kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-08, 11:04   #1
Blaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 9

kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?


Witam!
Nie wiedziałam jaki dać tytuł.Kupiłam ostatnio krem pod oczy Thalgo w wersji do salonu kosmetycznego(50ml),bo cena była korzystna.Jednak moja kosmetyczka,jak się o tym dowiedziała, stwierdziła,że takie kosmetyki są silniejsze od tych sprzedawanych indywidualnym klientom, czyli w zwykłej małej pojemności.Podobno używając takich "salonowych" można narobić sobie więcej szkody niż pożytku.Czy to prawda?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
Blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 12:36   #2
tarantella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Zaniepokoiłam się nieco. Również używam tych salonowych (cena niezwykle korzystna), ostatnio MATIS. Czy rzeczywiście krem o tej samej nazwie jest inny niż ten w detalu?
__________________
tarantella
tarantella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 13:33   #3
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Ciekawe pytanie, a jak się ma to w przypadku kosmetyków do włosów (maseczki, odżywki)?
(wiem że to temat raczej na fryzjerskie, ale chyba nie ma sensu powielać wątku)
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 14:14   #4
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

A gdzie kupujecie kosmetyki do salonów???
Chętnie bym nabyła co nieco w okazyjnej cenie...
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 15:50   #5
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Co prawda nie wiem gdzie można kupować takie kosmetyki do twarzy, ale fryzjerskie w hurtowni dla fryzjerów, albo sklepach dla nich (w Poznaniu np. na Garbarach)
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 15:55   #6
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Eee wydaje mi się , że Pani kosmetyczka trochę koloryzuje Nic nigdy takiego nie słyszałam. Może Pani kosmetyczka sama roxzprowadza kosmetyki dla klientów indywidualnych i chce zarobić? Z tego co wiem, nawet jeśli stężenie kosmetyku jest większe to chyba jeszcze lepiej dla skóry.
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 16:45   #7
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Ciekawy wątek . A czy takie profesjonalne produkty można kupić po prsostu w salonie. Przychodzę sobie do kosmetyczki, nie na wizytę, tylko na zakupy?
Ostatnio na stronie internetowej Bielendy widziałam kilka takich produktów i zastanawiałam się gdzie można by je dostać.: http://www.bielenda.pl/index5.php?lang=pl
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-08, 20:18   #8
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Profesjonalne linie kosmetyczne zawieraja wieksze stezenie skladnikow aktywnych. Kosmetyczka sprzedajac dany kosmetyk powinna sprzedawac opakowanie w wersji dla klienta(detaliczne), poniewaz zawartosc skladnikow aktywnych jest tak dobrana aby nie szkodzic naszej skorze. Kosmetyk przeznaczony do pracy w gabinecie, sprzedawany jako detaliczny moze wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku.

Co do zakupu kosmetykow w gabinecie to niektore gabinety prowadza sprzedaz detaliczna co uwazam, za bardzo pozytywne. W gabinecie mozemy liczyc na fachowa porade czyli zmniejszamy ryzyko niezadowolenia z produktu. Zachecam Was do kupowania kosmetykow w gabinetach kosmetycznych, nie tylko drogich(zachodnich) firm, ale rowniez polskich, ktore jakoscia dorownuja tym drogim a sa duzo tansze.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:03   #9
Blaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 9
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Takich kosmetyków z profesjonalnej linii kosmetycznej mnóstwo jest na allegro.Thalgo też tam kupiłam,nawiasem mówiąc od kosmetyczki tam sprzedającej, która w rozmowie telefonicznej nie raczyła mnie poinformować o silniejszym działaniu kosmetyku.A taka była miła,hehe. I jeszcze oferuje,jak pisze na allegro, profesjonalne porady!To ja dziękuję. Uważajcie.
Blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:28   #10
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Cytat:
Napisane przez Blaszka
Takich kosmetyków z profesjonalnej linii kosmetycznej mnóstwo jest na allegro.Thalgo też tam kupiłam,nawiasem mówiąc od kosmetyczki tam sprzedającej, która w rozmowie telefonicznej nie raczyła mnie poinformować o silniejszym działaniu kosmetyku.A taka była miła,hehe. I jeszcze oferuje,jak pisze na allegro, profesjonalne porady!To ja dziękuję. Uważajcie.


U kogo na allegro dokonałaś zakupu ???
Czy to jest sprawdzony sprzedawca tzn. pewne kosmetyki...
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:33   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

Bez przesady z tym szkodzeniem sobie, naprawdę. Kosmetyki przeznaczone do salonów nieznacznie różnią się od tych do sprzedaży detalicznej - też mnie to zawsze intrygowało, bo od wielu lat jestem uzależniona od salonowych szamponów i masek do włosów. Zadałam sobie kiedyś trochę trudu i razem z zaprzyjaźnioną kosmetyczką zaczęłam przeglądać składy. Profesjonalne produkty do włosów mają najczęściej więcej silikonów i tyle samo drażniących detergnentów. Co do kremów czy innych produktów do pielęgnacji twarzy - też swego czasu kupowałam sporo różnych, począwszy od firm selektywnych, skończywszy na polskich - no i jest to produkt bardzo zbliżony, jeśli nie wręcz identyczny - czasem trochę więcej silikonu, czasem jest nieperfumowany albo ma ciut więcej emuglatorów - i jest gęstszy - żeby dać nam złudzenie lepszej pielęgnacji (to udało mi się zaobserwować). Zupełnie nie wierzę w mit o większej ilości składników odżywczych, nie wierzę też że używając kremu nawilżającego czy maseczki można sobie zaszkodzić. Jest to możliwe w jednym konkretnym przypadku - jeśli chodzi o kosmetyki z dużą zawartością kwasów - te gabinetowe faktycznie mają spore stężenia i kosmetyczka jest specjalnie przeszkolona, wie ile czasu należy trzymać taki specyfik na twarzy, ma coś do zneutralizowania kwasu, przywrócenia normalneho pH itd. Profesjonalnych kosmetyków z kwasami nei używałabym na własną rękę.

Tak więc Blaszko, spokojnie na pewno nic Ci nie grozi...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 21:54   #12
Blaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 9
Dot.: kosmetyki do salonów(o dużej pojemności) silniejsze czy nie?

sprzedający ma nick: mis96;otrzymane kosmetyki były w jak najlepszym stanie, gratis próbki,miły i świetny kontakt telefoniczny.Tylko jedno ALE- skoro profesjonalista, to powinien uprzedzić o różnicy pomiedzy profesjonalnymi a detalicznymi kosmetykami.
Blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.