Po jakim czasie perfumy wietrzeją? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-23, 14:15   #1
Ada997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 18

Po jakim czasie perfumy wietrzeją?


Hej, po jakim czasie perfumy tracą swój zapach? Mam perfumy Armani Si oraz black opium od ponad 2 lat, staram się je używać oszczędnie psikam raz dwa razy ze względu na ich cene. Zastanawiam się czy to nie błąd bo perfumy mogą tracić swoje właściwości. Jak to jest? Jak uzywac, oszczędnie czy nie?
Ada997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 15:45   #2
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Po jakim czasie perfumy wietrzeją?

To zależy gdzie je trzymasz. Potrafią wytrzymać latami jeżeli przechowujesz perfumy w suchym, chłodnym, nienarażonym na światło i wahania temperatury pomieszczeniu. Ja trzymam u mnie w pokoju, w zamkniętej szafce. Parę flakonów mam powyciąganych na wierzchu i nimi psikam się najczęściej.
Niektórzy kupują winiarki (lodówki na wino) i tam przechowują perfumy. Kiedyś też chciałam taką kupić, ale stwierdziłam, że limitem są dla mnie dwie półki w szafce plus perfumy powyciągane na komodzie.
__________________
2024: 18

2023: 62


Edytowane przez liv87
Czas edycji: 2020-06-23 o 15:47
liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 14:19   #3
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Po jakim czasie perfumy wietrzeją?

Perfumy nie lubią najbardziej na świecie światła i ciepła. Tak jak napisała Liv, najlepiej je trzymać w suchym, chłodnym, nienarażonym na światło i wahania temperatury miejscu i w kartonikach, w których je kupiłaś (wtedy nie są narażone w ogóle na światło, poza tymi momentami, gdy ich używasz).
Moje skarby trzymam na najniższych półkach w komodzie, która stoi z dala od okna, grzejnika i rurek z ciepłą wodą. Jak na razie nic się nie zepsuło, a mam u siebie również "artefakty" trzynastoletnie i dalej pachną ok, chociaż trochę ściemniały (i to mnie martwi).

Inną sprawą jest to, że perfumy często ciemnieją z upływem czasu, zmieniają kolor nawet w ciemności i na to nic się nie poradzi. Generalnie perfumy się starzeją, ale przechowując je w odpowiedni sposób można ten proces znacznie spowolnić.

Zdarza się, że dziewczyny chwalą się na forach, że upolowały jakiegoś "diora" lub innego "szanela" z datą produkcji jeszcze z ubiegłego tysiąclecia ale kiedyś perfumy były zupełnie inne i prawdę mówiąc, to wątpię, czy którykolwiek ze współczesnych wypustów będzie się do czegoś nadawać za 15-20 lat. Dzisiaj dość szybko zmienia się asortyment, więc kupuje się, zużywa się i kupuje się coś innego, zatem produkowane dobra nie muszą być trwałe (muszą być oczywiście luksusowe, w doskonałej jakości, ale trwałość coraz rzadziej jest priorytetem)
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 18:06   #4
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Po jakim czasie perfumy wietrzeją?

Perfumy nie wietrzeją, jeśli już to mogą się zepsuć. Jak juz napisano trzeba je odpowiednio przechowywać. A nowe perfumy, produkowane w ostatnich latach trzeba zużywać, zamiast oszczędzać, bo nie wiadomo ile wytrzymają.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-24 18:06:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.