Studia podyplomowe, jakie wybrać? - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-10, 20:37   #31
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Rachunkowość i finanse czy bankowość ? (podyplomowe)

Cytat:
Napisane przez leszeq877 Pokaż wiadomość
backie piszesz głupoty Widzę że nie masz pojecia o HR i rynku pracy
W takiej sytuacji zanim podyplomówka, wizytę u okulisty warto odbębnić, bo dość słabo widzisz.

Jak już znajdziesz pracę, może wzrok Ci się polepszy.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:30   #32
janetka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Question studia podyplomowe tylko jakie

Hey Kochani. Skończyłam studia na kierunku turystyka i rekreacja: licencjat o specjalizacji odnowa biologiczna, a mgr turystyka uzdrowiskowa i spa. praktyki na studiach odbyłam w szpitalu na fizykoterapii i muszę powiedzieć, że bardzo mi się to podobało. Odkąd zaczęłam studiować marzyły mi się studia fizjoterapii, ale wyszło inaczej... Teraz zastanawiam się nad kontynuowaniem studiów. Skończeniem innego kierunku. Myślę o fizjoterapii albo kosmetologii. Tylko licencjat to kolejne 3 lata w takim jakby zawieszeniu. Z drugiej strony studia podyplomowe to nie jest to samo, Choć zainteresowało mnie kilka kierunków właśnie na podyplomówce:
1) NOWOCZESNE METODY FIZJOTERAPII W LECZENIU UKŁADU RUCHU

Celem kursu jest przygotowanie wysokospecjalistycznej kadry do pracy z największą grupą pacjentów – pacjentów z zespołami bólowymi układu ruchu. Absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające na mechaniczne diagnozowanie zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu i ich leczenie w sposób bezpieczny i skuteczny, przygotowanie spersonalizowanych zaleceń i zestawu ćwiczeń dla pacjenta jako kontynuacji leczenia, oraz bedą w stanie profesjonalnie współpracować przy prowadzeniu pacjentów przygotowanych do operacji jak i pooperacyjnych.
Przedstawienie szerokiego wyboru bezpiecznych i skutecznych metod terapii pozwoli na znalezienie metody odpowiedniej dla każdego pacjenta; ułatwi również wybór dalszej drogi kształcenia w zakresie pełnych kursów wybranych metod terapeutycznych.

2)SPA&WELLNESS

Celem studiów podyplomowych SPA & Wellness jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów na stanowiska organizacyjne oraz kosmetologów pracujących bezpośrednio z klientem w ośrodkach SPA, Day-SPA, MEDI-SPA, gabinetach odnowy biologicznej w hotelach, uzdrowiskach, gabinetach kosmetycznych z rozbudowaną ofertą zabiegową. Specjalista tej dziedziny uzyska wiedzę z zakresu najnowszych zabiegów pielęgnacyjnych i odnowy biologicznej, profesjonalnych urządzeń i kosmetyków. Atutem absolwentów będzie posiadanie rozszerzonej wiedzy z zakresu marketingu, ekonomii, organizacji i zarządzania. Specjaliści z tej dziedziny przygotowani będą do samodzielnego organizowania, prowadzenia i zarządzania ośrodkami SPA.
Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:
szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik usług kosmetycznych oraz technik masażysta. Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110),
salonach odnowy biologicznej, uzdrowiskach,
gabinetach kosmetycznych z rozbudowaną ofertą o zabiegi SPA,
ośrodkach SPA , DAY-SPA, MEDI-SPA,
firmach i zakładach produkujących i dystrybuujących kosmetyki SPA, środki higieniczne i sprzęt SPA,
laboratoriach i ośrodkach analizujących i oceniających jakość i wartość produktów SPA,
hurtowniach i sklepach wyrobów SPA.

