Nowy album Marii Peszek! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 20:54   #1
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666

Nowy album Marii Peszek!


Co sądzicie o nowym albumie Marysi Peszek? Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Do tej pory słuchałam tylko Nosowskiej,a teraz zakochałam się w twórczości Peszek.

peszek1.jpg
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 23:22   #2
on_tiptoes
Rozeznanie
 
Avatar on_tiptoes
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 594
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Depresyjna płyta, bardzo 'jesienna' , ale jest ok. Zwłaszcza na początku Maria ciągle śpiewa o smutku i rozpaczy, a to nie jest to czego akurat teraz pragnę znaleźć w muzyce,chociaż często wydaje się głębokie . Widać, że piosenki są 'osobiste' i przemyślane. Ale to nie 'mój' etap w życiu.

Generalnie najbardziej podobało mi się Pibloktoq , a także Sorry Polsko (chociaż są w zupełnie innym klimacie), świetne jest też Padam.
Ale Nosowskiej to ona nigdy nie dorówna ( imho ).

Edytowane przez on_tiptoes
Czas edycji: 2012-10-04 o 23:41
on_tiptoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 12:29   #3
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Generalnie najbardziej podobało mi się Pibloktoq , a także Sorry Polsko (chociaż są w zupełnie innym klimacie), świetne jest też Padam.
Ale Nosowskiej to ona nigdy nie dorówna ( imho ).
Na jakimś forum wyczytałam, że już niedługo HEY wydaje nowy album
W Nosowskiej jestem zakochana od dawna, choć i Peszek mocno mnie zaskoczyła wydając tak fajną płytę
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:31   #4
nANcY:*
Zadomowienie
 
Avatar nANcY:*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 606
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Ciekawa okładka. Z jej twórczością miałam styczność tylko przy 'Marii Awarii'
na pewno posłucham w najbliższym czasie
__________________



Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:36   #5
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

O Marii Peszek wiem tyle, że jest jedną z niewielu współczesnych polskich artystek, którym warto się przyjrzeć. Na pewno to racja, biorąc pod uwagę, od kogo słyszałam te słowa.

Natomiast jej ostatni wywiad (w Newsweeku, jak sądzę) - porażka! Baba smuci, jak strasznie jej było na hamaku w Tajlandii. No serio. Posadźcie mnie na hamak w Tajlandii, jeszcze mnie kto będzie karmił, to lepsze farmazony stworzę. Koszmarnie mnie zraziła.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 20:34   #6
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez nANcY:* Pokaż wiadomość
Ciekawa okładka. Z jej twórczością miałam styczność tylko przy 'Marii Awarii'
na pewno posłucham w najbliższym czasie
na youtube znajdziesz jej najnowsze utwory

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
O Marii Peszek wiem tyle, że jest jedną z niewielu współczesnych polskich artystek, którym warto się przyjrzeć. Na pewno to racja, biorąc pod uwagę, od kogo słyszałam te słowa.

Natomiast jej ostatni wywiad (w Newsweeku, jak sądzę) - porażka! Baba smuci, jak strasznie jej było na hamaku w Tajlandii. No serio. Posadźcie mnie na hamak w Tajlandii, jeszcze mnie kto będzie karmił, to lepsze farmazony stworzę. Koszmarnie mnie zraziła.
Ja czytałam jej wywiad w Wprost i odniosłam dobre wrażenie.
Dziewczyna miała depresję więc może dlatego nawet w Tajlandii nie mogła znaleźć sobie miejsca...
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 22:50   #7
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez andzelika666 Pokaż wiadomość
Ja czytałam jej wywiad w Wprost i odniosłam dobre wrażenie.
Dziewczyna miała depresję więc może dlatego nawet w Tajlandii nie mogła znaleźć sobie miejsca...
Jakoś mało mam zrozumienia dla depresji na hamaku w Tajlandii. No ale może Pani Artystka tak ma...
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 23:27   #8
on_tiptoes
Rozeznanie
 
Avatar on_tiptoes
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 594
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Jakoś mało mam zrozumienia dla depresji na hamaku w Tajlandii. No ale może Pani Artystka tak ma...
Depresja to choroba psychiczna. Można jej się 'nabawić' zarówno w patologicznej rodzinie,mieszkając w jednym obskurnym pokoju z piątką rodzeństwa jak i na hamaku w Tajlandii.
Błędem Marii - być może - jest to, że otwarcie o tym mówi, a my wolelibyśmy, żeby udawała, że tak naprawdę mieszka na bruku i wcale się nie dorobiła na poprzednich płytach.
Ja nie lubię hipokryzji. Uważam, że ona ma te pieniądze, bo na nie uczciwie zarobiła. Więc może sobie chorować w Tajlandii. Za własne pieniądze.

