Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-13, 00:10   #121
Rysia55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej, dziewczyny.
Dołączam do Was, bo potrzebuje chyba trochę wsparcia w temacie wiadomym.
Jeszcze dwa tygodnie temu miałam pracę, którą naprawdę uwielbiałam i w której dawałam z siebie wszystko. Niestety miałam konflikt z przełożonym i na koniec miesiąca dostałam niespodziankę z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Powiedziałam, że nie jestem w stanie tego miesiąca przepracować że świadomością, że zostałam zwolniona i szef zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, także z dnia na dzień stałam się osobą bezrobotną. Wysyłam CV już od dwóch tygodni, wysłałam ich mnóstwo i póki co odzewu nie ma. Mam umówioną tylko jedną rozmowę na poniedziałek. Jestem naprawdę załamana...
Rysia55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 06:55   #122
younglove
Przyczajenie
 
Avatar younglove
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja tez mam nowa prace i mam nadzieje ze na dluzej sie tam zatrzymam. Bylam wykonczona bo czesto zmienialam prace z roznych wzgledow glownie stmosfera. Znalezc fajne miejsce jest ciezko.
younglove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 07:00   #123
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dwa tygodnie to bardzo mało czasu na odzew. Często tyle zbierają CV, a potem dopiero decydują z kim rozmawiać. Odnoszę się tutaj do pracy jakiegoś specjalisty, w sklepie co innego, ale ty nie napisałaś gdzie szukasz?
Przykładowo, ja w tym tygodniu, po 2 mcach (!) od rozmowy, dostałam propozycję. Przepraszali jednak za zwłokę.
A mam inne zajęcie już od maja i już 2 wypłaty, także ten, mogłabym na nich czekać i czekać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A weszłam tu by Ci Koralina pogratulować. Chyba wszyscy trzymali kciuki... Życzę by ci się powiodło i udało. Może pomimo zastępstwa zechcą Cię na dłużej i przesuną do czegoś innego, na stałe

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2019-07-13 o 07:07
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 07:18   #124
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Zgodzę się z tym, 2 tyg to mało i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja miałam w tym tyg rozmowę na ofertę, która wysłałam W MAJU. proces cały czas trwa, żeby nie było. Jak twierdzą, chcą kogoś szybko przyjąć... już od września tak że jak widać pojęcie czasu jest mocno względne w zależności od pracodawcy. Daj sobie trochę czasu na goście do siebie psychicznie po tym zwolnieniu, no to jednak bardzo obciąża i witaj wśród swoich Rysia55

Trafiłam na ciekawy artykuł, z którego wynika że taki u nas dobrobyt iż 77% pracowników chciałoby zmienić pracę, ciekawe dlaczego :/
http://m.interia.pl/praca/news,nId,3092092
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-13 o 07:43
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 07:26   #125
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina-super wieści!!! Chyba sam najwyższy Cię zauważył w tej durnej pracy
Wszystkiego najlepszego w nowej pracy**
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 11:07   #126
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karolina gratuluję!

Ja w tym tygodniu miałam 4 rozmowy. W przyszłym na tę chwilę nie mam żadnej.