3) MASAŻ I FIZYKOTERAPIA

Celem kształcenia na studiach podyplomowych masaż i fizykoterapia jest przygotowanie wysokokwalifikowanej kadry zawodowej w zakresie terapii manualnej, masażu i wykonywania zabiegów fizykalnych w profilaktyce i rehabilitacji kosmetycznej. Do priorytetów kształcenia w WSNoZ w Bydgoszczy należy: fachowe przygotowanie praktyczne w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym z przedmiotów: biologii medycznej, anatomii, fizjologii, patologii a także technicznych, ekonomiczno-prawnych i marketingowych, które są niezbędne do realizacji przedmiotów ściśle specjalistycznych i zawodowych na poziomie studiów podyplomowych. Absolwenci dzięki specjalności o szerokim profilu wiedzy teoretycznej biologiczno medycznej oraz dużych umiejętnościach praktyczno zawodowych zdobytych w nowoczesnych pracowniach, gabinetach, salonach rehabilitacji kosmetycznej pod kierunkiem wybitnych specjalistów w tej branży będą mogli podjąć pracę w wielu gałęziach gospodarki i usług. Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:
1) szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik masażysta Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110)
2) salonach kosmetycznych, pielęgnacji urody, odnowy biologicznej,
3) gabinetach, poradniach rehabilitacyjnych i relakasacyjnych,
4) uzdrowiskach, sanatoriach, ośrodkach SPA i Wellness,
5) hurtowniach i sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym.

4) KOSMETYKA ESTETYCZNA

Celem kształcenia na studiach podyplomowych z kosmetyki estetycznej jest przygotowanie wysokokwalifikowanej kadry zawodowej w zakresie kosmetyki stosowanej, produktów kosmetycznych oraz stylizacji i wizażu. Do priorytetów kształcenia w WSNoZ w Bydgoszczy należy: fachowe przygotowanie praktyczne w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym z przedmiotów biologii medycznej, farmacji, kosmetologii, chemii, a także technicznych, ekonomiczno-prawnych i marketingowych, które są niezbędne do realizacji przedmiotów ściśle specjalistycznych i zawodowych na poziomie studiów podyplomowych Absolwenci dzięki uzyskanemu wykształceniu będą posiadali umiejętności w dziedzinie pielęgnowania urody, opóźniania procesów starzenia i profilaktyki zdrowotnej, a także niezbędne kwalifikacje do właściwego zaplanowania i świadomego przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i uregulowaniami prawnymi.
Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:

1. szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik usług kosmetycznych Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110)
2. salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej,
3. gabinetach i poradniach kosmetyczno - higienicznych,
4. firmach i zakładach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, środki higieniczne i sprzęt kosmetyczny,
5. laboratoriach i ośrodkach analizujących i oceniających jakość i wartość produktów
kosmetycznych, i higienicznych, 6. hurtowniach i sklepach wyrobów kosmetyczno -higienicznych i sprzętu kosmetycznego.


Dodam również, że jestem osobą niepełnosprawną. Może nie jest ona widoczna ale astma i problemy z kręgosłupem jak wiadomo mogą być kłopotliwe, a w szczególności na takich właśnie kierunkach. Boję się, że nie dam rady, a z drugiej strony... dla chcącego nic trudnego.

Proszę poradźcie mi coś.
janetka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 23:19   #33
_Lusiaczek_
Raczkowanie
 
Avatar _Lusiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Rachunkowość i finanse czy bankowość ? (podyplomowe)

hej, ja przed wyborem sprawdziłabym programy studiów, ponieważ pod tymi samymi pojęciami kryją się różne rzeczy. Zastanów się co konkretnie byś chciał by te studia Ci dały i to znajdź. U mnie na przykład finanse są na uniwersytecie i na politechnice. Na UŁ to raczej ekonomia, a na PŁ to jest matematyka.

Edytowane przez _Lusiaczek_
Czas edycji: 2011-02-16 o 23:22
_Lusiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 23:42   #34
leszeq877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6
Studia podyplomowe rachunkowość ???

Witam

Chciałbym się przekwalifikować. Interesują mnie studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansowe lub Audyt wewnętrzyny i rachunkowość na Uniwersytecie Łódzkim. Proszę o opinie i ewentualną wskazówkę co do wyboru.

Pozdrawiam serdecznie
leszeq877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 10:39   #35
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia podyplomowe rachunkowość ???

a jakie masz w ogole wyksztalcenie? czym sie zajmujesz?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:13   #36
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Studia podyplomowe rachunkowość ???

Studia podyplomowe maja na celu uzupełnienie wiedzy z danego kierunku ktory juz ukonczylas..wtedy to ma jakis sesn i cel..jezeli konczylas zupelnie cos innego to jest to strata kasy i pieniedzy..

w sensie jezeli ukonczylas cos podobnego wtedy jak najbardziej sie opłaca..

