Chrzest prezent - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-31, 21:36   #1
Tomi88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1

Chrzest prezent


Witam wszystkich,
mam pytanie co do chrztu, a dokładniej tego czy obowiązkowo powinno się kupować prezenty jako ojciec/matka chrzestna. Nikt nikogo nie pyta czy kogoś stać na łańcuszki, kolczyki itd. a już padł rozkaz "musisz kupić gromnicę". Dodam że to będzie z mojej strony impreza tylko "dla papieru" o czym zainteresowani wiedzą

pozdrawiam,
Tomek
Tomi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 20:39   #2
Pani_davee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 26
Dot.: Chrzest prezent

Tradycyjnie to Rodzice Chrzestni kupują wyprawkę dla dziecka. Matka Chrzestna wybiera białą szatkę, a Ojciec Chrzestny powinien zakupić odpowiednią gromnicę. Jeśli nie chcesz, nie stac cie na taki grst to poprostu porozmawuaj z rodzicami dziecka. Skoro jak twierdzisz to tylko "dla papieru" to nalezaloby pogadac z rodzicami i rozwiac wszelkie kwestie finansowe oraz tradycyjne .
Pani_davee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 06:40   #3
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Chrzest prezent

Cytat:
Napisane przez Tomi88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
mam pytanie co do chrztu, a dokładniej tego czy obowiązkowo powinno się kupować prezenty jako ojciec/matka chrzestna. Nikt nikogo nie pyta czy kogoś stać na łańcuszki, kolczyki itd. a już padł rozkaz "musisz kupić gromnicę". Dodam że to będzie z mojej strony impreza tylko "dla papieru" o czym zainteresowani wiedzą

pozdrawiam,
Tomek
nie, rodzice chrzestni nic nie muszą kupować. Przyjęło się, że kupują szatkę i świecę, ale jeśli myślę, że jeśli powiesz, że nie kupisz, to rodzice sami to ogarną
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-03, 14:39   #4
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Chrzest prezent

Przyjmuje sie, że rodzic chrzestny zadbałby o dziecko, gdyby rodzicom coś się stało. To też będzie tylko na pokaz? Po co w to wchodzić???

Co do prezentu, nie jest tak ważny jak po prostu dobra wola i miłość od chrzestnego. Wtedy nawet upominek będzie się wydawał wielki.
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-03 15:39:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.