na rzęsach Pomyśl o takiej sytuacji, że sprzedajesz np. drogą torebkę przez KT, kupująca pisze do Vinted, że to podróbka, Vinted radośnie przyznaje jej rację i każe zostawić torebkę a Ty zostajesz z nocniku
Nie no, tu już przesada w drugą stronę. Raczej jako kupująca bałabym się, w przypadku otrzymania podróbki, że vinted i tak wyplaci pieniądze.
A i vinted nie nakazałoby zostawienia rzeczy, moim zdaniem.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak sprzedajecie bez KT, to korespondencję prowadzicie przez aplikację? Tam się wymieniacie nr konta i danymi do wysyłki?
j
Ja nie korzystam z aplikacji, ale owszem, piszę na portalu.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 08:47   #3994
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Można tak i można "na gębę". Ale to dalej jest umowa, nawet można powiedzieć, że na piśmie bo jest korespondencja w aplikacji. Tu nawet nie ma co dywagować, bo jak ta ochrona kupujących w Vinted wygląda to niejednokrotnie tu pisałyśmy. Z tego wynika, że już stworzył się świetny rynek dla wyłudzeń i nie widzę w tym większej przyszłości...

Ja rzeczy niektóre też sprzedaję przez KT i też kupuję przez KT, bo to jest po prostu wygodne dla kupującego. Ale patrząc na to, że każdy może napisać, że zamiast perfum dostał cegłę to ja mam pierdyliard zdjęć produktu, filmik z pakowania etc. I szczerze mówiąc- już mi się to znudziło...



Wyżej napisałam, co o tym myślę. Przy KT płacisz za tę ochronę kupującego, więc sprzedający musi stawać na rzęsach Pomyśl o takiej sytuacji, że sprzedajesz np. drogą torebkę przez KT, kupująca pisze do Vinted, że to podróbka, Vinted radośnie przyznaje jej rację i każe zostawić torebkę a Ty zostajesz z ręką w nocniku.



Dokładnie tak. Zaczęłam się czuć jak dinozaur pamietający czasy przed Vinted haha a to przecież tak dawno nie było. Teraz na Allegro płaci się przez ich stronę, ale kiedyś normalnie po zakupie była wymiana danych, przelew się robiło na konto bezpośrednio do sprzedającego.

To działa trochę na zasadzie ryzyka, ale jak ktoś go nie lubi to idzie do sklepu i tam kupi.
a tak z ciekawości jak ma się prawo do tego, to że vinted sobie powie, że kupujący ma zostawić sobie rzecz to chyba nic nie znaczy?
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 08:55   #3995
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nie no, tu już przesada w drugą stronę. Raczej jako kupująca bałabym się, w przypadku otrzymania podróbki, że vinted i tak wyplaci pieniądze.
A i vinted nie nakazałoby zostawienia rzeczy, moim zdaniem.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

j
Ja nie korzystam z aplikacji, ale owszem, piszę na portalu.

Ale przecież nawet w tym wątku były opisywane takie sytuacje.


Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
a tak z ciekawości jak ma się prawo do tego, to że vinted sobie powie, że kupujący ma zostawić sobie rzecz to chyba nic nie znaczy?

Spojrzę później w ich regulamin i sobie to przemyślę. Ale ja bym się na to na pewno nie zgodziła. Ja bym tu szła w to, że strony mają sobie zwrócić to, co otrzymały (w tym przykładzie: kasa-torebka).



Nie wiem, jak na sprzedających działa wtedy informacja o zgłoszeniu handlu podróbkami do odpowiednich organów. I czy Vinted to zgłasza...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 09:43   #3996
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale przecież nawet w tym wątku były opisywane takie sytuacje.
Nie kojarzę, a pamiętasz czego to konkretnie dotyczyło?

Jeśli dobrze pamiętam, to zwrot środków do sprzedającego następuje po odbiorze przez sprzedającego paczki zwrotnej. U mnie było inaczej, bo to sama sprzedająca powiedziała, abym zostawiła rzecz (te „piękne” buty). Szczerze, to absolutnie nie widzę opcji aby vinted mogło „nakazać” komuś zostawienie sobie rzeczy i jednocześnie zwróciło środki.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 10:39   #3997
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nie kojarzę, a pamiętasz czego to konkretnie dotyczyło?

Jeśli dobrze pamiętam, to zwrot środków do sprzedającego następuje po odbiorze przez sprzedającego paczki zwrotnej. U mnie było inaczej, bo to sama sprzedająca powiedziała, abym zostawiła rzecz (te „piękne” buty). Szczerze, to absolutnie nie widzę opcji aby vinted mogło „nakazać” komuś zostawienie sobie rzeczy i jednocześnie zwróciło środki.