Dziewczyny zastanawia mnie kwestia wysokości wynagrodzenia. Aplikuję na stanowiska analityków lub kontrolerów finansowych (młodszy specjalista lub specjalista w zależności od wymagań). Zawsze sprawdzam jakie są widełki dla woj. mazowieckiego (mieszkam pod Warszawą). W środę miałam rozmowę z liderem na rynku płatności elektronicznych na stanowisku "Analityk procesów beznesowych". Jak powiedziałam ile chce zarabiac i podałam argumenty (doświadczenie, że przychodząc do pracy wnoszę coś do firmy itd) to zapytano mnie czy coś opuszczę. I często słyszę to pytanie. Dlatego chciałabym wiedzieć ile mogę wołać na rozmowach? Mam doświadczenie (4 lata w księgowości, w kontrolingu 3, w tym rok w firmie produkcyjnej). Mam też wiedzę odnośnie wdrożeń procesów biznesowych i systemów klasy ERP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 11:37   #127
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Rysia55 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny.
Dołączam do Was, bo potrzebuje chyba trochę wsparcia w temacie wiadomym.
Jeszcze dwa tygodnie temu miałam pracę, którą naprawdę uwielbiałam i w której dawałam z siebie wszystko. Niestety miałam konflikt z przełożonym i na koniec miesiąca dostałam niespodziankę z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Powiedziałam, że nie jestem w stanie tego miesiąca przepracować że świadomością, że zostałam zwolniona i szef zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, także z dnia na dzień stałam się osobą bezrobotną. Wysyłam CV już od dwóch tygodni, wysłałam ich mnóstwo i póki co odzewu nie ma. Mam umówioną tylko jedną rozmowę na poniedziałek. Jestem naprawdę załamana...
Trzymaj się mocno, wiem jak to trudno w takiej sytuacji.
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie to bardzo mało czasu na odzew. Często tyle zbierają CV, a potem dopiero decydują z kim rozmawiać. Odnoszę się tutaj do pracy jakiegoś specjalisty, w sklepie co innego, ale ty nie napisałaś gdzie szukasz?
Przykładowo, ja w tym tygodniu, po 2 mcach (!) od rozmowy, dostałam propozycję. Przepraszali jednak za zwłokę.
A mam inne zajęcie już od maja i już 2 wypłaty, także ten, mogłabym na nich czekać i czekać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A weszłam tu by Ci Koralina pogratulować. Chyba wszyscy trzymali kciuki... Życzę by ci się powiodło i udało. Może pomimo zastępstwa zechcą Cię na dłużej i przesuną do czegoś innego, na stałe
2 miesiące po rozmowie? Nieźle, mają rzeczywiście inne pojęcie czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 11:44   #128
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Karolina gratuluję!

Ja w tym tygodniu miałam 4 rozmowy. W przyszłym na tę chwilę nie mam żadnej.

Dziewczyny zastanawia mnie kwestia wysokości wynagrodzenia. Aplikuję na stanowiska analityków lub kontrolerów finansowych (młodszy specjalista lub specjalista w zależności od wymagań). Zawsze sprawdzam jakie są widełki dla woj. mazowieckiego (mieszkam pod Warszawą). W środę miałam rozmowę z liderem na rynku płatności elektronicznych na stanowisku "Analityk procesów beznesowych". Jak powiedziałam ile chce zarabiac i podałam argumenty (doświadczenie, że przychodząc do pracy wnoszę coś do firmy itd) to zapytano mnie czy coś opuszczę. I często słyszę to pytanie. Dlatego chciałabym wiedzieć ile mogę wołać na rozmowach? Mam doświadczenie (4 lata w księgowości, w kontrolingu 3, w tym rok w firmie produkcyjnej). Mam też wiedzę odnośnie wdrożeń procesów biznesowych i systemów klasy ERP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Aplikowałam na obecne stanowisko jak jeszcze byłam w trakcie studiów. Ostatecznie dostałam o 1200 zł więcej niż powiedziałam na rozmowie! Generalnie mogli mi dać dużo mniej, bo brak doświadczenia, bo pierwsza praca na etat. Do dzisiaj się zastanawiam, który z rekruterów był za mną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up

Edytowane przez niezapominajka012
Czas edycji: 2019-07-13 o 11:48
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 11:51   #129
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Karolina gratuluję!

Ja w tym tygodniu miałam 4 rozmowy. W przyszłym na tę chwilę nie mam żadnej.

