Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczenia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-09, 12:44   #91
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Cytat:
Napisane przez sandrinezi Pokaż wiadomość
Właśnie przez to wszystko przechodzę. Jestem bliska popełnienia samobójstwa, nie radzę sobie z tym w ogóle. mam 35 lat. Testy PAAP-A - wyszły bardzo wysokie ryzyko, nikt mi nie mówi, nie wiem nic o przeziorności karku, ani o kości nosowej, nie wiem co się dzieje. Nie miałam aminopunkcji, zdecydowałam się na test genetyczny Harmony, jak wyjdzie pozytywny to punkcja mnie nie ominie. Nie chciałam jej od razu robić bo moja macica jest osłabiona poronieniami, mam również mięśniaki. Muszę czekać na wyniki tydzień, dziś nie spałam cała noc, nie mogę przestać płakać. Od początku ciąży czułam się bardzo źle, i czułam, że jest coś nie tak. Nie wiem czym się zająć, jak odciągnąć myśli. Jestem z tym sama z mężem. Tak bardzo się boję, znam tysiące kobiet które urodziły po 30 roku życia, i tyle samo które urodziły po 35 piękne zdrowe dzieci.

A ja? będą tą jedna na 300 ? Nie miałam łatwego życia, zawsze sama, od dziecka walczę o przetrwanie, ciężko pracuje fizycznie na wszystko co mam. Chciałam dać dziecku wszystko czego mi brakowało.

Nie dam sobie z tym rady...
Kochana. Uspokoj sie. Wiem latwo mowic ale wez pod uwage ze testy pappa czesto wychodza tragiczne a dzieci sa zdrowe! Moja siostra jest przykladem. Test pappa wyszedl bardzo zle, zrobila tylko powtorne usg ktore ponownie wyszlo bez zarzutu. Dziecko ma juz 5 lat i jest zdrowiusienkie. Robilas usg prenatalne? Jak wyszlo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:53   #92
sandrinezi
Przyczajenie
 
Avatar sandrinezi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Nie wiem co to jest usg prenantalne, widzisz ja mieszkam w UK, pierwsze usg w ogóle miałam dopiero w 14 tygodniu, a ogólnie żyłam w przekonaniu ze to tydzień 13 bo musiałam to sobie sama policzyć. Niewiele mi mówią o tym usg niby wszystko Ok, ok, ale ja jakoś tego nie czuje, mam złe przeczucia od samego początku. Oni prawie tego dziecka nie mierzyli. Pojeździła mi po brzuchu, pokazała i powiedziała jest jest ok. Później miałam testy, wyszły złe, kazali zrobić albo punkcję albo testy genetyczne, narazie zrobiłam testy. Czekam, ale tydzień czekania to dla mnie wieczność. Ja jestem realistka, miałam ciężkie życie, i wiem ze złe rzeczy się zdarzają. Myśle czy iść na usg prywatnie jeszcze. To już 16 tydzień wczoraj lekarka powiedziała ze serce jest jeszcze za małe nie może nic stwierdzić. Nie wiem czy boja się powiedzieć mi prawdę, czy co się dzieje.
sandrinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 13:18   #93
Clair123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 77
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Przede wszystkim spokojnie... dostalas jakies podsumowanie, raport z usg? Powinnas cokolwiek dostac...Duze jest to ryzyko? Pappa i ogolnie cale te badanie to jest prawdopodobienstwo, szacunki... skoro mowia ze usg jest ok to trzeba byc dobrej mysli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Clair123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 13:20   #94
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Dobrze ze zrobilas Harmony. Nie znam sytuacji w UK, gdybys byla w Polsce to moglabym probowac cos doradzic... Usg prenatalne pierwszego trymestru to takie z pomiarem NT (przeziernosci karkowej plodu), oceną kosci nosowych (NB), oceną przeplywow krwi w przewodzie zylnym oraz przez zastawke trojdzielną i pomiarem kąta twarzowego. W internecie mozna znalezc nazwiska lekarzy z odpowiednimi certyfikatami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 09:46   #95
sandrinezi
Przyczajenie
 
