Jak dbasz o swoje autko? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-10, 16:31   #61
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

A czy jak ubezpieczałyscie to zwracałyscie uwage na solida firme czy takla gdzie tylko jest taniej ?
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 16:46   #62
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Na solidnośc firmy, bo co z tego ze będzie tanio jak później będę miała problemy z uzyskaniem odszkodowania.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:14   #63
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Dziewczęta, a słyszałyście o myjniach nowet? Mycie bez użycia wody jakąś glinką czy czymś. przyjeżdżają do klienta. podobno samochód dłużej czysty i można go umyć w dowolnym miejscu, np. na parkingu, kiedy jesteśmy w kinie. fajnie brzmi, tylko ciekawa jestem jaka jest cena tej przyjemności, bo jakoś nigdzie tej informacji nie znalazłam. Raczej nie 20 zł, bo za tyle nikt nie chciałby ręcznie polerować całego auta, a dochodzi cena produktu (dla klientów indywidualnych 149 za litr!!!), cena dojazdu, prowizja właściciela firmy i franczyzodawcy... Myślałam o tym, żeby kupić sama ten płyn, ale myślę, że litr to by mi nie wystarczył na Kangoo. :/Co myślicie o tej metodzie? próbowała któraś z Was?
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:55   #64
kokokoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja słyszałam o myjniach z kobietami w bikini. Po co facetom kosmetyki samochodowe... Przyjeżdżają aby popatrzeć a nie umyć wóz
kokokoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 14:14   #65
ieau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Sama pucuje w bikini
Ja naprawiam co w przypadku mojego samochodu objawia się walką z rdzą ...... skrobanie, spawanie :-( Za to mechanicznie działa jak złotko czasem okresowe wymiany ale nie mam na to czasu więc jak coś jest małego to odstawiam do znajomych jak coś drogiego to robię sama. Dowartościowuje bo coraz to kupuje jej nowe rzeczy by się jej lepiej jeździło. Czasem zabieram na zabawę bo jak się nie kręci powyżej 3000 to może mi potem zamulać :-( Taka jest moja Felicja.
ieau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:58   #66
hexxa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 85
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja nie dbam o scorpiaka niestety... a chcialabym...
Ford dostaje najgorszy mozliwy olej ...do chlodnicy dolewam mu wody zamiast plynu.... myje tylko raz na pol roku ,bo jak brudny to mniej wtedy widac ze taki wyszargany... Odkurzam czesciej...zawieszenie robi sie wedlug potrzeb ,przy czym moja praca ogranicza sie do przewiezienia czesci ,i ewentualnie odkrecania kol...reszte robi TŻ...
Alufelgi mu kupilam ... to o nie sie trzese,nie rysuje ich.Drzwi dostal nowe ,bo tamte pognite... ale poprawianie ubytkow w lakierze lakierem do paznokci niestety nie ma racji bytu

Edytowane przez hexxa_
Czas edycji: 2010-06-22 o 19:00
hexxa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 19:30   #67
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez ZosiaWlkp Pokaż wiadomość
Przypomina mi się opowieść znajomej przy okazji takiego tematu. Otóż jej wuja dba BARDZO o swoje auto. Do tego stopnia, że zimą każdy pasażer jedzie na boso. Zamiast otrzepać buty od błota, każdy siada do auta z nogami na zewnątrz, a wuja zdejmuje im buty a następnie kładzie do bagażnika na folię.
Innym jego nawykiem jest to, że nie przewiduje przystanków na długiej trasie. Jego żona wiedząc o tym (jechali do Włoch) zabrała do samochodu nocnik dla dziecka. No i stało się - siiiiiiiikuuuuuuuuuuuuu!! ! Na co ciotka daje dziecku nocnik (samochód duży bo Multipla) - dziecko załatwia co musi, po czym kobieta odbiera nocnik, otwiera okno i wylewa... pech chciał, że dzieci z tyłu okna miały też otwarte i wszystko co wyleciało z przodu, wróciło na tył Wyobraźcie sobie minę wujka...
Buahaha no nie wierzę
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-10, 18:39   #68
Donatell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Fajna historyjka jednak brzmi jak jakiś żart. Niewierze żeby z takim niemcem dało się podróżować.
Donatell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 22:43   #69
kobra111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez hexxa_ Pokaż wiadomość
do chlodnicy dolewam mu wody zamiast plynu....
na zimę to polecam jednak wymianę na zimowy płyn chłodniczy, bo jak mrozy przyjdą to może być po silniku.