Dziewczyny zastanawia mnie kwestia wysokości wynagrodzenia. Aplikuję na stanowiska analityków lub kontrolerów finansowych (młodszy specjalista lub specjalista w zależności od wymagań). Zawsze sprawdzam jakie są widełki dla woj. mazowieckiego (mieszkam pod Warszawą). W środę miałam rozmowę z liderem na rynku płatności elektronicznych na stanowisku "Analityk procesów beznesowych". Jak powiedziałam ile chce zarabiac i podałam argumenty (doświadczenie, że przychodząc do pracy wnoszę coś do firmy itd) to zapytano mnie czy coś opuszczę. I często słyszę to pytanie. Dlatego chciałabym wiedzieć ile mogę wołać na rozmowach? Mam doświadczenie (4 lata w księgowości, w kontrolingu 3, w tym rok w firmie produkcyjnej). Mam też wiedzę odnośnie wdrożeń procesów biznesowych i systemów klasy ERP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wszystko zależy od tego jakie firmy mają priorytety, znaleźć dobrego pracownika czy taniego. Płacą w zależności od odp na to pytanie więc wg mnie trzeba szukać wg swoich wymagań, jak chcesz opuszczać to podaj 300-500 PLN więcej na początku żeby było z czego
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 13:35   #130
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
wszystko zależy od tego jakie firmy mają priorytety, znaleźć dobrego pracownika czy taniego. Płacą w zależności od odp na to pytanie więc wg mnie trzeba szukać wg swoich wymagań, jak chcesz opuszczać to podaj 300-500 PLN więcej na początku żeby było z czego
Oczywiście ja zawyżam stawkę, by mieć z czego spuszczać. Ale zawsze podkreślam, że niewiele mogę spuścić z ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 17:02   #131
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Oczywiście ja zawyżam stawkę, by mieć z czego spuszczać. Ale zawsze podkreślam, że niewiele mogę spuścić z ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to szukaj cierpliwie dalej. Trzeba odsiac ziarno od plew i odrzucić kiepskie oferty aby lepiej płatne mogły się pojawić. Choć też zauważyłam podczas swoich poszukiwań, że nie chcą lepiej płacić, nawet duże firmy pracownikom z dużym doświadczeniem. Jak mi zależy na jakiejś firmie to nie uzupełniam od razu swoich oczekiwań finansowych przy wysyłaniu cv, tylko podczas pierwszej rozmowy z rekrutetem podaję swoją stawkę z pytaniem czy się mieszczę w widełkach. Zwykle mi mówią jak jestem ponad więc opuszczam wtedy jak mi zależy na kolejnym etapie. Ale to jest kwestia kilku stowek a nie powiedzmy przez pół pensji. Aha i trzeba sobie uzmysłowić, że to o co podajesz to jest pensja zasadnicza, która nie uwzględnia premii, dodatków: typu motywacyjny, za dojazd, gruszka, delegacje itp. Warto o nie podpytać czy istnieją, bo jeżeli tak to potrafią odczuwalnie podnieść pensje, która Ci wpłynie na konto.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 17:31   #132
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
No to szukaj cierpliwie dalej. Trzeba odsiac ziarno od plew i odrzucić kiepskie oferty aby lepiej płatne mogły się pojawić. Choć też zauważyłam podczas swoich poszukiwań, że nie chcą lepiej płacić, nawet duże firmy pracownikom z dużym doświadczeniem. Jak mi zależy na jakiejś firmie to nie uzupełniam od razu swoich oczekiwań finansowych przy wysyłaniu cv, tylko podczas pierwszej rozmowy z rekrutetem podaję swoją stawkę z pytaniem czy się mieszczę w widełkach. Zwykle mi mówią jak jestem ponad więc opuszczam wtedy jak mi zależy na kolejnym etapie. Ale to jest kwestia kilku stowek a nie powiedzmy przez pół pensji. Aha i trzeba sobie uzmysłowić, że to o co podajesz to jest pensja zasadnicza, która nie uwzględnia premii, dodatków: typu motywacyjny, za dojazd, gruszka, delegacje itp. Warto o nie podpytać czy istnieją, bo jeżeli tak to potrafią odczuwalnie podnieść pensje, która Ci wpłynie na konto.
Też nie podaję zazwyczaj stawki wysyłając CV. Z reguły podaję stawkę przez telefon (nawet gdy rekruter o nie nie pyta), po to by nie tracić czasu na rozmowy osobiste z firmami, których na mnie nie stać. O dodatki pytam podczas spotkań. Staram się robić przesiew, bo nie chcę byle czego. Nie chciałabym znów zmieniac pracy po 1.5 roku. Szukam czegoś na dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 20:30   #133
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Karolina gratuluję!

Ja w tym tygodniu miałam 4 rozmowy. W przyszłym na tę chwilę nie mam żadnej.

