Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-31, 13:34   #2431
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
próby pokazania powagi sytuacji są 'zbędne'

Poprzez hejt i złośliwości, no rzeczywiście pokazałaś, ale nie powagę sytuacji a twoją kulturę osobistą. Z pewnością Gatita poszła do lekarza tylko dzięki twoim wspaniałym komentarzom.

btw nie jestem od poczatku w wątku - możesz mi przypomniec jaką specjalność medyczną kończyłaś?
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 13:47   #2432
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Nie trzeba kończyć medycyny żeby wiedzieć że jak ci małe dziecko spadnie z kanapy to trzeba zrobić coś innego niż konsultacja przez telefon i obserwowanie czy równo puchnie.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 13:56   #2433
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Poprzez hejt i złośliwości, no rzeczywiście pokazałaś, ale nie powagę sytuacji a twoją kulturę osobistą. Z pewnością Gatita poszła do lekarza tylko dzięki twoim wspaniałym komentarzom.

btw nie jestem od poczatku w wątku - możesz mi przypomniec jaką specjalność medyczną kończyłaś?
Uwierz mi że nawet nie przypuszczasz, ile wysiłku mnie kosztowało zachowanie kultury...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:28   #2434
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Poprzez hejt i złośliwości, no rzeczywiście pokazałaś, ale nie powagę sytuacji a twoją kulturę osobistą. Z pewnością Gatita poszła do lekarza tylko dzięki twoim wspaniałym komentarzom.

btw nie jestem od poczatku w wątku - możesz mi przypomniec jaką specjalność medyczną kończyłaś?

Ja wiem, że co jedna to mądrzejsza, ale w tej sytuacji pytanie o medycynę to jakoś zwyczajnie bez sensu. Co to ma do rzeczy co Gosia ukończyła? Przecież to nie ona akurat diagnozuje dziecko przez tel A jesli Gatita poszła do lekarza to mysle, że nic sie jej wielkiego z tego powodu nie stało, że Gosia miałaby przez to czuć sie winna
Kurde, ja nie wierze...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:32   #2435
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

yaheira głupie pytanie. Ani o marchewkę, ani o potówki.

Gosia, H4linka też nie ogarniacie?
Nie rozumiem ludzi...
Albo to ludzie nie rozumieją mnie, a ja jestem przewrażliwiona?


Rzadko tu zaglądam, ale chyba i tak robię to za często, bo sobie nerwy psuje...
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:35   #2436
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

No więc mały update na pobudzenie forum

U pediaty byłam. Moje pojawienie się zbyła uśmiechem, ale dla spokoju dała skierowanie do churirga. Pani chirurg straszyła pękniętą czaszką. I dała skierowanie na rtg i stwierdziła, że najszybciej nam zrobią na ostrym dyżurze, więc tam skierowała. Lekarka na ostrym dyżurze zapytała cytat: "Po co tu przyszliście?", i przyjęła nas tylko dlatego, że mieliśmy skierowanie. Chirurg w szpitalu do którego trafiliśmy zbadał źrenice, napięcie mięśniowe (a, więc to co i ja sprawdziłam). RTG nic nie wykazało. Mamy obserwować dziecko i zglosić się jakby się coś działo.

Za yaherirą dodam tylko, że każda mama na pewno najlepiej wie co jest najlepsze dla jej dziecka. A jak widać wśród lekarzy opinie też podzielone.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:03   #2437
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

A nie czujesz się lepiej i pewniej, że to sprawdziłaś? Jasne, każdy robi co uważa. Ale czy to naprawdę aż taką fatyga iść do lekarza i upewnić się, że wszystko ok? Bo gdyby, tfu tfu odpukać, coś było nie tak, to do końca życia plułabyś sobie w brodę, że to zbagatelizowałaś.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 15:09   #2438
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A nie czujesz się lepiej i pewniej, że to sprawdziłaś? Jasne, każdy robi co uważa. Ale czy to naprawdę aż taką fatyga iść do lekarza i upewnić się, że wszystko ok? Bo gdyby, tfu tfu odpukać, coś było nie tak, to do końca życia plułabyś sobie w brodę, że to zbagatelizowałaś.
Gosia, patrząc teraz z perspektywy, pewnie bym poszła.
Choć teściowa instrumentariuszka i brat lekarz są dla mnie autorytetami większymi niż niejeden lekarz w przychodni. Ostatecznie tak jak piszesz - na wszelki wypadek warto iść, chociaż wszystko wyszło tak jak mi rodzina mówiła.