Kurcze, nie pamiętam, ale w wolnej chwili przelecę wątek. To gdzieś tutaj musiało być, ewentualnie gdzieś na fejsie.



Ja też nie widzę takiej możliwości, ale tak samo nie widziałam możliwości blokowania środków w portfelu pod rygorem przesłania pełnego skanu dowodu, a nie wiem- dalej to tak hula?



Sam pomysł Vinted- super, ale realizacja dramat.


Edit: przykładowo- Marynka pisała- post #660. Może przypomni nam, jak się sytuacja miała i zakończyła.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2022-09-28 o 10:43
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-28, 11:36   #3998
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Kurcze, nie pamiętam, ale w wolnej chwili przelecę wątek. To gdzieś tutaj musiało być, ewentualnie gdzieś na fejsie.



Ja też nie widzę takiej możliwości, ale tak samo nie widziałam możliwości blokowania środków w portfelu pod rygorem przesłania pełnego skanu dowodu, a nie wiem- dalej to tak hula?



Sam pomysł Vinted- super, ale realizacja dramat.


Edit: przykładowo- Marynka pisała- post #660. Może przypomni nam, jak się sytuacja miała i zakończyła.
U mnie skończyło się "polubownie" tzn. napisałam Sprzedającej, że chciałabym zwrócić te produkty na jej koszt tzn. że może zamówić kuriera po odbiór itd. Zaczęły się wówczas wiadomości w stylu: " a co ja zrobię z tym bez folii" itd i koniec końców zatrzymałam rzecz płacąc tyle, ile warta była podróbka (bezposrednio przelewem na konto sprzedajacej) - to akurat były z tego co pamiętam zestawy klocków lego (przyszły te podrobki z aliexpres).

Ale z wysyłką zwrotną to była moja inicjatywa, żadnego nakazu ze strony vinted nie było.

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2022-09-28 o 11:38
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 13:01   #3999
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 485
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jakby coś takiego mi się zdarzyło to od razu pisałabym do sprzedającej i ewentualnie zgłosiła to na vinted. To są dwa rozmiaru różnicy, bardzo dużo.

Ja właśnie trafiłam nowe Conversy za 50 zł. Sprzedająca miała tylko tą jedną rzecz i zero komentarzy, więc trochę się obawiam co to przyjdzie, ale uznałam że warto zaryzykować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie za późno. Ogólnie dużo kupuje na Vinted ale pierwszy raz miałam taką sytuację. Nie dość że rozmiary przekłamane, to miałam 5 minut po dostarczeniu paczki do paczkomatu prośbę o szybkie odebranie i potwierdzenie "Jak się uda w miarę szybko odebrać i oznaczyć. Paczkę że odebrana to będę wdzięczna" , a po odebraniu 5 minut ponaglenie o potwerdzenie, lekko nieprzyjemne, "Uda się Pani oznaczyć zamówienie?
?"

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja wysyłam rzeczy czyste, ale często hmmm nieświeże? W sensie są wyprane, ale leżały kilka(naście) miesięcy w piwnicy, więc jest taki charakterystyczny smrodek szafy.

Ale zawsze pisze do kupującej, czy chce szybką wysyłkę bez prania, czy mam jeszcze wyprać, bo coś leżało długo w szafie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Nigdy nic nie kupuje bez wymiarów..bo już nie raz się przejechalaam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też już nic nie kupię bez wymiarów. Tylko czasami długo to trwa aż sprzedająca poda i rzecz może się wcześniej sprzedać, miałam taką sytuację już
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 19:11   #4000
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak sprzedajecie bez KT, to korespondencję prowadzicie przez aplikację? Tam się wymieniacie nr konta i danymi do wysyłki?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Przez Vinted, po sprzedaży poza KT zaznaczam osobę (Vintedziankę), której sprzedałam i możemy sobie wystawić komentarze wszystko na legalu KT to jedna z opcji kupna na Vinted.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-29, 09:30   #4001
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
U mnie skończyło się "polubownie" tzn. napisałam Sprzedającej, że chciałabym zwrócić te produkty na jej koszt tzn. że może zamówić kuriera po odbiór itd. Zaczęły się wówczas wiadomości w stylu: " a co ja zrobię z tym bez folii" itd i koniec końców zatrzymałam rzecz płacąc tyle, ile warta była podróbka (bezposrednio przelewem na konto sprzedajacej) - to akurat były z tego co pamiętam zestawy klocków lego (przyszły te podrobki z aliexpres).