Edytowane przez izunia1982
Czas edycji: 2011-05-30 o 17:15
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 15:27   #37
aardwark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1
GG do aardwark
Dot.: studia podyplomowe

A ja szukam studiów w okolicach Tychów? Macie jakieś pomysły - coś bliżej niż Katowice czy Gliwice ?
aardwark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 12:21   #38
Alicjatychy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: studia podyplomowe

W Tychach ostatnio powstał Instytut Studiów Podyplomowych, mają ponad 32 kierunki głównie kwalifikujące dla nauczycieli. Możesz tam zajrzeć zależy co Cię interesuje
Alicjatychy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:22   #39
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Studia podyplomowe - Design Management

Witam!
Szukam osób, które studiowały/studiują Design Management - potrzebne mi opinie, gdyż sama zastanawiam się nad tym kierunkiem
Z góry dziękuję!
__________________
72 - - 65 - - 63- -62 - - 59
konsultantka Mariza 014125
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:47   #40
kot_oliwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Studia podyplomowe

Cześć dziewczyny, mam duży dylemat dotyczący studiów. Chciałam iść na germanistykę ale chyba już zrezygnowałam, ponieważ poczytałam sporo o tym kierunku i doszłam do wniosku, że sobie nie poradzę, bo idąc na te studia trzeba mieć bardzo dobrze opanowany język a na studiach czyta się bardzo dużo niemieckich lektur, uczy się historii Niemiec itp. Więc chyba takie słownictwo nie przyda mi się w pracy tłumacza. No właśnie i wyczytałam, że po studiach podyplomowych również można zostać tłumaczem, ale z drugiej strony niektórzy uważają, że filologia bardzo dużo daje, inni są zdania, że nie opłaca się studiować tego właśnie kierunku. Co o tym myślicie ? Lepiej iść na germanistykę czy na inne studia niezwiązane z niemieckim i potem na podyplomowe?
kot_oliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 17:47   #41
otojestemja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: studia podyplomowe tylko jakie

Ja swego czasu też myślałam po biologii o studiach podyplomowych w tych kierunkach co Ty, ale są drogie i nadal dużo teorii. Proponuję zapisanie się na podobne kierunki (możesz kilka na raz, a taniej) do szkoły policealnej. ja wybrałam Gowork w Katowicach - kosmetyke i masaż (dali mi zniżke ponieważ chcę dwa kierunki) i zamierzam potem otworzyć salon. Pomyśl o tym koniecznie!!
otojestemja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 22:53   #42
Muneca_brava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 46
Dot.: studia podyplomowe tylko jakie

Cytat:
Napisane przez otojestemja Pokaż wiadomość
Ja swego czasu też myślałam po biologii o studiach podyplomowych w tych kierunkach co Ty, ale są drogie i nadal dużo teorii. Proponuję zapisanie się na podobne kierunki (możesz kilka na raz, a taniej) do szkoły policealnej. ja wybrałam Gowork w Katowicach - kosmetyke i masaż (dali mi zniżke ponieważ chcę dwa kierunki) i zamierzam potem otworzyć salon. Pomyśl o tym koniecznie!!
Wszystkie posty z reklamą, brawo jak się chce robić marketing szeptany to powinno się go chociaż robić z głową

Z kierunków, które wymieniłaś pierwszy wydaje się najbardziej konkretny i sądzę, że możesz miec po nim największe szanse na pracę
__________________
Muneca_brava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:00   #43
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia podyplomowe

Cytat:
Napisane przez kot_oliwia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam duży dylemat dotyczący studiów. Chciałam iść na germanistykę ale chyba już zrezygnowałam, ponieważ poczytałam sporo o tym kierunku i doszłam do wniosku, że sobie nie poradzę, bo idąc na te studia trzeba mieć bardzo dobrze opanowany język a na studiach czyta się bardzo dużo niemieckich lektur, uczy się historii Niemiec itp. Więc chyba takie słownictwo nie przyda mi się w pracy tłumacza. No właśnie i wyczytałam, że po studiach podyplomowych również można zostać tłumaczem, ale z drugiej strony niektórzy uważają, że filologia bardzo dużo daje, inni są zdania, że nie opłaca się studiować tego właśnie kierunku. Co o tym myślicie ? Lepiej iść na germanistykę czy na inne studia niezwiązane z niemieckim i potem na podyplomowe?
W pracy tłumacza przyda Ci się każde słownictwo.

Moim zdaniem obie drogi są dobre. Jeśli jednak zdecydowałabyś się na inny kierunek, postaraj się mieć jak najwięcej kontaktu z niemieckim - roczny Erasmus, potem Erasmus praktyki itp. Znajomość niemieckiego osób po kursach jest mimo wszystko słabsza niż znajomość niemieckiego osób po dobrej (słowo-klucz) germanistyce.