Zresztą ten wywiad to właściwie swoisty komentarz do płyty,bo wiele z tych piosenek dotyka wlasnie problemu depresji - choc nienazwanej po imieniu
on_tiptoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 11:26   #9
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Zresztą ten wywiad to właściwie swoisty komentarz do płyty,bo wiele z tych piosenek dotyka wlasnie problemu depresji - choc nienazwanej po imieniu
Oj tak. Dla mnie ta płyta jest magiczna, choć nie mogę się doczekać nowego albumu Hey, który wychodzi 6 listopada...
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 22:44   #10
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Depresja to choroba psychiczna. Można jej się 'nabawić' zarówno w patologicznej rodzinie,mieszkając w jednym obskurnym pokoju z piątką rodzeństwa jak i na hamaku w Tajlandii.
Błędem Marii - być może - jest to, że otwarcie o tym mówi, a my wolelibyśmy, żeby udawała, że tak naprawdę mieszka na bruku i wcale się nie dorobiła na poprzednich płytach.
Ja nie lubię hipokryzji. Uważam, że ona ma te pieniądze, bo na nie uczciwie zarobiła. Więc może sobie chorować w Tajlandii. Za własne pieniądze.

Zresztą ten wywiad to właściwie swoisty komentarz do płyty,bo wiele z tych piosenek dotyka wlasnie problemu depresji - choc nienazwanej po imieniu
Och, ja nie mam nic do jej wizyty w Tajlandii i nic do depresji. Po prostu śmieszy mnie trauma wywołana "niemocą twórczą" - widocznie nie rozumiem artystycznej duszy. Taki ze mnie przyziem.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 22:09   #11
vanilla_sky.
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_sky.
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 50
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Przesłuchałam z nowej płytki tylko singiel jeden i nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia. Bez szału. Jest oryginalna ale jej głos nie powala aczkolwiek czasami w Jej utworach sa naprawdę emocje odczuwalne i głębokie przemyślenia. jednak mi słuchanie tego nie daje frajdy
vanilla_sky. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 08:29   #12
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Mnie się bardzo podoba. Właściwie od pierwszego przesłuchania jest moja. Wszystkie piosenki w jakimś stopniu i w jakimś czasie mnie dotyczyły lub dotyczą. A z pierwszymi trzema i ostatnią utozsamiam się całkowicie.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Jakoś mało mam zrozumienia dla depresji na hamaku w Tajlandii. No ale może Pani Artystka tak ma...
Wiesz, jak cię boli ząb, to będzie tak samo bolał na hamaku w Tajlandii...to samo z bólem duszy.
Rozumiem, że chciałabyś się znaleźć tam, gdzie była ona i zazdrość cię piecze, ale depresja boli tak samo wszędzie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 10:35   #13
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
depresja boli tak samo wszędzie.