No i wszystkim polecam ustawienie zbieżności kół, żeby autkiem nie znosiło na prawo czy lewo i aby opony się nie zdzierały.
__________________
Szukasz cb radia do swojego samochodu ? Zajrzyj na stronę cb radio, która pomoże wybrać odpowiedni sprzęt CB.
kobra111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 17:11   #70
lope lope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 111
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

No ja to staram się traktować moje autko jak najlepszego przyjaciela. Jestem do niego bardzo przywiązana, chociaż to tylko VW Polo :P. W każdym razie ostatnimi czasy trzeba było wymienić płyn chłodniczy, przerzuciłam się też na zimowe paliwko, które nie zamarza, no i koniecznie trzeba było zmienić opony, nawet wczoraj widziałam reportaż na tvn do czego może doprowadzić jeżdżenie zimą na letnich.
A swoją drogą macie jakieś ulubione miejsca, w które oddajecie swoje autka?
lope lope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:32   #71
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Nic specjalnego nie robię. Czasami myję, odkurzam i podstawowe czynności z obsługi auta. Ostatnio naciągałam pasek wieloklinowy, wymieniałam olej, filtry i klocki.
Niedługo czeka mnie dobra zabawa, już się nie mogę doczekać, bo za 15 000 mam do wymiany rozrząd (muszę tylko dobrze przypilnować, żeby ząbek nie przeskoczył).
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 11:45   #72
Lunitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 137
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

zabezpieczenie przed rdzą od spodu samochodu raz na trzy lata czyli gdzieś na jesieni muszę to zrobić, wymiana oleju itp raz na 10tys, przeglad taki do podbicia raz do roku plus czasami dla zaspokojenia mojej psychiki ( bo co jakis czas wydaje mi sie ze cos jest nie tak ) TŻ zabiera samochód do znajomego, który jest mechanikiem żeby oblukał, a z takich czynności codziennych no to niestety nie sprzątam w środku praktycznie sama jeżdżę no ale jak do pracy jadę to np jogurt wypiję po drodze i potem to opakowanie leży z miesiąc aż wyrzuce wiec w środku niestety syf od strony pasażera, mycie na zewnątrz to jak czas pozwoli albo jak już bardzo brudny to tak raz na dwa może trzy miesiace :P
__________________
''Moda przemija, styl pozostaje''
Coco Chanel

Wielkie oszczędzanie


książki przeczytane 25/2012
Lunitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:10   #73
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja nałogowo odkurzam, poleruję na błysk i oczywiście bardzo często myję Nie lubię jeździć brudnym i zaniedbanym autem
W końcu to mój przyjaciel, który mnie codziennie wozi o który należy dbać
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:39   #74
anzb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez BasiaSwit Pokaż wiadomość
Powiedźcie mi proszę: jak często powinno się robić przegląd klimatyzacji? I kiedy się ją napełnia?
Raz do roku przed okresem letnim powinno się uzupełniać ubytki czynniku chłodzącego i wymienić filtr kabinowy, a raz na trzy lata zaleca się wymianę osuszacza.