Kończę właśnie filologię germańską i nie żałuję wyboru. Studia były ciężkie i czasochłonne, ale mam teraz bardzo dobrze opanowany język. Licencjat kończę z poziomem C2 i wiem, że nie osiągnęłabym tej biegłości, ucząc się jedynie na kursach 2 razy w tygodniu. Filologia to codzienny kontakt z językiem i z osobami niemieckojęzycznymi.

Opłaca się czy się nie opłaca - to bardzo indywidualna kwestia. Mnie się opłaca, bo w moim mieście jest dużo ofert pracy dla osób ze znajomością 2 języków obcych.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2013-09-25 o 19:14
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:36   #44
magdasz9101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

Witam. Proszę, pomóżcie! W tym roku uzyskałam licencjat z pedagogiki społeczno- wychowawczej z resocjalizacją, kontynuuję studia na profilaktyce społecznej. Ponadto podjęłam studia podyplomowe z socjoterapii, chciałabym jednocześnie podjąć drugie studia podyplomowe, i tu mam do Was prośbę o pomoc- jaka specjalność? Zastanawiam się nad:
-diagnoza i terapia pedagogiczna
-edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika)
-pedagogika rewalidacyjna i terapeutyczna
Interesuje mnie pedagogika, chciałabym się rozwijać w tym kierunku. Którą z wyżej wymienionych specjalności poleciłybyście? Która jest przyszłościowa, jest więcej możliwości pracy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam )
magdasz9101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 17:26   #45
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

co chcesz w życiu robić? z kim pracować?

(rozważasz zupełnie różne specjalności i nie wiem teraz czy kryterium, którym się kierujesz jest łatwość ukończenia, rodzaje przedmiotów czy twoje zainteresowania, rozważenie rynku pracy, a może w ogóle - co wybierają znajomi (bez urazy, ale wcale nie tak mało osób kieruje się akurat tym).
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 18:38   #46
magdasz9101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

Zależy mi na tym, żebym po skończeniu studiów mogła podjąć w miarę dobrze płatną i satysfakconującą pracę w zawodzie pedagoga.
magdasz9101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:31   #47
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

a których zawodach pedagogicznych jest praca? którymi jest zainteresowanie? które są obecnie na topie? jak wyglądają tendencje? jak kształtują się zarobki?
skoro jesteś już po licencjacie, wyobrażam sobie, że znasz rynek...
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 11:00   #48
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

Z tego co obserwuję (sama skończyłam Pedagogikę i Pracę socjalną) to po tych studiach na pewno nie ma dobrze płatnej pracy. Ale ostatnio widzę dość sporo ogłoszeń, w których szukają ludzi po oligofrenopedagogice. Ale pytanie, czy w ogóle się w tym odnajdujesz.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 12:43   #49
skatewujo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Czy ktoś był na studiach podyplomowych na UE we wrocławiu na kierunku Rachunkowość? Jeśli tak to czy poziom jest tam wysoki i jakość przekazywanej wiedzy jest wystarczający aby po tych studiach podjąć pracę w dziale księgowym/rachunkowym?
Interesują mnie trzy pozycje z UE wrocław, mianowicie:
http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/11...ss_center.html
http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/11...edycja_32.html
http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/11...i_podatki.html

Które z powyższych wydają się najatrakcyjniejsze? Czy może lepiej udać się na kurs księgowości np takie:
http://kursyfinansowe.com.pl/kursy-ksiegowosci/
lub
http://www.akademiamddp.pl/kurs,o151...eekendowy.html

O ile dwa ostatnie dają mi możliwośc o ubieganie się o certyfikat księgowego , o tyle pierwsze nie dają mi takiej możliwośći. Jeśli chodzi o mnie to skończyłem stosunki gospodarcze oraz logistykę (oba mgr) oraz obecnie pracuję jako specjalista ds. realizacji zamówień oraz obsługi klienta w sklepie internetowym.
skatewujo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:23   #50
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: jaka specjalność na pedagogice? (podyplomowe)