Mnie płyta Peszek kompletnie zaczarowała-a już myślałam, że jak zabraknie Nosowskiej to nie będę miała czego i kogo słuchać
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 12:34   #14
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Jeśli chodzi o ten wywiad, to była z tym u Wojewódzkiego, który właśnie ten temat poruszył. Stwierdziła, że wcale nie miała depresji tylko głowa ją bolała czy coś takiego.
Nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale to co mówiła w programie to jakaś porażka. Tak jakby jej celem było tylko namówienie młodego pokolenia do 'odwrócenia się od Boga'. Jej płyta miała pokazać, cytuję, że "tak naprawdę Bóg nie jest Wam do niczego potrzebny, że on może przeszkadzać w odkrywaniu samego siebie". Co to za bzdury? Tak jakby nie wiedziała, że już i tak ciężko spotkać osobę prawdziwie wierzącą. A jeżeli już ktoś wierzy w Boga to nie wiem co jej to przeszkadza.
Oczywiście ludzie, którzy nie wierzą mogą jakoś się z nią utożsamiać, nie wiem. Może podzielają je poglądy.
Jednak moim zdaniem nie wniosła absolutnie nic nowego, jej poglądy wydają się nieskomplikowane do bólu, takie przemyślenia można usłyszeć przecież w każdym gimnazjum.
Mnie to nie przekonało.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 13:27   #15
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Płyta mi się bardzo podoba. A co do uwag Nyappy to mam pewną teorię: Maria Peszek to diablica wcielona, która wodzi na pokuszenie; błogosławieni którzy się jej pokusom oprą.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 13:45   #16
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

uwielbiam tę płytę, kiedy ją słyszę załącza mi się syndrom pentli przegenialna, sorry polsko, ludzie psy, a przede wszystkim pan nie jest moim pasterzem wspaniałe piosenki, Peszek umie zaśpiewać to, co ja mam w sercu.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:24   #17
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Depresyjna płyta, bardzo 'jesienna' , ale jest ok. Zwłaszcza na początku Maria ciągle śpiewa o smutku i rozpaczy, a to nie jest to czego akurat teraz pragnę znaleźć w muzyce,chociaż często wydaje się głębokie . Widać, że piosenki są 'osobiste' i przemyślane. Ale to nie 'mój' etap w życiu.

Generalnie najbardziej podobało mi się Pibloktoq , a także Sorry Polsko (chociaż są w zupełnie innym klimacie), świetne jest też Padam.
Ale Nosowskiej to ona nigdy nie dorówna ( imho ).
A po cóż miałaby "dorównywać" komuś. Jest sobą. Na swój sposób.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ten wywiad, to była z tym u Wojewódzkiego, który właśnie ten temat poruszył. Stwierdziła, że wcale nie miała depresji tylko głowa ją bolała czy coś takiego.
Nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale to co mówiła w programie to jakaś porażka. Tak jakby jej celem było tylko namówienie młodego pokolenia do 'odwrócenia się od Boga'. Jej płyta miała pokazać, cytuję, że "tak naprawdę Bóg nie jest Wam do niczego potrzebny, że on może przeszkadzać w odkrywaniu samego siebie". Co to za bzdury? Tak jakby nie wiedziała, że już i tak ciężko spotkać osobę prawdziwie wierzącą. A jeżeli już ktoś wierzy w Boga to nie wiem co jej to przeszkadza.
Oczywiście ludzie, którzy nie wierzą mogą jakoś się z nią utożsamiać, nie wiem. Może podzielają je poglądy.
Jednak moim zdaniem nie wniosła absolutnie nic nowego, jej poglądy wydają się nieskomplikowane do bólu, takie przemyślenia można usłyszeć przecież w każdym gimnazjum.
Mnie to nie przekonało.
Tylko to usłyszałaś, bo cię oburzyło.
Opowiadała w wywiadzie o trudnej drodze odchodzenia od wiary, odnajdywania siebie i swojej drogi zamiast jak koń z klapkami na oczach podążać za wzorem, walki ze stereotypami i naciskiem. (tak, to trudne, w wielu środowiskach)
Zresztą nie tylko w tej piosence - także w tej, w której wprost stwierdza, że nie chce mieć dzieci i w tej, w której mówi, że dla Polski nie przelałaby ani kropli krwi. To nie są popularne poglądy, trzeba ciągle jeszcze mieć w Polsce odwagę, by, będąc kimś nie tylko prywatnym, je wyrażać.
Tak, podzielam jej poglądy na te kwestie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:29   #18
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
uwielbiam tę płytę, kiedy ją słyszę załącza mi się syndrom pentli przegenialna, sorry polsko, ludzie psy, a przede wszystkim pan nie jest moim pasterzem wspaniałe piosenki, Peszek umie zaśpiewać to, co ja mam w sercu.
tak jak kalincia do kanonu piosenek obowiązkowych z tej płyty dodałabym nie wiem czy chcę
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:42   #19
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Dla mnie w jej kreacji jest coś niesłychanie irytującego. Wydaje mi się, że jest zachwycona własną "kontrowersyjnością", "obrazoburczymi" tekstami itd. Dla mnie to przerost formy nad treścią.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 16:54   #20
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
tak jak kalincia do kanonu piosenek obowiązkowych z tej płyty dodałabym nie wiem czy chcę