Ale z wysyłką zwrotną to była moja inicjatywa, żadnego nakazu ze strony vinted nie było.

No właśnie o tym pisałam- czyli jedynie Twoja dobra wola spowodowała, że cokolwiek zapłaciłaś czy odesłałaś. I ja rozumiem, że po stronie osoby oszukanej to jest ok, ale jeżeli jest się sprzedającym i sprzedaje się oryginał to już niekoniecznie niestety. Nawet 100 pozytywnych komentarzy nie ratuje.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-29, 12:58   #4002
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Zakupy na Vinted

W ogóle kłócenie się co ona zrobi bez folii.. Typiara sprzedaje podroby bez info o tym i ogólnie podróby są raczej ścigane xDDDD Jeszcze płacić jej za podróbkę to bym ją chyba wyśmiala.
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-29, 21:20   #4003
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Zakupy na Vinted

kupiłam na vinted rzecz opisaną jako stan idealny. po otwarciu paczki okazało się, ze widoczne są nitki i puściły szwy w dwóch miejscach.
Po wykonaniu zdjęć i opisaniu problemu sprzedającej, stwierdziła ona ze tego nie widziała i czy to problem jest zszyć szew bo to nie jest dziura tylko szew puścił.
No ok nie jest to problem ale kupując przedmiot opisany jako stan idealny (dlatego go kupiłam właśnie) oczekuję takowego stanu a nie nitek i popruć.
Nie opłaca mi się bawić w odsyłanie jakby wartość była wyższa to bym odesłała.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 12:59   #4004
Pinky_bee
Raczkowanie
 
Avatar Pinky_bee
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 262
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
kupiłam na vinted rzecz opisaną jako stan idealny. po otwarciu paczki okazało się, ze widoczne są nitki i puściły szwy w dwóch miejscach.
Po wykonaniu zdjęć i opisaniu problemu sprzedającej, stwierdziła ona ze tego nie widziała i czy to problem jest zszyć szew bo to nie jest dziura tylko szew puścił.
No ok nie jest to problem ale kupując przedmiot opisany jako stan idealny (dlatego go kupiłam właśnie) oczekuję takowego stanu a nie nitek i popruć.
Nie opłaca mi się bawić w odsyłanie jakby wartość była wyższa to bym odesłała.
To też prawda... Jeżeli wychodzi na to samo z kasą to już też bym się nie bawiła w zwroty.
Pinky_bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 13:10   #4005
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Kurczę przyszły moje Converse i mam wątpliwości czy są oryginalne. Jest opcja że trochę schizuje bo na vinted i tanio. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o takie buty. Przyszły w pudełku, wygląda bardzo legitnie. Porównywałam w internecie i nadal nie umiem powiedzieć. Wydaje mi się że moje nie mają tej kropki na boku podeszwy.
Jest sens coś robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 13:12   #4006
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
kupiłam na vinted rzecz opisaną jako stan idealny. po otwarciu paczki okazało się, ze widoczne są nitki i puściły szwy w dwóch miejscach.
Po wykonaniu zdjęć i opisaniu problemu sprzedającej, stwierdziła ona ze tego nie widziała i czy to problem jest zszyć szew bo to nie jest dziura tylko szew puścił.
No ok nie jest to problem ale kupując przedmiot opisany jako stan idealny (dlatego go kupiłam właśnie) oczekuję takowego stanu a nie nitek i popruć.
Nie opłaca mi się bawić w odsyłanie jakby wartość była wyższa to bym odesłała.

Masz dwie opcje- odsyłasz jej i zwraca Ci koszty w obie strony jeżeli faktycznie jest tak wada albo umawiacie się o racjonalne obniżenie ceny.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Kurczę przyszły moje Converse i mam wątpliwości czy są oryginalne. Jest opcja że trochę schizuje bo na vinted i tanio. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o takie buty. Przyszły w pudełku, wygląda bardzo legitnie. Porównywałam w internecie i nadal nie umiem powiedzieć. Wydaje mi się że moje nie mają tej kropki na boku podeszwy.
Jest sens coś robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja swoje Conversy sprzedawałam w stanie bardzo dobrym za 30 zł.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 14:01   #4007
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Kurczę przyszły moje Converse i mam wątpliwości czy są oryginalne. Jest opcja że trochę schizuje bo na vinted i tanio. Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o takie buty. Przyszły w pudełku, wygląda bardzo legitnie. Porównywałam w internecie i nadal nie umiem powiedzieć. Wydaje mi się że moje nie mają tej kropki na boku podeszwy.
Jest sens coś robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakiej kropki? Pytam bo jestem na kupnie i też przeglądam vinted. Nie chce się naciąć

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 20:06   #4008
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Jakiej kropki? Pytam bo jestem na kupnie i też przeglądam vinted. Nie chce się naciąć

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Przeczytałam że oryginalne mają jakąś kropkę czy dziurkę na podeszwie z boku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-30, 20:48   #4009
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Przeczytałam że oryginalne mają jakąś kropkę czy dziurkę na podeszwie z boku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na zdjęciach pewnie jej nie będzie widać...