Avatar sandrinezi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Kochane takiego usg napewno nie miałam. Nie wiem jakie są parametry, tutaj nie dostajesz wyników badań do ręki, wszystko jest „tajne”, a co do testów to dostałam tylko list ze ryzyko jest wysokie ale bez żadnych konkretnych liczb. Muszę czekac na wyniki Harmony tydzień. Przecież to jak czekanie na wyrok... pewnie i tak skazujący. Od dwóch dni leżę j patrzę w sufity. Chce mieć nadzieje, ale nadzieja nic tu nie zmieni skoro takie są fakty. Poprostu nie wierze ze to mi się przytrafiło.
sandrinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 11:59   #96
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Cytat:
Napisane przez sandrinezi Pokaż wiadomość
Kochane takiego usg napewno nie miałam. Nie wiem jakie są parametry, tutaj nie dostajesz wyników badań do ręki, wszystko jest „tajne”, a co do testów to dostałam tylko list ze ryzyko jest wysokie ale bez żadnych konkretnych liczb. Muszę czekac na wyniki Harmony tydzień. Przecież to jak czekanie na wyrok... pewnie i tak skazujący. Od dwóch dni leżę j patrzę w sufity. Chce mieć nadzieje, ale nadzieja nic tu nie zmieni skoro takie są fakty. Poprostu nie wierze ze to mi się przytrafiło.
Złóż na piśmie wniosek o wgląd do dokumentacji medycznej oraz kopie.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 12:01   #97
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Dokladnie. Masz prawo dostepu do wlasnych wynikow badan!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 12:12   #98
sandrinezi
Przyczajenie
 
Avatar sandrinezi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Kochane dziewczyny, moje wyniki z Harmony wróciły z prawdopodobieństwem 0.01% czyli negatywne a to jest poprostu granica błędu. I co ja mam teraz myśleć. Powiedzieli ze jak chce to zrobią aminiopunkcje jeszcze ale ze oni nie widza potrzeby a ja już chyba będę się martwić do października. Czy jakieś rady ? Własne doświadczenia? Mam koleżankę która ma dziecko z zespołem downa ale nie chce być nie taktowana i zadawać jej pytań.
sandrinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:29   #99
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Cytat:
Napisane przez sandrinezi Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny, moje wyniki z Harmony wróciły z prawdopodobieństwem 0.01% czyli negatywne a to jest poprostu granica błędu. I co ja mam teraz myśleć. Powiedzieli ze jak chce to zrobią aminiopunkcje jeszcze ale ze oni nie widza potrzeby a ja już chyba będę się martwić do października. Czy jakieś rady ? Własne doświadczenia? Mam koleżankę która ma dziecko z zespołem downa ale nie chce być nie taktowana i zadawać jej pytań.
To jest Twoja decyzja. Ja robilam podobne badanie (odpowiednik Harmony) i mialam do niego zaufanie . chociaz oczywiscie wiedzialam ze wynik nie jest pewny w 100%. Wiedzialam ze jest nawet stowarzyszenie osob pokrzywdzonych przez te testy DNA z krwi. Ale przeciez na dobra sprawe zaden wynik nie jest na 100% pewny. Zawsze istnieje chociazby mozliwosc pomylki na jakimkolwiek etapie.
I Gratuluje dobrych wiesci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:52   #100
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Cytat:
Napisane przez sandrinezi Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny, moje wyniki z Harmony wróciły z prawdopodobieństwem 0.01% czyli negatywne a to jest poprostu granica błędu. I co ja mam teraz myśleć. Powiedzieli ze jak chce to zrobią aminiopunkcje jeszcze ale ze oni nie widza potrzeby a ja już chyba będę się martwić do października. Czy jakieś rady ? Własne doświadczenia? Mam koleżankę która ma dziecko z zespołem downa ale nie chce być nie taktowana i zadawać jej pytań.
Poproś o wyniki wcześniejszych badań, przeczytaj wyniki usg, lub idź do lekarza z prośbą o zrobienie pomiarów. To pomoże w podjęciu decyzji. Możesz też po prostu zdecydować się na amniopunkcje.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 19:03   #101
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Badania prenatalne, test Pappa, amniopunkcja - pytania, odpowiedzi, doświadczen

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Poproś o wyniki wcześniejszych badań, przeczytaj wyniki usg, lub idź do lekarza z prośbą o zrobienie pomiarów. To pomoże w podjęciu decyzji. Możesz też po prostu zdecydować się na amniopunkcje.
Na niektore pomiary bedzie juz z pewnoscia za późno ale tak, generalnie sie zgadzam .
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-16 20:03:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.