Cytat:
Napisane przez jagienka883 Pokaż wiadomość
Ja to się boję przeglądów i każdej wizyty w serwisie, musze to niestety robić sama ((

z drugiej strony na razie mam ten luksus, że serwisuje mi dealer, no ale z tego co wiem to niedługo mi sie konczy gwarancja i co potem???
Po upływie okresu gwarancyjnego możesz dalej zlecać przeglądy i napraw ASO. Ja mimo, że mam 11 letnie auto z poważniejszymi rzeczami jeżdżę do serwisu Skody.
anzb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 20:41   #75
SoulSoul
Raczkowanie
 
Avatar SoulSoul
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 222
GG do SoulSoul
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Dziś pięknie odkurzyłam swoje autko, w środeczku lśni aż miło Z zewnątrz gorzej, ale na razie nie myję, bo ciągle leje. Niedługo czeka mnie wymiana oleju...
__________________
"Któregoś dnia nad życiem swym zamyślę się przez dłuższą chwilę..."
SoulSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:37   #76
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja wczoraj mojego Pedzia wymyłam i wypucowałam .. ale cóż z tego jak rezerwa już się świeci :P

serwisowaniem i naprawą zajmuję się mój kochany tatuś, który jest mechanikiem więc wszystkie płyny nie płyny, tarcze nie tarcze itp. mam za darmoszke

Właśnie dzisiaj mi go zabrał żeby przed moim wyjazdem nad morze wszystko sprawdzić
__________________




Edytowane przez angelkaa
Czas edycji: 2011-07-09 o 08:39
angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 08:23   #77
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez dr_alladynka Pokaż wiadomość
Ja nałogowo odkurzam, poleruję na błysk i oczywiście bardzo często myję Nie lubię jeździć brudnym i zaniedbanym autem
W końcu to mój przyjaciel, który mnie codziennie wozi o który należy dbać
Ja tak samo

A jeśli chodzi o techniczne sprawy to tym zajmuje się głównie mój tata i TŻ, bo ja za bardzo się nie znam
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 20:46   #78
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja też uwielbiam jak jest czyściutko w aucie
Ostatnio wyprałam całe i teraz jest dokładnie czyściutkie i lśniące.
A co z zapachami? Jakich używacie?
Ja polecam California Scents - wiśnia! Świetny zapach i bardzo długo się utrzymuje
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 09:19   #79
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez niewolno19 Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam jak jest czyściutko w aucie
Ostatnio wyprałam całe i teraz jest dokładnie czyściutkie i lśniące.
A co z zapachami? Jakich używacie?
Ja polecam California Scents - wiśnia! Świetny zapach i bardzo długo się utrzymuje
Ja muszę swoją Corsinkę umyć i odkurzyć, bo już się troszkę pobrudziła Tylko pogoda jest okropna

Co do zapachu to ja mam jeszcze zapach, od poprzedniego właściciela- Dr.Marcus. Ładnie pachnie, ale już powoli się kończy, więc trzeba będzie rozejrzeć się za jakimś innym.
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 20:01   #80
dr_alladynka
Raczkowanie
 
Avatar dr_alladynka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 170
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
Ja tak samo

A jeśli chodzi o techniczne sprawy to tym zajmuje się głównie mój tata i TŻ, bo ja za bardzo się nie znam
Ja tacie staram się nie zawracać głowy, więc coraz częściej muszę brać sprawy w swoje ręce
Plus TŻ oczywiście jeśli jest przy mnie
dr_alladynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 15:00   #81
malaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja o swoją maździę 2 staram się bardzo dbać... myje ją, woskuje, odkurzam, sprzątam. Ale niestety to nie wynagrodzi jej bólu jaki jej zadałam ostatnio na parkingu pod centrum handlowym...boczne drzwi pasażera pogięte... No ale cóż jeżdże dopiero od 4miesięcy, każdemu się zdarza