I muszę napisać, że jestem pozytywnie zaskoczona SORem. Przygotowana byłam, że dostaniemy się po pół dnia czekania gdziekolwiek, a okazało się, że po zaledwie trzech godzinach byliśmy w domu z powrotem.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:12   #2439
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Malo sie udzielam ale kurcze musze
Wiadomo, że nasze dzieci jeszcze nie raz nabija sobie guza. Ale to jednak jeszcze małe dziecko. No i jakby u mojego dziecka pojawił sie guz po upadku to sory ale pierwsze co bym zrobiła to pojechałabym na SOR. Mogliby się na mnie patrzeć jak na głupka ale to moje dziecko. Czasami lepiej zrobić za dużo niż za mało. I nie trzeba być lekarzem zeby pomyslec ze może coś się dziać nawet bez wymiotów a szzegolnie przy zmianie struktury czaszki. Przez czas wideorozmowy spokojnie mozna sie uszykować i jechac to sprawdzic. Ale żyjemy w czasach wujka google i leczenia się przez internet. U mnia jak mały wymiotował to w kązdej chwili byłam gotowa jechać na pogotowie. Bo u dziecka wszystko dzieje się szybciej.

a tak na marginesie: Moja siostra dwa tygodnie temu była na pogrzebie kolezanki która umarła po zdjeciu gipsu bo zrobił jej sie zakrzep. Także czasami z niczego dzieja sie tragedie. Także... może drastyczny przykład ale drugi raz powtórze: Lepiej za duzo niż za mało.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:14   #2440
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

O matko, ale czy teściowa instrumentariuszka i brat lekarz OGLĄDALI dziecko? Czy naprawdę nikt nie rozumie do czego się sprowadza ta dyskusja? Jasne, że na 99% jest to wycieczka bez potrzeby, ale chyba lepiej dmuchać na zimne? Jasne, że jeszcze nie raz dziecko sobie nabije guza, ale to nie roczne dziecko stuknelo się w nogę od stołu, nie kilkulatek spadł z huśtawki i zdarł kolano, tylko niemowlę spadło z łóżka! Matko, nie wiem dokąd ten świat zmierza, jeśli tylko dla mnie jest to oczywiste.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:24   #2441
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

A ja głupia z katarem u młodego co trzy dni do przychodni na osluch latałam
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 15:27   #2442
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Bo wy jestescie matki wariatki. w tych czasach nie chodzi sie z dzieckiem do lekarza tylko prowadzi sie wideorozmowy z rodzina ale nie wnikam.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:28   #2443
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
A ja głupia z katarem u młodego co trzy dni do przychodni na osluch latałam
Jak smiesz! Normalnie powinni Ci podnieść składkę zdrowotną!!
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:45   #2444
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

mnie to juz lekarz chyba ma dość bo tez co chwila chodzę osłuchać chłopaków no i co chwilę po skierowania do specjalistów.ale dzieki temu ze dmucham na zimne wykryto u synka niedoczynność tarczycy w wieku dwóch lat...zaczal tylko więcej pic, każdy mowil ze to normalne bo lato...poprosilam o skierowanie na badanie krwi i wyszlo... Lepiej isc kilka niepotrzebnie niż raz za późno...no ale kazda matka wie lepiej...
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:15   #2445
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Jeju,jak tu bojowniczo...

Ja podobnie jak dziewczyny,myślę,ze lepiej sprawdzić więcej razy niż za mało... I nawet lekarz by mi mógł powiedzieć,ze mam zryty łeb, trudno, on od sprawdzenia stanu zdrowia jest jak dupa od srania!
Chwała bogu,ze wszystko jest ok!

