minimalizm w biżuterii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-02, 17:20   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

minimalizm w biżuterii


czy ktoś też lubi minimalizm w biżuterii, czy raczej wolicie więcej? Ostatnimi laty zaczęły mnie irytować długie kolczyki, a kiedyś nosiłam jak i wisior i bransoletkę naraz. Teraz te ostatnie noszę tylko na okazje, czyli bardzo rzadko, a na co dzień małe srebne kolczyki - wkrętki i zegarek.
Jak jest u Was?
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 17:55   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: minimalizm w biżuterii

Kiedyś nie nosiłam żadnej biżuterii, teraz noszę więcej i coraz bardziej podoba mi się styl, który z minimalizmem nie ma nic wspólnego
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 19:42   #3
Sylvviiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Sylvviiaa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 95 155
Dot.: minimalizm w biżuterii

Na dłoniach tylko jeden pierścionek, ale na rękach - jedna ręka to Pandorka, druga ręka to 2 bransoletki sznurkowe z podkową i koniczyną oraz zegarek, kolczyki wkrętki i łańcuszek - więc do minimalizmu daleko
__________________
Sylvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 20:46   #4
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: minimalizm w biżuterii

Ja noszę kolczyki wkrętki i od kilku miesięcy szukam jakiegoś delikatnego naszyjnika (coś w stylu celebrytki ale nie z tymi popularnymi kształtami) i charakternego pierścionka (chciałabym coś dużego, np kilka połączonych obrączek czy coś w tym stylu, ale jeszcze nie znalazłam ideału).
Bransoletki podobają mi się ale nie noszę bo wydaje mi się że nie pasują do opaski mi band od której jestem uzależniona.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 08:43   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: minimalizm w biżuterii

Jakość ponad ilość. Nie mam dużo i dużo nie noszę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 09:52   #6
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: minimalizm w biżuterii

Na co dzień tylko pierścionek zaręczynowy i obrączka. Na większe okazje dodatkowo Pandora i sznurkowa bransoletka z dwiema srebrnymi zawieszkami lub złoty, bardzo delikatny łańcuszek z Kruka. Kolczyki noszę bardzo rzadko, ale jak już, to wkrętki złote lub że stali chirurgicznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 10:13   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: minimalizm w biżuterii

Kolczyki tylko wkretki, lubie krotkie i lekkie naszyjniki, pierscionek jeden i czasem bransoletka ze skory (inne mi przeszkadzaja). Bizuteria tak, ale dyskretna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 11:08   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: minimalizm w biżuterii

Od paru miesiecy nosze wylacznie zegarek. Nawet nie wiem gdzie jest moj pierscionek zareczynowy i obraczka
Latem lubie bransoletki i delikatny naszyjnik, obecnie bizuteria tylko by mi przeszkadzala przy bardziej zakrytych ubraniach, nie lubie jak zahaczaja o swetry czy rajstopy. To glowny powod dla ktorego przestalam nosic pierscionek zareczynowy i obraczke. Ciagle jakies zaciagniete nitki na ubraniach doprowadzaly mnie do szalu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 11:14   #9
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: minimalizm w biżuterii

Sama rownież lubię jedynie wybraną biżuterię. Mam 2 pierścionki, bransoletkę Pandory, do której kolekcjonuję charmsy oraz 2 rodzaje kolczyków. Nie kupuję biżuterii sztucznej, bo wygląda tandetnie oraz się szybko psuje. Wole zainwestować w złoto i nosić coś latami.
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 11:17   #10
premiergroup
Przyczajenie
 
Avatar premiergroup
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: minimalizm w biżuterii

Noszę bardzo mało biżuterii - czym mniej, tym lepiej, takie jest moje zdanie. Z tego, co widzę, to zdecydowanie więcej kobiet wybiera również takie rozwiązanie.
premiergroup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 11:17   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: minimalizm w biżuterii

Tez mam bizuterie jedynie z metali szlachetnych, niestety i tak wszystko mi sie szybko nudzi.
Mam jedna bransoletke Pandory z charmsami, trzy inne bransoletki tej marki, dwa naszyjniki tez z Pandory i dwa Swarovski i nie pamietam, kiedy ktorakolwiek z tych rzeczy mialam w ogole na sobie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 11:52   #12
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: minimalizm w biżuterii

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez mam bizuterie jedynie z metali szlachetnych, niestety i tak wszystko mi sie szybko nudzi.
Mam jedna bransoletke Pandory z charmsami, trzy inne bransoletki tej marki, dwa naszyjniki tez z Pandory i dwa Swarovski i nie pamietam, kiedy ktorakolwiek z tych rzeczy mialam w ogole na sobie
Przypomniałaś mi, że mam gdzieś naszyjnik i kolczyki Swarovski, ale nie wiem, gdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 11:55   #13
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: minimalizm w biżuterii

