Problem z cerą po antykoncepcji. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-09, 19:24   #1
Mysia x3
Raczkowanie
 
Avatar Mysia x3
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 394

Problem z cerą po antykoncepcji.


Dobry wieczór, mam pewien problem. Rzuciłam antykoncepcję jakoś 2-3 miesiące temu. Od tamtego momentu z moją cerą dzieją się straszne rzeczy. Najwięcej problemu mam z pryszczami na żuchwie, brodzie oraz szyi (tuż pod żuchwą) oraz na szyi lecz w mniejszej ilości już. Dodatkowo wydziela mi się dużo sebum oraz pojawiają mi się plamy po pryszczach co wygląda fatalnie, jak nie musiałam używać podkładu żadnego tak teraz muszę, bo w ogóle to nie wygląda. Słyszałam o zabiegu kwasami AHA, czy to prawda, że są bardzo skuteczne? Używam toniku, peelingów gruboziarnistych, żelów ale mały efekt dają. Proszę o rady .
__________________
START 02.02.15r.

61,6 (14.03.15r.) -> 61 -> 60 -> 59 -> 58

Edytowane przez Mysia x3
Czas edycji: 2014-05-09 o 19:25
Mysia x3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:20   #2
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Problem z cerą po antykoncepcji.

Cytat:
Napisane przez Mysia x3 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, mam pewien problem. Rzuciłam antykoncepcję jakoś 2-3 miesiące temu. Od tamtego momentu z moją cerą dzieją się straszne rzeczy. Najwięcej problemu mam z pryszczami na żuchwie, brodzie oraz szyi (tuż pod żuchwą) oraz na szyi lecz w mniejszej ilości już. Dodatkowo wydziela mi się dużo sebum oraz pojawiają mi się plamy po pryszczach co wygląda fatalnie, jak nie musiałam używać podkładu żadnego tak teraz muszę, bo w ogóle to nie wygląda. Słyszałam o zabiegu kwasami AHA, czy to prawda, że są bardzo skuteczne? Używam toniku, peelingów gruboziarnistych, żelów ale mały efekt dają. Proszę o rady .
pryszcze na brodzie,zuchwie to zawsze oznaka ze z hormonami cos sie dzieje.probuj zabiegow,kosmetykow,derma tologa moze przepisze jakis antybiotyk,masci i za jakis czas bedzie lepiej dzieki temu..jednak duze prawdopodobienstwo ze nie pomoze nic poza..hormonami
piniata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:54   #3
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Problem z cerą po antykoncepcji.

Cytat:
Napisane przez Mysia x3 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, mam pewien problem. Rzuciłam antykoncepcję jakoś 2-3 miesiące temu. Od tamtego momentu z moją cerą dzieją się straszne rzeczy. Najwięcej problemu mam z pryszczami na żuchwie, brodzie oraz szyi (tuż pod żuchwą) oraz na szyi lecz w mniejszej ilości już. Dodatkowo wydziela mi się dużo sebum oraz pojawiają mi się plamy po pryszczach co wygląda fatalnie, jak nie musiałam używać podkładu żadnego tak teraz muszę, bo w ogóle to nie wygląda. Słyszałam o zabiegu kwasami AHA, czy to prawda, że są bardzo skuteczne? Używam toniku, peelingów gruboziarnistych, żelów ale mały efekt dają. Proszę o rady .
Często się zdarza, że zmiany trądzikowe ulegają poprawie w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, a po ich odstawieniu wracają ze zdwojoną siłą. Trudno poradzić sobie z nimi domowymi i kosmetycznymi sposobami. W niektórych przypadkach konieczne jest włączenie leczenia zewnętrznego lub nawet doustnego w celu opanowania sytuacji. Dodatkowo dobieramy odpowiednie dermokosmetyki do codziennego stosowania. Pomocne zawsze są dermatologiczne zabiegi przeciwtrądzikowe i przeciwłojotokowe z kwasami: salicylowym, pirogronowym, glikolowym itd., które dobieram w zależności od rodzaju skóry i dominującego problemu (zaskórniki, łojotok, przebarwienia).
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 21:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.