Ja lecialam z Hania do pediatry,jak miala zaczerwienione miejsce po szczepieniu...niby nic...ale chcialam sprawdzić. I lekarka mi powiedziała,ze wszystko jest ok,ale ona mnie rozumie i ze ona jest od rozwiewania moich wątpliwości!

A jak widzę,jak ktoś pisze,ze każdą matką wie,co dla jej dziecka jest najlepsze, to aż mnie trzęsie! Jak wie,to po co lekarze,pedagodzy,psychol ogowie dziecięcy itp?
Zaraz mi się przypomina tą kretynka,która przeszła na karmienie rodziny jaką energia kosmiczna i jej kilkumiesieczne dziecko umarło z powodu zaglodzenia. Ona też pewnie była przekonana,ze wie,co dla jej dziecka najlepsze!

A teraz się odmeldowuje,bo wychodzę dzis z dziewczynami i jestem podekscytowana jak głupia!!!
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:35   #2446
agatka553
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 890
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Jeju,jak tu bojowniczo...

Ja podobnie jak dziewczyny,myślę,ze lepiej sprawdzić więcej razy niż za mało... I nawet lekarz by mi mógł powiedzieć,ze mam zryty łeb, trudno, on od sprawdzenia stanu zdrowia jest jak dupa od srania!
Chwała bogu,ze wszystko jest ok!

Ja lecialam z Hania do pediatry,jak miala zaczerwienione miejsce po szczepieniu...niby nic...ale chcialam sprawdzić. I lekarka mi powiedziała,ze wszystko jest ok,ale ona mnie rozumie i ze ona jest od rozwiewania moich wątpliwości!

A jak widzę,jak ktoś pisze,ze każdą matką wie,co dla jej dziecka jest najlepsze, to aż mnie trzęsie! Jak wie,to po co lekarze,pedagodzy,psychol ogowie dziecięcy itp?
Zaraz mi się przypomina tą kretynka,która przeszła na karmienie rodziny jaką energia kosmiczna i jej kilkumiesieczne dziecko umarło z powodu zaglodzenia. Ona też pewnie była przekonana,ze wie,co dla jej dziecka najlepsze!

A teraz się odmeldowuje,bo wychodzę dzis z dziewczynami i jestem podekscytowana jak głupia!!!
Miłego wieczorku Marta

dobre
Zgadzam się w 100% z dziewczynami, które były za wizytą u lekarza. Albo chociaż gdyby Twój brat lekarz przyjechał i obejrzał dziecko. Ja to chyba bym nawet na nogach poleciała z dzieckiem do przychodni (10km) gdyby sie to u nas przytrafiło,
agatka553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:52   #2447
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja to jak coś mnie nie pokoi to od razu lecimy do lekarza
Nam tutaj mówią żeby lepiej przyjechać kilka razy za dużo niż raz za malo
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 18:28   #2448
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
O matko, ale czy teściowa instrumentariuszka i brat lekarz OGLĄDALI dziecko? Czy naprawdę nikt nie rozumie do czego się sprowadza ta dyskusja? Jasne, że na 99% jest to wycieczka bez potrzeby, ale chyba lepiej dmuchać na zimne? Jasne, że jeszcze nie raz dziecko sobie nabije guza, ale to nie roczne dziecko stuknelo się w nogę od stołu, nie kilkulatek spadł z huśtawki i zdarł kolano, tylko niemowlę spadło z łóżka! Matko, nie wiem dokąd ten świat zmierza, jeśli tylko dla mnie jest to oczywiste.
Tak, teściowa oglądała dziecko.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 20:43   #2449
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ale tesciowa jest instrumentariuszka...wiec co ona miała oglądać? to tak jakby koscielny miał spowiadać bo tez w kościele pracuje...

Edytowane przez kasiuulad
Czas edycji: 2015-02-01 o 18:42
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 21:06   #2450
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
Ale tesciowa jest instrumentariuszka...wiec co ona miała oglądać? to tak jakby koscielny miał spowiadać bo tez w kościele pracuje...


