Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-05, 21:22   #1
Triss91
Raczkowanie
 
Avatar Triss91
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 200

Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?


Witam! Mam 29 lat, jestem mężatką prawie 9 lat. Szczęśliwą, choć z problemami. Odkąd mąż zmienił pracę na taką, gdzie jest szczęśliwy (nauczyciel) bardzo poświęca się temu zajęciu, a na kwarantannie robi to od rana do wieczora, rozmawiając przez telefon. Jest ekstawertykiem i bardzo ciężko znosi sytuację, a zeszło się to też z jego "fazą" na rozmowy z ludźmi. Odkąd się znamy, ma takie etapy, czasem chce być ciągle ze mną, innym razem ciągle z ludźmi i ciągle muszę być gotowa na jego zmiany. Kiedy się z czegoś wypala, znowu spędza ze mną dużo czasu, staje się bardziej romantyczny i tak w kółko. W moje urodziny było mi przykro, że nic nie przygotował i tłumaczył, że w tej sytuacji nie ma na nic siły i że wyolbrzymiam problem. Przy czym wcześniej nagrywał z innym nauczycielem wideo z życzeniami dla podopiecznej, żeby "nie było jej smutno w urodziny w kwarantannie". Raz potrafi być ideałem, a inym razem mam wrażenie odrzucenia. Czuję się zepchnięta na dalszy plan. Często słyszę, że przesadzam z moimi problemami, nawet jeśli proszę o posprzątanie po sobie. Kiedy kolejny raz poczułam się niezrozumiana i usłyszałam, że nie będzie robił niczego na siłę, nie wytrzymałam i powiedziałam, że patrzy tylko na siebie, że ciągle mówi o sobie i że wygląda to tak jakby był narcystyczny i że znajomi też to widzą. Na co on zaczął obrażać naszych przyjaciół, bo zapytali, dlaczego poszedł sobie z naszej wspólnej wideorozmowy i wolał gadać z uczniami. Stwierdził, że nikt go nie będzie pouczał itp i że skoro nie chcemy słuchać o nim, to on już nie będzie nic mówił o sobie... Od prawie tygodnia w ogóle nie rozmawiamy. Dwa dni temu dałam mu list, gdzie przeprosiłam za swoje agresywne słowa i wytłumaczyłam, że nie będę przepraszać za swoje emocje, kiedy mi przykro lub płaczę, bo mam do tego prawo. Skupiłam się na swoich emocjach i na tym, co mnie boli. Napisałam, że czekam na jego opinię, jak chciałby żebym z nim rozmawiała i co możemy ulepszyć. Ujęłam tam też fakt, że ciągle muszę się dopasowywać do jego "faz", na co on ma akurat ochotę i brakuje mi równowagi. Dodałam, że nie przyjdę po jego uwagę, bo nie czuję się potrzebna, jeśli nie chce ze mną spędzać teraz czasu. On wciąż na to nie reaguje, mimo że czytał ten list. Nie wiem już, czy powinnam milczeć, czy oczekiwać reakcji. Staram się skupić na sobie, ale czuję się coraz gorzej z tym wszystkim. To połączenie złości za to ignorowanie i strachu, co teraz będzie. Czy dobrze interpretuję jego zachowanie? Nie pomaga ani spokój, ani złość i już nie wiem, jak rozmawiać. Wydawałoby się, że jesteśmy idealną parą, a teraz wychodzą na wierzch ukryte problemy. Proszę o pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Triss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 01:08   #2
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Czy on w ogóle lubi coś z tobą robić? Czy twoje miejsce jest po rozrywkach ze znajomymi?
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 15:41   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Czyli w skrócie; Ty jesteś, gdy znudzi się swoimi "fazami, zainteresowaniami" czy jak to tam nazwać, olewa twoje urodziny, chociaż w tym samym czasie składa życzenia innej osobie...
Wy jesteście małżeństwem? Nie widzę tu miłości do Ciebie. Jesteś to jesteś, przydajesz się, gdy robi się nudno. Po za tym ma cie w czterech literach.
Idealna para? Dobre sobie...
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 15:46   #4
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Jesteście 'idealna para' pod warunkiem, że jest wszystko tak jak on chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 16:01   #5
anna_joanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Tris... chciałabym się mylić, ale nie wygląda to dobrze, to co opisujesz, jeszcze w mniejszym nasileniu, ale sama przechodziłam na jakimś etapie związku, za wszystko przepraszałam, analizowałam, czy oby nie przesadzam, stopniowo rezygnując ze swojego na korzyć jego... resztę opisałam gdzieś tu w swoim wątku, równia pochyła.

Z urodzinami miałam bliźniaczo podobną sytuację, ani razu przez 5 lat o nich nie pamiętał, niejako umniejszając moją wagę, mówiąc często, że przecież to dziecinada, jeszcze tylko laurek brakuje, "jesteś dla mnie ważna przez cały rok, nie przywiązuje uwagi do dat, jestem, więc to znaczy więcej, niż jakieś głupoty" i wisienka na torcie, jakoś tydzień po tychże urodzinach, siedzimy przy grillu i poklepując mnie po kolanie mówi do swojej siostry - wiesz siostra, znasz mnie jaki jestem, liczby to się mnie nigdy nie trzymały, nawet daty urodziny pamiętam tylko tych najważniejszych, resztę pomijam....