o tak, jest naprawdę dobra.
cała płyta i cała Maria mają ten swój wyjątkowy smaczek. ona nie ma sobie równych.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:57   #21
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Dla mnie w jej kreacji jest coś niesłychanie irytującego. Wydaje mi się, że jest zachwycona własną "kontrowersyjnością", "obrazoburczymi" tekstami itd. Dla mnie to przerost formy nad treścią.
Owszem, to nie są superodkrywcze teksty. Ale prawdę mówiąc nie słyszałam podobnych piosenek w mainstreamowej muzyce. A to jest jak z jajkiem Kolumba.... Przynajmniej dziewczyny o podobnych poglądach wiedzą już że nie są same.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:15   #22
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Owszem, to nie są superodkrywcze teksty. Ale prawdę mówiąc nie słyszałam podobnych piosenek w mainstreamowej muzyce. A to jest jak z jajkiem Kolumba.... Przynajmniej dziewczyny o podobnych poglądach wiedzą już że nie są same.

W pewnym sensie tak, ale nie da się ukryć - ona trochę oczekuje, że osoby o odmiennych poglądach zainspirują się tą twórczością.
I sądzę, że się nie doczeka. Pomijając, że ona jest rzeczywiście jedną z niewielu osób publicznych w Polsce, które reprezentują sobą to, co reprezentują, to przecież z każdej strony napływają do nas kontrowersyjne treści, które wręcz 'prześcigają się' w przełamaniu tabu. Wyrażam tu tylko moje własne zdanie, ale w moim środowisku to już się robi zwyczajnie nudne.
Bo nagle jakaś polska gwiazda odkryła to, co wiedzą wszyscy. I już każdy ma jakieś zdanie na ten temat.
Jeżeli chce wesprzeć ludzi o podobnych poglądach to ok, może fajnie, że o tym pomyślała, lepsze to niż ten polski pop, ale denerwujące jest to, że uważa się za wielką buntowniczkę o kontrowersyjnym światopoglądzie. A niech sobie nie ma dzieci, a niech sobie nie idzie na wojnę (której nie ma).

Kontrowersyjna to może ona jest, ale chyba tylko na polskiej scenie.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:49   #23
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez on_tiptoes Pokaż wiadomość
Depresja to choroba psychiczna. Można jej się 'nabawić' zarówno w patologicznej rodzinie,mieszkając w jednym obskurnym pokoju z piątką rodzeństwa jak i na hamaku w Tajlandii.
Błędem Marii - być może - jest to, że otwarcie o tym mówi, a my wolelibyśmy, żeby udawała, że tak naprawdę mieszka na bruku i wcale się nie dorobiła na poprzednich płytach.
Ja nie lubię hipokryzji. Uważam, że ona ma te pieniądze, bo na nie uczciwie zarobiła. Więc może sobie chorować w Tajlandii. Za własne pieniądze.

Zresztą ten wywiad to właściwie swoisty komentarz do płyty,bo wiele z tych piosenek dotyka wlasnie problemu depresji - choc nienazwanej po imieniu
od kiedy to depresja zależy od klimatu czy też hamaka? Litości. Btw Ona wcale nie miała depresji, tylko zaburzenia lękowe...


Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ten wywiad, to była z tym u Wojewódzkiego, który właśnie ten temat poruszył. Stwierdziła, że wcale nie miała depresji tylko głowa ją bolała czy coś takiego.
Nie chcę tutaj nikogo obrazić, ale to co mówiła w programie to jakaś porażka. Tak jakby jej celem było tylko namówienie młodego pokolenia do 'odwrócenia się od Boga'. Jej płyta miała pokazać, cytuję, że "tak naprawdę Bóg nie jest Wam do niczego potrzebny, że on może przeszkadzać w odkrywaniu samego siebie". Co to za bzdury? Tak jakby nie wiedziała, że już i tak ciężko spotkać osobę prawdziwie wierzącą. A jeżeli już ktoś wierzy w Boga to nie wiem co jej to przeszkadza.
Oczywiście ludzie, którzy nie wierzą mogą jakoś się z nią utożsamiać, nie wiem. Może podzielają je poglądy.
Jednak moim zdaniem nie wniosła absolutnie nic nowego, jej poglądy wydają się nieskomplikowane do bólu, takie przemyślenia można usłyszeć przecież w każdym gimnazjum.
Mnie to nie przekonało.
jeszcze raz : JAKA GŁOWA BOLAŁA? Ona miała stany lękowe!! Jej, naprawdę poziom wiedzy nt zdrowia psychicznego w Polsce jest tragiczny...
A co do płyty nie sądzę, żeby miała kogokolwiek nastawiać do czegokolwiek. Pokazuje ona osobiste stanowisko Marii i chwała jej za to, że nie boi się o tym mówić. Nie słyszałam, żeby teksty mówiły "TO jest złe, TO jest beznadziejne", ale "ja uważam, że TO czy TAMTO jest mi niepotrzebne" . Ot, co. Dla mnie płyta super, bo w końcu twórczość na jakiś temat. Nie muszę się ze wszystkim zgadzać, ale przynajmniej wywołuje jakieś emocje..
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:52   #24
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby tłumaczyć piosenek Marii Peszek i schlebiać nimi gustom zagranicznych odbiorców. Teksty dostosowane są do obecnej sytuacji, tu i teraz w Polsce 2012 roku. U nas ciągle trzeba przełamywać tabu, mimo że wydaje się Tobie to tak nudne. Przykład? Koleżanka nie chce wracać już do domu rodzinnego, bo zamiast "cześć, jak się masz? co u Ciebie słychać?" witają ją zawsze słowa "mam nadzieję że znalazłaś już kandydata na męża, w Twoim wieku to już najwyższy czas na założenie rodziny". Owszem, powiesz że tamtego pokolenia się już nie zmieni, ale w tym chórku śpiewa też gromkim głosem jej starsza siostra, kobieta niespełna czterdziestoletnia. I właśnie dlatego uważam, że im więcej wokół nas tych nudnych, kontrowersyjnych treści tym lepiej.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:52   #25
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
od kiedy to depresja zależy od klimatu czy też hamaka? Litości. Btw Ona wcale nie miała depresji, tylko zaburzenia lękowe...




jeszcze raz : JAKA GŁOWA BOLAŁA? Ona miała stany lękowe!! Jej, naprawdę poziom wiedzy nt zdrowia psychicznego w Polsce jest tragiczny...
A co do płyty nie sądzę, żeby miała kogokolwiek nastawiać do czegokolwiek. Pokazuje ona osobiste stanowisko Marii i chwała jej za to, że nie boi się o tym mówić. Nie słyszałam, żeby teksty mówiły "TO jest złe, TO jest beznadziejne", ale "ja uważam, że TO czy TAMTO jest mi niepotrzebne" . Ot, co. Dla mnie płyta super, bo w końcu twórczość na jakiś temat. Nie muszę się ze wszystkim zgadzać, ale przynajmniej wywołuje jakieś emocje..
Ano. Zgadzam się. Ona się wypowiada głównie w pierwszej osobie, ale doszukać się czegoś zawsze można, jak ktos chce. Np. odwodzenia dzieci od boga. Kobiet od rodzenia, Polaków od patriotyzmu...jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:58   #26
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Arrow Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Ano. Zgadzam się. Ona się wypowiada głównie w pierwszej osobie, ale doszukać się czegoś zawsze można, jak ktos chce. Np. odwodzenia dzieci od boga. Kobiet od rodzenia, Polaków od patriotyzmu...jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie...