Natomiast jeśli chodzi o przeglądy i mechanika to ja jestem zielona w te sprawy i wole się nie mieszać ...nawet nie poczułam, że mi klima nie działa były wtedy upały....
malaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:35   #82
hexxa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 85
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Kobra ,robienie zbieznosci ma sens jesli z kolumna kierownicza jest wszystko ok,ja co do swojej mam watpliwosci... ale zbieznosci i tak zrobilam ,bo mi nowych opon szkoda...
Jak tak czytam te opisy... to mam ochote sie oglosic ,ze jak bedziecie sprzedawac te wszystkie zadbane autka ,to ja prosze o informacje
Z zaplanowanych wkladow w dobro forda,przyjdzie mi kupic wreszcie linke od recznego,i sklonic TŻta szantarzem do zalozenia... po roku jezdzenia bez chyba pora...
__________________
Prezentuje raczej nietypowe poglady na zycie . Z gory przepraszam jezeli kogokolwiek przypadkiem zranie. Zadnego ciekawego cytatu nie potrafie sobie w chwili obecnej przypomniec bo czytam tylko i wylacznie brukowce i to z wielkim trudem
hexxa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:33   #83
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

co do zapaszków to ja zazwyczaj choineczki wieszam zapach mango i truskawki jest piękny ostatnio kupiłam takie pałeczki wkładane w osłonki od klimatyzacji ale niestety szybko się 'wywąchały' :|

Kobitki mam do Was pytanie. Ostatnio wiozłam znicza na siedzeniu i zapomniałam o nim i zostawiłam go na cały dzień, a było straszne słońce i wosk się wylał na jasną tapicerkę mojego Pedzia .. no i dupkaa.. macie może pomysł czym to wyprać? prałam zwykłym proszkiem ale plama na prawie pół siedzenia nadal jest ten wosk był stasznie dziwny. taki bardziej płynny niż w zwykłych świeczkach ..

Z góry dziękuję za sugestie jak uratować biednego Pedzia :P
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 16:25   #84
Latoya30
Przyczajenie
 
Avatar Latoya30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja jestem właścicielką peżotka ( spolszczenie celowe ). Raz w tygodniu myję go i odkurzam. Zapach robię sama Mam zawieszkę "głoda" i spryskuję go swoim ulubionym prefumem Sprawy techniczno-mechaniczne pozostawiam mężowi.

PS. Usuwanie plamy: http://www.abcgospodyni.pl/plamy.html
Latoya30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 09:29   #85
angelkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar angelkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk :)
Wiadomości: 2 910
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez Latoya30 Pokaż wiadomość
Dziękuję
__________________



angelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 17:06   #86
JustCassie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 406
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

tutaj piszą żeby skórzaną tapicerkę po umyciu "nacierać" kremem lub woskiem ochronnym, możecie jakiś konkretny i sprawdzony polecić?
JustCassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 17:34   #87
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

naprawiam u zaprzyjaxnionego mechanika, mycie, odkurzanie, woskowanie włąsnymi rączkami
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:38   #88
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

odnośnie zewnętrznego wyglądu bo od spraw pod maską jest mój jedyny to auto porządnie z woskowaniem myję raz na dwa miesiące, ale co dwa tygodnie szybko na takich myjniach z pistoletem za 5 złotych obmywam i jest zawsze elegancki.

tip: spłukuję auto woskiem, a nie wodą
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 13:25   #89
Michalina76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 66
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Ja przede wszystkim nie oddaję samochodu w ręce byle mechanika, mam przykre doświadczenia z tym związane i teraz kieruję sie zasadą : Lup takie auto, na jaki serwis Cię stać.
Michalina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 14:01   #90
karawila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 21
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cześć dziewczyny
Czy któraś z Was miała problem z grzybem na siedzeniu? Długo nie jeździłam samochodem, stał przez całą zimę zamknięty i to to się zalęgło Na razie moja skodzinka się wietrzy w garażu z otwartymi oknami, ale nie sądzę by "wysuszenie" grzyba podziałało długofalowo.
Byłabym bardzo wdzięczna za parę sugestii, jak sobie z niechcianym pasażerem poradzić
karawila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 22:44:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.