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi, że mam gdzieś naszyjnik i kolczyki Swarovski, ale nie wiem, gdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dwie sliczne szkatulki i jeden stojak na bizuterie a i tak zdarza mi sie znalezc np. bransoletke w torebce
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 12:12   #14
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: minimalizm w biżuterii

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja mam dwie sliczne szkatulki i jeden stojak na bizuterie a i tak zdarza mi sie znalezc np. bransoletke w torebce
To jest całkowicie normalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 12:55   #15
Agnessa*
Zakorzenienie
 
Avatar Agnessa*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 115
Dot.: minimalizm w biżuterii

Kiedyś bardzo lubiłam długie i duże kolczyki Obecnie już takich nie noszę - denerwują mnie, jak zaczepiają się o włosy, czy ubranie i ciągną ucho
Na co dzień noszę delikatne kolczyki, bransoletkę Pandora i jeden pierścionek. Gdy nie zakładam bransoletki - wtedy noszę łańcuszek.
Czasami noszę po prostu jedynie kolczyki i pierścionek.

Bardzo lubię srebrną biżuterię, nie przepadam za złotem, nie lubię też sztucznej biżuterii.
Agnessa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 19:48   #16
krystyna1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 14
Dot.: minimalizm w biżuterii

Ja też nie przepadam za przepychem jeśli chodzi o biżuterię. Wolę srebro niż złoto i raczej jakieś minimalistyczne akcenty, aniżeli ogromne wisiory pełne kolorowych koralików czy diamentów
krystyna1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 14:19   #17
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: minimalizm w biżuterii

No właśnie ja teraz inwestuję w jakość. Noszę wyłącznie srebro. Malutkie kolczyki, ale srebne, te okazyjne też. Chodzi też o to, że mnie nie uczulają...
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 15:29   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: minimalizm w biżuterii

Noszę tylko kolczyki wkrętki.
Podoba mi się i chciałabym nosić wyrazistszą, większą biżuterię, ale mi przeszkadza. Większe kolczyki ocierają się o szyję (brrr zimą), wplątują we włosy, w gumki od maseczki. Naszyjniki oblepiają się kremem z filtrem, w zależności od długości obijają się np o blat przy którym siedzę (nie zawsze da się zapiąć krócej). Bransoletki są niehigieniczne, zwłaszcza w skórzane wsiąka wszystko, co skóra wydziela i dodatkowo różne syfy z zewnątrz, które normalnie z rąk usuwamy myjąc je. Metalowe są w tym względzie lepsze, ale te drobne u mnie nie przetrwają, zaraz o coś zawadzę i się zrywają. Grubsze mnie denerwują, że je słyszę i czuję jak np kładę ręce na stole czy laptopie.
To sobie ponarzekałam Bo mam parę sztuk, które chciałabym nosić, ale nie umiem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 06:13   #19
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: minimalizm w biżuterii

Heh, chimnay ja też narzekam - długie kolczyki właśnie mi się wkręcają, wisiorki uwierają, bransoletki przeszkadzają i to wszystko zaraz zdejmowałam jak kiedyś nosiłam. Teraz lubię tylko na okazje, żeby się poczuć odświętnie.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-05, 07:35   #20
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: minimalizm w biżuterii

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Noszę tylko kolczyki wkrętki.
Podoba mi się i chciałabym nosić wyrazistszą, większą biżuterię, ale mi przeszkadza. Większe kolczyki ocierają się o szyję (brrr zimą), wplątują we włosy, w gumki od maseczki. Naszyjniki oblepiają się kremem z filtrem, w zależności od długości obijają się np o blat przy którym siedzę (nie zawsze da się zapiąć krócej). Bransoletki są niehigieniczne, zwłaszcza w skórzane wsiąka wszystko, co skóra wydziela i dodatkowo różne syfy z zewnątrz, które normalnie z rąk usuwamy myjąc je. Metalowe są w tym względzie lepsze, ale te drobne u mnie nie przetrwają, zaraz o coś zawadzę i się zrywają. Grubsze mnie denerwują, że je słyszę i czuję jak np kładę ręce na stole czy laptopie.
To sobie ponarzekałam Bo mam parę sztuk, które chciałabym nosić, ale nie umiem
Idealnie odpisałaś również moje odczucia
Powiem szczerze że podoba mi się zarówno minimalizm jak i obwieszenie się biżuteria jak Magda Gessler a nawet to drugie podoba mi się zdecydowanie bardziej i serio podziwiam jak ona naturalnie porusza się w tych wszystkich ozdobach. Mnie nie dość że przytłoczyły by wizualnie to jeszcze nie byłabym w stanie normalnie funkcjonować w takiej ilości
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 08:12   #21
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: minimalizm w biżuterii

