Encorton lek , spostrzeżenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-25, 21:37   #1
Misiaa_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 67

Encorton lek , spostrzeżenia


Hej

Narzeczonemu laryngolog przepisał lek Encorton na miesiąc, na piski w uchu. Przez tydzień ma brać dawkę codziennie 60 mg na dobę, później co tydzień zmniejszać.
Poczytałam trochę o skutkach ubocznych (zaburzenia psychiczne,drgawki itp). Narzeczony przez tydzień będzie brał dosyć dużą dawkę leku. Czy ktoś z Was stosował ten lek? Jak się po nim czuliście? Szukałam też informacji czy można w trakcie stosowania leku prowadzić samochód ale na ulotce brak informacji.
Będę wdzięczna za Wasze opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-31, 03:39   #2
Wikikatalex
Przyczajenie
 
Avatar Wikikatalex
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1
Dot.: Encorton lek , spostrzeżenia

Witaj
Encorton lek, stosuję w różnych odstępach czasu od 15 lat ponieważ choruje na SM i nie zaobserwowałam żadnych zmian w samopoczuciu odbiegających od normy. Samochodem jeżdżę co dziennie i nic się negatywnego nie dzieje. Jedynie co mogę doradzić to w trakcie przyjmowania leku stosujcie osłonowo na żołądek i coś na wątrobę. Życzę powrotu do zdrowia.
Wikikatalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-27, 19:03   #3
owca_kamerunska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 22
Dot.: Encorton lek , spostrzeżenia

Pracuję z pacjentami którzy często przyjmują Encorton oraz inne leki sterydowe, nie spotkałam się nigdy akurat z takimi skutkami ubocznymi o których wspomina Autorka pytania. Obserwuję za to dwa inne skutki uboczne, i to często - znaczny wzrost apetytu a co za tym idzie - wzrost masy ciała. A także wzmożony napęd seksualny Oczywiście to nie reguła ale często tak bywa. Wydaje mi się jednak że miesiąc przyjmowania to relatywnie niedługi czas
owca_kamerunska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-27 20:03:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.