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-01, 14:58   #4010
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Ehh dziewczyna twierdzi że kupiła buty na allegro i nawet nie próbuje bronić ich oryginalności... Twierdzi że zrobiła zdjęcia na których widać jak wyglądają. Założyłam spór na vinted, nie mam pojęcia jak to działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Dziewczyny, jak to jest, muszę pokryć koszty zwrotu mimo że dziewczyna sprzedała mi podróbkę? Stracę wtedy to co zapłaciłam za ochronę i dwie przesyłki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-01, 20:15   #4011
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyna twierdzi że kupiła buty na allegro i nawet nie próbuje bronić ich oryginalności... Twierdzi że zrobiła zdjęcia na których widać jak wyglądają. Założyłam spór na vinted, nie mam pojęcia jak to działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Dziewczyny, jak to jest, muszę pokryć koszty zwrotu mimo że dziewczyna sprzedała mi podróbkę? Stracę wtedy to co zapłaciłam za ochronę i dwie przesyłki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale skąd masz pewność że to podróbka??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-01, 20:18   #4012
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ale skąd masz pewność że to podróbka??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nie ma tej kropki, nie ma loga na podeszwie.
Poza tym te znaczki w tyłu są jakieś większe, litery są nierówne. Metka jest jakoś krzywo wszyta. Z resztą sprzedająca nawet nie próbuje bronić że są oryginalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-01, 20:24   #4013
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Nie ma tej kropki, nie ma loga na podeszwie.
Poza tym te znaczki w tyłu są jakieś większe, litery są nierówne. Metka jest jakoś krzywo wszyta. Z resztą sprzedająca nawet nie próbuje bronić że są oryginalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaz gdzie ma być ta kropka

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-01, 20:40   #4014
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

.Screenshot_2022-10-01-21-39-17-465_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-04, 17:34   #4015
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Chciałam tylko podzielić się zakończeniem mojej historii. Zgłosiłam spór, vinted prosiło o dokładne zdjęcia i tak dalej. Cześć wiadomości pisali po polsku, część po angielsku, ale to nieważne. Bardzo szybko uznali że buty to faktycznie podróbki. Dostanę zwrot całej kwoty, którą zapłaciłam (również przesyłkę i koszt ochrony). Nigdzie nie każdą mi wysyłać tych butów, więc chyba nie muszę tego robić. Pojawił się tylko komunikat że problem został rozwiązany. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-04, 17:36   #4016
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Czyli w sumie dziewczyna nie ma ani butów ani kasy?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-04, 17:49   #4017
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli w sumie dziewczyna nie ma ani butów ani kasy?
Na to wychodzi. No ale ona chciała żebym odsyłała je na swój koszt, więc uznałam że zgłoszenie problemu to jedyna opcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-04, 22:54   #4018
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja mam problem z wysyłką. Dziewczyna kupiła ode mnie spódnicę - wysyłka pocztą polską. W poprzedni poniedziałek wysłałam, ponad tydzień minął i cisza... wg śledzenia paczka od ponad tygodnia w transporcie. Macie ostatnio problemy z wysyłką przez pp? Zawsze miałam ustawione, że wysyłam tylko inpostem, ale po zmianie aplikacji znowu mi to wróciło i nie mogłam znaleźć jak to wyłączyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-05, 05:23   #4019
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Ja mam problem z wysyłką. Dziewczyna kupiła ode mnie spódnicę - wysyłka pocztą polską. W poprzedni poniedziałek wysłałam, ponad tydzień minął i cisza... wg śledzenia paczka od ponad tygodnia w transporcie. Macie ostatnio problemy z wysyłką przez pp? Zawsze miałam ustawione, że wysyłam tylko inpostem, ale po zmianie aplikacji znowu mi to wróciło i nie mogłam znaleźć jak to wyłączyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez obaw. Kiedyś paczka pp szła do mnie 10 dni 🤦🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-05, 06:39   #4020
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Zawsze "macie" problemy z Pocztą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.