Gdyby moje dziecko spadlo z lozka, badz czegokolwiek innego i mialo lub nawet nie mialo guza, "miękkiej czaszki" czy co tam jeszcze, to bylabym u lekarza na-ten-tychmiast, bez dwoch zdan
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 06:06   #2451
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ciekawa jestem jakie będą głosy za 3 miesiące, za pół roku. Jak maluchy będą się uczyć chodzić. Pewnie niejeden i nieraz się stuknie upadając, a to będzie wtedy wysokość jakieś 80 cm pewnie, a nie 40 cm jak z mojego łóżka.

Po prostu jestem ciekawa.

Może to moje lekarskie środowisko powoduje, że nie panikuję z każdym guzem (zaznaczam, że uważam, że jak coś się dzieje to trzeba leczyć/sprawdzić - na początku NIC się nie działo, jak się pojawił guz, i jeszcze urósł to poszłam do lekarza - no chyba, że chcece na mnie nasłać jakąś pomoc społeczną to proszę bardzo - piszcie na priv to podam adres).

Chociaż sam przykład skrajnie różnych opinii lekarzy dużo pokazuje w nastawieniu ludzi.

Ciekawe też czy jak my byliśmy mali, w tych latach 80 czy którychś to nasi rodzice latali z nami na SOR z każdym guzem. Nie wiem. Muszę swoich zapytać.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 06:42   #2452
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Przepraszam, że się wtrące, trafiłam tu przypadkiem i jestem w szoku jak Twój brat lekarz może bagatelizować upadek półrocznego dziecka z łóżka? Dziecko mogło się nawet zabić a on z uśmiechem rzucił, że nie raz to się zdarzy bez wysłania na prześwietlenie? Nie chcę go obrażać ale mam nadzieje, że nigdy nie trafię na tak kompetentnego lekarza.
Twój Tż też niezwykle odpowiedzialnie się zachował, pobrudził sobie rączki i tylko z tego powodu zostawił dziecko samo bez opieki...
Na ostrym dyżurze wszystkich pytają z ogromnym zdziwieniem po co przyszli tak więc nie masz co się tym bronić.

Edytowane przez MalinowaMilka
Czas edycji: 2015-02-01 o 06:44
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 08:52   #2453
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jakie będą głosy za 3 miesiące, za pół roku. Jak maluchy będą się uczyć chodzić. Pewnie niejeden i nieraz się stuknie upadając, a to będzie wtedy wysokość jakieś 80 cm pewnie, a nie 40 cm jak z mojego łóżka.

Po prostu jestem ciekawa.

Może to moje lekarskie środowisko powoduje, że nie panikuję z każdym guzem (zaznaczam, że uważam, że jak coś się dzieje to trzeba leczyć/sprawdzić - na początku NIC się nie działo, jak się pojawił guz, i jeszcze urósł to poszłam do lekarza - no chyba, że chcece na mnie nasłać jakąś pomoc społeczną to proszę bardzo - piszcie na priv to podam adres).

Chociaż sam przykład skrajnie różnych opinii lekarzy dużo pokazuje w nastawieniu ludzi.

Ciekawe też czy jak my byliśmy mali, w tych latach 80 czy którychś to nasi rodzice latali z nami na SOR z każdym guzem. Nie wiem. Muszę swoich zapytać.
Chyba jest jednak różnica, po pierwsze w strukturze czaszki u dzieci w różnym wieku i chyba nie trzeba kończyć medycyny ani mieć brata lekarza żeby o tym wiedzieć. Im mniejsze dziecko tym większe ryzyko, że zrobi sobie krzywdę. Poza tym uważam, że jesteśmy wręcz stworzeni do tego, żeby ucząc się chodzić upadać i podnosić się. Do spadania z łóżka niekoniecznie ;-)
Poza tym, błagam Cię, pisałaś nam tu o miękkiej czaszce, a teraz piszesz, że wszystko było w porządku..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 09:40   #2454
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
No więc mały update na pobudzenie forum