Cytat:
Napisane przez magdasz9101 Pokaż wiadomość
Zależy mi na tym, żebym po skończeniu studiów mogła podjąć w miarę dobrze płatną i satysfakconującą pracę w zawodzie pedagoga.
Jak każdy. Ale to Ty powinnaś wiedzieć, jakie prace wymagające wykształcenia pedagogiczne są dobrze płatne i DLA CIEBIE satysfakcjonujące, a nie pytać o to w necie. W dodatku powinnaś to wiedzieć już przed podjęciem studiów, ponieważ powinno to być zasadnicze kryterium w ich doborze.
Już nie wspominając o tym, że dawno powinnaś się zaczepić o jakieś praktyki/staże, które dałyby Ci rozeznanie co do tego, w czym jesteś dobra i czym chciałabyś się zajmować.
Szukanie pierwszej pracy w 26+r.ż. (tzn. po studiach I, II, III stopnia i jeszcze najlepiej podyplomowych - tia...) jest skrajną głupotą.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2013-10-16 o 14:24
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:27   #51
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Najlepiej sprawdź w ofertach pracy na Twoje wymarzone stanowisko, czego wymagają: czy studiów (jakich konkretnie), czy też certyfikatu księgowego i innych dodatkowych uprawnień. Dodatkowe wymagane umiejętności porównaj z programem studiów i voila.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 08:01   #52
skatewujo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Bardziej chodzi mi o możliwości po owych kursach w sensie przyszłościowym. Obecnie na pracę nie narzekam, podoba mi się, tyle że jestem na umowie o zastępstwo i wiadomo że kiedyś się sielanka skończy dlatego co wg was lepiej zrobić, na co potencjalny pracodawca lepiej spojrzy?
skatewujo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 00:57   #53
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Cytat:
Napisane przez skatewujo2 Pokaż wiadomość
Bardziej chodzi mi o możliwości po owych kursach w sensie przyszłościowym. Obecnie na pracę nie narzekam, podoba mi się, tyle że jestem na umowie o zastępstwo i wiadomo że kiedyś się sielanka skończy dlatego co wg was lepiej zrobić, na co potencjalny pracodawca lepiej spojrzy?
Ale wiesz, to bardzo indywidualna kwestia - wszystko zależy od pracodawcy. Pewnikiem o tym, na co patrzą, a na co nie patrzą można mówić tylko nt. rekrutacji do pewnych korporacji, które stosują zawsze te same schematy (np. szereg testów wewnętrznych mających potwierdzić realne kwalifikacje pracownika). Jeden pracodawca będzie szukał pracowników z papierkami, inny będzie wolał zatrudnić ludzi bez dodatkowych dyplomów by mniej pracownikowi zapłacić, dla jeszcze innego najważniejsze będzie doświadczenie praktyczne w zawodzie. Dlatego najlepiej jest popatrzeć po ofertach, jakie są trendy w branży, bo jednostkowe wypowiedzi kogoś, kto pracuje tylko w jednym miejscu nie są dobrym pomysłem na uogólnianie do skali kraju.
No chyba, że na forum znajdzie się ktoś z wieloletnim doświadczeniem w branży / ktoś mający duże doświadczenie w aplikowaniu do różnych firm / ktoś z branży HR. Ale jak na razie nikogo takiego nie widać

Nad wybulaniem kasy na studia podyplomowe ja bym się bardzo dobrze zastanowiła, ponieważ jak znajdziesz dobrego pracodawcę, to on Ci chętnie taką podyplomówkę sam zasponsoruje, zwłaszcza, jak będzie mu zależało na dokształcaniu się pracowników (np. w celu zwiększenia renomy firmy). A jak już się decydujesz na tak naprawdę kupienie dyplomu za grube pieniądze, to musisz mieć PEWNOŚĆ, że daje Ci to większe możliwości zatrudnienia, a z Twojego postu nie wynika, abyś był pewny ;]
Czy do tego certyfikatu księgowego nie możesz podejść tak po prostu z marszu, bez kursu?

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2013-10-18 o 01:01
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 21:52   #54
skatewujo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Nie można. Można obejść egzamin jak sie ma chyba 3 letnie doświadczenie zawodowe w branży księgowej i odpowiednie wykształcenie. W innym przypadku trzeba podejść do egzaminu. Rzadko widać ofertę pracy (o i w ogóle) że pracodawca przyjmie kogoś bez doświadczenie lub wykształcenia i potem sam mu takie studia za sponsoruje
skatewujo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 18:05   #55
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Studia Podyplomowe Rachunkowość na UE Wrocław