Ja noszę różne kolczyki. Krótkie i długie. Jeśli są złote to długo noszę. Inne zmieniam codzienne bo mam uczulenie.
Na stałe noszę 3 cienkie branzoletki. Ściągnęłam je na ślub i poród. Charmy złote. Tous. I bardzo cienką z łezkami.
Jak wychodzę ubieram zegarek. W domu nie noszę.
Łańcuszek tez noszę jeden cały czas. Złoty, delikatny z serduszkiem.
Jak nie miałam dzieci to chętniej zmieniałam biżuterię. Teraz mi się nie chce.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 19:35   #22
alternative069
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: minimalizm w biżuterii

Mój stały zestaw biżuterii na co dzień to: zegarek, kolczyki sztyfty (tutaj mam kilka par i zmieniam co kilka dni), pandora i jeden pierścionek. Stawiam na srebro i białe złoto. Wciąż nie umiem się przekonać do żółtego złota.
alternative069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 06:14   #23
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: minimalizm w biżuterii

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Idealnie odpisałaś również moje odczucia
Powiem szczerze że podoba mi się zarówno minimalizm jak i obwieszenie się biżuteria jak Magda Gessler a nawet to drugie podoba mi się zdecydowanie bardziej i serio podziwiam jak ona naturalnie porusza się w tych wszystkich ozdobach. Mnie nie dość że przytłoczyły by wizualnie to jeszcze nie byłabym w stanie normalnie funkcjonować w takiej ilości
Ja zawsze patrzę z otwartą buzią jak ma na sobie 5 bransoletek, ze 3 pierścionki, trzy naszyjniki, wielkie kolczyki i w tym gotuje
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 07:50   #24
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: minimalizm w biżuterii

Lubię minimalizm jeśli chodzi o formę i rozmiary biżuterii, a muszę być minimalistyczna, bo alergia nie śpi, czuwa.

Noszę obecnie tylko prostą obrączkę i zegarek. Mam trochę delikatnej biżu - cieniutki łańcuszek i delikatną bransoletkę, do tego kilka malutkich zawieszek na zmianę (wymieniam je między łańcuszkiem i bransoletką) - ale to srebro, a mnie jakiś czas temu nawet srebro zaczęło uczulać. Szukam teraz jakiegoś drobiazgu z białego złota na szyję... ale nie mogę znaleźć nic specjalnie urzekającego. To chodzę bez.

Kolczyki kiedyś nosiłam (im większe tym lepsze) a teraz mnie wzzystkie denerwują i mam wrażenie, że żadne mi nie pasują.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 13:48   #25
damstasko
Raczkowanie
 
Avatar damstasko
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 31
Dot.: minimalizm w biżuterii

Sama również lubię biżuterię ze szlachetnych metali oraz z kamieni. Przyzwyczajam się do swojej biżuterii i dlatego nie kupuję biżuterii ze sztucznych materiałów bo taka bizuteria szybko czernieje co mnie denerwuje ( poza tym nie da sie jej odnowić).

Wolę białe złoto od żółtego. Lepiej pasuje do mojej karnacji.

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2020-08-11 o 14:52 Powód: link do reklamy
damstasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 17:36   #26
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: minimalizm w biżuterii

Mam mnóstwo biżuterii, ponieważ mam Siostrę artystkę, która we własnej pracowni projektuje i robi biżu. Nawet nie wiem dokładnie, co mam To mi uzmysłowiła, że pora zajrzeć do szuflad Nie noszę w zasadzie nic poza obrączką i malutkimi kolczykami wkrętkami
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:36   #27
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: minimalizm w biżuterii

Bardzo lubię biżuterię, łyso mi bez niej. Uwielbiam duże kolczyki, ale przerwałam sobie ucho, miałam rekonstrukcję płatka i będę musiała przystopować :<
Noszę praktycznie tylko biżuterię w kolorze złotym: typową złotą, pozłacane srebro i sieciówkową metalową.
Codziennie zegarek i bransoletka (ostatnio zgubiłam jedną, strasznie mi jej szkoda), łańcuszek z małą zawieszką i pierścionek. Zegarek i bransoletki zdejmuję do mycia i spania. Gdy jeszcze nosiłam kolczyki, to złote nosiłam tygodniami nie zdejmując ich, sieciówkowe ściągam, bo ropieją mi dziurki.
Mam dwie szkatułki naszyjników, kolczyków, bransoletek i pierścionków.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 18:57   #28
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 675
Dot.: minimalizm w biżuterii

Ja kilka lat temu gdy lubiłam styl boho byłam wręcz obwieszona biżuterią. Duże kolczyki, naszyjniki, bransoletki ... Obecnie stosuję minimalizm. Podstawa to małe kolczyki, obrączka i pierścionek zaręczynowy. Bez tego nie wyjdę z domu, wręcz czuję się "goła" W modzie obecnie mam fazę na brązy (kolory jesieni) i co za tym idzie najchętniej noszę też złotą biżuterię, nie zawsze prawdziwą.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-19 19:57:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.