Dziewczyny zastanawia mnie kwestia wysokości wynagrodzenia. Aplikuję na stanowiska analityków lub kontrolerów finansowych (młodszy specjalista lub specjalista w zależności od wymagań). Zawsze sprawdzam jakie są widełki dla woj. mazowieckiego (mieszkam pod Warszawą). W środę miałam rozmowę z liderem na rynku płatności elektronicznych na stanowisku "Analityk procesów beznesowych". Jak powiedziałam ile chce zarabiac i podałam argumenty (doświadczenie, że przychodząc do pracy wnoszę coś do firmy itd) to zapytano mnie czy coś opuszczę. I często słyszę to pytanie. Dlatego chciałabym wiedzieć ile mogę wołać na rozmowach? Mam doświadczenie (4 lata w księgowości, w kontrolingu 3, w tym rok w firmie produkcyjnej). Mam też wiedzę odnośnie wdrożeń procesów biznesowych i systemów klasy ERP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są dobrze opłacane stanowiska w Warszawie, więc nie bardzo rozumiem, czemu miałabyś podawać mniej (podejrzewam, że nie przeholowałaś z kasą). Ja bym na takie pytanie odpowiedziała, że wolę usłyszeć najpierw ich kontrofertę i że trochę mogę zejść z tej kasy, ale też bez przesady.
Dobrze robisz z tym "przesiewem" przed ewentualnymi spotkaniami. Ja kiedyś na rozmowie, która mi dobrze szła, po podaniu swojej stawki usłyszałam pytanie "a ile musiała by minimalnie wynosić Pani wypłata, żeby chciała pani tu pracować?" czy jakoś tak. To już mnie trochę zdenerwowało, bo co to za konkurs na "kto da mniej" Powiedziałam wtedy, że ja siebie "wyceniam" na minimalnie xxxx (było to jakieś 150zł netto mniej niż podałam wcześniej), a jeśli dla nich to za dużo, możemy o tym porozmawiać. Ogólnie później okazało się, że byli bardzo zadowoleni z tej rekrutacji i byłam ich pierwszym wyborem, a kwota, którą podałam na początku byla dla nich do spełnienia, więc w ogóle nie rozumiem takiego targowania się.
Cztery rozmowy w tygodniu to bardzo dużo, gratuluję, na pewno w niedługim czasie coś znajdziesz.

edit: aha, no i ta moja propozycja kasy nie była jakaś szałowa, ot normalna stawka w dużej firmie na tym stanowisku z takim doświadczeniem.

Edytowane przez malootka
Czas edycji: 2019-07-13 o 20:32
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 20:52   #134
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

hej dawno sie tu nie udzielałam, ale mam pytanie. Czy ktoś z Was podejmował kiedyś pracę drugi raz w tym samym miejscu? Ja mam taką sytuację (wróciłam do pracy w żłobku i w przedszkolu, w których kiedyś pracowałam). Jak to wpisać w CV? Teraz mam na górze wpisaną date aktualną (np. 07/2019 - ), a pod spodem datę poprzedniego zatrudnienia (08/2016 - 08/2017). Po prawej od górnej daty stanowisko i miejsce pracy i niżej zakres obowiązków. Nie wiem czy to nie wygląda jakoś dziwnie.. no i czy kiedyś na ewentualnej rozmowie nie będa pytać o te podwójne daty zatrudnienia...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png cv.png (16,7 KB, 83 załadowań)
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2019-07-13 o 20:59
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 20:56   #135
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
hej dawno sie tu nie udzielałam, ale mam pytanie. Czy ktoś z Was podejmował kiedyś pracę drugi raz w tym samym miejscu? Ja mam taką sytuację (wróciłam do pracy w żłobku i w przedszkolu, w których kiedyś pracowałam). Jak to wpisać w CV? Teraz mam na górze wpisaną date aktualną (np. 07/2019 - ), a pod spodem datę poprzedniego zatrudnienia (08/2016 - 08/2017). Po prawej od górnej daty stanowisko i miejsce pracy i niżej zakres obowiązków. Nie wiem czy to nie wygląda jakoś dziwnie.. no i czy kiedyś na ewentualnej rozmowie nie będa pytać o te podwójne daty zatrudnienia...
ja mam chronologicznie, tj.

stanowisko X, 1.2019 - obecnie, firma "Firma 1" blablabla;
stanowisko Y, 1.2015-12.2018, firma "Firma 2:, blebleble;
stanowisko X, 6.2011-12.2014, firma "Firma 1", blablabla.