Cytat:
Napisane przez skatewujo2 Pokaż wiadomość
Nie można. Można obejść egzamin jak sie ma chyba 3 letnie doświadczenie zawodowe w branży księgowej i odpowiednie wykształcenie. W innym przypadku trzeba podejść do egzaminu. Rzadko widać ofertę pracy (o i w ogóle) że pracodawca przyjmie kogoś bez doświadczenie lub wykształcenia i potem sam mu takie studia za sponsoruje
Elementem oferty pracy na pewno nigdy nie będzie fragment typu: "wybranym kandydatom zasponsoruję studia podyplomowe" To jest bardziej na takiej zasadzie: masz już pracę, doświadczenie w branży i jesteś dla pracodawcy na tyle cenny, że bardziej mu się opłaca zasponsorować Ci studia i np. awansować Cię, aniżeli szukać świeżaka z wątpliwymi umiejętnościami, którego jeszcze trzeba będzie wdrożyć w obyczaje firmy.
Dalej nie będę Ci doradzać, bo na księgowości niestety się nie znam, więc nie podpowiem, który kurs lepszy i czy lepiej teraz się dokształcać, czy może szukać pracy (w branży, ale np. od niższego stanowiska). Do takich spraw chyba byłoby lepsze forum bardziej specjalistyczne, niż Wizaż, moim zdaniem chociaż oczywiście mam nadzieję, że jakaś obyta w temacie Wizażanka Ci doradzi
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 22:43   #56
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Studia podyplomowe - translatoryka

Witajcie!

W tym roku akademickim zostały otwarte studia podyplomowe z translatoryki na UMCS w Lublinie. Szukałam jakiś opinii o tych studiach w internecie, ale nic nie znalazłam. Może Wy się orientujecie czy warto się nimi zainteresować? Tutaj jest link z opisem studiów: http://www.umcs.lublin.pl/articles.php?aid=8277
Może ktoś kto się zna na tego typu studiach, może ktoś kto nawet skończył takie studia mógłby doradzić?
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 20:05   #57
ZielonaGruszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 89
Thumbs up ZZL i/lub szkolenia - które studia podyplomowe?

Drogie Forumowiczki!

Skończyłam studia na kierunku psychologia. Od 2 lat zdobywam doświadczenie w rekrutacji oraz organizacji szkoleń.

Moje CV wygląda mniej więcej tak:

5. firma szkoleniowa - stażystka ds. szkoleń (najaktualniejsze)
4. firma rekrutacyjna - stażystka HR
3. firma szkoleniowo-doradcza - praktykantka
2. agencja pracy tymczasowej - praktykantka ds. rekrutacji
1. koło naukowe ZZL na uczelni (najstarsze)

Chciałabym swoją przyszłość związać z rekrutacją lub organizacją szkoleń. I tu i tu czuję się dobrze, oba obszary mnie interesują.

Od października 2014r. chcę podjąć studia podyplomowe.

Jestem zainteresowana studiami:
- w SGH - ZZL
- na Akademii Leona Koźmińskiego - Rozwój i szkolenia
- w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie - ZZL
- na Uniwersytecie Warszawskim - ZZL

Czy miałyście może styczność z tymi studiami podyplomowymi, które wymieniłam? A może je ukończyłyście?

Które byście poleciły? Jakie są wasze opinie i którą uczelnię byście wybrały? Co sądzicie?

Pozdrawiam, będę wdzięczna za opinie.
ZielonaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 15:04   #58
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: ZZL i/lub szkolenia - które studia podyplomowe?

Ja bym zwróciła uwagę na SGH, mój ojciec robił tam 3 podyplomówki, wszystkie poleca. No i powiedzmy sobie szczerze, to najlepsza uczelnia ekonomiczna wg. wielu osób i wielu rankingów.
UW to renoma, prywatne bym odrzuciła na starcie, chociaż bardzo fajnie brzmi ta podyplomówka z rozwoju i szkoleń.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 10:47   #59
Agatchen89
Przyczajenie
 
Avatar Agatchen89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 10
Studia podyplomowe - kosmetologia

Hej!
Nie wiem, czy ten wątek zakładam w dobrym miejscu, ale nie widziałam lepszego W tym roku będę musiała pójść na podyplomówkę z kosmetologii, dokładniej - technologii kosmetycznej. Mogłybyście coś polecić? Wiem, że w Łodzi na Politechnice są takie studia, ale w zeszłym roku nie otworzyli kierunku, bo było za mało chętnych. Chciałabym uniknąć ponownie takiej sytuacji, więc szukam czegoś innego. Mogę liczyć na Waszą pomoc?
Agatchen89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:32   #60
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: studia podyplomowe

Ja z kolei zasttanawiam się nad jakimiś studiami dla tłumaczy przysięgłych. Skończyłam prawo ale nie pracuję w zawodzie, bardzo dobrzez znam angielski i chciałabym to jakoś wykorzystać. Z tym, że nie mam zupełnie doświadczenia w pisaniu takich tekstów.
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-19 15:46:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.