U pediaty byłam. Moje pojawienie się zbyła uśmiechem, ale dla spokoju dała skierowanie do churirga. Pani chirurg straszyła pękniętą czaszką. I dała skierowanie na rtg i stwierdziła, że najszybciej nam zrobią na ostrym dyżurze, więc tam skierowała. Lekarka na ostrym dyżurze zapytała cytat: "Po co tu przyszliście?", i przyjęła nas tylko dlatego, że mieliśmy skierowanie. Chirurg w szpitalu do którego trafiliśmy zbadał źrenice, napięcie mięśniowe (a, więc to co i ja sprawdziłam). RTG nic nie wykazało. Mamy obserwować dziecko i zglosić się jakby się coś działo.

Za yaherirą dodam tylko, że każda mama na pewno najlepiej wie co jest najlepsze dla jej dziecka. A jak widać wśród lekarzy opinie też podzielone.
Mi tak powiedzieli w szpitalu jak po terminie porodu się do nich zgłosiłam tak jak lekarz zalecił. Standardowe pytanie, a nuż się rozmyślisz i będą mieć mniej roboty.

Chciałabym uspokoić towarzystwo, ale z Gosią ciężka sprawa... ona już nawet przeklina w internecie, taka twarda jest
Dziewczyna ostatecznie poszła do lekarza więc się z Waszą opinią zgadza jednak.
Ale popieram, że trzeba z "byle czym" u dziecka jechać do lekarza. Przypominają mi się opisy ze strony siępomaga, 80% matek chorych dzieci wykłócało się u lekarzy, że coś jest nie tak z ich dzieckiem, błagały o specjalistyczne badania, kiedy Ci w kółko powtarzali, ze "przesadza pani". I dopiero wtedy odkrywano, nowotwory, guzy itd. Pamiętam, że jedna matka pisała, że usiadła z dzieckiem w szpitalu na podłodze i powiedziała, że nie wyjdzie, że coś jest nie tak, że mają dziecko zbadać i dopiero wtedy wykryli chorobę. Takie czasy do d... mamy.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 12:03   #2455
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Rany dziewczyny czytam i normalnie nie wierze co tu sie dzieje, nie mozna zbagatelizowac nic u takich maluszkow . ostatecznie jednak lekarze podjeli dzialanie wiec bylo warto pojechac no i dobrze ze wszystko okazalo sie ok.
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:29   #2456
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Chyba jest jednak różnica, po pierwsze w strukturze czaszki u dzieci w różnym wieku i chyba nie trzeba kończyć medycyny ani mieć brata lekarza żeby o tym wiedzieć. Im mniejsze dziecko tym większe ryzyko, że zrobi sobie krzywdę. Poza tym uważam, że jesteśmy wręcz stworzeni do tego, żeby ucząc się chodzić upadać i podnosić się. Do spadania z łóżka niekoniecznie ;-)
Poza tym, błagam Cię, pisałaś nam tu o miękkiej czaszce, a teraz piszesz, że wszystko było w porządku..
Gosia, może coś źle napisałam - wymacałam miękkie na głowie - znaczy tego guza. Widać go nie było tylko dotykiem go znalazłam. Dopiero następnego dna urósł i było go widać.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:57   #2457
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Słuchaj, najważniejsze, że dziecku nic nie jest, bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że cała ta dyskusja da do myślenia tym mamom, które miałyby coś takiego zbagatelizować. I tyle.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 20:56   #2458
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Gosia, może coś źle napisałam - wymacałam miękkie na głowie - znaczy tego guza. Widać go nie było tylko dotykiem go znalazłam. Dopiero następnego dna urósł i było go widać.
Nadal mam wrażenie, że nie rozumiesz co się stało.
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 20:58   #2459
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

TheFall no właśnie. Po co ty tam poszłaś wtedy?
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:48   #2460
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
TheFall no właśnie. Po co ty tam poszłaś wtedy?
Kurde, ja głupia co drugi dzień chodziłam.. :-P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.