Nigdy z tym nie miałam problemu, tzn nigdy nikt z rekruterów nie dał mi do zrozumienia, że to jest problem.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 21:00   #136
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ok, zerknij na moj poprzedni wpis, dałam zdjęcie jak ja wpisuje. Dzięki temu nie wypisuje po 2 razy tych samych obowiązków.. moje cv mialoby ze 3 strony... a powtarzanie tego samego też bez sensu
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2019-07-13 o 21:01
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 21:05   #137
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Ok, zerknij na moj poprzedni wpis, dałam zdjęcie jak ja wpisuje. Dzięki temu nie wypisuje po 2 razy tych samych obowiązków.. moje cv mialoby ze 3 strony... a powtarzanie tego samego też bez sensu
Faktycznie, teraz widzę, u Ciebie zakres obowiązków i stanowisko się nie zmieniły, wiec nie ma sensu tego pisać naprzemiennie. Z drugiej strony trochę się gubię na osi czasowej Twojego zatrudnienia Dobrze rozumiem, że Ty obecnie pracujesz w dwóch miejscach?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 21:25   #138
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To są dobrze opłacane stanowiska w Warszawie, więc nie bardzo rozumiem, czemu miałabyś podawać mniej (podejrzewam, że nie przeholowałaś z kasą). Ja bym na takie pytanie odpowiedziała, że wolę usłyszeć najpierw ich kontrofertę i że trochę mogę zejść z tej kasy, ale też bez przesady.
Dobrze robisz z tym "przesiewem" przed ewentualnymi spotkaniami. Ja kiedyś na rozmowie, która mi dobrze szła, po podaniu swojej stawki usłyszałam pytanie "a ile musiała by minimalnie wynosić Pani wypłata, żeby chciała pani tu pracować?" czy jakoś tak. To już mnie trochę zdenerwowało, bo co to za konkurs na "kto da mniej" Powiedziałam wtedy, że ja siebie "wyceniam" na minimalnie xxxx (było to jakieś 150zł netto mniej niż podałam wcześniej), a jeśli dla nich to za dużo, możemy o tym porozmawiać. Ogólnie później okazało się, że byli bardzo zadowoleni z tej rekrutacji i byłam ich pierwszym wyborem, a kwota, którą podałam na początku byla dla nich do spełnienia, więc w ogóle nie rozumiem takiego targowania się.
Cztery rozmowy w tygodniu to bardzo dużo, gratuluję, na pewno w niedługim czasie coś znajdziesz.

