Wrażliwa skóra i trudna depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-27, 13:49   #1
lisiasprawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1

Wrażliwa skóra i trudna depilacja


Hej,



Generalnie przeglądam forum i nie moge znaleźć odpowiedzi ani podpowiedzi z innych wątków, co moglabym ze soba zrobić. Choruje na kilka endokrynnych zespołów (miedzy innymi PCO) i stad na moim ciele pojawiaja sie wlosy w nadmiernych ilościach. Im jestem starsza tym kest ixh wiecej. Nie byloby to jakims dla mnie wiekszym problemem, bo zaakceptowałam juz ten rodzaj swojej dysfunkcji gdyby nie problem z depilacja. Próbowałam juz wlasciwie wszystkiego, a nie jestem w stanie ubrac sukienki, nie wstydząc się swoixh nog. Przy nogach to jeszcze jest twn plus, że łydki wygladaja w miare ładnie (nie mogę używać wosku w zadnej postaci ani pasty cukrowej. Wszedzie gdzie jej uzylam /twarz, bikini, nogi/ dostaje bardzo duzo czerwonych krostek, po czym schodza w momencie kiedy wlos na nowo odrasta. Po za tym odrastaja bardzo szybko jest to granica 5-7 dni jesli idzie o nogi i bikini a na twarzy jeszcze szybciej.) tak twarz jest dla mnie nie do przeżycia. Wlosy rosna mi na podbródku, sa czarne i twarde. Krem do depilacji jest jeden ktory mnie nie uczulal, ale nie moge go stosowac czesciej niz raz na 72h, a moje wloski pojawiaja sie juz krotko po depilacji (wystarczy im 8-12 godzin.) czy sa jakies metody prócz golenia, wosku, past cukrowych, depilatorow, o ktorych nie wiem a moglabym sprobowac zastosowac? Cos co będzie działało na bardzo wrazliwa skore, gdzie wiecznie pojawiaja sie otarcia i wrastajace wloski? Moj lekarz powiedział, że inne panie sa bardziej "zarośnięte" i nie mają z tym takich problemów. Wymiękł kiedy zapytałam czy chciałby, żeby jego żona wyglądała jak wikołak i czy w tedy mógłby mówić jej, że przecież moglo byc gorzej.
lisiasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 10:55   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wrażliwa skóra i trudna depilacja

Przy takich problemach warto odłożyć na laser. Aż dziw, że lekarz tego nie zasugerował. Za granicą zaleca się to standardowo w takich przypadkach jak Twój.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 15:18   #3
paula114
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wrażliwa skóra i trudna depilacja

paula114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-29 16:18:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.