Te wspomniane przez Ciebie zmiany - "dzisiaj potrzebuję samotności", a dzisiaj jesteś mi potrzebna, jak przedmiot, który się wyjmuje i wkłada do szafki, gdy jest do czegoś potrzebny.
Każdy ma prawo do samotności i swojej przestrzeni, to prawo niezbywalne, ale z uszanowaniem drugiej strony, a nie na zasadzie przedmiotowego traktowania....
I też długo myślałam, że jesteśmy idealną parą, a to wszystko tylko chwilowe i jestem przeczulona... nie byłam...
anna_joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 19:32   #6
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Idealna para z pozoru, a w środku syf
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 19:45   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87732348]Idealna para z pozoru, a w środku syf[/QUOTE]

I lepiej nie będzie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-07, 19:54   #8
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
I lepiej nie będzie.

Nie i jeszcze panicza przeprasza


Ocknij się kobieto. Mam wrażenie, że on Cię wręcz tresuje.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-04-07 o 19:57
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 00:14   #9
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Przecież to jakiś burak. Może należy go wyrwać z twojego życia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 09:02   #10
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

zły wątek

Edytowane przez Sabrinasab
Czas edycji: 2020-04-08 o 09:05
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 11:59   #11
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Moze to banał co powiem, ale "widzialy galy co braly". Jeteście 9 lat małżenstwem, wczesniej pewnie troche chodziliscie wiec smiem wnioskowac, ze jestescie razem ponad 10 lat. I dopiero teraz zauwazylas jak on cie traktuje? Dopiero teraz ci to zaczyna przeszkadzac? Nie uwierze, ze facet zmienil sie tak w trakcie waszego zwiazku. Byl taki zawsze nie? Wez mi tylko powiedz dlaczego uwazasz swoje malzenstwo za szczesliwe skoro tak nie jest? Dlaczego w ogole tyle lat wytrzymujecie ze soba, skoro jego nawet nie interesują twoje uczucia?
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-09, 09:51   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Moze to banał co powiem, ale "widzialy galy co braly". Jeteście 9 lat małżenstwem, wczesniej pewnie troche chodziliscie wiec smiem wnioskowac, ze jestescie razem ponad 10 lat. I dopiero teraz zauwazylas jak on cie traktuje? Dopiero teraz ci to zaczyna przeszkadzac? Nie uwierze, ze facet zmienil sie tak w trakcie waszego zwiazku. Byl taki zawsze nie? Wez mi tylko powiedz dlaczego uwazasz swoje malzenstwo za szczesliwe skoro tak nie jest? Dlaczego w ogole tyle lat wytrzymujecie ze soba, skoro jego nawet nie interesują twoje uczucia?
Autorka ma 29 lat, znają się pewnie od co najmniej 10, więc to nie do końca tak, że "widziały gały, co brały", bo mówimy o nastolatkach, które się poznały i wzięły ślub w bardzo młodym wieku (jak na obecne standardy). Facet mógł pójść w trakcie trwania tego związku w złym kierunku. Oczywiście osobą kwestią jest to, że ona pewne zachowania zapewne od dawna toleruje, bo jasne, że ktoś nie zmienia się nagle na gorsze w wieku 27-28 lat.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 10:03   #13
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Ellen nie sądzę żeby facet aż tak bardzo się zmienił przez te 10 lat. Po prostu teraz siedzą razem w domu od 3-4 tyg. I autorka zobaczyła w końcu jaki on jest. Wcześniej jej to nie przeszkadzało aż tak bardzo bo oboje chodzili do pracy, a do domu wracali żeby być razem. A teraz razem mieszkają, pracują z domu i wychodzą takie klocki. I dopiero teraz właśnie wychodzi jaki facet jest.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 11:44   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Egocentryk? "Fazy" na spędzanie czasu razem lub osobno?

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Ellen nie sądzę żeby facet aż tak bardzo się zmienił przez te 10 lat. Po prostu teraz siedzą razem w domu od 3-4 tyg. I autorka zobaczyła w końcu jaki on jest. Wcześniej jej to nie przeszkadzało aż tak bardzo bo oboje chodzili do pracy, a do domu wracali żeby być razem. A teraz razem mieszkają, pracują z domu i wychodzą takie klocki. I dopiero teraz właśnie wychodzi jaki facet jest.
Przez dekadę można się zmienić na gorsze, nawet jeżeli wcześniej się dobrze rokowało jak człowiek. Pomijając osobowość, pewne złe przyzwyczajenia utrwala się w sobie lub pracuje nad sobą. Wiele rzeczy wynosimy z domu. Poza tym relacje między ludźmi nie są jednostronne - oboje tworzą ten związek. Kobieta latami toleruje takie, a nie inne zachowania faceta, więc dla niego to normalne i "ale o co chodzi?". Nagle ją teraz oświeciło, że jednak nie halo. Tu nie ma, że jedna strona to zły wilk, a druga to owieczka prowadzona na rzeź. To żadne tłumaczenie jego krzywych zachowań, natomiast z jego perspektywy wszystko może być w porządku. Nie zna nic innego, bo to zarówno jej, jak i jego pierwszy i jedyny dorosły związek.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 12:44:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.