edit: aha, no i ta moja propozycja kasy nie była jakaś szałowa, ot normalna stawka w dużej firmie na tym stanowisku z takim doświadczeniem.
Rozmawiałam kilka razy o tym z moją by9le szefową (uciekła z obecnej firmy) i ona twierdzi, że nie chcę dużo. Tyle ponoć żółtodzioby mogą nawet dostać. Poza tym sprawdzam widełki na danym stanowisku. Czasem na rozmowach odnoszę wrażenie, że szukają jak najtaniej.
Nie ukrywam chciałabym coś znaleźć w miarę szybko. Ale nie chcę też byle czego, bo nie chciałabym zmieniać pracy po 1.5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-13, 21:27   #139
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Faktycznie, teraz widzę, u Ciebie zakres obowiązków i stanowisko się nie zmieniły, wiec nie ma sensu tego pisać naprzemiennie. Z drugiej strony trochę się gubię na osi czasowej Twojego zatrudnienia Dobrze rozumiem, że Ty obecnie pracujesz w dwóch miejscach?
Tak. W żłobku mam umowe o prace a w przedszkolu zlecenie (to ten sam budynek), ale dwóch pracodawców
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 21:06   #140
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny kochane, podobno się nie dziękuje aby nie zapeszać, więc powiem tylko że bardzo jestem wdzięczna za każde dobro słowo i pamięć o mej skromnej osobie. Jutro startuję. Trochę się boję. Finansowo będę w tył (w porównaniu z firmą z której odeszłam) ze względu na dalszy dojazd, ale kupuję sobie spokój (mam nadzieję). Trochę dziś posiedziałam w płatniku i naliczaniu wynagrodzeń.
Jutro dam znać jak było.
Dodam jeszcze ,że to naprawdę wspaniały wątek
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 21:20   #141
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, podobno się nie dziękuje aby nie zapeszać, więc powiem tylko że bardzo jestem wdzięczna za każde dobro słowo i pamięć o mej skromnej osobie. Jutro startuję. Trochę się boję. Finansowo będę w tył (w porównaniu z firmą z której odeszłam) ze względu na dalszy dojazd, ale kupuję sobie spokój (mam nadzieję). Trochę dziś posiedziałam w płatniku i naliczaniu wynagrodzeń.
Jutro dam znać jak było.
Dodam jeszcze ,że to naprawdę wspaniały wątek
Powodzenia a jak się w końcu stamtąd zwolniłas? Bo nie napisałaś. Złożyłaś wypowiedzenie? Czy porzuciłaś pracę? Pozwolili ci odejść bez okresu wypowiedzenia?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-15 o 08:09
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 21:21   #142
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, podobno się nie dziękuje aby nie zapeszać, więc powiem tylko że bardzo jestem wdzięczna za każde dobro słowo i pamięć o mej skromnej osobie. Jutro startuję. Trochę się boję. Finansowo będę w tył (w porównaniu z firmą z której odeszłam) ze względu na dalszy dojazd, ale kupuję sobie spokój (mam nadzieję). Trochę dziś posiedziałam w płatniku i naliczaniu wynagrodzeń.
Jutro dam znać jak było.
Dodam jeszcze ,że to naprawdę wspaniały wątek
Będzie dobrze, dasz sobie radę, głowa do góry. Oby tu było spokojniej niż tam, przy tak mobbingującej byłej szefowej to chyba o to nietrudno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-15, 10:55   #143
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej dziewczyny powiedzcie mi ile czasu mniej więcej upływa u was od prośby o podwyżkę do decyzji.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-15, 10:57   #144
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny powiedzcie mi ile czasu mniej więcej upływa u was od prośby o podwyżkę do decyzji.
Różnie- w jednej firmie podwyżki były tylko raz w roku, a w obecnej decyzja jest w tym samym miesiącu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-15, 21:11   #145
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Tamta pracę porzuciłam. Ech, trochę to jednak przeżyłam...

Dziś w nowej. Jest OK. Dziś tylko czytałam regulaminy. Ale jest cicha i spokojna atmosfera.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 05:50   #146
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina, to super, że już pierwszy dzień spokojny Oby tak dalej
a z tamtej pracy rozumiem, że się nie odzywali?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 13:38   #147
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja dzisiaj tylko 1 CV wysłałam. Słabo z ofertami. Do tego nikt nie dzwoni. Wczoraj jedna firma zadzwoniła z pytaniem o wys. wynagrodzenia. Lipa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:54   #148
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tylko 1 CV wysłałam. Słabo z ofertami. Do tego nikt nie dzwoni. Wczoraj jedna firma zadzwoniła z pytaniem o wys. wynagrodzenia. Lipa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz jest sezon ogórkowy, ale Tobie i tak nieźle idzie, skoro miałaś w jednym tygodniu aż cztery rozmowy
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 22:03   #149
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Teraz jest sezon ogórkowy, ale Tobie i tak nieźle idzie, skoro miałaś w jednym tygodniu aż cztery rozmowy
W zeszłym tygodniu miałam szczęście po prostu. Ale nie mam feedbacku. Muszę ten okres przeczekać. Mam nadzieję, że w sierpniu coś ruszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 23:21   #150
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
W zeszłym tygodniu miałam szczęście po prostu. Ale nie mam feedbacku. Muszę ten okres przeczekać. Mam nadzieję, że w sierpniu coś ruszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a pytałaś, do kiedy spodziewać się od nich odpowiedzi?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.