No dokładnie.. Wprawdzie nie słyszałam wszystkich piosenek, ale jakieś 5 czy 6 na pewno i głęboko się im przysłuchałam, czy aby na pewno nie niosą żadnych ocen za sobą. Ale niestety, próżno szukać. Jest tylko zdanie autorki na dany temat. Zresztą sama podkreśla to wielokrotnie w wywiadach. Nie ma się do czego przyczepić, a jeżeli komuś nie pasują takie poglądy i boli go słuchanie muzyki Peszek , to wystarczy nie słuchać - droga wolna. Ale na pewno nie można powiedzieć, że ktoś tutaj innych krytykuje , czy tez odwodzi od własnych racji.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby tłumaczyć piosenek Marii Peszek i schlebiać nimi gustom zagranicznych odbiorców. Teksty dostosowane są do obecnej sytuacji, tu i teraz w Polsce 2012 roku. U nas ciągle trzeba przełamywać tabu, mimo że wydaje się Tobie to tak nudne. Przykład? Koleżanka nie chce wracać już do domu rodzinnego, bo zamiast "cześć, jak się masz? co u Ciebie słychać?" witają ją zawsze słowa "mam nadzieję że znalazłaś już kandydata na męża, w Twoim wieku to już najwyższy czas na założenie rodziny". Owszem, powiesz że tamtego pokolenia się już nie zmieni, ale w tym chórku śpiewa też gromkim głosem jej starsza siostra, kobieta niespełna czterdziestoletnia. I właśnie dlatego uważam, że im więcej wokół nas tych nudnych, kontrowersyjnych treści tym lepiej.
TAK! Polska to wciąż lekki ciemnogród, niestety. Często ludzie o innym niż powszechny światopoglądzie są piętnowani. Fajnie, że powoli coś się rusza w tym temacie, bo póki co jesteśmy w ogonie Europy wg mnie.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:58   #27
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Bo jak w Polsce powiesz "ateiści są głupi i ślepi", to jest spoko wyrażanie własnej opini. jak powiesz "bóg jest niepotrzebny, ja w niego nie wierzę", to jest obraza uczuć religijnych i chęć obrażenia kogoś.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:17   #28
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

A znacie akcję, w której na billboardach pojawiły się hasła "nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę"? Ani słowa tam o katolikach. Oto jak facet ze stowarzyszenia Contra In vitro daje jej odpór:
Cytat:
(...) jest to atak na Kościół w związku z rozpoczynającym się Rokiem Wiary. (...) Dlatego my jako katolicy, musimy zebrać wszystkie siły i to jest dla nas dodatkowy bodziec, żebyśmy się jednoczyli i walczyli o wiarę. Nasza wiara jest atakowana i musimy się bronić. Modlitwa jest najlepszą formą obrony. Musimy modlić się za naszych wrogów, za ludzi do których nie doszła łaska wiary
Byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było tak strasznie....
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:20   #29
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A znacie akcję, w której na billboardach pojawiły się hasła "nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę"? Ani słowa tam o katolikach. Oto jak facet ze stowarzyszenia Contra In vitro daje jej odpór:

Byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było tak strasznie....

Really?

W sumie to nawet mnie to nie zdziwiło... Ja nie wiem czemu ludzie próbują się tak na siłę doszukiwać ataku na swoją wiarę, poglądy itd. Czy nie mogą sobie tak po prostu obok siebie żyć ludzie różni i o różnych przekonaniach? Czy to właśnie nie jest fajne? To, że możemy się od siebie nawzajem uczyć i dzięki temu świat jest dużo bardziej kolorowy i ciekawy... Kurde nie czaje, serio. Chybam głupia.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:25   #30
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Nowy album Marii Peszek!

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
W sumie to nawet mnie to nie zdziwiło... Ja nie wiem czemu ludzie próbują się tak na siłę doszukiwać ataku na swoją wiarę, poglądy itd. Czy nie mogą sobie tak po prostu obok siebie żyć ludzie różni i o różnych przekonaniach? Czy to właśnie nie jest fajne? To, że możemy się od siebie nawzajem uczyć i dzięki temu świat jest dużo bardziej kolorowy i ciekawy... Kurde nie czaje, serio. Chybam głupia.
Ależ jest taki świat - za naszą zachodnią (i południową) granicą. Warto czasem tam pojechać i potem wrócić sobie do tego naszego skansenu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.